Ostatní asijské telefonyProblémy s GPS u telefonů platformy MTK

Kategorie pro všechny (nejen) čínské značky, které tu ještě nemají vlastní sekci. Samostaná sekce bude založena až počet příspěvků překročí určité kritické množství. Pokud si myslíte, že se tak už stalo, tak o tom napište Supovi.

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od hotovyrado »

MaTTos > souhlas... já uváděl jako příklad třeba THL W8, kde jede GPS super.... holt jak říkáš, nedodělané ROMky... Bohužel u jIAYU G2S není zatím komunita tak rozšířená a žádná alternativní ROMka nikde není... Já používám GPS v mobilu, jen abych na Fejsu ukázal, kde chlastám, na navigaci jsem vždy měl jednoůčelový přístroj, takže mě to až tak nebolí....
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

Mě by to ale bolelo, když používám mobil jak na geocaching, tak i na navigaci v autě. Tak doufám, že JYG4 už bude s tím novým čipem MTK6589 OK.
ada328
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 16. úno 2013 21:14:41
Typ mobilu / ROM: DESIRE hd

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od ada328 »

Ahoj chtěl bych se zeptat zda jste neřešil někdo GPS u THL W7?? Něco jsem si tady přečetl a nahral jsem si root explorer a hledal - gps.conf nikde jsem ho v telefonu nenašel :-( muže být problém tam, že soubor v telefonu nemám našel jsem tam ruzne pro agps a pro epo.... Zkoušel jsem navigace sigic a Navigator a nic nefunguje......
rdona
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 29. led 2012 11:41:50
Typ mobilu / ROM: Note 2 Stock ROM
Tablet: Asus Transformer TF300

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od rdona »

ahoj mám UMI X1 a s gps jsem už zkoušel psí kusy občas se chytne, ale většinou nejede nebo se dlouho chytá a když se už chytne tak jedu 100m vedle cesty. Napadlo mě, že to vyřeším externí gps přes bluetooth, řešil to už někdo takhle, případně doporučení na značku nebo typ. Hledal jsem a často jsem narazil na info že nefunguje u androidu. Co Váš názor.
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od tomas.griger »

Mna napadlo to iste,jednu som kupil (presny typ bude vo vlakne o Umi X1) a aj ked sa sparovat z telefonom dala,tak android ju nevidel. Tak som stiahol program bluetooth gps a po jeho spusteni uz aplikacie externu gps videli a mohli ju pouzivat. Fungovalo to ale len maximalne minutu,potom to prestalo fungovat. Takze nic moc. Je ale mozne ze to bol len problem vtedajsej etotalk rom,ktoru som vtedy mal na telefone.

Odesláno z mého UMI X1    
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od hotovyrado »

Externí BT není řešení.... jednak to taky na cca tisícovku vyjde, druhak jeho stabilita je diskutabilní, no a nakonec to není pohodlné... To si rovnou mohu koupit značkový foun....
rdona
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 29. led 2012 11:41:50
Typ mobilu / ROM: Note 2 Stock ROM
Tablet: Asus Transformer TF300

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od rdona »

Mě jde o to, že bych tu gps používal pouze v autě, měl ji stále píchlou do zdroje, auto ji uveze nikde nevadi, jde jenom o to, ktera gps bude fungovat. Proto prosim o radu a doporučení. Dík
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od tomas.griger »

Ja som tu gps vratil (stala asi 1.200Kc) a kupil som si na bazosu gps navigaciu za 1.000Kc. Uplne novu TrueTrack. Aaa ich teraz dava k autam,takze ich je plny internet. Mam tam iGo primo a chrochtam si. A gps v mobilu uz neriesim. Apropo v piatok som ju po dlhsom case skusal a fix som mal za 30 s, v aplikaciach fungovala ako vino. Z 11 satelitov pouzila 9-10. V sobotu fungovala stale perfektne,ale dnes uz fix trval 4 minuty a pouzil len 4 satelity. A za chvilku upadla. Fakt nechapem na com to zavisi. Jedine co ma napadlo,ze som mal gps pri restarte vypnutu a vtedy to fungovalo. V sobotu vecer som ju mal zapnutu a po restarte to fungovalo ako som pisal. Restartoval som ju bez zapnutej gps a poobede uvidim. Ale vela tomu nedavam.

