Samsung Galaxy Note II (N7100) - Obecná diskuzePrasklá dotyková plocha

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Kunki
Androiďák!
Příspěvky: 315
Registrován: pát 23. črc 2010 19:26:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od Kunki »

No to je fakt tragédie. Napsali sem DVA, že jim praskl displej. To ho radši prodej hned..... :roll:
t.dudis
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: ned 18. zář 2011 8:18:40
Typ mobilu / ROM: LG G5

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od t.dudis »

Ano DVA napsali sem. Ale myslíš, že sem každej chodí a píše, že mu prasknul displej? Na těch pár lidí, co jsem chodí jsou DVA si myslím dost.
LG G5
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od ludekbrno »

Jenže sem chodí jen ti co mají problém. Těch 99% co problém nemá, nechodí nikam :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
t.dudis
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: ned 18. zář 2011 8:18:40
Typ mobilu / ROM: LG G5

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od t.dudis »

Ja sem treba chodim a problem nemam... ;)
LG G5
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od ludekbrno »

Já sem taky chodím a nemám problem, ale našel jsem tady hromady užitečných informací. nicméně naprosté většině normálních uživatelů jsou ukradené ROM, root a podobné záležitosti a o android fóru nemají ani páru. Přijdou, až se jim něco podělá :lol:
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
t.dudis
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: ned 18. zář 2011 8:18:40
Typ mobilu / ROM: LG G5

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od t.dudis »

Ano, kdo fóra zná a má čas hledat informace, tak sem chodí, ale myslím, že tolik lidí zase není. Já si myslím, že tyhle případy prasklých krycích skel asi nebudou náhoda, ale spousta lidí to neřeší a nikam nepíše. Buď mobil prodají nebo nechají spravit a jede se dál :)
LG G5
Kunki
Androiďák!
Příspěvky: 315
Registrován: pát 23. črc 2010 19:26:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od Kunki »

No nikdo ti to nebere....
Ale zkus se podívat do jiných sekcí.... To potom budou asi všechny telefony krámy... Protože s velkou pravděpodobností se tam najde nějaký problém, který mají DVA :D uživatelé...
Jo, a většina lidí přijde s nějakým problémem. Málo který běžný uživatel bude hledat nějaké fórum, aby mohl napsat jak je všechno OK....
t.dudis
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: ned 18. zář 2011 8:18:40
Typ mobilu / ROM: LG G5

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od t.dudis »

No kazdej na to mame jiny nazor ;) Takhle bysme se tady mohli hadat do nekonecna :)
LG G5
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od ludekbrno »

To určitě, ale těch 99% spokojených zákazníků se bude jen smát :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
JoskaT
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 22. lis 2012 0:10:19
Typ mobilu / ROM: SG Note2
Mobil 2 / ROM: ZTE KIS PLUS
Tablet: ASUS NEXUS 7

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od JoskaT »

Tak to jsem vážně rád, že jsem někomu udělal radost :?
edit: Jelikož se trhlina (zatím) nezvětšuje a je skoro "neviditelná" oblékl jsem Noteho do OtterBoxu (s krytím displeje) a snažím se na ni zapomenout.
Pokud by však bylo časem potřeba vyměnit (sklo), tak jsem narazil na toto: http://viewitem.eim.ebay.cz/New-LCD-Fro ... 72266/item při takové ceně bych do toho asi šel ;)
jirik_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 09. bře 2012 9:24:40
Typ mobilu / ROM: SGN2 Phoenix

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od jirik_cz »

Zdravim panove, tak jsem dalsi z rad stastnych majitelu nota2 s prasklym sklem.
Z ebay jsem objednal nove sklo, dle video navodu vymenil a nastal problem. Displej obcas zamrzne a nereaguje na dotek, ani dotekova tlacitka. Ve vetsine pripadu ale funguje tuzKa. Pomaha zamknuti/odemknuti telefonu a vse funguje. Displej nemam prilepeny, pouze pricvaknuty pod rámečkem. Zkousel jsem to i bez skla a chova se to stejne. Nenapada nekoho, cim by to mohlo byt? Poskozeny kabel...? Nic mne nenapada... Vsem dekuji za rady :-)
agent-xxx
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 04. led 2012 19:40:48
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1
Rom: Cyanogen Mod 10

