PokecNefungují sms :help:

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
TeaTime

Nefungují sms :help:

Příspěvek od TeaTime »

Zdar...mam g1 teprve chvilku ale zatím se mi nepodařilo zprovoznit odesílání sms :roll: Při každém pokusu o odeslání mi vyskočí "message not sent" Jinak všechno vporadku funguje,jak přijímání sms tak i volání. Simku mám pár let starou ale vždy na ní všechno fungovalo. Můj operátor je t-mobile. Mam podezření že by to mohlo být špatným nastavením sms bran ale v settings jsem nic takovýho nenašel.
Neví někdo čím by to mohlo být? Diky
xsoft
Androiďák!
Příspěvky: 532
Registrován: úte 03. úno 2009 10:15:56
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefungují sms :help:

Příspěvek od xsoft »

Zkontoluj SMSC (servisni stredisko).

Dela se to "zavolanim" (zadanim): *#*#4636#*#* ...phone info .. dole klikni na refresh a pokud se ti objevi blbe cislo, prepis a dej update.
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM
TeaTime

Re: Nefungují sms :help:

Příspěvek od TeaTime »

Zkousel sem a buhuzel to nepomohlo,i tak ale diky za snahu.
Tak sem zavolal operátorovi a tam mi to zkusili celý přenastavit a stále nic, chyba je prý v přístroji. Takže zejtra jdu reklamovat, snad nebudu muset cekat celej mesic
xsoft
Androiďák!
Příspěvky: 532
Registrován: úte 03. úno 2009 10:15:56
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefungují sms :help:

Příspěvek od xsoft »

Jake mas nastavene SMSC dle tohoto postupu?
Jde poslat SMS kdyz das SIMku jinam?
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM
TeaTime

Re: Nefungují sms :help:

Příspěvek od TeaTime »

No lol tohle me fakt pobavilo...dneska sem zašel na t-mobile stím že mi to nefacha a v prodejně jsem zjistil že celej problém je způsobenej tím že se mi při sinchronizaci z mýho starýho siemense nepřenesly plusy před 420 :lol: citil sem se jako nemalej noob :oops:
Trožku mě sice zaráží že příchozí sms my to identifikovalo bez problémů a volat jsme taky mohl ale co,hlavne ze to ted funguje :D
V smsc jsem mel cislo, který odpovídalo tomu co je na stránkách tmobilu(už si ho nepomatuju)...
Jak jinak,chyba je vždy v uživateli
MIZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: úte 03. bře 2009 13:08:15

Re: Nefungují sms :help:

Příspěvek od MIZ »

TeaTime píše:Trožku mě sice zaráží že příchozí sms my to identifikovalo bez problémů
Tohle mobily obvykle identifikovaly podle posledních 9 číslic, ne podle komplet celého čísla.
--
MIZ
G1 T-Mobile CZ bílý Můj G1 bloček Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Robot
Příspěvky: 813
Registrován: pát 20. úno 2009 19:00:09

Re: Nefungují sms :help:

Příspěvek od DeToX »

MIZ píše:
TeaTime píše:...
Tohle mobily obvykle identifikovaly podle posledních 9 číslic, ne podle komplet celého čísla.
Není to podle 9 číslic ale 7mi. Pamatuju si když jsem měl kdysi dávno číslo 605919770 a poté jsem přešel k Vodafonu ale s číslem 775919770 tak se lidem když jsem jim volal nebo psal zobrazilo identifikovane číslo = jméno kontaktu ale zpátky se už nedovolali :) to ja jen tak pro informaci.
smeghead
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. kvě 2009 12:06:59

Re: Nefungují sms :help:

Příspěvek od smeghead »

Rád bych se připojil s jedním problémem který mám u svých sms, když chci odeslat nějakou zprávu hromadně, tak se mi bůh ví proč pošle každému dvakrát. Pokud posílám zprávu přes kontakty, tak je vše ok, ale jakmile to dělám přes SMS - Nová zpráva, tak to jde prostě dvakrát a nemám zdání proč....
Odpovědět

Zpět na „Pokec“