Odesláno z mého UMI X1    
harrvy
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. led 2011 13:27:32

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od harrvy »

dnes zaujmave zistenie... dal som telefon do okna, gps test videl tak 3 satelity a fix ani za 15min ziaden... nasledne som vymazal subor mtkgps.dat z /data/misc a fix do 2minut a nasledne aj v navigacii sygic fix za chvilku 6 satelitov a presnost 30m co sice ziadna vyhra.. ale telefon bol len polozeny na parapete na okne...
pytam sa, da sa napisat volaky skript ktory by pravidelne odmazaval subor mtkgps.dat???
dakujem
Uživatelský avatar
metatron
Stálý androiďák
Příspěvky: 213
Registrován: sob 19. bře 2011 21:06:55
Typ mobilu / ROM: Xperia mini pro SK17i

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od metatron »

To neviem, ale skus s nim vybehnut von a tak otestovat bez toho suboru co to spravi...

Odoslané z môjho SK17i
harrvy
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. led 2011 13:27:32

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od harrvy »

Ved ono si to ten subor vytvori pri prvom fixe... ale problem je asi v tom, ze ak par dni nepustas navigaciu a potom ju pustis tak ma problem fixnut.. a ked ten subor vymazes tak fix je rychlejsi... preto chcem ci sa neda spravit daky skript co by to trebars raz za den vymazal ten subor...
Naposledy upravil(a) Jacho dne stř 24. črc 2013 20:01:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledne prispevky!
harrvy
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. led 2011 13:27:32

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od harrvy »

tak vcera som nainstaloval tuto ofic. rom pre jiayug3: http://jiayug3.info/Downloads/ prelozena v cestine tu: http://ulozto.sk/xsMFCjb/ofic-20130116-cz-zip
a musim uznat, ze gps zatial funguje najlepsie zo vsetkych rom co som doteraz vyskusal... Ale musim aj tak skonstatovat, ze mne to gps stale blbne... Fix je u tejto rom celkom rychli, fixne v pohode 8 satelitov a dokonca aplikacia gps test mi uz aj ukazala vsetkych 12 satelitov aj ked fixnut ich dokazala len 7 - 8... ale aj napriek celkom dobremu fixu mne navigacie proste blbnu, skacu hore dole, vypadava signal :( a je jedno ci skusam igo, alebo sygic.. ine som v podstate neskusal lebo myslim, ze to zmysel nema
Bury
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. zář 2011 11:56:52

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od Bury »

Já přispěju se svojí troškou do mlýna, pokud někomu nejede GPS, pak si stáhněte mobileuncle tools,po spuštění, dejte engineer mode (MTK) v menu YGPS, otevřete záložku Information a tam zmáčněte tlačítko cold. Já mám na volném prostranství fix během 8mi sekund, pak stačí přepnout na libovolnou aplikaci s GPS a máte funkční navigaci...
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od hotovyrado »

Potvrzuji zlepšení při výše uvedeném nastavení pokud jde o rychlost fixace, která je opravdu v řádech sekund, avšak zůstala nepřesnost, ve městě se s tím jezdit nedá. Ale mi to stačí.... Na navigování v autě mám jednoúčelový přístroj a jako lokátor, ve které hospodě chlastám a pochlubím se s tím na Fejsu mi tohle stačí....

V mých očích je ta nepřesnost dílem odfláknutého HW...

Ona je sice pěkná frajeřina mít GPS v mobilu, ale jednak je to nepraktické, druhak na mobil (mimo drahých značkových) nekoupíte přesně padnoucí zacvakávací držák, ale musíte používat univerzální monstra, a ve finále co si budem povídat.... za 60 USD se dá koupit luxusní 7mi palcová HD navigace s držákem na míru a hlavně SirfStarem, který je ve spojení s Win CE a iGO 8/Primo nepřekonatelnou a sppolehlivou kombinací...
kejly
Stálý androiďák
Příspěvky: 184
Registrován: pát 18. pro 2009 8:08:06
Typ mobilu / ROM: Ulefone Metal
Bydliště: Praha

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od kejly »

