Pokecnalezeny mobil

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Zamčeno
olsztyn
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. lis 2013 0:21:46
Typ mobilu / ROM: galaxy s 3

nalezeny mobil

Příspěvek od olsztyn »

Ahoj rano jsem nasel telefon galaxy s3. Zablokovany gestem nebo spis kodem. Cekal jsem az se ozve majitel, jenze kdyz zavolal tak jsem akorat dorazil na masaz a potreboval jsem hovor ukoncit. Prohodili jsme par vet jako kde jsem ho nasel a domluvili se ze zavola za trictvrte hodiny. Masaz se ale trosku protahla a ja pak na displayi vidim tri neprijate hovory. Rikam si ok jeste zavola. Uz se nikdo neozval, zadna sms, stav mailu se nezmenil. Rikam si to ho to nezajima?
Kdyz nad tim premyslim, napadlo me jestli se nevydesil tim, ze jsem mu to trikrat nezvedl a rekl si ze mi vlastne ten telefon odblokoval tym jednim hovorem. Predpokladam ze ten telefon se prichozim hovorem odemkne, tek to delal muj android jeste nez jsem ho ztratil :lol: na displayi stale sviti plny signal, ale to asi nic neznamena. Myslim tim aktivaci sim. Nepoznam operatora.. na policajty se mi s tim nechce, protoze si myslim ze si ten telefon akorat tak nechaj. Poradi nekdo? Diky
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od dvzd »

Ne nenechají, na policii tě pouze poučí, že nálezy se dle § 135 Občanského zákoníku musí odevzdat nejbližšímu obecnímu úřadu, pokud není znám jejich majitel.
§ 135 Občanského zákoníku
(1) Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo. Nepřihlásí-li se o ni vlastník do 6 měsíců od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví této obce.
(2) Nálezce má právo na náhradu nutných výdajů a na nálezné, které tvoří deset procent ceny nálezu. Zvláštní právní předpis může jinak upravit oprávnění toho, kdo věc našel nebo ohlásil.
(3) Přihlásí-li se vlastník věci, která byla odevzdána obci podle odstavce 1, před uplynutím lhůty 6 měsíců od jejího odevzdání obci, je vlastník věci povinen nahradit obci náklady, které jí v souvislosti s opatrováním věci vznikly.
olsztyn
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. lis 2013 0:21:46
Typ mobilu / ROM: galaxy s 3

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od olsztyn »

Myslel jsem že mi někdo poradí jak zjistit majitele
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od ludekbrno »

A jak bys ho asi chtěl zjistit, když je zamčený? Prostě to odnes na policii nebo obecní úřad, nech si napsat nějaký papír, žes to odevzdal a nevymýšlej kraviny nebo na to nakonec ještě doplatíš. Zatajení nálezu poměrně drahé věci není legrace...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od don_alex »

On ale nic nezatajuje, má zájem ho vrátit majiteli. Osobně bych ještě chvíli počkal, zda se majitel neozve znovu, protože když ho odevzdá na OÚ, jak tam budou zjišťovat, komu ten telefon patří?

Případně bych nechal odstranit gesto a zavolal mu zpět. :-D

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od ludekbrno »

Jak to prokáže, že ho chtěl vrátit? Nejjednodušší je ho hned odevzdat, protože majitel logicky jako první půjde na policii a když bude telefon odevzdaný, tak o něm už bude policie vědět a nemusí majitele hledat. Ale i kdyby, podle IMEI zjistí, jaká tam byla používána SIM a buď přímo nebo skrze často volaná čísla zjistí majitele. Fakt nemá smysl něco sám vymýšlet. A pokud majitel z krátkého hovoru s nálezcem neuvěřil, že mu mobil chce vrátit, tak může mít problém. Neměl by na nic čekat a co nejdřív ho odevzdat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
olsztyn
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. lis 2013 0:21:46
Typ mobilu / ROM: galaxy s 3

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od olsztyn »

Tak jsem vyndal paměťovou kartu, podle fotek zjistil, že majitel pravděpodobně pracuje v IT, pak tam jsou nafocené nějaké větroně, zoo, výlet do londýna a hlavně vyfocená občanka. Člověka z občanky jsem progooglil, na Linkedin našel kandidáta, který je technikem IT v O2 a má osobní stánky, kde jsou mj. větroně, zoo a výlet londýna.. Zavolal jsem na číslo, které mělo být služebním číslem dotyčného a pán říkal že telefon ztratil prý si pro něj jede. Ale zněl trochu zmateně tak uvidíme.To LudekBrno: se zatajováním jdi do p*dele, minimálně to, že píšu zde na fóru neodpovídá zatajování.. Kdybych chtěl jít na policii tak nepíšu na androidforum, zda to nejde vyřešit příměji. PČR až poslední možnost.
olsztyn
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. lis 2013 0:21:46
Typ mobilu / ROM: galaxy s 3

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od olsztyn »

tak odevzdáno, byl to majitel.
prý díky...žádný nálezný no lidi jsou různý :?
whammer
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: stř 13. lis 2013 1:38:36
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8+

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od whammer »

presne tak PCR az na poslednim miste,za prve by zacalo papirovani,za druhe by mobil vypnuli,dal ido depositu a cekali az se nekdy nekdo ozve,ze ztratou ci odcizenim... takhle si udelal nejlip jak si mohl..
@mejlaL6
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od ludekbrno »

olsztyn:

Trošku se uklidni, tady nejsi v hospodě! Je fajn, že to dopadlo takto, ale já píšu ze zkušeností v okolí. Mohls trefit na nějakého blbce a kdyby chtěl, mohl ti udělat pěkný problém. Kolegu z práce to stálo 2 tisíce. Našel mobil, ale moc tomu nerozumněl, takže majitele sám zjistit nedokázal. Tak jen zkusil (se svojí SIM) jestli funguje a odložil ho do skříňky. No a asi za dva měsíce si ho předvolala policie, pak to předali na přestupkové řízení a dostal 2 tisíce pokuty. Mohl vysvětlovat jak chtěl, že se prostě jen nedostal k tomu, jít ho odevzdat na policii. Jinak nechápu, co je za problém s odevzdáním. Policie ho přijme, udělá zápis, zaeviduje a hotovo. Majitel pri ztrátě drahého telefonu nejspíš zajde na policii a ta mu ho v evidenci najde a vydá.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
olsztyn
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14. lis 2013 0:21:46
Typ mobilu / ROM: galaxy s 3

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od olsztyn »

to máš pravdu v hospodě by mi asi poradili :lol:

ne to je jedno díky zúčastněným
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od ludekbrno »

Ne, v hospodě by ti dali přes hubu, kdybys tam poslal do prdele někoho, kdo to myslel dobře. Ale asi je to tvůj standard chovaní, tak přeji hezký den...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: nalezeny mobil

Příspěvek od Cleric »

Téma bylo vyřešeno a jen se to tady rozmáhá v OT žvásty, na to máte SZ!!

Zamykám
Zamčeno

Zpět na „Pokec“