Aréna telefonůTelefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :)

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :)

Příspěvek od kamculenka »

Ahoj kluci, muži, páni (žen tady asi moc nebude)
Jsem ženská, která má zájem o techniku a hledám nový telefon. Cena max. 7000 Kč. Teď mám SE Xperia mini, ale ten telefon mě prostě nestíhá, mám tam aplikace, které používám a potřebuju, ale telefon se seká. No to je vedlejší.
Co jsem tak koukala, výbavou i cenou je sympatický samsung galaxy s III mini. Vím, lidi na něj nadávají, že lepší je S Advance, nebo nexus, ale ten má slabší RAMku. Už bych chtěla telefon na aspoň 3-4 roky (když pojede) ne jak tento rok a půl a ahoj, protože je to nepoužitelné, čekám půl minuty, než můžu zvednout hovor než se to objeví displej pro zvednutí hovoru a celkově je to zasekaný, do t9 se mi už ani nepřidávají slova...

S III mini se mi líbí výbavou, vzhledem. Dobrý je celkem i SII, zas vzhled nic moc, ale když bude funkční, proč ne. Na něj jsem ale četla spoustu negativních recenzí co do kondenzace vody v něm při nepříznivém počasí a prostě spoustu závad na něm, no.

Nemusí to být nutně samsung, třeba Xperia, htc,... ale u xperií tam dělají s nevyměnitelnou baterií, což se mi teda dvakrát nelíbí. A u Samsungu se mi líbí pár věcí, které u Xperií nenajdu noo.
Tak nějaké další tipy?? Čerpám z mobilmania.cz jestli znáte lepší stránky, sem s nimi, ráda se nechám poučit.

Využívám dost aplikací, facebook, foťák, c:geo, ovuview(chlapům na prd) tv program, simple calendar, messenger, meteosat,... a ten mobil to prostě nedává... volných 40mb internípaměti a RAM je žalostně málo...

Děkuji za rady, mějte se :)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od LivArt »

Já myslím, že HTC Desire X by mohla být správná cesta. ;)
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

No HTC Desire X má jen 4GB uživ. paměti, což bude tak jen asi necelé 1Gb pro aplikace a jen 768 RAM, což si myslím, že mi bude už tak za dva roky taky na nic. Potřebuju fakt něco, co vydrží dýl. LTE a NFC taky nic, a to se za chvíli rozjede.. takže myslím že HTC nebude to pravé..
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od LivArt »

Buď přihoď nebo uprav parametry. Za 4 roky bude zastaralý jakýkoliv telefon v tvé cenové relaci.
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

To ano. Ale dobrý každý giga, ne?? Přihodit nemůžu. Na parametrech taky neslevím. Proto jsem psala, že mi sedí něco jako ten SIIImini... a nahrávání HD videa, což mi to HTC taky neudělá...
tsunami
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: čtv 15. zář 2011 16:27:09
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od tsunami »

tak to máš holka těžký, desire X je v téhle cenové relaci asi nejvýhodnější, ok už jedině ty Samsungy... nebo pokud chceš něco výkonnějšího, tak zkus štěstí s nějakou Čínou...
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

Noo když já těm čínám moc nevěřím :-(
Jako vím, že se hodně platí i za značku, ale přece jen bych asi raději něco známého než nějakou "noname" čínu noo :-( Tak snad jsem si S III mini vybrala dobře. Má ji hodně lidí, uživatelů, nemyslím si, že to jsou namachrovaný dětičky, který potřebujou machrovat s S III jak bylo napsáno na jednom serveru. Ale prostě se mi líbí ten poměr cena/výkon. Mít prachy, beru S III ani nemrknu, ale zas velikostí je to pádlo.. ne že mi to spadne a pes mi to bude aportovat :DD
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

Uvidím podle cen v dubnu. Buď SGS II a nebo SGS III mini. To jsou vítězové mých hodnocení. Ale max 7500 je strop no.
Uživatelský avatar
Wotan
Droid
Příspěvky: 1845
Registrován: sob 06. lis 2010 12:27:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Bydliště: Račištorf
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od Wotan »

