Ostatní asijské telefonyDůvěryhodné obchody/PODVODNÍCI

Odpovědět

MaTToS
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Re: Důvěryhodné obchody/PODVODNÍCI

Příspěvek od MaTToS » stř 06. bře 2013 23:05:55

Ako mi vlastne bude neexistujuca firma factoryshop dokladovat zaruku ked si tam vytvorim objednavku a balik mi pride z Ciny? Clo s DPH bude platit kto ked to cinan posle kurierom na moju adresu? To som nejako nepobral tento shop, a 24m zaruka v Cine no neviem ked ponukaju 12m standardne.
A hlavne Factoryshop ani neexistuje a ICO z tej stranky je zivnost niekoho ktory je hlavne na uplne inej adrese ako ten shop - no proste nvm ale to uz mam rovnaky risk to kupit v cine za o 100€ nizsie ceny .

Davoos83
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Příspěvek od Davoos83 » čtv 07. bře 2013 10:59:56

jany69 píše:ahoj, jak to tak ctu tak nakupovani v cine je fakt punk:-D.musim se prizant ze na takovyto nakup nemam koule. proto se chci zeptat jake mate zkusenosti s ceskym sprostredkovteli nakupu jako je napr. levnesmartphony.cz nebo chinaproductshop.cz
Na levnesmartphony sem nakupoval a spokojenost, A660 do týdne doma od zaplacení (což není jisté ani u některých českých eshopů:) na heurece vše taky v pohodě.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 07. bře 2013 17:17:51

Neexistuje jediny rozumný důvod, proč k nákupu v číně používat české zprostředkovatele, je to vyhazování peněz za nic. Oni totiž vůbec za nic neručí, když balík nepřijde, vaše smůla. S reklamací vám jen "pomůžou" bez garance čehokoliv. Celá přidaná hodnota zprostředkovatele spočívá v objednání skrze počeštěné rozhraní a v tom, že nemusíte mít vlastní PayPal účet. A to mi připadá zoufale málo.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -8
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » čtv 07. bře 2013 18:43:57

Jsou urcite lide, co si nedokazi vytvorit PayPal ucet a priradit si k nemu kartu. Jsou urcite lide, co si radi priplati za zprostredkovani nakupu v cine. A myslim si ze hlavne to nasledne zprostredkovani reklamace v cine jim za to stoji. A to pisi presto, ze ja sam tech zprostredkovatelu vyuzivat nebudu.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 07. bře 2013 18:55:01

Problém je, že oni právě žádnou reklamaci nezprostředkovávají. Jen neurčitě a bez garance slibují jakousi pomoc s reklamací, což skončí u toho, že doporučí kam to poslat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » čtv 07. bře 2013 19:06:08

Pokud je rozdíl v ceně cca 2000 Kč, tak se za tu cenu dá v pohodě udělat standardní distribuce s CZ manuálem, klasickou DPH a zárukou v ČR na 24 měsíců a to z toho má prodejce na elektroniku ještě slušnej rabat. Za zprostředkování je adekvátní cena naprosto jiná. Ale to je každého boj a svědomí a zákazníka nikdo nakupovat nenutí. Osobně proti těmto zprostředkovatelům nic nemám, když je poptávka trhu, tak proč nevytvořit nabídku. Zákazník je svobodný člověk a rozhoduje si o zvoleném nákupu sám. Ale jako podnikatel, který dováží zboží ze zahraničí a snaží se zboží mít fyzicky v ČR a podstupuje podnikatelské riziko, mne tito přeposílači trošku iritují :DD
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

dvzd

Příspěvek od dvzd » čtv 07. bře 2013 19:16:50

Ne, 2000 Kc maximalne tak na zprostredkovani, to je akorat. Spotrebitele maji v CR takova zakonna prava, ze ja bych se jim neco prodat vubec neodvazil.

xing
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Duos

Příspěvek od xing » čtv 07. bře 2013 20:39:21

Tmallbox - zhrnutie - 21.2. som objednal a zaplatil za tovar (ZTE V970). Tovar bol odoslany predajcom 1.3. V tom case predajca uvadzal na stranke, ze mali vela objednavok pocas sviatkov a ze objednavky budu postupne odosielat, ale malo by to trvat najviac sedem dni. Tak sa aj stalo. Komunikacia s predajcom bola dobra. Na moje otazky vzdy odpovedal ( zhenpengtech@gmail.com ). Pri objednavani som si mohol vybrat z dvoch dopravcov(EMS, DHL). Vybral som si EMS, lebo boli lacnejsi. Nasledne som od neho dostal mail, ze EMS do nasej krajiny nechodi, ale ze mi to posle s DHL. Za tuto zmenu uz nechcel doplatok. Pri plateni cez PayPal si uctuju 4% navyse.
Telefon som dnes prebral od DHL s doplatkom 27eur za DPH. Obsah balika sa zhodoval s tym co bolo na stranke Tmallbox deklarovane. Pribalil mi este jednu ochrannu foliu navyse.
Ich webstranka je trosku neprehladna a niektore veci sa hladaju tazsie (dopravcovia, moznost platby). Pri nakupe na Tmallboxe som sa ale nestretol so ziadnym vacsim nedostatkom a preto tam nakup odporucam.

