PokecNákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distribuce

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr.Voza
Stálý androiďák
Příspěvky: 134
Registrován: sob 20. srp 2011 13:40:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 mini
Tablet: Ainol Novo 10 Hero
Bydliště: Chrudim

Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distribuce

Příspěvek od Mr.Voza »

Ahoj všem,

zvažuju koupi novýho telefonu - konkrétně mám vyhlídej Samsung Galaxy Ace 2. Když zadám třeba do Heuréky vyhledat tenhle foun, najde mě to ceny od 3800 Kč vejš, což je celkem přijatelná cena. Ale u těch e-shopů, kde je takhle nízká cena je upozornění, že telefon nemusí pocházet z CZ distibuce - pokud se pamatuju, před pár lety, když jsem vybíral jinej telefon, tak se tomu říkalo "šedej dovoz" - nevím jak je to dneska.

Jasně, že nejjistější je koupit to u ověrenýho prodejce nebo rovnou u svýho operátora z CZ distribuce, ale tam to za podobnou cenu nekoupím.

Chci se teda zeptat, co sebou všechno nese za rizika koupě takovýho telefonu? Prodejce mě sice dá 2 roky záruku, ale napadá mě, co když za půl roku prodejce krachne a za rok se mě s telefonem něco stane? Opraví mě ho někdo na základě potvrzenýho záručáku od už neexistujícího prodejce? Nebo jak se v takovým případě postupuje?

Pak se chci zeptat, jak to bejvá se softwarem takovýho telefonu? Teď mám třeba HTC Wildfire S přímo od T-Mobilu a ten je brandovanej pro T-Mobile (snad jsem ten výraz napsal správně) - logo apod... Jak je to s těmahle telefonama z nečeský distibuce? Jsou po týhle stránce nějak nebrandovaný, nebo se může stát, že bude brandovanej pro nějakýho zahraničního operátora?

Kromě výše položenejch otázek - je ještě něco, co bych měl před nákupem takovýho telefonu vědět? Co by mě třeba mohlo odradit?

Sorry za lama dotazy, ale určitě tady máte s tímhle asi 1000x víc zkušeností, než já - já vybírám novej telefon tak 1x za 2 roky a pak ho jenom používám a o takovýhle věcy se po tu dobu nezajímám, tak nevim, no...
HTC Wildfire S - můj první Android. Buďte prosím k mým lamerskym dotazům schovívaví - teprve se s tím učím :oops:
Samsung Galaxy S3 mini - už by to skoro chtělo něco novýho ;-)
Lenovo K5 Plus - už teď toho lituju :x
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distrib

Příspěvek od mArtinko5MB »

Mr.Voza píše:Prodejce mě sice dá 2 roky záruku, ale napadá mě, co když za půl roku prodejce krachne a za rok se mě s telefonem něco stane?
V takom prípade Ti ho opravia za peniaze a so záručnym listom si môžeš pomôcť na WC. To je bohužiaľ jediné riziko.
Mr.Voza píše:Jsou po týhle stránce nějak nebrandovaný, nebo se může stát, že bude brandovanej pro nějakýho zahraničního operátora?
Zvyčajne sú to nebrandované fony.

Prvá odpoveď je jediný dôvod, prečo by sa ľudia mali báť šediviek. Preto je fajn, keď si kupuješ šedivku u dlhodobého predajcu s menom a nie od nejakého nováčika. ;)
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distrib

Příspěvek od Mirda86 »

Presne tak.Kdyz ma obchod dost recenzi a je dele na trhu tak bych se toho nebal.
Spis se hodne strasi tim ze ti prodejce zamitne zaruku i kdyz ses v pravu.To je samozrejme blbost a vetsina obchodu to vi.Kdyby tak nekdo jednal tak ho ceka prave to krachnuti pac internet je svina ;-) Samozrejme ze nekdy se to muze stat.Ale stat se ti to muze i u alzy.
Musis vybirat hlavne podle recenzi a jejich poctu.
mimochodem HTC ma celoevropskou zaruku jako jedinej (nokia take ale tam android nenajdes :-) ) to znamena ze i kdyz koupis sedivku tak ji muzes reklamavot v autorizovanem servise v CR (v VSP).A klidne muze ten prodejce krachnou nebo to muze byt telefon urcen pro nemecko,polsko atd..Velke plus u HTC.

