UMI X1S - obecná diskuzeNáhlý pokles baterie z 40% na 0%

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
jtietz
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 07. říj 2010 19:16:07

Náhlý pokles baterie z 40% na 0%

Příspěvek od jtietz »

Neznáte někdo řešení problému, se kterým jsem se setkal na většině ROMek na X1S, a to že ukazatel nabití baterky propadne ze 40% na nulu během např. půl hodiny (telefon ve standby)? Problém se projevoval s ETOTALK romkou, Samsung S4 style rom a asi všema MIUI. Tuším že jsem něměl problém s původní rom od mr.federa (http://androidforum.cz/topic43715.html)

Zatím jsem zjistil že vinou není baterka, ani měření napětí telefonem. Napětí klesá plynule z 4,2V až na 3,4V kdy se telefon vypne. Jen přepočet z napětí na procenta je nějaký divoký. Sice mezi 100%-40% plynulý, ale asi divný faktor...a pak šup na nulu.

Zkoušel jsem "wipe batery status" v recovery - nepomáhá. Většinou nepomohl ani BaterryCalibration, který navíc v MIUI romkách, které teď často používám, nefunguje.
Samsung S4 9505
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Náhlý pokles baterie z 40% na 0%

Příspěvek od ludekbrno »

Jak jsi zjistil, že příčinou není baterka? Já bych se klidně vsadil, že je ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
jtietz
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 07. říj 2010 19:16:07

Re: Náhlý pokles baterie z 40% na 0%

Příspěvek od jtietz »

Vycházím z charakteristiky Lion baterie. Napětí klesá celou dobu plynule ale procenta skočí ze 40% na nulu skokem. Vtipně mezi 100 a 40ti procenty se "vybíjí" baterie podivně pomalu.
Je to hezky vidět když se blíží napětí baterky třeba 3,52V ale telefon vesele ukazuje 42%. Telefon má ale nastavený shutdown při 3,4V a při této hranici se telefon natvrdo vypne nezávisle na tom co ti ukazuje %. Je to bezpečnostní ochrana baterie před zničením. Ten software co přepočítává napětí na procenta je tam skoro jen pro srandu králíkům, jen aby tě přibližně informoval o stavu a musí obsahovat lion charakteristiku (přepočet V -> %). Párkrát se telefon kousnul a po nastartování poskočil ukazatel hodně velkýcm skokem, aniž by se něco někde ohřálo, a věř mi že když se ze pár sekund ztratí energie z baterie na polovinu, tak by ti to dala nějak vědět.. :-)

Skutečný shutdown se stejně provede při poklesu pod 3,4V. Vypnutí nabíjení zase při 4,2V (v Mobileuncletools je možnost ty hranice vidět, ale radši něměnit ! :-) ) Jinak při nabíjení se těsně před 4,2V se přepne do pomalého nabíjení (asi malým zdrojem proudu) aby se baterie dobila pomalu a precizně. Kolem 4,2V je charkteristika lion baterie plochá a asi i z důvodu životnosti baterie.

Jo a asi to nejduležitější... včera jsem udělal wipe celého telefonu a reinstal poslední MIUI romky. Vše šlape výborně , což je sice fajn, ale pokud nevím čím to bylo, tak mne to zneklidňuje, protože zítra to může zase dělat a vyčítat často napětí baterky, abych zjistil jestli je aktuálních 50% znamená půl baterky, nebo je to posunutý a teleofon za chvilku chcípne, mne moc nebaví :)
Samsung S4 9505
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Náhlý pokles baterie z 40% na 0%

Příspěvek od dvzd »

Mohlo by to byt nedokonalym flashovanim pres recovery. Flashuj pouze pres SPFlashtool.
http://androidforum.cz/viewtopic.php?p=644523#p644523
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Náhlý pokles baterie z 40% na 0%

Příspěvek od ludekbrno »

jtietz:
Problem je v tom, že ta lineárni vybijecí charakteristika platí jen u nové baterie. Stará (nebo vadná) baterie už má zvýšený vnitřní odpor a napětí velmi kolísá podle okamžité zátěže. Takže stačí, aby telefon zavysílal, napětí krátkodobě poklesne, což zmate obvody měření baterie a indikátor skočí na nulu. Další fází je, že se mobil při zatížení může začít vypínat. Jak stará je baterie? Fakt bych se skoro vsadil, že je to baterkou. Nejjednodušší by bylo zkusit jinou baterku :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
jtietz
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 07. říj 2010 19:16:07

Re: Náhlý pokles baterie z 40% na 0%

Příspěvek od jtietz »

Ahoj, v podstate se jedna o dva telefony stare 3 mesice :) Jednomu to dela uz od zacatku. Na druhem telefonu se to objevilo po zkouseni ruznych ROMek :)
Samsung S4 9505
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Náhlý pokles baterie z 40% na 0%

Příspěvek od ludekbrno »

Sanozřejmě může to být sw chyba, mládí baterií tomu nasvědčuje. Ale podobné chování mívá většinou tu nejjednodušší příčinu - baterii :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „UMI X1S - obecná diskuze“