LG Optimus Black (P970) - Obecná diskuzeOfficial V30B [návod]

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

romano888
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12. led 2012 10:26:50
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy Gio

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od romano888 »

Ahoj, nevíte někdo, co je potřeba udělat, aby se mi telefon také oficiálně upgradoval na V30B? Stále mám V20C, když dám aktualizaci SW (přes wifi) přímo v telefonu , tak píše, že používám poslední aktuální SW, což není pravda. Může hrát roli, že mám telefon od T-Mobile, takže stock ROM?
Uživatelský avatar
prassat
Androiďák!
Příspěvky: 344
Registrován: ned 04. bře 2012 20:09:12
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black P970
Mobil 2 / ROM: LG L9 II

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od prassat »

romano888: T-Mobile ještě upgrade nevypustil, takže ti telefon napsal správně, že používáš jejich poslední SW, tedy V20C.

Pokud chceš aktualizovat ofiko SW od LG bez brandu (tj. bez T-mobile sra*ek) musíš postupovat podle návodu v prvním postu tohoto topicu.
LG L9 II - Stock ROM 4.1.2 + ROOT + CWM
LG Optimus BLACK: Přehrání ROM, ROOT http://androidforum.cz/za-ate-nici-jak- ... 35866.html
romano888
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12. led 2012 10:26:50
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy Gio

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od romano888 »

OK. Díky za infomaci. Dlouho se už k tomu kroku také odhodlávám, ale obávám se, že se něco v průběhu pos...e, a já pak budu nahraný, protože nejsem tak zdatný, abych to pak dal zase dohromady. Telefon používám k práci vč. pracovního mailu na MS Exchange a taková situace je pro mě noční můrou.
Ale díky.
romano888
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12. led 2012 10:26:50
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy Gio

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od romano888 »

Tak jsem se konečně odhodlal a podle návodu upgradoval na V30b. Návod super vše proběhlo OK.

Mám jen dotaz, který tu už padnul ohledně rolovací lišty. Zafungovala snad jednou jedinkrát od té doby jsem jí už nevyroloval. Nemáte někdo zkušenost, co s tím? Četl jsem ve vláknu, že factory reset, ale není tu už, jestli to pomohlo...
pindero
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. led 2013 14:23:17
Typ mobilu / ROM: LG P970 Black

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od pindero »

jo pomohlo už to fachá jak má :yes:
eddie29
Stálý androiďák
Příspěvky: 135
Registrován: čtv 29. pro 2011 16:42:26
Typ mobilu / ROM: s III

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od eddie29 »

kluci muzu nejak nastavit ukladani fotek na kartu? vim ze to predtim urcite slo
romano888
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12. led 2012 10:26:50
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy Gio

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od romano888 »

OK, factory reset na nefunkční lištu pomohl. Super.

Ještě dotaz: jak to máte s GPS na V30b? Jestliže mi to před upgradem jakž takž fungovalo, tak po upgrade už GPS nefachá :cry: . Stěží najde 2-5 satelitů, ale už nezafixuje a tím jsem dojel. Nepotkalo to někoho taky? Má smysl se hrabat v továrním nastavení?
Uživatelský avatar
Petrees
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27. pro 2011 10:26:37
Typ mobilu / ROM: Alcatel OT-6040 Idol X
Rom: 01001

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od Petrees »

romano888: T-Mobile ještě upgrade nevypustil, takže ti telefon napsal správně, že používáš jejich poslední SW, tedy V20C.

Pokud chceš aktualizovat ofiko SW od LG bez brandu (tj. bez T-mobile sra*ek) musíš postupovat podle návodu v prvním postu tohoto topicu.

Mam potvrzeno z T-Mobile fora,ze ofiko upgrade bude pouze pres LG suite a brandovany telefon se zmeni na nebrandovany...
Fit
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: pát 15. dub 2011 22:22:54
Typ mobilu / ROM: Honor 9

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od Fit »

Tak jsem včera taky aktualizoval a zatím jsem teda moc spokojen. Je to výrazně lepší a svižnější než předtím, mnohem lepší odezva i po nainstalování hromady aplikací. Ještě taky doufám, že tam nebude to otravné zpoždění při přijmutí hovoru jako v 2.3.4, to mě neskutečně pilo krev. Člověk zvedl telefon a toho druhého slyšel až za 2 vteřiny.
Uživatelský avatar
vespa.
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: ned 05. úno 2012 11:01:07
Typ mobilu / ROM: Nexus 4 Honor 8
Tablet: Nexus 7
Rom: V30C, stock 4,2,3