Mimochodem.Ace2 je IMHO dosti nepovedenej telefon.Kouknul bych po jinem...
Uživatelský avatar
Game
Moderátor
Příspěvky: 2528
Registrován: čtv 12. bře 2009 13:21:28
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Re: Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distrib

Příspěvek od Game »

Mám šedivou SII, ale koupil jsem u prodejce co už je na CZ trhu nakej patek, a myslím si že jentak nekrachne, navic, prodejce co jsem kupoval já, tak tel.nikam neodesila, opravujou přímo oni.... Některý prodejci posílám přímo někam za CZ hranice kde berou ty tel. Polsko atd.... Tím pádem si na tel.pak počkás no 8-)

@phone
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1
Uživatelský avatar
Mr.Voza
Stálý androiďák
Příspěvky: 134
Registrován: sob 20. srp 2011 13:40:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 mini
Tablet: Ainol Novo 10 Hero
Bydliště: Chrudim

Re: Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distrib

Příspěvek od Mr.Voza »

Dík všem za odpovědi. Když teda šedivku, tak u ověřenýho prodejce a není se teda čeho bát... Může mi někdo z vás doporučit z vlastní zkušenosti, nebo ze zkušenosti někoho z vašeho okolí takovýho prodejce šedivek, u kterýho bych se nemusel bát founa koupit?

To Game: Kde jsi třeba Ty kupoval svojí SII? Jestli to tady můžeš takhle veřejně napsat? Jestli ne, tak klidně do SZ, kdyby to bylo proti pravidlům fóra.

To Mirda86: V čem konkrétně je Ace 2 nepovedenej? Můžeš kdyžtak doporučit (nebo i kdokoliv jinej) nějakej jinej povedenější s podobnejma parametrama? Hlavně velikost a rozlišení displaye, výkon CPU, stejná nebo větsí paměť pro instalace aplikací, stejná nebo větší RAM, obstojnej foťák, video aspoň 720p... a hlavně za podobnou cenu... Netrvám na Samsungu... klidně může bejt HTC, když má celoevropskou záruku... to je velká výhoda, když je to s tou zárukou takhle... tím pádem je teda uplně jedno, jestli je HTC šedivka nebo CZ distribuce. Teď mám HTC a jsem s ním spokojenej, ale už mě nestačí svojí pamětí pro instalace aplikací...
HTC Wildfire S - můj první Android. Buďte prosím k mým lamerskym dotazům schovívaví - teprve se s tím učím :oops:
Samsung Galaxy S3 mini - už by to skoro chtělo něco novýho ;-)
Lenovo K5 Plus - už teď toho lituju :x
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distrib

Příspěvek od Mirda86 »

Mluvis urcite o Mironetu.No nektere praktiky maji pochybne(chybejici cestina bez upozorneni atd.).Ale nerikam ze je to tvuj pripad.Ja od nich kdysi kupoval ntb.Hlavni nevyhodu Mironetu vidim v tom ze maji k nizkym cenam hodne daleko...na vyjimky.
To o cem mluvis neni uplne presne.
Pokud koupis telefon a je urcen napr. pro polskej trh tak ho vetsinou pri pripadne reklamaci logicky posila prodejce prave tam.Do autorizovaneho servisu.
Uživatelský avatar
Game
Moderátor
Příspěvky: 2528
Registrován: čtv 12. bře 2009 13:21:28
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Re: Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distrib

Příspěvek od Game »

Jj mluvím o Mironetu, ale v tu dobu co jsem kupoval SII cca před rokem a půl, byla stehlech proverenejch kramu nejlevnější :-) mam Polaka a jak oni na pobocce tak i v diskuzi pod produktem mi bylo řečeno že to opravujou u nich a nikam neposílaj, hele zatím sem snima zadnej problem nemel tuk , tuk, tuk... To v Alze sem mel uz par problémů, vím že to nepatří sem do debaty, ale jednou jsem kupoval tablet v popisu byla podpora GP a ten tablet nemel licenci takže GP tam nebyl a nešel ani dohrát, naštěstí vrátily peníze, ale na reklamacich o tom věděli a popis neupravili, a můj komentář ani nebyl zveřejněnej.... Takže takové já mám zkušenosti 8-)

@phone
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distrib

Příspěvek od Mirda86 »

Alza je taky pekne draha a vetsinou prodava oficialni distribuce.
U ni je hlavni vyhoda ze maji hodne veci skladem a prakticky na druhej den mas cokoliv pripravene na jejich vydejnim miste.A tech je dost.

Jinak mluvil sem o vetsine prodejcu co prodava sedivky.Jo Mironet si to opravuje sam...
Uživatelský avatar
Game
Moderátor
Příspěvky: 2528
Registrován: čtv 12. bře 2009 13:21:28
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Re: Nákup nového telefonu, který není z oficiální CZ distrib

Příspěvek od Game »

To určitě, mas pravdu jelikož, bydlím kousek od hlavní centrály Alzy a Mironetu tak mam na výběr :-D Nexuse 7 mám třeba zakoupenej u Alzy :-)

@phone
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1
Odpovědět

Zpět na „Pokec“