Ostatní asijské telefonyProblémy s GPS u telefonů platformy MTK

Kategorie pro všechny (nejen) čínské značky, které tu ještě nemají vlastní sekci. Samostaná sekce bude založena až počet příspěvků překročí určité kritické množství. Pokud si myslíte, že se tak už stalo, tak o tom napište Supovi.

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
jheadman
Stálý androiďák
Příspěvky: 176
Registrován: sob 08. zář 2012 20:59:48
Typ mobilu / ROM: lenovo k900
Tablet: my audio 9

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od jheadman »

No bude to asi predevsim o zpracovani anteny atd nemyslim ze by to byla chipu mtk ...
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

momors píše:Myslím, že fix do minuty je naprosto ok ;) Jenom ta síla signálu satelitů kolem 30ti se mně zdá celkem málo.. u Staru mam +- 25 a je to nedostačujíci. Každopádně to už asi záleží na konstrukci telefonu a vyvedení GPS přijímače. Kámoš má u Xperie Ray signál podobný a funguje mu bez problému. Myslím, že kvalita GPS u MTK6589 se dá naprosto bez obav srovnat se Sony (Xperia Ray, U), Samsungem (S,S2) a je na tom mnohem lépe než např u nokií(x6). Zmiňuji jenom ty co jsem měl možnost pozorovat ;) :yes:

Dneska jsem se pokoušel o Geocaching s mým starem (6577).. když už se chytl tak byla přesnost +- 14 metrů, ale na fix jsem čekal skoro 10 minut a i tak to pořád vypadávalo stačilo pár stromů blíž u sebe. Nepoužitelný, dá se říct. :no:
Nevím co jako myslíš tou sílou satelitů? Podle mě stačí k zafixování najít 9 satelitů. To co je na screenu mi udělá na HTC EVO 3D do deseti sekund po spuštění aplikace Locus Map. aGPS mám úplně vypnuté. Normálně s tím hraji geocaching, nikdy se mi nestalo, aby mobil ztratil GPS signál (kromě tunelu nebo v podzemí), ani v hustém lese ho neztratí. Vždy mě to přivede přímo na keš, žádných 14 metrů vedle. Takhle si prostě představuji, že má GPS fungovat.

Obrázek

JYG4 mu v tom testu na youtube zafixovalo GPS polohu až po minutě, našlo to sice 10 nebo 11 satelitů, ale přesnost pozice byla 39 metrů, to je dle mě strašný výsledek. Doufám ve skrytu duše, že těch 39 m je nadmořská výška.

Obrázek
jheadman
Stálý androiďák
Příspěvky: 176
Registrován: sob 08. zář 2012 20:59:48
Typ mobilu / ROM: lenovo k900
Tablet: my audio 9

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od jheadman »

No tak mi to nedalo a vyzkousel jsem ten locus map natocim asi kratke videjko jak to funguje ty famy me uz dlabou vypnu i agps....
Uživatelský avatar
mysak_bob
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: sob 30. bře 2013 14:48:15
Typ mobilu / ROM: zatim BB
Tablet: iPad2

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od mysak_bob »

tak jsem se dival na tu pozici a tech 39m muze byt nadmorska vyska na Tchaiwanu
Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od momors »

Nevím co jako myslíš tou sílou satelitů? Podle mě stačí k zafixování najít 9 satelitů. To co je na screenu mi udělá na HTC EVO 3D do deseti sekund po spuštění aplikace Locus Map. aGPS mám úplně vypnuté. Normálně s tím hraji geocaching, nikdy se mi nestalo, aby mobil ztratil GPS signál (kromě tunelu nebo v podzemí), ani v hustém lese ho neztratí. Vždy mě to přivede přímo na keš, žádných 14 metrů vedle. Takhle si prostě představuji, že má GPS fungovat.
Tou sílou signálu satelitů jsem myslel hodnoty pro každý satelit zvlášť, které se u toho videa na Jiayu G4 pohybovaly kolem hodnoty 30 (označeno na screenu). Já mám kolem 23 a je to málo.. Chtěl jsem tím říct, že 30 je nejspíš takový fungující minimum. Tahle hodnota už ovšem bude ovlivněna konstrukcí telefonu a neříkám, že jiná 6589 bude mít taky 30. Může mít mnohem víc ale i míň.

