PokecIPHONE nebo DESIRE

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

srback
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. dub 2010 16:37:55

IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od srback »

Zdravím,
chtěl by jsem se zeptat jestli by mohl někdo říct jak se mu pracuje s DESIRE když před tím měl iphona sám jsem měl iphona a byl jsem s ním nadmíru spokojen až do té doby než mi ho ukradli.
Tak jsem plánoval koupi znova iphona jen už v 3gs ale pak mě zaujal DESIRE.
Tímto se chci zeptat někoho kdo měl v ruce už obě mašiny a zhodnotil rozdíli a zda by dal přednost iphonu or DESIRE???
Díky moc
Uživatelský avatar
sluki
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: pon 22. bře 2010 20:53:27
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od sluki »

Hele reknu ti to takhle: Za tech dejme tomu 11 500kc (desire), ziskas pervektni vykon, zpracovani, kvalitu.Pokud budes iPhone kupovat u nas tak pocitej 14 000+ (podle pameti), iPhone nema ani zdaleka na HTC Desire, a to ani ve vykonu, fotoaparatu atd...Ja osobne jsem vyzkousel iPhone (3GS), byl jsem spokojen ale nikdy bych si ho za ty prachy nekoupil. Kdyz jsem uvidel Desire, nevahal jsem a okamzite ho bral, takze muj verdikt: JDI pro Desire :-) :)
HTC Desire 2.3
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od Wexter »

Je to o stylu života. pokud nejsi ovce ze stáje iPhona, tak pojď do stáje Androida a neprohloupíš :)
srback
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. dub 2010 16:37:55

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od srback »

Tak já měl 3g asi půl roku nikdy by jsem ho nevyměnil... Pak mi ho ukradli kámoš si koupil 3gs, tak jsem snim přišel taky do kontaktu a už se mi zdál ohranej... Tak chci zkusit DESIRE jelikož nic mě nezaujalo jako tahle mašinka... cena/kvalit/zpracování je fakt skvělá... ale potřebovcal by jsem ho mít v ruce a hrát si snim, tak den, aby jsem ho mohl porovnat.
Ale bohužel tady u mě v okolí žádná prodejna mi neumožní si ho pomačkat=DDD
Proto mě zajímají Vaše názory a zkušenosti.
Iphone by jsem nikdy neměnil je to pro mě srdcová záležitost. A proto si nejdřív ještě počkám na více info od Vás nebo snad se mi dostane do ruky a budu se snim moct pomazlit=DDD
Ale díky moc
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od delarock »

mal som tiez iphone ako srdcovu zalezitost asi dva roky.no takmer od kedy vysiel iphone 2G.potom prisiel android a stal sa milacikom on neni o com.Kazdopadne urcite desire,iphone sa neoplati uz ani kupovat za tie ceny,kedze 22 Jun bude novy iphone HD a ceny starsich spadnu.takze iphone urcite nie
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od cryingfreeman »

sluki píše: iPhone nema ani zdaleka na HTC Desire, a to ani ve vykonu, fotoaparatu atd.
tak výkon má 3GS lepší(S5PC 100 vs Snapdragon)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od Wexter »

výkon má lepší jen ten grafický, ne ?
srback
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. dub 2010 16:37:55

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od srback »

Tak to já vím odjakživa, že iphone i když měl menší jak procák tak ram ale díky této platformě od samsungu byl vždycky rychlejší a měl vždy neco navrch... ale koukal jsem na youtube viz odkaz http://www.youtube.com/watch?v=3Buh_dkzpYc a ten mě úplně rozsekal jak je to možné... jinak by jsem o tom ani na chvilinku nepochyboval, že je iphon rychlejší...
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od cryingfreeman »

Wexter píše:výkon má lepší jen ten grafický, ne ?
aj cpu je lepšie
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Uživatelský avatar
sluki
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: pon 22. bře 2010 20:53:27
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od sluki »

cryingfreeman píše:
Wexter píše:výkon má lepší jen ten grafický, ne ?
aj cpu je lepšie
600MHz je lepsi nez 1GHz? Taky dobry no... :D
HTC Desire 2.3
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od cryingfreeman »

jo predstav si, že frekvencia často nevypovedá o výkone chlapče(okrem toho ten procák má defaultne 833 Mhz) ;)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
srback
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. dub 2010 16:37:55

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od srback »