Jinak na Evolve FX420 (originalni 4.1 bez rootu) prvni fix v aute neprobehl, musel jsem vylezt ven a pak se GPS chytla za minutu. Od te doby se fixne i v aute behem 20 sekund. A-GPS a EPO mam povolene, polohu pomoci site zakazanou.
A légpárnás hajóm tele van angolnákkal
harrvy
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. led 2011 13:27:32

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od harrvy »

takze momentalne bezim na ofiko rom 4.0.4 G3-20121129-082828 mam jiayu g3 a co sa gps tyka tak citim zlepsenie... dnes som cely den behal so zapnutou navigaciou be on road a uplne v pohode sa s tym da jazdit :) nevravim, ze slapala uplne idealne ale nezabludil som :)
skusal som aj sygic a ten si poskakoval mimo cesty sa zabudol pozadu a pod. ale fungoval asi najlepsie ako doteraz :)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od hotovyrado »

Dá se s tím jezdit, pokud chceš vědět, kde odbočit na křižovatce miímo město... ale na sídlištích, kde jsou uličky co 50 metrů nemáš šanci....
harrvy
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. led 2011 13:27:32

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od harrvy »

Takze, nejak to tu utichlo... problem s GPS uz niekto vyriesil? Neverim, ze vam to vsetkym uz ide... Romikus uz davnejsie niekde spominal, ze sa niekde na ruskom fore tomu niekto venuje, nic nove? Ja momentalne bezim na rom lewa z 2.4.2013 GPS ide asi rovnako ako na oficialnej 4.0.4 ale pouzitelna GPS veru moc nie je... Aj ked satelitov chyti pomerne dost, ale presnost je niekde okolo 30m +/- najlepsie sa s tym podla mna vie vysporiadat navigacia be on road s ktorou sa celkom da jazdit. Na turistiku mam locus a ta presnost +/-30m celkom orientacne staci, bol som v tatrach a v hustejsom poraste mi signal vo vracku padal... Na geocaching urcite to gps nie je... Myslite, ze pride cas ked konecne bude GPS na MTK funkcne?????
Dakujem
Uživatelský avatar
nicanikdo
Stálý androiďák
Příspěvky: 168
Registrován: sob 29. led 2011 12:06:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 64GB Stock ROM
Mobil 2 / ROM: Firemní huhlavej... nikdy více
Twitter: Mám
Tablet: Nějaký acer
Tablet 2 / ROM: Firemní acer
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od nicanikdo »

já na to nemám vůbec čas, ale ještě během týdne to chci zkusit:) uvidíme
Když se nehrabu v telefonu, nepracuju či nefotím zakázky fotím si pro radost:)
http://rkutej.com/
Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od momors »

harrvy píše:Takze, nejak to tu utichlo... problem s GPS uz niekto vyriesil? Neverim, ze vam to vsetkym uz ide... Romikus uz davnejsie niekde spominal, ze sa niekde na ruskom fore tomu niekto venuje, nic nove? Ja momentalne bezim na rom lewa z 2.4.2013 GPS ide asi rovnako ako na oficialnej 4.0.4 ale pouzitelna GPS veru moc nie je... Aj ked satelitov chyti pomerne dost, ale presnost je niekde okolo 30m +/- najlepsie sa s tym podla mna vie vysporiadat navigacia be on road s ktorou sa celkom da jazdit. Na turistiku mam locus a ta presnost +/-30m celkom orientacne staci, bol som v tatrach a v hustejsom poraste mi signal vo vracku padal... Na geocaching urcite to gps nie je... Myslite, ze pride cas ked konecne bude GPS na MTK funkcne?????
Dakujem
Myslím, že už asi není co řešit. Nemyslím si že by nastavování gps.conf bylo teda nějaký 'placebo', určitě to trošku pomůže, nicméně MTK6577 s tím problém má a jak moc GPS funguje nebo nefunguje záleží už na konstrukci a modelu telefonu. Pokud vím tak MTK6589(Quad) už má tento problém vyřešen.
Ještě jedna celkem zajímavá zpráva. Pokud jsem to dobře pochopil udělali nedávno jakousi vylepšenou verzi MTK6577 označuje se MTK6628 (ale pořád je to jenom dual core) a konkrétně v B92m už s tímhle procesorem nefunguje ani Wifi, Bluetooth, FM rádio a GPS se už radši ani neřeší. Na XDA to kuli tomu celkem vře. Soudruzi holt asi někde udělali 'opět' chybu.. :?
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