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od vespa. »

Bohužel, při nahrávání videa, se samovolně ukončí, teď mě to udělalo po 53 sekundách. :( Poraďte jinou aplikaci pro natáčení videa.
Uživatelský avatar
prassat
Androiďák!
Příspěvky: 344
Registrován: ned 04. bře 2012 20:09:12
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black P970
Mobil 2 / ROM: LG L9 II

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od prassat »

Předpokládám, že po aktualizaci na V30B si Tovární nastavení udělal...

Zkusil bych nahrát video v nižším datovém toku (kvalitě), popř na jinou SD kartu (pokud máš možnost).
Předpokládám, že o Custom ROM zájem nemáš (pokud ano, neztrácej s ofic.V30B čas a šup na IZS)

popř. zkus free aplikaci lgCamera https://play.google.com/store/apps/deta ... NhbWVyYSJd
LG L9 II - Stock ROM 4.1.2 + ROOT + CWM
LG Optimus BLACK: Přehrání ROM, ROOT http://androidforum.cz/za-ate-nici-jak- ... 35866.html
Uživatelský avatar
vespa.
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: ned 05. úno 2012 11:01:07
Typ mobilu / ROM: Nexus 4 Honor 8
Tablet: Nexus 7
Rom: V30C, stock 4,2,3

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od vespa. »

Můžeš mi prosím sdělit výhody, popř. nevýhody IZS? Nebráním se přechodu, pokud povede k lepšímu.
Uživatelský avatar
prassat
Androiďák!
Příspěvky: 344
Registrován: ned 04. bře 2012 20:09:12
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black P970
Mobil 2 / ROM: LG L9 II

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od prassat »

IZS výhody = mnohem vyšší výkon telefonu, rychlejší odezvy, více nastavení
IZS nevýhody (pro začátečníky) = potřeba mít v telefonu ROOT

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2115800
LG L9 II - Stock ROM 4.1.2 + ROOT + CWM
LG Optimus BLACK: Přehrání ROM, ROOT http://androidforum.cz/za-ate-nici-jak- ... 35866.html
Mahero33
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: sob 13. lis 2010 20:06:35
Typ mobilu / ROM: Honor 6 H60-L04 B820 ROOT

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od Mahero33 »

Malý dotaz. Po aplikaci jiné ROm( ta byla v pohodě, ale po instalování gapps, což nemělo být) se mi stalo, že mi to psalo Aplikace nastavení byla neočekávaně ukončena. Nešlo se žádným zpusobem dostat do Recovery. Tak jsem zkusil nahrát tuto V30B dle návodu a vše proběhlo OK, až na to že po naflešování mi vyskočila tabulka Recovery, ale v té nešlo nic udělat. Po vypnutí/zapnutí mobilu naběhlo jen logo LG a to nabíhá stále dokola. Nějaký nápad? Zkusit pomocí SmartFlash nahrát jinou rom? Dík
Uživatelský avatar
prassat
Androiďák!
Příspěvky: 344
Registrován: ned 04. bře 2012 20:09:12
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black P970
Mobil 2 / ROM: LG L9 II

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od prassat »

Mahero33:

Docela nevím, jak se ti podařilo se dostat do RECOVERY po naflashování této ofigo ROM. V30B, která se s CMW totiž neslučuje. (hrozí totiž BRICK). Ty jsi ale zůstal vyset na bootloop (logo LG). Jejiné východicko je Smart Flash Tool.
Proč si tam nedáš opět tu Huexxxovo ROMku (pod tvým avatarem 4.0.4.)?

Jinak pokud si byl na IZS tak jsi mohl do Recovery i po startu telefonu:
Dle Huexxe:

Power on your phone, and as soon as the 4 leds start flashing, repeatedly press any physical button until your phone reboots and it access to CWM.