Ak ťa netrápia veci ako root a tak podobne tak by som asi bral desire x. Podľa mňa má lepšiu konštrukciu ako s 3 mini. S LTE ani NFC by som sa dnes netrápil, tá plánovaná výdrž štyroch rokov je pri dnešnom napredovaní smiešna. A na tých pár aplikácií čo píšeš, že používáš je 4 GB internej pamete viac než dosť.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od LivArt »

O něco málo dražší je Xperia P.
4nsw3r
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 25. srp 2009 23:02:50
Typ mobilu / ROM: OSF

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od 4nsw3r »

teď seženeš SIII za 8,5k na aukru nebo bazos.. takže v dubnu možná budeš na tvé ceně 8-)
Huawei mate 7 + iphone 6
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

Právě si chci telefon rootnout, tak, jako mám root udělaný teď... už jen kvůli těch debilních aplikací, které tam jsou na nic. Jenomže jsem updatla na ruskou zmrzku, root šel do kelu a telefon začal blbnout, protože to prostě nevykoumali a telefon nestíhá. Manžel má stejný telefon, jenomže on na něm nemá internet a má to fakt jen na sms a volání a semtam doma přes wifinu internet, takže to tak nevyužívá noo..

SIII nechci, jelikož je to pádlo, by se mi to nevešlo ani do kalhot teda... šak bych s tím mohla vraždit komáry v létě, je to fakt cihla a to už se mi na telefon zdá moc. A zatím používám jen těchto pár aplikací, protože ostatní prostě se mi do telefonu nevejdou. Pak to rozjedu ve velkým :yes:

Opravdu hodně sympatická se mi jeví i S II, sice je škaredější, ale o malinko lepší, ale cena je ještě trochu vysoko. Z bazarů to fakt kupovat nebudu, ani z aukra a spol, fakt nejsem blázen a na telefon tohoto typu musím dloooouho šetřit, takže žádnou šedivku a opravdu z obchodu...

Hmm ta Xperia P nevypadá vůbec špatně jako hardwarově, ale ten spodek, ta brada se mi teda faaakt nelíbí :/ ale ještě uvidím, kouknu. ...
aspirant
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 20. úno 2013 13:40:35
Typ mobilu / ROM: SG S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od aspirant »

Ahoj kamčo,
myslím, že S iii mini se Ti bude líbit. A že Ti bude i plně stačit. Vypadá dobře a apky, které popisuješ zvládne hravě. Včera jsem se na něm díval na streamovaný live tenis, kdy si prohlížeč bral přes 200MB Ramky, do toho poslouchal radio přes net a pohyboval se střídavě v menu a telefon to s klidem ustál - max 1-2s delay. Pěkně vypadá - koupil jsem si Brown na alfa.cz za 7800. Ale seženeš i EU verzi pod 6500. Jen foťák nic moc za šera, ale na světle fotí obstojně, pokud nejsi fotomaniačka ;)
za danou cenu perfektní, doporučuji..;)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od LivArt »

Ono takhle na fotkách to vypadá ošklivý, ale reálně ta brada není tak výrazná a zapadá do toho designu.
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

No tak Xperia nepříchází v úvahu, opět stejný problém, nemá slot na karty a má unibody tělo, což se mi nelíbí... ani možnost tvrdého resetu přes baterii ani možnost zálohovat na kartu... nene, Xperie ne. A po tom, co zažívám teď, se mi zn. Xperia, resp Šlohni Erikson moc nezamlouvá
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od LivArt »

Pak zbude SII, SIII mini a Desire X, kdy SII a SIII mini jsou o několik tisíc korun dražší. To bych radši vzal Desire X a ty zbylé peníze schoval na další telefon.
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

Proč nemá Nokia Lumia 820 Android a je to ten mrkvosoftí výmysl? :-( Achjooo
LivArt: no jako design ještě půl bídy, ale unibody tělo a absence slotu na kartu je dost podstatné pro mě ... :/
aspirant
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 20. úno 2013 13:40:35
Typ mobilu / ROM: SG S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od aspirant »

Myslím, že Tvoje konečná stanice bude stejně Siii mini, splňuje všechny Tvoje požadavky;) Měl jsem podobnou cestu, jen jsem moc neřešil kačky.
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