Obrázek
Screen není z mého telefonu :DD

K zafixování stačí najít 3 satelity, ale samozřejmě čím více 'fixnutých' satelitů tím větší přesnost. To co je na screenu (akorát s hodnotama kolem 23) mi B92ka udělá za 5-10 minut na volným prostranstvím a za čtvrt hodiny ve městě. Což je na prd. To co Tvýmu EVU trvá 10 sekund mně 10 minut. Navíc s přesností +- 14 metrů což na geocaching není. Maximálně tak na nějaký navigování v autě mimo město.
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

A co to je za aplikaci ten screen?
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od tomas.griger »

GPS Test

Odesláno z mého UMI_X1    
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od TomasT342 »

momors píše:K zafixování stačí najít 3 satelity, ale samozřejmě čím více 'fixnutých' satelitů tím větší přesnost...
Nevím, ale moje staré znalosti geometrie mi říkají, že minimum pro jednoznačné určení polohy by měly být 4 satelity (1satelit = koule, průsečík 2 koulí = kružnice, průsečík 3 koulí =2 možné body, 4 = jednoznačná poloha).
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

momors píše: Tou sílou signálu satelitů jsem myslel hodnoty pro každý satelit zvlášť, které se u toho videa na Jiayu G4 pohybovaly kolem hodnoty 30 (označeno na screenu). Já mám kolem 23 a je to málo.. Chtěl jsem tím říct, že 30 je nejspíš takový fungující minimum. Tahle hodnota už ovšem bude ovlivněna konstrukcí telefonu a neříkám, že jiná 6589 bude mít taky 30. Může mít mnohem víc ale i míň.
To je asi normální hodnota ta síla signálu kolem 30, já to mám na E3D také tak, přesto mě to zafixuje do pár sekund a přesnost na 4 metry.

Obrázek
kubicek10
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: čtv 02. úno 2012 21:49:50
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 7.0

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od kubicek10 »

Tak máš zvláštní EVO,páč já to zkouším a moje EVO i Xiaomi se sice rychle fixnou,ale do 10 sekund rozhodně nemají přesnost 4 metry. Nebo nám tu někdo žere signál.
nosal
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. dub 2013 12:09:56
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 2 4G-64G

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od nosal »

Problém s GPS vyřešen...."PRASÁ...CKY"
Přidám svoji trošku do mlýna.
Mám Star B92M a jako asi všem mi GPS v podstatě nefunguje. Problém jsem vyřešil externím GPS bluetooth modulem, ale stejně mi to nedalo...
Po výměně antény podle všech možných návodů jsem to vyřešil poměrně "prasá...cky", nicméně je to FUNKČNÍ...vypadá to sice jsko vysílačka, ale účel to plní. Přesnost kolem 7-10 metrů a s tím se již dá v pohodě jezdit i po městě.
Více na fotkách...
Drátek má 13 cm, otvor vyvrtán vrtáčkem 0.5mm.
Přílohy
1_celek.JPG
1_celek.JPG (68.89 KiB) Zobrazeno 4477 x
2_celek.JPG
2_celek.JPG (64.47 KiB) Zobrazeno 4477 x
3_celek.JPG
3_celek.JPG (39.17 KiB) Zobrazeno 4477 x
Uživatelský avatar
ja_ma
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 25. říj 2010 8:13:50
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Bydliště: Zlín, Malenovice

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od ja_ma »

To si děláš prdel ne? to ti jako mobilu trčí kus drátu? :lol: :lol: :lol:
3310-> SX1-> N70-> N80-> N86-> E50-> 6220-> N5800-> S8000-> Vodafone 945-> ZTE blade-> Nexus S-> UMI X1->Nexus 4->LG G2 32GB->LG G3
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od Jumbo78 »

E.T. volá domů :grin::grin::grin:
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
davidxman
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 24. dub 2013 16:20:56
Typ mobilu / ROM: Star N9500

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od davidxman »

no tě péro :lol: to je jak za války :lol: :lol: :lol: :help:
jheadman
Stálý androiďák
Příspěvky: 176
Registrován: sob 08. zář 2012 20:59:48
Typ mobilu / ROM: lenovo k900
Tablet: my audio 9

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od jheadman »

No tak to je moje smrt ..... ale originalni reseni to se musi nechat :D
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od LivArt »

Ale kdybys to stočil pod kryt nebo sehnal anténu z jinýho přístroje a nechal pod krytem, tak to by bylo super. ;)
nosal
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. dub 2013 12:09:56
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 2 4G-64G

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od nosal »

Jo jo přátelé, chceme hodně muziky, za málo peněz... :D :D :D

Drát se samozřejmě vloží (zastrčí) bez rozebírání telefonu, jen když to potřebuješ a tu malou dírku tam vůbec není vidět.
PS: stočení antény pod kryt nefunguje, dokonce nefunguje ani nalepení vodivé fólie (tenkého pásku) dovnitř krytu telefonu.
Toto je jediné řešení (na které jsem přišel), které mi funguje... má někdo nějaký nápad? Rád to zkusím a podělím se o výsledky... :help:
Uživatelský avatar
momors
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23. dub 2011 13:00:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Prism Green
Rom: One UI Android 10

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od momors »

Když už jsi takový kutil, zkoušel jsi i podle tohoto návodu? ;) http://forum.frandroid.com/topic/131508 ... -gps-b92m/