Podle toho, co pisou ve vlakne UMI X2, tak problem s GPS je i na cipsetu MT6589.
jheadman
Stálý androiďák
Příspěvky: 176
Registrován: sob 08. zář 2012 20:59:48
Typ mobilu / ROM: lenovo k900
Tablet: my audio 9

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od jheadman »

No to bych ani nerekl me 6589 jede se sygicem perfektne ....

@telefon
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

No jede, to je siroky pojem. Za jak dlouho fixuje po spusteni bez aGPS na volnem prostranstvi?
jheadman
Stálý androiďák
Příspěvky: 176
Registrován: sob 08. zář 2012 20:59:48
Typ mobilu / ROM: lenovo k900
Tablet: my audio 9

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od jheadman »

No mam i n7300 s mtk 6577 a fix u 6589 je do 20sec s presnosti na 10m v zastavbe .... a zatim jsem neresil ani epo ani mobile uncle tools ... jinak pri JB 4.2.1

@telefon
Naposledy upravil(a) jheadman dne sob 04. kvě 2013 1:10:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

No tak to by slo.
baris
Androiďák!
Příspěvky: 269
Registrován: ned 05. pro 2010 17:25:24

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od baris »

Na Thl W8 fix taky OK. Problem je ale v radaru. Signal skace v pravidelnych intervalech od spravne hodnoty do plus treba 100km navic. Pri geocachingu trochu vadi. Jeste se mi zda ze presnost taky neni docela spravna. Nekdy jsem od kesky treba i vic jak 10metru a presnost na kompasu jsou treba 2metry.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

JiaYu G4 test GPS:

Řekl bych, že nic moc. Nebo si myslíte, že fix GPS až za minutu na otevřeném prostranství s výhledem na oblohu je OK?
jheadman
Stálý androiďák
Příspěvky: 176
Registrován: sob 08. zář 2012 20:59:48
Typ mobilu / ROM: lenovo k900
Tablet: my audio 9

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od jheadman »

Myslim ze na presnost a rychlost fixu ma hlavni vliv hardwarove zpracovani anteny pac s mtk 6577 napr u. UMI X1 s tim byly od zacatku problemy a s N7300 sem jezdil se sygicem a bez problemu .... obcas to poskocilo o deset metru ale dalo se podle toho v poho jezdit kdyz jsem kontroloval omezeni rychlosti podle ceduli tak presnost se nelisila od nokie nebo huaweie ...
Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od momors »

Myslím, že fix do minuty je naprosto ok ;) Jenom ta síla signálu satelitů kolem 30ti se mně zdá celkem málo.. u Staru mam +- 25 a je to nedostačujíci. Každopádně to už asi záleží na konstrukci telefonu a vyvedení GPS přijímače. Kámoš má u Xperie Ray signál podobný a funguje mu bez problému. Myslím, že kvalita GPS u MTK6589 se dá naprosto bez obav srovnat se Sony (Xperia Ray, U), Samsungem (S,S2) a je na tom mnohem lépe než např u nokií(x6). Zmiňuji jenom ty co jsem měl možnost pozorovat ;) :yes:

Dneska jsem se pokoušel o Geocaching s mým starem (6577).. když už se chytl tak byla přesnost +- 14 metrů, ale na fix jsem čekal skoro 10 minut a i tak to pořád vypadávalo stačilo pár stromů blíž u sebe. Nepoužitelný, dá se říct. :no:
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
okupka
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 10. úno 2013 22:14:23
Typ mobilu / ROM: MIZ Z1

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od okupka »

Tak dneska jsem zkousel mapfactor s mojim mobilem(6589), v gps testu mi to chyta 6-9 satelitu, presnost cca. 5m. Bohuzel musim rict nic moc extra, asi trikrat mi to skocilo do pole, chvili jsem jel 10m vedle silnice, jednou dokonce uplne mimo. Celou dobu jsem mel fix 7-8 satelitu.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“