HTC Desire ZJelly Bean na Desire Z

Uvedení na trh: 09-2010
Odpovědět
Uživatelský avatar
thecnology
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: pon 11. dub 2011 19:56:03
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: http:/twitter.com/thecnology
Tablet: PMP5570C

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od thecnology »

Tak build b3 bylo po 9dnech pouzivani poprve restartnout;-) a to jen,protoze se nejak zasvinila ramka a ne a ne se vyprazdnit.
Jinak vse zatim slape dobre..
Seimens S35->Siemens SL34->Seimens SX1->Palm TREO 650->Palm TREO 680->HTC Desire Z
HTC Desire Z - JB (od verze 70 +-, předtím MIUI 3.XX)
wjf
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 17. srp 2011 9:36:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q 4G
Tablet: ZTE Smarttab 10
Rom: Kitkat CM11

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od wjf »

Je to jediné žijící vlákno kolem Z tak se tu s vámi podělím o své dojmy jeho náhradníka. Dnes mi dorazila Motorola Photon Q 4G LTE. V takřka novém stavu jen jedna oděrka na rohu. Vydraženo za 104$. Komu nevadí kosmetické vady, tak lze i levněji. Unlock a root byl rychlý. Telefon je o kousek větší než Z, ale výrazně lehčí. Klávesnice je suprová mnohem lepší pocit ze psaní než u Z. Zatím mi ještě nedorazila malý sim reader, tak to testuji na otevřeném telefonu, ale vše fachá jak má. Antutu skore s origiinál ROM 13800. To si dovolím tvrdit, že staré Z ještě tak za 50$ střelím. Takže za ty prachy a trochu práce skvělá náhrada.
Takže s CM 10.2 Antutu 16094. Baterie vydrží tak den, ale hraju si s ním asi víc než standardně.
Naposledy upravil(a) wjf dne čtv 03. říj 2013 9:00:12, celkem upraveno 1 x.
Rado007SVK
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. zář 2013 15:48:10
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM10.1 25b4

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Rado007SVK »

Zdravím, včera som konečne rozhodol spraviť root a zmeniť rom môjho staručkého Z-tka. Root prebehol bez problémov, rom som si podľa tu uvedenej diskusie vybral Flinny Andromadus - CM10.1 - Vision 25b4 - teda najnovší uvoľnení build. Všetko prebehlo okej, je to veľký rozdiel oproti A 2.3.3, moje postrehy zatiaľ za jeden deň, baterka vydrží kus dlhšie, uvidíme o koľko, plynulosť pohybov je pohode, nezaznamenal som nijaké lagy, jedine občas akoby reagoval mobil oneskorene keď som na niečo klikol, spustilo sa to až po 1 - 2 sek. Celkovo som s novým prostredím spokojný, jedine čo mi ako tak prekáža je T9 pre slovenský jazyk, teda presnejšie absencia slovenského jazyka ako kontrola pravopisu a automatická diakritika (dosť píšem a bol som zvyknutý písať s diakritikou) - existuje teda nejaký spôsob ako dostať do mobilu slovenský jazyk ako slovník ? A druhá vec čo mi ako tak vadí je, kontakt list - v A 2.3.3 som mal kontakty prepojené cez facebook aj keď nesedeli menovo v zozname s fb - jedine o čo mi ide sú fotky pri kontaktoch, predsa je to lepšie keď sa ti ukáže aj fotka spolu s volajúcim. Existuje spôsob ako to prepojiť ? Ak nie, tak to prežijem. Čo sa týka pamäti ukazuje mobil cca. 50 až 60mb ako free, koľko mávate vy ? To je asi tak všetko, viac skúseností o danom builde napíšem časom.
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od milousek73 »

Druhý den testuji rom s 4.2.2 Jelly Baby - v2.0.0 a musím říci,že je neskutečně svižná. Má sice dost omezení co se týče nastavení vzhledu a výkonu, ale možná proto se mi jeví tak rychlá. Jedna větší vada na kráse je nepodsvícená klávesnice.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2163579
Pjetro1012
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 23. zář 2012 20:56:19
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Tablet: Prestigio PMP 5780D
Bydliště: Liberec

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Pjetro1012 »

Ahoj, par otazek k Jelly Baby. Je nutne nastavovat omezeni procesu na pozadi, nebo ROM funguje svizne i bez tohoto nastaveni? Co myslis tim podsvicenim klavesnice? Jake vazne nedostatky oproti flinnyho ROM jsi nasel? Diky asi ji taky zkusim, mam uz docela flashovaci abstak :-)
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od milousek73 »

Jo taky mám absťák :) Zatím jsem nic neomezoval,aplikace nepadají,žádný samovolný restart ještě nenastal,obnova cca 60-ti aplikací ze zálohy proběhla bez problémů.
Proti flinnymu je to s možností nastavení hodně osekané. Nefunguje podsvícení hardwarové klávesnice, ale o tom na fóru píšou.Jinak jsem zatím na žádný zásadní problém nepřišel. A kdyby tak obnova původní rom je na pár minut :)
Pjetro1012
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 23. zář 2012 20:56:19
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Tablet: Prestigio PMP 5780D
Bydliště: Liberec

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Pjetro1012 »

Super, diky jdu do na to a dam vedet, jak mne funguje.