Zapněte telefon, a jakmile 4 diody začnou blikat, Opakovaně stiskněte nějaké fyzické tlačítko , telefon po restartu zpžístupní CWM.
LG L9 II - Stock ROM 4.1.2 + ROOT + CWM
LG Optimus BLACK: Přehrání ROM, ROOT http://androidforum.cz/za-ate-nici-jak- ... 35866.html
Mahero33
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: sob 13. lis 2010 20:06:35
Typ mobilu / ROM: Honor 6 H60-L04 B820 ROOT

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od Mahero33 »

No já měl Huexovu, pak jsem zkusil jinou a to bylo OK. Jen jsem si nepřečetl, že nemám v té jiné instalovat gapps. :-) To jsem bohužel udělal a vzniklo tím to že se nešlo dostat nikam. Teď jsem tam flešl origoš ROM 2.2.2 a udělal opět root. Jenže se mi přes ROM managera nějak nejde dostat do recovery. :-(. Takže mám ROM 2.2.2 a root a snažím se tam hodit opět tu Huexovu.
Uživatelský avatar
prassat
Androiďák!
Příspěvky: 344
Registrován: ned 04. bře 2012 20:09:12
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black P970
Mobil 2 / ROM: LG L9 II

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od prassat »

a jak si ten root dělal? Flashoval si přes Smart Flash Tool rovnou ROMku cinknutou o CWM? V ROM manageru zkus instalovat/updatovat CWM (RECOVERY setup) .... a pak až zkus Reboot into Recovery.

Nebo zkus rovnou flashnout Huexxovo "PRE_IZS_IMAGE" z jeho blogu
LG L9 II - Stock ROM 4.1.2 + ROOT + CWM
LG Optimus BLACK: Přehrání ROM, ROOT http://androidforum.cz/za-ate-nici-jak- ... 35866.html
maximal
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06. zář 2012 23:37:12
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black
Tablet: Ipad 2

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od maximal »

Pro me je tohle po originalnim GB uplny vysvobozeni, diky za navod mimochodem.

Mam jen jeden problem a to je pomalejsi zapis na SD pri pripojeni jako Mass Storage Device. Mam ADATA 16GB class 10 a pred updatem jsem po kabelu zapisoval 10-11MB/s, ale ted max. kolem 4MB/s. Zkouseno na dvou PC (Win XP, Win 8 x64), stejnej vysledek. Kdyz dam kartu do ctecky v pocitaci, zapisuju 11-12,5MB/s.
Nevim jestli neni problem v telefonu, protoze predtim mi tam takhle zlobila starsi noname class 4 16GB (misto 6MB/s kterych dosahovala v blackberry jela jen 1,5-2MB/s), ale zase tomu neodpovida fakt, ze ta karta v tom telefonu predtim jela plnou rychlosti.
Se ctenim nikdy nebyl problem - 18MB/s v telefonu, necelych 20MB/s v pocitaci. Dokonce i tu starou s extra pomalym zapisem to cetlo 16MB/s.
Predem diky za radu nebo aspon potvrzeni, jestli je to obecnej problem.

Kazdopadne ten telefon je ted o tolik lepsi a pouzitelnejsi, ze zpomaleni prekousnu (nakonec dlouho jsem byl zvyklej na ty 2MB/s).

EDIT: Testoval jsem rychlost ty karty v telefonu pomoci SD Tools a nameril jsem 9MB/s, takze problem je jen pri Mass Storage prenosu
EDIT 2: Behem vecera experimentovani jsem dosahl toho, ze rychlost spadla na 2,8MB/s. Znovuflash ROMky me vratil na cca 4MB/s, ale teda nenasel jsem v tom zadnou souvislost, snad jen ze to vypadalo, jako kdyz casta manipulace s kartou a restarty/factory resety telefonu to jeste zhorsujou (i kdyz nevim jak by si to mohlo pamatovat).
lukaspre
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: úte 10. led 2012 6:39:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7 LTE

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od lukaspre »

Ahoj zkoušel někdo VPN ? mě bohužel nejde Nepodařilo se mě nainstalovat TUN . Root ' mam. Skoda.
milos.klaus
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: úte 04. led 2011 22:04:24
Typ mobilu / ROM: Xperia z3 compact green
Mobil 2 / ROM: Iphone 5s
Tablet: asus transformer pad tf300tg

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od milos.klaus »