LivArt: no ale tak je jen o chlup lepší než ten krám, co momentálně mám, takže to je zbytečné vyhození peněz do luftu. A pár lidí z okolí HTCčka měli a taky s nimi byly potíže, takže nevím no.
Ale Ramku má celkem slabou, to bude za chvíli nic. Jen vyšší paměť. To je na telefon za pětku trochu málo. To dám radši těch 7000 a mám lepší prostě.
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

aspirant: hodně hodně zvažuju nad tím SII, je přece jen lepší, ale finance jsou krapet omezené, takž opravdu konečně rozhodne cena. Jako nevím no, nevím jestli za 2 měsíce spadne cena na 7 z nynějších 8500.. to bych si asi hodně fandila. Ale uvidím. .. zas designově se mi víc líbí SIIImini, není to taková briketa do ruky...
Musky80
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 22. úno 2011 18:18:22

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od Musky80 »

Ja take vybiram mobily ktere maji slot a vymenitelnou baterii. Me S3 mini take libi. S3 to je i pro me padlo. Ted uz jobasi pase ale kde a podle ceho si rootovala. Na muj sgs je vic stranek a vic navodu a jeste snad vic custom romek. Dnes jsem zkousel 4 custom romky, vsechny jsou dobry, ale jedna mi vyhovovala.
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

Musky80: podle návodu na foru xperia. Ale je to tak rok a kousek zpět, takže si nevzpomenu, kterej to byl. Po rootu to jelo božsky, sundala jsem co nebylo třeba a tak. Pak se nahodila ruská zmrzka a šlo to do kelu. Jenomže všeobecně se vědělo, že na Xperku mini to prostě moc nepasovalo, že to nějak nedomysleli. No milá xperka se mi stejně omlátila a mám na displeji rýhu jako vepř, kterou nezadělám ani žádnou folií, a to jsem ji nosila normál samostatně v kapse, takže novej telefon dostane okamžitě folii na sklo, design nedesign...
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od LivArt »

Když ty chceš jedině S3 mini, tak si kup S3 mini a neptej se.
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

LivArt: proč, jenom proto, že se mi prostě HTC neoplatí?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od LivArt »

Mno ale tak ty sis stanovila takový požadavky, že je aktuálně splňuje jen SIII. Resp. on je splňuje každej lepší telefon, ale ty chceš jen S3 mini. V Sunnysoftu mají v akci modrou za necelých 7k.
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

LivArt: Můžu za to, že třeba ta Xperka má unibody tělo? Pro mě v 21.století nepochopitelná věc. A že tebou prosazované HTC je trochu o ničem za ty peníze?? To mi přijde prostě zbytečné.. Pro mě v 21.století nepochopitelná věc. Jinak máš pravdu, nejvíc to asi zatím splňuje S3 mini a nebo ještě ta S2. Fakt uvidíme, jaká bude cena koncem dubna, jelikož to dorazí penízky, které mají...
aspirant
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 20. úno 2013 13:40:35
Typ mobilu / ROM: SG S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od aspirant »

JJ ta mini sedí v ruce sama a hned jsem si zvykl na 4" "mini" display a teď mi připadá docela jako opravdu malý telefon. SII je taky alternativa, ale není nějak o moc nabušenější a taky je už přes 2roky na trhu.. Siii mini je mládě..
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od LivArt »

Unibody tělo je krok dopředu a ne zpět. Díky tomu pak celý telefon nevrže.
aspirant
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: stř 20. úno 2013 13:40:35
Typ mobilu / ROM: SG S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od aspirant »

mno s iii mini taky nevrže. Kryt tam sedí obdivuhodně pevně..
kamculenka
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. úno 2013 9:25:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka »

aspirant: A to je druhá věc, SII mi nemusí sednout do ruky... budu je muset vyzkoušet někde... S III si myslím, že bude mít i větší podporu, protože si ho právě koupí spousta lidí.. :) teď osáhávám svou mini xperku a ta taky nevrže, ale fakt je to věc, kterou neřeším no... třeba telefon předtím Nokia 5800XM vrzala (prý) ale to je nepodstatná věc.

LivArt: no pro mě to je krok zpět. Abych ti pravdu řekla, nějaké vrzání u telefonu opravdu neřeším... je to pro mě nepodstatné, podstatná je pro mě výměna baterie cca po roce, protože prostě to tak dělám noo ...plus opravdu když je třeba tvrdší reset, bez vyndané baterie se nechytám...
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“