Tak po jednom dnu s Jelly Baby 2.0 nic moc. ROM je sice rychla bez zadnych lagu, ale opravdu nastaveni je hodne ochuzene. Hodne mi chybi power widgety ve srolovaci horni liste, nastaveni vykonu a nastaveni launcheru neni vubec zadne. Dnes mi zvonil tel a kdyz jsem chtel prijmout hovor, tak se tel restartoval, takovy hotreboot. Dalsi problem jsem mel pri psani SMS, v pulce zpravy mi to hodilo chybu, ze aplikace prestala pracovat a hned i launcher prestal pracovat. Pri dalsim pokusu o otevreni SMS zprav mi to hodilo stejnou chybu. Jo a hlavne chybi cesky slovnik T9. Myslim si ze flinnyho ROMky jsou pro me o neco lepsi, sice ne tak rychle, ale funkcni a prizpusobive uzivateli. Vracim se zpet k build 25 test 4. Tesim se na 4.3 a nebo hned 4.4 ktery nema byt tak narocny na HW, takze by to melo na nasem Ztku frcet, jen to musi nekdo predelat a doufam ze se o to pokusi.
Naposledy upravil(a) Pjetro1012 dne stř 25. zář 2013 20:41:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od milousek73 »

já zatím u této rom zůstávám,doposud žádný problém či restart.Na sms používám alternativní aplikaci a příjem hovorů taky funguje. Jako prioritní launcher používám "Launcher 8 free". A tak nějak jsem si na tu rom zvykl i osekaným nastavením.Ta rychlost je stále na prvním místě :DD
Pjetro1012
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 23. zář 2012 20:56:19
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Tablet: Prestigio PMP 5780D
Bydliště: Liberec

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Pjetro1012 »

Ahoj, tak jsem Jelly Baby 2.0 dal druhou sanci a zatim to vypada dobre. Ta rychlost a odezvy systemu jsou super. Nevite na cem ted Flinny pracuje? Dlouho nevydal zadnou aktualizaci. Byl jsem zvykli skoro kazdych 14 dni flashovat a testovat nove buildy a ted uz dlouho nic.
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od milousek73 »

A jak ti funguje jakákoliv navigace? Mě sigic a beon-road špatně detekují gps.Když naviguju tak nestíhají obě zobrazovat aktuální polohu a mapy se sekají.Dělá mi to právě u této rom.Díky.

@telefon Z    
Pjetro1012
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: ned 23. zář 2012 20:56:19
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Tablet: Prestigio PMP 5780D
Bydliště: Liberec

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Pjetro1012 »

Taky mne blbnou navigace. Mel jsem vubec problem najit satelity. Stahnul jsem GP fix a je to lepsi. No priznam se, ze jsem se zase vratil k Flinnyho ROMce. Vyhovuji mi jeho vychytavky v nastaveni. Bral bych neco mezi, rychlost a funkce.
Uživatelský avatar
winkja
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 18. pro 2011 10:39:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Tablet: PMP5785C QUAD
Rom: CM10.1 b25 test 4
Bydliště: Brno

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od winkja »

Ahoj, už nějakou dobu bych si chtěl sve Zko rootnout, ale vždy jsem vyhořel už při hledání funkčního návodu (a to většinou proto že soubory k tomu potřebné byli již smazané z uložišť).
Nyní bych to chtěl zkusit znovu a chci se zeptat zda tento návod http://www.petrsmejkal.eu/2011/07/07/htc-desire-z-root/ je "aktualní" - tím chci řict že když mam Android 2.3.3 tak budu muset downgradovat na 1.34.707.3 a pak podstoupit root na oné stránce?
Popř jsou i jiné "aktualní" návody? Zkoušel jsem tento topik projet zda zde nenajdu nějaký návod ale našel jsem pouze už samotnou instalaci JB na ROOT (a jelikož mobil už je starý, většina ROOT topiku již je "mrtvá")