Po nainstalování této verze androida se mi docela často stává že mi telefon napíše SD karta byla neočekávaně odebrána, nebo něco v tom smyslu. Nepomůže nic jiného než restart telefonu. Je to docela nepříjemné, když telefon pokaždé zvoní jinak, nebo chcete fotit a nejde to, protože nemá kam ukládat foto... Ještě někdo má nějaký takový problém? Je možné dát telefon na reklamaci s touto verzí androida? Asi ale odstranit root že? Jedná se o micro SDHC 8gb...
Sony xperia z3 Compact Green
Ipad Retina mini; Asus Transformer Pad TF300TG;
Ex: LG optimus black P970; iPhone 5s
Jindrar
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 22. lis 2011 19:17:05
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od Jindrar »

Tohle si myslím že není chyba telefonu, mě se to stává taky a když jsem měl Android 2.3.4 tak to bylo v pohodě. Ale rychlost mi 4.0.4 za to stojí . :smile:
PEL
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: stř 30. led 2013 8:49:01
Typ mobilu / ROM: Honor 6
Tablet: MINIX NEO X5

Re: Official V30B [návod] - SD karta

Příspěvek od PEL »

Mi se taky cas od casu odpoji a je nutne restartovat (celkem vopruz) chystam se z ni vsechon zazalohovat, a naformatovat ji v telefonu... Uvidim, jestli se neco zmeni...
Jindrar
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 22. lis 2011 19:17:05
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od Jindrar »

Naformátování mi dost pomohlo a taky jsem měl orux mapy, které se skládaly z tisíců malých souborů. Potom co jsem přešel na squlite formát map tak se zrychlilo načítání karty a už se mi karta odpojí tak jednou do týdne. Zvláštní je androidu 2.3.4 to nevadilo.
eddie29
Stálý androiďák
Příspěvky: 135
Registrován: čtv 29. pro 2011 16:42:26
Typ mobilu / ROM: s III

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od eddie29 »

milos. klaus. ja to kvuli tomu na reklamaci dal:twisted:
jak prijde tak napisu
zpavelka
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05. bře 2013 9:51:17
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Rom: Stock

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od zpavelka »

Ahoj ,

asi po roce jsem se rozhodl pro tuto ROM -původní verze od T-mobilu - a provedl dle super návodu i ROOT.
Jsem celkově moc spokojenej, akorát bych potřeboval poradit, jak opět zprovoznit v aplikaci ,,fancy widgets ,, i počasí...... ( mám placenou verzi )
Když jsem nainstaloval jinou podobnou aplikaci -,,Transparentní hodiny a světové počasí ,, tak tam to jede v pohodě (ale zase se blbě aktualizuje čas)

Díky moc za jakoukoli pomoc
eddie29
Stálý androiďák
Příspěvky: 135
Registrován: čtv 29. pro 2011 16:42:26
Typ mobilu / ROM: s III

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od eddie29 »

kluci tak telefon přišel z reklamace a ma kompletne vymeneny vnitrnosti :mrgreen:
lukaspre
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: úte 10. led 2012 6:39:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7 LTE

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od lukaspre »

Hoj,
muzu poslat s touhle ROM na reklamaci samo že bez ROOT? poznaji neco? predtim jsem mel tuto ROM s Root
diky
eddie29
Stálý androiďák
Příspěvky: 135
Registrován: čtv 29. pro 2011 16:42:26
Typ mobilu / ROM: s III

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od eddie29 »

ja to daval s touto rom bez root a vyreklamovali to;)
milos.klaus
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: úte 04. led 2011 22:04:24
Typ mobilu / ROM: Xperia z3 compact green
Mobil 2 / ROM: Iphone 5s
Tablet: asus transformer pad tf300tg

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od milos.klaus »

eddie29 píše:kluci tak telefon přišel z reklamace a ma kompletne vymeneny vnitrnosti :mrgreen:
Tak paráda, díky za tip. A pomohlo to vůbec? :D
Sony xperia z3 Compact Green
Ipad Retina mini; Asus Transformer Pad TF300TG;
Ex: LG optimus black P970; iPhone 5s
milanmb
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 18. bře 2012 12:37:49
Typ mobilu / ROM: LG P970 Optimus Black

Re: Official V30B [návod]

Příspěvek od milanmb »

Ahoj, nevíte někdo kdy by měl T-mobile vypustit upgrade na ICS? Nechce se mi ještě kvůli záruce dělat root. Díky.
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus Black (P970) - Obecná diskuze“