Podle screenů se jim to povedlo celkem pěkně :yes:

Já bych na to osobně asi neměl nervy.. a mám obě ruce levý.. :DD
Naposledy upravil(a) Jacho dne stř 24. črc 2013 20:00:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj posledne prispevky!
Ericsson T10s -> Ericsson A1018 -> Sony Ericsson Z520i -> Sony Ericsson W995 -> Sony Ericsson Xperia X10mini -> Star B92m -> ZTE V967s -> Samsung Galaxy S4 mini -> Meizu m2 -> Xiaomi Redmi Note 3 SE -> Xiaomi Mi A1 -> Samsung Galaxy S9 -> Samsung Galaxy S10e -> Samsung Galaxy S10
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

nosal píše:Jo jo přátelé, chceme hodně muziky, za málo peněz... :D :D :D

Drát se samozřejmě vloží (zastrčí) bez rozebírání telefonu, jen když to potřebuješ a tu malou dírku tam vůbec není vidět.
A co to tam v tom miste je, do ktereho se to strka? Ceho se tam ten drat ma dotykat?
Uživatelský avatar
romikus1
Androiďák!
Příspěvky: 429
Registrován: ned 13. led 2013 16:09:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: iPad
Rom: ofiko KK4.4

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od romikus1 »

chlapi jsem rád že vlákno které jsem založil , tal krásně žije. a hlavně se u toho i bavíte, to je pěkné. K těm sílám satelitů. Je úplně jedno jestli to máte v GPS testu zelené nebo žluté,oranžové, důležité je aby to daný satelit drželo. Obecně lze tvrdit, z vlastních poznatků, že i telefony s ofiko distribuce mají signál většinou žlutý. Na provoz GPS a přesnost to absolutně nemá vliv. Používám teď B94M a GPS je naprosto fantastická. Naprosto žádný problém, jen jsem musel dodat config soubor který nebyl. tak práci zduř antéňáci :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

No to je dost subjektivní a povrchní hodnocení, jestli problém má nebo nemá. Raději jsi měl napsat, za jak dlouho se GPS fixne bez aGPS a s jakou přesností. Ta aplikace GPS test je na otestování rychlosti a přesnosti fixu docela dobrá. ;)
nosal
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. dub 2013 12:09:56
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 2 4G-64G

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od nosal »

momors píše:
nosal píše:Jo jo přátelé, chceme hodně muziky, za málo peněz... :D :D :D

Drát se samozřejmě vloží (zastrčí) bez rozebírání telefonu, jen když to potřebuješ a tu malou dírku tam vůbec není vidět.
PS: stočení antény pod kryt nefunguje, dokonce nefunguje ani nalepení vodivé fólie (tenkého pásku) dovnitř krytu telefonu.
Toto je jediné řešení (na které jsem přišel), které mi funguje... má někdo nějaký nápad? Rád to zkusím a podělím se o výsledky... :help:
Když už jsi takový kutil, zkoušel jsi i podle tohoto návodu? ;) http://forum.frandroid.com/topic/131508 ... -gps-b92m/

Podle screenů se jim to povedlo celkem pěkně :yes:

Já bych na to osobně asi neměl nervy.. a mám obě ruce levý.. :DD
Když se podíváš na fotku, tak přesně tu anténu tam mám, měl jsem tam i jiné, ale všechno na pikaču... :(
Vypadá to pěkně, ale fix tak kolem 20-ti metrů a s tím se nedá jezdit. Zkoušel jsem různé úpravy (delší, kratší) - nic.
nosal
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. dub 2013 12:09:56
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 2 4G-64G

Re: Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od nosal »

dvzd píše:
nosal píše:Jo jo přátelé, chceme hodně muziky, za málo peněz... :D :D :D

Drát se samozřejmě vloží (zastrčí) bez rozebírání telefonu, jen když to potřebuješ a tu malou dírku tam vůbec není vidět.
A co to tam v tom miste je, do ktereho se to strka? Ceho se tam ten drat ma dotykat?
Nalepil jsem tam kousek samolepící hliníkové folie, která má kontakt s tou vnitřní antenou. Je to jen pro jistotu, aby vždy došlo ke galvanickému propojení "drátu" (chceme-li - vnější antény) :D s vnitřní anténou.
Kouzlo je v tom, že takových "drátků" si vyrobíš víc, dáš si je na různá místa (auto, peněženka...) a můžeš třeba lovit kešky po lese :D :D
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od dvzd »

Ja jezdim podle navigace na kole a to by se asi nedalo, bych si brzo vypichl oko. :smile:
nosal
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. dub 2013 12:09:56
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 2 4G-64G

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od nosal »