Děkuji pokud se mnou někdo najde tu trpělivost a poradí (klidně i do SZ ať tu nedělám OT)
mitch.mb
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: úte 16. srp 2011 13:14:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 WiFi GT-P3110 - JB 4.2.2
Tablet 2 / ROM: Wooky 2.0 - ICS
Rom: Stock 4.3

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od mitch.mb »

Zde bys měl mít skoro vše potřebné včetně návodů. Podle toho jsem to dělal já 2x.

http://goo.gl/dT9Zov
Uživatelský avatar
winkja
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 18. pro 2011 10:39:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Tablet: PMP5785C QUAD
Rom: CM10.1 b25 test 4
Bydliště: Brno

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od winkja »

Dotaz:
Mám Flinnyho CM10.1 b25 test 4, je možno nějak do unlock screenu přidat aplikace do kterých se má mobil "odemknout"? :?
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od milousek73 »

jistě... nastavení/ zámek obrazovky/ zkratky v posuvníku/ ... posuň posuvník na pozici na které chceš mít danou aplikaci a vyber ze seznamu
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Niolax »

Zkoušel jste již někdo nové verze rom JB 4.3.1 nebo dokonce KK 4.4 z xda? Podle ohlasů na xda to vypadá, že obě fungují poměrně slušně. Nevergone měl vždy výborné úpravy Flinnyho rom, takže doteď používám bez problémů jeho poslední JB 4.2.2. rom. Až budu mít chvilku, tak zkusím rovnou 4.4. Již nyní to vypadá, že brzy bude stabilní build. Na začátku píší, že se jedná o nestabilní buildy, ale podle uživatelů tomu tak není.
Suramajstr
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: pon 02. led 2012 20:18:17
Typ mobilu / ROM: Samsun Galaxy Note 9
Rom: Android 10

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Suramajstr »

Tak já včera schválně nahodil KK 4.4 a půjde zase pryč. Děsně pomalý, procák jsem musel zvednout z 1,2 na 1,5 a stejně to je celý nějaký zasekaný a navíc se kolikrát nezapne wifina a musel jsem několikrát za sebou restartovat, aby mi naskočila. Pokud jinak najela, tak fungovala, stejně tak fotoaparát a přišel mi i lepší zvuk než u Flinnyho verze 25, kterou jsem tam měl předtím. Teď stahuju ještě tu druhou ROM 4.3.1, vyzkouším a uvidím, jak bude fungovat ta.
EDIT: Tak jsem nahodil tu již zmiňovanou verzi 4.3.1 a ta zatím šlape naprosto skvěle, procák mám nastavenej na 1 mhz a jede dobře. Zatím žádný restart a ani nijaké záseky zatím neproběhly. Ještě uvidím jak bude žrát baterku, ale co se týká fungování tak zatím v poho.
Milhauzz18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. led 2014 12:07:35
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 PRO
Mobil 2 / ROM: Dříve: HTC Desize Z > Energy Sistem Phone Pro

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Milhauzz18 »

Tak mám flinnycm101_vision_25_test4, všechno super, ale nejde mi blesk, ani svítilna :( Nevíte někdo co s tím? nebo vám to dělá taky?
Dancall HP 2711 -> Ericsson GA628 -> BOSCH Com 509 -> Nokia 3330 -> Nokia 6310i -> Nokia E50 -> Sony Ericsson T630 -> Noname China s TV -> HTC S730 -> HTC Desire Z -> Energy Sistem Phone Pro -> Oukitel K6000 Pro
rakso
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pon 27. úno 2012 9:18:03
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 / LOS 15.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo P70-A
Bydliště: Ostrava

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od rakso »

Milhauzz18 píše:Tak mám flinnycm101_vision_25_test4, všechno super, ale nejde mi blesk, ani svítilna :( Nevíte někdo co s tím? nebo vám to dělá taky?
Mám stejný build asi pátý den a zatím vše funguje.
Milhauzz18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. led 2014 12:07:35
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 PRO
Mobil 2 / ROM: Dříve: HTC Desize Z > Energy Sistem Phone Pro

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Milhauzz18 »

Hm, skvělý, takže mi svítilna nefunguje ani na KIt Katu. Ještě skusím flashnout CM7, jinak asi HW problém...

