Android OSPřestala jet synchronizace s google účtem

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
opkodin
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. kvě 2013 12:03:59
Typ mobilu / ROM: xperia Arc

Přestala jet synchronizace s google účtem

Příspěvek od opkodin »

Ahoj, chtěl bych Vás požádat o radu.
Mám telefon s androidem: xperia Arc, android 2.3.4. Účet na google mám z google Apps (tj. nemám účet neco@gmail.com, ale neco@mojedomena.cz)
Rok a půl jede všechno hladce a najednou sama od sebe přestala fungovat synchronizace s google accountem. To znamená, že se nesynchronizují maily, kontakty ani nic dalšího.
Mám nastaveno podle mě všechno správně, konkrétně:
nastavení->účty a synchronizace->Přenos dat na pozadí: zatrženo
nastavení->účty a synchronizace->aktivovat automatickou synchronizaci: zatrženo
nastavení->účty a synchronizace->Spravovat účty: vidím tam svůj účet a pod ním je napsáno "Synchronizace je ZAPNUTA" a vpravo je zelené kolečko s šipkami
nastavení->účty a synchronizace->Spravovat účty->můj účet: zde mám zatrženo všechno kromě fotek, piccasy a okamžitého nahrávání. Když něco odzatrhnu a zase zatrhnu, objeví se u toho šedé kolečko s šipkami a nic se neděje. Dřív když jsem to udělal, tak se nahoře ve stavovém panelu (nevím, jak se to předně jmenuje) objevilo také kolečko s šipkami a po chvíli zase zmizelo, teď se tam neobjevuje. Když kliknu "Synchronizovat nyní" tak se taky nic neděje. U všech položek je poslední datum z 22. 4. 2013, žádné není novější.

Přenos dat na pozadí a automatickou synchronizaci jsem zkoušel několikrát vypínat a zapínat. Taky jsem několikrát vypnul a zapnul telefon.
U google účtu jsem změnil heslo a nastavil znovu, to taky nepomohlo.

Jinak například maily se načítají až do 29. 4. 2013 načítají, ale novější ne. Ani nepomáhá v gmailu kliknout na "obnovit".

Na internetu jsem hledal, ale žádné rady jsem nenašel, vesměs se radí nastavit to, co již nastavené mám.

Budu rád za jakoukoli radu. Díky.
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestala jet synchronizace s google účtem

Příspěvek od mArtinko5MB »

Skusal si v managerovi aplikacii vymazat cache a data z gmail aplikacie ? Popripade aj google framework a google agent, potom restart a skusit opat. Mne raz jedno z toho pomohlo, nepamatam ktore to bolo.
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
opkodin
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. kvě 2013 12:03:59
Typ mobilu / ROM: xperia Arc

Re: Přestala jet synchronizace s google účtem

Příspěvek od opkodin »

@mArtinko5MB: cache z gmailu jsem smazal. Teď, když gmail spustím, tak se objeví jen nápis: "Vaše e-mailová schránka se brzy zobrazí". Zkusil jsem i restartovat telefon a nepomohlo to. google agenta jsem nenašel, ale google servises framework ano. Jen nemám odvahu to smazat, protože se to zeptalo, jestli počítám s tím, že všechny soubory, účty databáze atd... této aplikace budou smazány. Já si teď nemůžu dovolit přijít o kontakty, které v tom telefonu jsou. Kdyby to nepomohlo, tak nebudu mít, jak je tam dostat zpět :-(
Opravdu myslíš, že to pomůže?

EDIT// teď jsem si všiml, že ta hláška o mazání dat je tam vždycky, když chci smazat cache a ne jen u této aplikace.
O co všechno tedy smazáním toho frameworku přijdu?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Přestala jet synchronizace s google účtem

Příspěvek od don_alex »

1) Neměl bys přijít o žádná data.

2) Kontakty se dají zálohovat aplikací. Jde je např. synchronizovat do PC pomocí MyPhone Explorer a případně je nahrát zpět. Později, až bude fungovat synchro, doporučuju mít kontakty na Google (a Google pak využívat i na správu kontaktů), čímž budou zároveň zálohovány.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
opkodin
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. kvě 2013 12:03:59
Typ mobilu / ROM: xperia Arc

Re: Přestala jet synchronizace s google účtem

Příspěvek od opkodin »

@don_alex : oki, zkusím to, napíšu, jak to dopadlo ;-)
No já mám právě kontakty synchronizovány s google kontakty. Právě se bojím, že pokud si je smažu a synchronizace se mně nepovede obnovit, tak budu (na telefonu) bez nich. Podívám se na tedy ještě před tím pro jistotu na nějaký ten zálohovací program, jak radíš.
opkodin
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. kvě 2013 12:03:59
Typ mobilu / ROM: xperia Arc

Re: Přestala jet synchronizace s google účtem

Příspěvek od opkodin »

Tak to je nečekané, už to jede a bylo to nedostatkem místa v telefonu :roll: :oops: :?

Chtěl jsem nainstalovat nějakou aplikaci na zálohu kontaktů a nešlo to z důvodu nedostatku místa, zkusil jsem další a zase nic a další taky. Tak jsem odstranil G+ aplikaci a najednou se synchronizace rozjela :-)
Jen už nevím, co dělat, ty aplikace, co měly před rokem 5 MB mají teď 15 MB apod. Už jich tam mám tak třetinu než dříve (prostě absolutní základ) a už vůbec nevím, co oddělat. A zbytečnosti typu facebook, officeSuite, golf atd oddělat nejdou. Ok, přestávám si stěžovat, o tom tohle vlákno není...

Každopádně díky za Vaše rady :-)
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Přestala jet synchronizace s google účtem

Příspěvek od don_alex »

Link2SD Ti udělá trochu místa.
Ale je nutný root. Ostatně více se dozvíš ve výše uvedeném vlákně.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
opkodin
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. kvě 2013 12:03:59
Typ mobilu / ROM: xperia Arc

Re: Přestala jet synchronizace s google účtem

Příspěvek od opkodin »

@don_alex: díky, orknu to...
Odpovědět

Zpět na „Android OS“