Pro cryingfreeman:
tak to, že to je ohlodaný, tak to je taky jasný ale mrknul si na ten muj odkaz??? Jak tam porovnává 3gs a DESIRE?? Tohle mě zaráží...
danny159
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: sob 13. bře 2010 23:05:08

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od danny159 »

Sorry ze to pisu sem ale nechci zakladat zbytecne novou temu ale mam dotaz chtel bych si poridit v nejblizsi dobe nejaky android ale ty co jsou levnejsitakze mi prosim napiste ze kterych bych si moch vybirat (muzete radit i mobili ktere maji vyjit a jsou u nich predbezne ceny) predem diki
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od delarock »

cryingfreeman píše:jo predstav si, že frekvencia často nevypovedá o výkone chlapče(okrem toho ten procák má defaultne 833 Mhz) ;)
snapdragon je vykonnejsi jak procak samsungu 3GS,
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od jtoxx »

danny159 píše:Sorry ze to pisu sem ale nechci zakladat zbytecne novou temu ale mam dotaz chtel bych si poridit v nejblizsi dobe nejaky android ale ty co jsou levnejsitakze mi prosim napiste ze kterych bych si moch vybirat (muzete radit i mobili ktere maji vyjit a jsou u nich predbezne ceny) predem diki
A nechtel by si nahodou jeste pujcit penize a abych ti ho koupil? Jsi trosku ve spatnem tematu a tezce OT. Na vyber mas nekolik tabulek na internetu a pokud si proctes tema tak zde najdes par odpovedi pro jaky mpbil se rozhodnout.
Follow me on - twitter
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od ramon.dexter »

Sorry ze to pisu sem ale nechci zakladat zbytecne novou temu ale mam dotaz chtel bych si poridit v nejblizsi dobe nejaky android ale ty co jsou levnejsitakze mi prosim napiste ze kterych bych si moch vybirat (muzete radit i mobili ktere maji vyjit a jsou u nich predbezne ceny) predem diki
vlez si na zbozi.cz a tam si vyhledej ty "mobili"...
Bože muj, to fakt neumíte nic udělat samostatně?

@telefon    
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
srback
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. dub 2010 16:37:55

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od srback »

A ,,diki´´ =DDD
Uživatelský avatar
stealthx
Androiďák!
Příspěvky: 523
Registrován: stř 19. lis 2008 21:40:33
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od stealthx »

Z myho pohledu na vec, je to takhle:

iPhone = muzes parit 365dni v roce, kazdej den jinou nadupanou hru
iPhone = nekonecny mnozstvi programu na vsechno mozny a v maximalni kvalite (to neznamena, ze bude vsechno dokonaly)
iPhone = nehlede na takt procesoru je 3GS delo

Android = zmlsanej z iPhona na hledani alespon jedny super hry rezignujes (ale budoucnost vestit nebudu)
Android = taky ohromny mnozstvi porgramu + Google vychytavky z prvni ruky
Android = 100%ni synchro s googlem
Android = widgety na plose je prijemny a uzitecny plus
Android = ani 1GHz nemusi znamenat plynulost
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od delarock »

1ghz nemusi znamenat plynulost ?:D
Mal som nexus one a v porovnani 3GS sa iphone nechytal v ziadnom pripade,co sa tyka spustani aplikacii a vsetkom ostatnom,okrem scrollovania plochy.
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
martan1981
Stálý androiďák
Příspěvky: 236
Registrován: pon 15. čer 2009 21:58:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od martan1981 »

stealthx: Ani ja by som to lepsie nenapisal. Aspon jeden triezvy pohlad na tieto dva systemy.
Este by som k tomu dodal, ze s prichodom 4.0fw na iphone zmizne aj jedna nemala vyhoda androidu, teda multitasking. V iphone budu bezat na pozadi iba servisne casti, ale na skype, internetove radio a podobne to staci.
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od Skrilax_CZ »

stealthx píše:Android = zmlsanej z iPhona na hledani alespon jedny super hry rezignujes (ale budoucnost vestit nebudu)
No už to vypadá k lepšímu. První lepší hra (běhá plynule pouze na Motorola Milestone / Droid, která má stejnej HW jako iPhone 3GS) je Asphalt 5.
Nicméně 1 GHz je celkem na prd, poněvadž pokud to chceš na hry, lepší výkon podá telefon s GPU (jako např Motorola Milestone / Droid), např. Asphalt 5 se na Nexu a Desire celkem krásně seká (co sem viděl z videí a diskuze).