EDIT: Takže mě čeká UNROOT a reklamace. Co jsem googlil, tak častá vada, měl by to být vadný flex. Mám Zetko měsíc nový, mám doma už jedno s vadným (probroušeným) flexem. zkusil bych přehodit samotnej blesk, ale porušil bych plombu a tudíž i záruku, kdyby to byl fakt ten flex :(
Dancall HP 2711 -> Ericsson GA628 -> BOSCH Com 509 -> Nokia 3330 -> Nokia 6310i -> Nokia E50 -> Sony Ericsson T630 -> Noname China s TV -> HTC S730 -> HTC Desire Z -> Energy Sistem Phone Pro -> Oukitel K6000 Pro
Radek Hübl
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: sob 15. říj 2011 15:03:13
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III [JB] + HTC Desire Z [ICS]
Tablet: Samsung Galaxy Tab 7.7 [ICS]
Rom: MIUI
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Radek Hübl »

Milhauzz18 píše:Tak mám flinnycm101_vision_25_test4, všechno super, ale nejde mi blesk, ani svítilna :( Nevíte někdo co s tím? nebo vám to dělá taky?
tak na mem zetku nepouzitelne, tato ROM (flinnycm101_vision_25_test4) po 2 hodinach nepouzitelne pomala, kernel puvodni z teto ROM, mam zkusit jeste nahodit jiny kenrel? Jake jsou dalsi moznosti rychlych a klidne osekanych ROMek? Mam zetko jako druhy tel jen na SMS a MAILY.

Dikas
Milhauzz18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. led 2014 12:07:35
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 PRO
Mobil 2 / ROM: Dříve: HTC Desize Z > Energy Sistem Phone Pro

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Milhauzz18 »

Hm, pro mě je to zatím nejlepší build. Nainstaluj takto:
VaKu píše:To Milousek73: Navod jak instalovat JellyBeam.
Zakladni predpoklad je trochu vetsi CF karta (8GB a vic se doporucuje), ROOT, instalovany Clockworkmod (ja mam 5.2.0.7).

1. zazalohujeme data na kartu .... o vse se prijde, bude se delat uplne nova cista instalace
2. Foun vypneme, kartu dame do ctecky a v PC stahneme vse z karty nekam do nejakeho adresare....nutnost, karta bude uplne smazana
3. kartu vratime do founa, nastartujeme do CWM a zvolime polozku advanced a v ni Partition SD Card
4. u polozky Ext Size nastavime minimalne 1024MB, jistejsi je 2048Mb a dale u polozky SWAP nastavime minimalne 128MB a nechame proces probehnout. Trva to relativne docela dlouho podle nastavenych velikosti a tim vlastne prenastavime partition karty a vytvorime dve dalsi partition.
5. Foun vypneme ... je tam na to polozka ..... kartu dame opet do ctecky a v PC vratime na kartu zalohovana data. Soucasne s tim si na kartu nahrajeme i novou ROM a gapps (zkouseno na Flinny build21)
6. Kartu vratime do founa, nastartujeme CWM, wipneme vsechny cache a zahajime standartni instalaci nove ROM a gapps. Obnovime sva data a jsme na konci.

Nerozdelujte partition na karte pomoci nejakeho manageru v PC ... to mi nechtelo pak chodit, asi jsem udelal neco spatne. Nechte to na CWM, asi to tam nedali zbytecne.

Tenhle postup jsem delal pri uplnem zoufalstvi vlastne nahodou. Zkousel jsem nejakou historickou ROM a uz z drivejska jsem tam mel tohle rozdeleni partition. Pak jsem nahodou proste vsechno smazal a zacal znovu. Upozornuju jen, ze nelze pouzit tenhle postup a pak obnovit zalohu ROM (polozka CWM backup a restore). Musi byt CISTA nova instalace. Od stredecniho rana (1.5.) mam nahozenou Andromadus Flinny JellyBeam ROM build 21, obnova dat probehla jako blesk (64 aplikaci), telefon bezi stejne jako s Gingerbreadem, zadne lagy, zadne restarty, zadne netypicke chovani, zadna vysoka spotreba (za noc pri normalnim rezimu s WiFi to sezralo 2%). Snad to vydrzi.


Tot vse, snad to nekomu pomuze. Nerucim za pripadne skody pri uziti tohoto navodu, je to muj postup tak, jak jsem postupoval ja.

Kremikovy buh s vami
Ale teď testuju CM11.0 Alpha 2 a zatím šlape
Dancall HP 2711 -> Ericsson GA628 -> BOSCH Com 509 -> Nokia 3330 -> Nokia 6310i -> Nokia E50 -> Sony Ericsson T630 -> Noname China s TV -> HTC S730 -> HTC Desire Z -> Energy Sistem Phone Pro -> Oukitel K6000 Pro
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od Niolax »

JB prakticky nemusíte testovat, Flinny vydal 22.1.2014 třetí build KK s opraveným GPS,... více popíši ve vláknu KitKat.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“