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od agent-xxx »

Mám ten samý problém. Neměnil jsem sklo, ale celý displej. No a teď se mi občas stane, že displej přestane reagovat. Nepomůže ani zhasnutí a rozsvícení displeje, ale když vyndam vysunu dotykové pero, tak se opět vše rozběhne. Zkusil jsem i přehrát ROM, ale pořád se mi to zasekává. Co jsem vypozoroval, tak se to většinou zasekne při otáčení obrazovky.
david.sedivy
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 09. led 2011 12:08:56

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od david.sedivy »

Ahoj. Vím, že je to rok co se to tu řešilo, ale .....

Mám podobný problém na Note 2 jako jirik_cz a agent-xxx s tím rozdílem, že se mi telefon nezasekává, ale naopak. Sám se displej mačká, takže když píšu třeba SMSku, tak se mi tam začnou najednou samy objevovat písmenka. A zase pomůže jen zapnutí a vypnití displeje. Měnil jsem jen prasklé sklo, takže jsem původní odlepil od displeje a nové je jen položené na displej a zacvaknutý do rámečku.

Už jste to nějak vyřešili????
Díky za nápady.


Tady je ukázka co mi ten telefon dělá:
https://www.dropbox.com/s/vzkfw9l1c3jh7 ... 20skla.mp4
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od don_alex »

Co na tom chceš řešit? Dělal sis to sám, tak se nediv. Buď jsi koupil vadný sklo, nebo jsi to blbě udělal. To je celé.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
david.sedivy
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 09. led 2011 12:08:56

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od david.sedivy »

2 don_alex:
Moc Ti děkuji za odpověď. Opravdu jsi prokázal svou inteligenci. A Ty máš být jako moderátor jo?
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od verny94 »

A co čekáš? Telefon rozbiješ, neodborně opravíš a myslíš si, že tě tu don_alex či kdokoliv jiný pochválí?? :facepalm:
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
david.sedivy
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 09. led 2011 12:08:56

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od david.sedivy »

2 verny94:
O to vůbec nejde. Hlavně jsem se ptal jirik_cz a agent-xxx. Třeba to nějak vyřešili a já chtěl vědět jak.
Btw jsem nic nepo*ral. Protože to proč to nechodí je způsobeno tím, že origo sklo je přilepeno k displeji a to nové už ne.
hu12
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: úte 20. pro 2011 9:43:44
Typ mobilu / ROM: Note 2
Bydliště: Třinec

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od hu12 »

Čest, před rokem jsem to tady psal já, od té doby žiju s prasklým sklem od spodního tlačítka až k přední kameře-na funkčnost to nemá vliv, zvykl jsem si. Stalo se mi to asi v kapse při nastupování do taxíku. Na reklamaci nevěřím, měsíc bez telefonu být nechci. Nicméně můj názor je, že mobil je určen mimo jiné pro nošení v kapse a podle toho by měl být odolný. Takže je nás jistě více, ale každý moc dobře ví, že dnešní doba nahrává spekulantům, kteří si umí udělat zákony a podmínky dobré pouze pro ně. Tudíž držíme hubu a krok :-). Mimochodem mi za ten rok od praskliny spadl minimálně 2x a nic se nestalo až na malou odřeninu na rámečku
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od ludekbrno »