Hele s tvým EVEm bych si s tím nedělal starosti s tím nezabloudíš. Taky jsem ho měl...bohužel jsem ho ztratil...ale tahle B92M má naprosto luxusní displej (velikostí i rozlišením) a na to zase EVO nemá...
Uživatelský avatar
romikus1
Androiďák!
Příspěvky: 429
Registrován: ned 13. led 2013 16:09:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Alpha
Tablet: iPad
Rom: ofiko KK4.4

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od romikus1 »

to :dvzd
B94M fix do pár sekund. :DD :DD :DD :DD
yustme
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21. kvě 2013 18:44:57
Typ mobilu / ROM: JY-G3N

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od yustme »

Tak jsem to taky řešil u JY-G3N. Nahrál jsem snad všechny možný ROM, který jsou vydaný. A softwarově žádnej pokrok. Resp dostal jsem se do fáze, kdy místo přesnosti 60 metrů mám 30 metrů. Pak jsem tady uviděl návod s "drátkem". Napájel jsem ho přímo na konektor, kterým je připojená původní anténa a tu jsem tam nechal. Tloušťka je tak 0.05mm (je to vytáhnutý jeden fous z lanka). Tak jsem to vyzkoušel. A GPS se opravdu ohromně zlepšila, ale:

1, když drátek schovám pod kryt telefonu, tak signál klesne (u jedná družice například ze 40 na 20)
2, když drátek přilepím zezadu na kryt, tak mám ten samý problém -> není problém v tom, že by ten plastový kryt nějak bránil v signálu (to se asi dalo čekat)
3, když drátek kouká cca 5-8cm od telefonu je signál nejlepší, čím dál delší "vyčuhování od telefonu" signál pomalu zeslabuje

Došel jsem teda k závěru, že telefon je nejspíš špatně odrušený a GPS signál sám ruší. Možná by teda stačilo část pod anténou správně odrušit, ale to nevím jak:(. Podlepit hliníkovou folií, ale k čemu uzemnit ?

Každopádně návod s drátkem funguje, líp jak vymazávání mtkgps.dat, nastavení timezone, EPO ... Když je dobrá viditelnost, tak se dostanu na 10-15m. A signál občas chytím i v budovách.

ROM (z needrom) G3N_MT6628_JB_4.1.2_25032012
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od LivArt »

Není na tom krytu nalepená náhodou nějaká "antiradiační" samolepka nebo jak se to jmenuje?
yustme
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21. kvě 2013 18:44:57
Typ mobilu / ROM: JY-G3N

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od yustme »

Jo něco hliníkovýho tam je nalapenýho. No tak jsem ten drátek přilepil přímo na baterku a nedal jsem tam kryt a chová se to stejně. Signál padne, jak se to přiblíží zpátky k telefonu.
nosal
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. dub 2013 12:09:56
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 2 4G-64G

Re: Problémy s GPS u telefonů platformy MTK

Příspěvek od nosal »

yustme píše:Tak jsem to taky řešil u JY-G3N. Nahrál jsem snad všechny možný ROM, který jsou vydaný. A softwarově žádnej pokrok. Resp dostal jsem se do fáze, kdy místo přesnosti 60 metrů mám 30 metrů. Pak jsem tady uviděl návod s "drátkem". Napájel jsem ho přímo na konektor, kterým je připojená původní anténa a tu jsem tam nechal. Tloušťka je tak 0.05mm (je to vytáhnutý jeden fous z lanka). Tak jsem to vyzkoušel. A GPS se opravdu ohromně zlepšila, ale:

1, když drátek schovám pod kryt telefonu, tak signál klesne (u jedná družice například ze 40 na 20)
2, když drátek přilepím zezadu na kryt, tak mám ten samý problém -> není problém v tom, že by ten plastový kryt nějak bránil v signálu (to se asi dalo čekat)
3, když drátek kouká cca 5-8cm od telefonu je signál nejlepší, čím dál delší "vyčuhování od telefonu" signál pomalu zeslabuje

Došel jsem teda k závěru, že telefon je nejspíš špatně odrušený a GPS signál sám ruší. Možná by teda stačilo část pod anténou správně odrušit, ale to nevím jak:(. Podlepit hliníkovou folií, ale k čemu uzemnit ?

Každopádně návod s drátkem funguje, líp jak vymazávání mtkgps.dat, nastavení timezone, EPO ... Když je dobrá viditelnost, tak se dostanu na 10-15m. A signál občas chytím i v budovách.

ROM (z needrom) G3N_MT6628_JB_4.1.2_25032012
Moje výsledky jsou naprosto stejné, drát musí trčet :cry: jinak to nefunguje. Já mám přesnost do 10-ti metrů (drát 0,5mm a délka 13 cm).
Ano na zadním krytu je nalepená folie - tu jsem odstranil jako první (bez náznaku vylepšení).
Odpovědět

Zpět na „Ostatní asijské telefony“