MaTToS
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Příspěvek od MaTToS » pát 08. bře 2013 19:33:11

Tak som dnes prevzal dalsi balicek z fastcardtech a prisli Lenovo A800vky a jedna S890tka .
A800vky su od operatora China Unicom takze aj brandovane .

romikus1
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: iPad
Rom: ofiko KK4.4

Příspěvek od romikus1 » pát 08. bře 2013 22:31:31

fastcadtech je v pohodě tehdy, když si objednáte telefon který jinde mají též. Pokud si vybereš telefon, ujisti se, že ho nabízejí i jiní obchodníci , pak ti přijde co má. Faktem je , že tento obchod disponuje spoustou typů telefonů, které nikdo nezná. Většinou deklarují staré verze telefonů jako inovované. jak tomu předejít už jsem psal, navíc u těchto telefonů se neshoduje popis s foto prostředí a s foto antutu. Z těchto poznatků vám už musí být jasné, co neobjednávat z tohoto obchodu. zduř

reku
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: L

Příspěvek od reku » sob 09. bře 2013 8:22:37

ludekbrno píše:Neexistuje jediny rozumný důvod, proč k nákupu v číně používat české zprostředkovatele, je to vyhazování peněz za nic. Oni totiž vůbec za nic neručí, když balík nepřijde, vaše smůla. S reklamací vám jen "pomůžou" bez garance čehokoliv. Celá přidaná hodnota zprostředkovatele spočívá v objednání skrze počeštěné rozhraní a v tom, že nemusíte mít vlastní PayPal účet. A to mi připadá zoufale málo.
Tady se píše něco jiného, než tvrdíš ty:
http://www.levnesmartphony.cz/cs/conten ... sem-nakupu

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 09. bře 2013 8:45:22

Tenhle zprostredkovatel vraci kupujicimu i zaplacenou DPH, takze jeho cena je konecna, coz je OK.

romikus1
Androiďák!

Příspěvek od romikus1 » sob 09. bře 2013 10:31:28

to ludekbrno:
no chlape neházej nás všechny do jednoho koše, já se o své zákazníky starám, a ručím defacto za vše. zboží je k zákazníkovi odesíláno z ČR.To by jsi mě urazil. :lol: :lol:

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 09. bře 2013 11:41:03

Pokud to posíláš z ČR tak se vůbec mezi ně nepočítej. Jsi normální prodejce (vkládáš do to svůj kapitál) a ne jen přeobjednávač.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 09. bře 2013 11:52:44

Ne ne, je jen zprostředkovatelem. Ono je z právního hlediska jedno, jestli to z Číny chodí přes něj nebo přímo zákazníkovi.
http://www.mobilyzciny.cz/www-mobilyzci ... I-PODMINKY
Naše firma je zprostředkovatelem dovozu zboží ze zahraničí, provize jakož i poštovné jsou promítnuté v ceně zboží.Faktura , kterou od nás obdržíte, obsahuje pouze částku za zprostředkování nákupu včetně DPH.V zásilce kterou dostanete českou poštou, bude přiložena faktura od dodavatele která, pokud není záruční list přiložen, slouží jako záruční list.Zboží označené jako skladem, je na skladu u dodavatele. Po vytvoření objednávky Vás o dodací lhůtě budeme informovat emailem. Dodací lhůta je většinou okolo 7-8 dnů od obdržení platby.Veškeré zboží je možné vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů od doručení. O vrácení zboží nás neprodleně před odesláním uvědomte emailem, a sdělte důvod vrácení. Vrácené zboží musí být nepoškozené včetně obalu a nesmí jevit známky používání. Expediční náklady nelze vrátit.Veškeré zboží je odesíláno z ČR!! Záruka je jeden rok přímo u dodavatele. Pokud budete mít s přístrojem problém, reklamaci Vám samozřejmě zprostředkujeme a zařídíme za Vás.Doba vyřízení reklamace je 30 dní od doby doručení dodavateli. Dodavatel 99% reklamací řeší výměnou za nový kus. Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.
Vyplněním a odesláním objednávky automaticky zákazník souhlasí s obchodními podmínkami.

metatron
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xperia mini pro SK17i

Příspěvek od metatron » sob 09. bře 2013 12:42:10

to hej... ale nepoznám predajcu ktorý by vložil toľko energie do supportu svojich klientov (aj potenciálnych napr. tu na fóre) a komunity ako romikus1, to teda klobúk dole. :thumbup:

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 09. bře 2013 12:53:55

Tak to pak jo, já mysle, že to koupí za své a pak s klasickou zárukou a DPH prodá.

