Aréna telefonůNexus 5 vs. LG G2

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
HanyZek
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: ned 09. pro 2012 9:36:04
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 WHITE

Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od HanyZek »

Dobrý den,

po dlouhé době vybírám nový telefon. Teď jsem vlastníkem dual simu Prestigio 4300 (již nikdy více, po půl roce vypínání, sekání, letadlový mód, katastrofa!) a po dlouhé selekci a čtení recenzí apod. mi zůstali dva zástupci - NEXUS 5 a LG G2.

Ve prospěch NEXUSU hraje nový android, lepší tělo, bezdrátové nabíjení, pogumovaný zadní kryt (bez otisků prstů)

Ve prospěch G2 hraje lepší baterka, bezproblémové wifi, super flipový kryt (který jsem viděl u bratránka) a tlačítka vzadu (tento tel. jsem měl k dispozici na pár chvil).

Telefon používám k internetu, mailům, navigaci, viber, nějaká ta hra a asi 30 hovorů denně... manažersky.

Prosím o radu, který dle Vás vybrat. Na odpověď docela spěchám = v Euronicsu aktuálně G2 za 10 990 Kč, Nexus můžu mít z oficiální distribuce za stejnou cenu cca.

Co doporučíte Vy ?

Díky moc za odpovědi.
Uživatelský avatar
IMI
Robot
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 17. kvě 2010 15:03:46
Typ mobilu / ROM: OnePlus 8 Pro 12/256GB Blue

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od IMI »

Tak si kup G2 a není co řešit ;)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od Mirda86 »

No prave v te akci v Euronicsu je G2 bezkonkurencni.Hlavni vyhody G2 je lepsi baterka,fotak,vetsi display ale skoro stejne rozmery,infraport.4.4 dostane brzo.
Rychlosti Nexusu se ale urcite nevyrovna.I kdyz G2 je dost rychlej telefon oproti treba Touchwizzu nebo Sense
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od ludekbrno »

Tak si kup Nexus a není co řešit.

P.S. taky se ptáš v diskuzi, jestli si máš k snídani koupit rohlíky nebo chleba? ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
HanyZek
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: ned 09. pro 2012 9:36:04
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 WHITE

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od HanyZek »

Ne, na rohlíky nebo chleba se fakt neptám, děkuji za věcný příspěvek. Mě zajímají spíš zkušenosti uživatelů a odborníků.

Co a proč byste doporučily Vy. Od toho je forum ne ? :)
Uživatelský avatar
IMI
Robot
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 17. kvě 2010 15:03:46
Typ mobilu / ROM: OnePlus 8 Pro 12/256GB Blue

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od IMI »

Tak každý ti doporučí to co mu vyhovuje nejlíp. A jestli máš možnost koupit LG G2 za 11 K a chceš ho tak co řešíš ? Nebo ti tady můžu vnucovat kup Nexus 5, protože má čistý android je svižnější má nejrychlejší aktualizace atd. Opravdu záleží na tobě co chceš který se ti líbí víc ;)
HanyZek
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: ned 09. pro 2012 9:36:04
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 WHITE

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od HanyZek »

Ono jde o to, že design = OBA OK.

Funkce = OBA OK.

Jen nevím, zda u G2 stojí (když nevemu v potaz tu akci u Euronicsu) ten cenový rozdíl za to...
:(

Když budete mít na výběr mezi těmito dvěma a stejnou cenu, tak který je lepší .... ?
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od Cleric »

Za mne určitě Nexus 5, už jen kvůli tomu že je to ničím nezprzněný čistý Android.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od ludekbrno »

HanyZek:

Myslíš, že má někdo oba a je zcela nestranný, aby ti mohl objektivně napsat, který je lepší? Ne, každý ti bude doporučovat jen to, co se líbí jemu. A i když se ti to nezdá, tak je to opravdu stejná úroveň dotazu, jako ten chleba vs. rohlík. Jestli se chceš něco dozvědět, tak se ptej na konkrétní věci, ne co je lepší.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od Mirda86 »

Navic nejvetsi vyhody G2 a N5 tu uz padly.Takze uz staci aby si vybral podle toho co mu bude vyhovovat vic...
lofinko
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: stř 24. říj 2012 12:57:12
Typ mobilu / ROM: GT-I9300 NEXUS4 NEXUS5

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od lofinko »

Ja som to tiez riesil kupil som N5 a nelutujem
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od ludekbrno »

Moje osobní volba by taky byla spíš N5, protože mám raději čistý android. Ale je to fakt věc osobního vkusu, nikoliv univerzální volba pro každého :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od Cleric »

Tak tak někomu nástavba může sedět daleko lépe, než-li ořezaný Android takřka na kost :)

Celá tato debata je hodně subjektivní záležitost.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od ludekbrno »

Tak tak, to jsem se snažil říct. Někdo má rád rohlíky, někdo chleba, někdo čistý Android a někdo zase Touchwizz :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od unavix »

