PokecAndroid s dobrou výdrží. Jaký?

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android s dobrou výdrží. Jaký?

Příspěvek od Mirda86 »

Ne ne žádný root.Je to normální oficiální aktualizace.Jen dáš aktualizovat v nastavení a udělá to vše samo.
Natáčí i fullhd.Nicméně fotky,hudbu a videa můžeš v klidu ukládat na kartu a aplikace do mobilu.Pokud se nepletu tak ma interní paměť 16gb(volné 11gb) což mi přijde jako hromada paměti jen na aplikace...
Myslím že se omezovat nebudeš a ani tolik paměti nevyužiješ :-)
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Android s dobrou výdrží. Jaký?

Příspěvek od mArtinko5MB »

Aktualizácia ide oficiálnou cestou, bez nepovoleného zásahu systému.
Ešte raz: Sú dva typy aplikácií
  • tie, ktoré sú naprogramované tak, aby sa mohli presunúť na kartu
  • tie, ktoré sú naprogramované tak, že sa nedajú presunúť na kartu
Vo výdrži nie sú nejaké extrémne rozdiely, medzi s2 a galaxy nexus (alebo n4). Záleží veľmi na tom, ako sa používa, s2 je na tom o trochu lepšie.
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Android s dobrou výdrží. Jaký?

Příspěvek od don_alex »

Co se týče paměti - mám tablet (u kterého je předpoklad, že nároky na paměť budou vyšší) s kapacitou interní paměti (interní SD karta) 16GB, reálně 11GB a po třičtvrtě roce používání mám stálně volných cca 8GB. Taky jsem měl strach, že to bude málo, ale pravda je, že na aplikace je to bohatě dostačující kapacita. Osobní data mám na paměťovce, takže v interní paměti nepřekáží.
Pravda je, že nemám na tabletu navigaci. Pravda taky je, že dobrá navigace umožňuje přesun map na kartu.

Co se týče přesunu aplikací, tak doplním mArtinko5MB - jsou sice tyto dva typy aplikací, ale zařízení od Samsungu neumožňují bez rootu přesunout žádné aplikace, bez ohledu na zmíněný typ. :-D
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Tooomer
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: sob 25. kvě 2013 7:35:14
Typ mobilu / ROM: Samsung S2
Rom: 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Android s dobrou výdrží. Jaký?

Příspěvek od Tooomer »

OK, děkuji Vám za reakce.
Takže pokud shrnu výše uvedené ohledně Samsungu S2.

- interní paměť 16GB má cca 11GB volných, takže bych případnou 4GB navigaci dostal tam a ještě zbyde hafo místa (7GB), to místo je předpokládám sdílené i pro kontakty, SMS, MMS, maily+přílohy atd, prostě všechno co telefon a systém používá
- uživatelská data (fotky, video, hudba, dokumenty) se ukládají na SD kartu, pokud chci
- aktualizaci z Androidu provedu snadno - automaticky
- nainstalovat nové aplikace (navigace, office, email klient) mi Android 4.1 JB nepovolí jinam než do interní paměti

Pak to vypadá, že do něj asi půjdu.

Ještě se zeptám, četl jsem, že někteří prodejci (operátoři zejména) prodávají telefony s hromadou přidaných aplikací, které tam člověk třeba nechce, ale ony nejdou odstranit. Je to i v případě S2 ? Telefony např. na alze jsou tímto také postižené? Nebo máte nějaké doporučení, kde ho koupit?
Děkuji!
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Android s dobrou výdrží. Jaký?

Příspěvek od don_alex »

Jak jsem psal, navigace by měla umožnit přesun map na kartu. A samozřejmě, aplikace, data aplikací, sms, mms, maily, kontakty, atd - vše se ukládá do interní paměti. Ale většinou je to zanedbatelná položka.
Uživatelská data si ukládáš sám na kartu. To je na Tobě.

Telefon z Alzy - ten by neměl být brandovaný, proto by tímto problémem trpět neměl. Ale obecně to samozřejmě platí i pro tento telefon. Pokud koupíš telefon od nějakého operátora, bude brandovaný a bude obsahovat aplikace, které si do systému přidal operátor. Těch se zbavíš jen s rootem.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Android s dobrou výdrží. Jaký?

Příspěvek od Mirda86 »

No nějaký sociální aplikace tam budou atd..Když nejdou vymazat tak jdou aspon vypnout .
Pokud chceš nějakém kamenem obchod tak vidím že ho mají za 7tis v electrowordu ( píšou že růžový a nevím stli mají na výběr víc barev ) a v datartu(bílém).V alze stoji (překvapivě jako vzdy ) víc .8300 plus pošta
Naposledy upravil(a) Mirda86 dne ned 26. kvě 2013 11:23:31, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Android s dobrou výdrží. Jaký?

Příspěvek od Jumbo78 »

Třeba konkrétně Sygic nainstaluješ a pak celou složku Sygic můžeš přesunout na externí kartu a funguje bez problémů...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Tooomer
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: sob 25. kvě 2013 7:35:14
Typ mobilu / ROM: Samsung S2
Rom: 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Android s dobrou výdrží. Jaký?

Příspěvek od Tooomer »

Super, díky všem za informace a názory. Myslím, že mám vybráno :)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“