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 09. bře 2013 13:36:12

To by prodělal kalhoty, kdyby musel garantovat provedení záruční opravy čínských mobilů dva roky, vždyť tu v ČR na to není ani servis s příslušnými náhraními díly. První rok by to mohl řešit s dodavatelem, ale co druhý rok? Navíc pochybuji, že většina těch čínských mobilů je certifikována pro provoz v EU, legálně by to tu tedy prodávat ani nemohl.

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 09. bře 2013 14:31:51

Ale jdi. Při navýšení koncové ceny u přeobjednání je oproti Číně jak pozoruju cca 1500 až 2000 Kč. Do toho se v pohodě vejde záruka 24 měsíců , DPH i krásnej rabat. On standardní rabat na elektroniku je 5 až 10%. Prodejem a dovozem elektroniky se živým řadu let, tak o tom něco vím.

romikuse musím ale pochválit, snaží se lidem dost pomáhat.

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 09. bře 2013 14:35:06

A proto stoji HTC a Samsung prodany v CR asitak dvakrat nebo trikrat tolik co stejne vybaveny cinan? :)

metatron
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xperia mini pro SK17i

Příspěvek od metatron » sob 09. bře 2013 14:46:16

A mozno preto, ze zamestnavaju kopec ludi na svete, a robia riadny suppor - teda tvaria sa tak :D

@telefon    

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 09. bře 2013 14:53:54

No a tento support, reklamacni opravy, vcetne oficialni certifikace pro pouziti v CR, by musel takovy prodejce cinskych mobilu financovat sam.

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: Důvěryhodné obchody/PODVODNÍCI

Příspěvek od ludekbrno » sob 09. bře 2013 15:08:52

romikus1 píše:to ludekbrno:
no chlape neházej nás všechny do jednoho koše, já se o své zákazníky starám, a ručím defacto za vše. zboží je k zákazníkovi odesíláno z ČR.To by jsi mě urazil. :lol: :lol:
Ok, uznávám, že jsou i světlejší výjimky :-)

romikus1
Androiďák!

Příspěvek od romikus1 » sob 09. bře 2013 15:22:07

děkuji. :mrgreen: :mrgreen:

Docent
Androiďák!
Reputace: -23
Typ mobilu / ROM: bosch

Příspěvek od Docent » sob 09. bře 2013 16:26:53

Příplatek na dvouletou záruku je u Ainol Venus $40, DPH činilo krásných 685 Kč... Jenom na tom už jsme více než na 1500 stovkách.

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 09. bře 2013 16:51:46

Ano, pro tebe to bylo 40USD - maloobchodně. Velkoobchodní podmínky nákupu jsou naprosto jiné. Dvouletá záruka navyšuje toto zboží o max 200 Kč. On je problém, že většina přeobjednávačů nakupuje maloobchodně a nejedná s výrobcem. Tím pádem nejsou podmínky nákupu úplně ideální.

Toto vysvětlování je již nad rámec tohoto fóra, tak s tím raději končím. Nechám raději promlouvat ty co si myslí, že o tom vědí víc :DD

kubicek10
Stálý androiďák
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 7.0

Příspěvek od kubicek10 » sob 09. bře 2013 19:50:06

Čau lidi,máte někdo zkušenosti s tímto obchodem?Znáte ho?

http://www.chinapadmall.com/

romikus1
Androiďák!

Příspěvek od romikus1 » sob 09. bře 2013 22:51:05

nic mi to neříká....

romikus1
Androiďák!

Příspěvek od romikus1 » sob 09. bře 2013 22:52:58

ale vidím že akceptuje paypal, a leho ceny nejsou nijak nízké, spíš jsou o něco vyšší. tak asi v pohodě. :mrgreen: :mrgreen:

dvzd

Příspěvek od dvzd » ned 10. bře 2013 6:18:47

Mají tam blog, kde představují zboží a první příspěvek je z 24.11.2012, takže asi neexistuje ten eshop moc dlouho.
http://www.chinapadmall.com/blog/?p=15

Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“