Na nadstavbu LG se dá celkem rychle zvyknout. Taky mám raději čistý android, ale protože sem chtěl irda s možností ovládání TV apod. vzal sem g2. A to i kvůli znevýhodnění kurzu euro. N5 se podle mě vyplatí leda kdyby si chtěl 32GB verzi a tu si musíš koupit přes německý play jelikož se v cz neprodává.
Dalším plusem pro G2 bude snazší případná reklamace oproti N5 32GB z Německa. Rozhodnutí je stejně na tobě ať ti tu každý poradí to svoje.

tap G two
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od pRo_lama »

Téma bola presunutá do správnej sekcie!
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
HanyZek
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: ned 09. pro 2012 9:36:04
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 WHITE

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od HanyZek »

No Irda je další výhoda G2, cena taky zajímavá, tak asi půjdu do něj, pokud ho stihnu koupit za výhodnou cenu. Dovoz nechci, kdyby náhodou, chci mít reklamaci co nejjednodušší.

Díky zatím za tipy.
Angusss
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 21. srp 2011 18:00:36

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od Angusss »

Také jsem se rozmýšlel a ačkoliv jsem Nexus 5 neměl v ruce, koupil jsem LG G2 za 10990,- . Jediné mínus oproti N5 vidím v bezdrátovém nabijení a čistém androidu. Jinak baterie na LG G2 je neuvěřitelná! Telefon od včerejšího večera zkouším a dnes po obědě mám 66%. Hodina na internetu při 60%jasu bere 2% baterie, to je pecka...
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od Longerski »

Také se rozmýšlím na těmito dvěma telefony. Mám rád čistý android, takže pokud padne volba na G2, určitě ji rootnu a nahraji CM nebo něco podobného, čímž se maže výhoda čistého androidu N5. Ale designově se mi líbí více N5. Teď babo raď :-)
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
HanyZek
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: ned 09. pro 2012 9:36:04
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 WHITE

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od HanyZek »

Tak mám doma za 11k z Euronicsu LG G2 a prvotní dojmy jsou skvělé !

Jen hledám gelový obal zadní a fólie na celé tělo. Flipový kryt jsem vzdal, nemá jej skoro nikdo a do auta je to dost nevhodné :)
robfon
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: sob 22. pro 2012 18:30:42
Typ mobilu / ROM: S3 mini
Tablet: Nexus7

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od robfon »

Zajímalo by mě, jestli je ta baterka v nexusu tak tragická oproti G2?
Rozhoduji se který koupit a byl jsem spíš pro nexus ale ta baterka mi přijde na 5" malá.
S3 mini & Nexus 7
ShadowGun: DeadZone
sx02
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. dub 2013 16:39:34
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black
Tablet: Asus Memo Pad

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od sx02 »

Zavisi jak moc teldfon pozivas. Je nezpochybnitelne ze g2 ma lepsi baterku ale Nexus na tom neni taky uplne spatne. Den ti imho vydrzi vzdycky. Pokud ho budes pouzivat malo a na noc vypnes data, pak se dostanes na dva dny s malou rezervou. Jakmile ale mas rozsvicenej displej vic, tak je to jednodenni zalezitost.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od unavix »

Baterka v Nexus5 vydrží mnohem míň než ta v G2. Má menší kapacitu. Mě třeba G2 se slimkat ROM vydrží den a půl v pracovní zátěži bez potíží. Když nevyřizuju tolik mailů a nelezu na fórum tak dá 2 pracovní dny. Na noc vypínám data i WiFi.

tap G two
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Maklan
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 29. čer 2013 13:35:14
Typ mobilu / ROM: -_-
Tablet: Prestigio PMP7280C3G_QUAD
Tablet 2 / ROM: Stock + Root
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od Maklan »

Mne pri stálej záťaži vydrží Nexus 5 deň . Ale to je displej zapnutý 5 hodín wifi nonstop a asi 3 mobilné dáta .
IvanGS
Robot
Příspěvky: 946
Registrován: pát 01. úno 2013 16:30:08
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB CZ
Tablet: Asus Transformer Pad Infinity TF700T
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 32GB 3G

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od IvanGS »

"Zajímalo by mě, jestli je ta baterka v nexusu tak tragická oproti G2?" - otázka není správně položena. Výdrž je horší než u G2 ale nikoliv tragická.
Uživatelský avatar
bk2601
Androiďák!
Příspěvky: 407
Registrován: pon 19. zář 2011 16:18:51
Typ mobilu / ROM: Note9
Rom: Stock

Re: Nexus 5 vs. LG G2

Příspěvek od bk2601 »

Sice pasé, ale dvakrát tu bylo zmíněné že G2 nemá bezdrátové nabíjení...

Já mám pocit, že má.

http://www.lg.com/cz/lg-g2/G2_5
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“