martan1981: I tak je to furt bída, tím iPhone Android moc nedožene.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od ramon.dexter »

skrillax: první lepší hra? Co takhle Armageddon Squadron, Iron Sight, Raging Thunder 1+2, Wave Blazer a pár dalších na který si nemůžu vzpomenout.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od Skrilax_CZ »

E? :D
Díky.
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od PL113 »

Ono je cokoli dělat na iphone "jednodušší" než na android...vývojáři musí optimalizovat a ladit na několik různých telefonů a často nemají ani možnost to na nějakém vyzkoušet.
Kdežto, když děláš něco pro iphone, tak se tak nějak očekává, že máš třeba min 3G.

Prostě roztříštěnost platformy androidu škodí a už i google to přiznal. Nehledě na různé nástavby co žerou ram apod. :?
martan1981
Stálý androiďák
Příspěvky: 236
Registrován: pon 15. čer 2009 21:58:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od martan1981 »

PL113: Uplny suhlas. A to mi na androide najviac vadi. Mal som G1 a Hero a s Herom by som este doteraz cakal na 2.1. A to sa uz pomaly sepka o 2.2. Do jesene urcite pride. Mne by ta verzia ani tak nevadila, keby kopec vyvojarov nerobi app iba od 2.0 vyssie a podobne. To si potom s Herom s 1.5 moc neskrtnes. Google by si mal stanovit nejake min poziadavky ako WP7. Aspon 1GHz, 800x480 atd. Potom by sa hry aj ine veci lahsie vyvijali.
ramon.dexter píše:skrillax: první lepší hra? Co takhle Armageddon Squadron, Iron Sight, Raging Thunder 1+2, Wave Blazer a pár dalších na který si nemůžu vzpomenout.
To myslis vazne? To sa na iphone hry nechyta ani trosicku :no:
Skrilax_CZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: pát 04. pro 2009 23:18:46

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od Skrilax_CZ »

Ale vývojáři se s tím celkem mohou poprat, např. Asphalt 5 se ti nenainstaluje na G1, protože ho neutáhne, to se dá ohlídat. Na procesor se požadavek jen tak dát nedá, nedaj se srovnávat jenom podle frekvence ... (známe z PC her) a požadavek na GPU je nemyslitelný ...

Jo a taky Quake 3 je nóbl hra (myslím, že momentálně je jen pro Motorolu Milestone / Droid, protože potřebuje HW klávesnici + výkon), ale potřebuje kapánek upravit ovládání.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od ramon.dexter »

martan: ano, to myslim smrtelně vážně. Víš, u hry na mobilu mě zajímá hlavně to aby mě dokázala nějak na pár momentů zabavit. Tedy je mi celkem ukradená grafika, důležitej je nápad a hratelnost.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od delarock »

Neviem co tu tolko ospevujete Iphone 3GS vykonovo ked medzi adrenom 200 a PowerWR 535 cipom je rozdiel par percent vo vykone v prospech iphonu.Vsetko je to o optimalizacii,rovnaky efekt vidno na aj na PC.Ked je hra optimalizovana bezi aj na starsom zeleze krasne,ale proste ked ju neoptimalizuju poriadne tak seka aj na tych najlepsich zelezach.Nechcem obhajovat android ako taky,urcite ma iphone nejake vyhody ale je iphone je tu dvojnasobne dlhsie,a android je najprogresivnejsia platforma na trhu podla mna,treba pockat rok dva a potom sa uvidi na akej urovni budu hry.
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od ramon.dexter »

Ono se to hezky optimalizuje, když máte jenom jeden typ HW a jednu verzi OS kterej je maximálně optimalizovanej.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Mozi
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pát 02. dub 2010 14:52:58
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Bydliště: Vyškov, Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od Mozi »

jak píše ramon.dexter u her na mobilu je podstatný nápad. třeba já měl strašně rád playman summer games 2 a 3, takže pokud by to bylo i pro android hned bych to tam šoupnul. pokud bych toužil po něčem na čem si chci opravdu zahrát a zároveň aby to bylo mobilní tak si koupím asi PSP.

u mně hovoří pro Desire (android): větší procento aplikací zdarma, větší možnost přizpůsobení telefonu k obrazu svému, není potřeba při připojení iTunes (nebo něco podobného) pokud chci nahrát jen mp3 a zejména taky příznivější cena.
HTC DESIRE
Odpovědět

Zpět na „Pokec“