Ono je to spíš o tom, že někteří uživatelé ještě nepochopili, že 5" tenké sklo displeje opravdu nemůže vydržet ani při největší snaze výrobce takový tlak, co vydržely "hloupé" telefony s malým tlustým tělem displejem 2" a zachází s nimi pořád stejně. Obecně dnes naprostá většina displejů smartphonů praskne nevhodným zatlačením (ohnutí v kapse, zatlačení nějakým předmětem v tašce a podobně), na rozdíl od dřívějška, kdy displeje praskaly převážně pádem na tvrdou zem. Díky malým rozměrům (i při stejné tloušťce skla) byly displeje mnohem odolnější. Dnešní stav není schválností výrobců, ale nutností, protože aby byly displeje stejně odolné, jako dříve, musely by telefony mít kovový rám a samotné sklo displeje několikanásobně tlustější. Telefon by pak nebyl elegantně tenký a lehký, ale byla by to tlustá a těžká cihla, kterou by nikdo nechtěl nosit. Takže je to prostě na uživateli, aby si dal na tu velkou skleněnou placku pozor. Situace se zlepší, až se rozšíří technologie AMOLED na plastové podložce, ty budou prakticky nerozbitné.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od don_alex »

david.sedivy: když už mluvíš o inteligenci, já bych si rozhodně neměnil sklo doma na koleni, protože (zdá se na rozdíl od Tebe) vím, že je jen hodně malá šance, že se mi to podaří bez následků opravit.
Takže nevím, co se Ti na mé odpovědi nelíbilo, asi možná to, že jsem řekl pravdu. Za tu se totiž každý rád zlobí.
Být Tebou, uznám, že jsem udělal chybu a telefon pošlu do servisu, kde na výměnu mají potřebné vybavení a udělají to opravdu správně...

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
magpul
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. kvě 2011 8:57:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 7
Tablet: Acer 2v1
Rom: Stok
Bydliště: Most

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od magpul »

Podobný problém jsem měl kdysi dávno na ZTE Skate, taky se to řešilo tady na foru. A informace byla ta že mi vyměnily sice novou plochu, ale na tu nemá android nějaké ovladače. Prostě a jednoduše originál je originál ;)
truefriend-cz
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 05. srp 2014 19:24:11
Typ mobilu / ROM: Dotyk

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od truefriend-cz »

I mě lupnula dotyková vrstva v půlce samovolně. U SONY Xperia Z. Obešel jsem všechny servisy ve městě a řešil i se SONY Česká republika. Byli celkem agresivní a totálně neochotní. Jediné co byli ochotni udělat mi dát číslo na autorizovaný servis. Počáteční cena mobilu 17 tisíc, kupováno za 12 500,-.
Jinak cena za opravu je 2 500,- až 3 200,- Kč. Dotyková vrstva se prodává samostatně a na YouTube je celkem dost návodů jak to vyměnit. Ale SONY Česká republika, stejně tak sevisy tvrdí, že to samotatně vyměnit nelze. Z toho co jsem koukal tak když by se měnila jen dotyková vrstva je s tím víc práce, protože je dotyková vrstva přilepená k displeji, ale dá se postupným snažením dát pryč a displej vyčistit. A nová nalepit.
Dotyková vrstva samotstatně stojí 300,- až 380,- Kč. V podstatě úplně k ničemu vyhozených 12 500,- tisíc. Stojí to takové peníze, na internetu a na veletrzích už jsou prototypy, kde si displej mobilu omotávají kolem prstu, ruky, mačkají, třískají s ním o zem a nic se mu nestane. A tady nejsou schopni vyměnit ani pár zasranejch kusů (nestává se to masově) co maj ještě tuhle "starou architekturu".
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak jsi se zde vybrečel. Co dál?
Samo od sebe nic nepraskne. A oddělit displej a digitizér není žádná sranda.
Navíc, originál se to dodává slepené v jednom díle.

P.S. Vulgarity si nech do hospody...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od ludekbrno »

dimikaw339:
Myslíš, že na tuhle informaci tazatel několik let čekal? :-D
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note II (N7100) - Obecná diskuze“