Aréna telefonůXiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Tony Stark
Androiďák!
Příspěvky: 261
Registrován: pát 15. čer 2012 17:49:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T 8/128 A10
Mobil 2 / ROM: HTC 10 4/32 A8

Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Tony Stark »

Potřeboval bych nové železo ale nevím co si vybrat, proto se obracím na Vás.

Co byste mi z těchto 3 adeptů doporučili.

Potřebuji aby to mělo 4 jádro, LTE a hlavně umělo SD karty, bude-li měnitelná baterie nebudu se zlobit. S cenou bych nechtěl nad 6.ooo,-

Xiaomi Red Rice alias Hongmi vs. ZTE Nubia Z5S vs. ZTE Nubia Z5SMini

u té s Z5Sky se bojím výdrže sotva jednoho dne.

u Xiaomi zase servisu u nás.
dsczech
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 22. srp 2013 1:15:14
Typ mobilu / ROM: w800

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od dsczech »

Zte Z5S snapdragon 800 ale jak a kde ho sezenes za 6000kc kdyz v cine stoji nejlevnejsi 1999CNY = 6600kc bez dopravy do CR to nevim.
Z5S mini na druhem miste
posledni je red rice je to low end telefon (parametrove oproti ten dvoum) i v cine se prodava okolo 1000CNY, v eshopech pak okolo 200USD

pro obe zte je pripravena MIUI rom mozna uz je beta ke stazeni.

EDIT: Jo ty chces LTE ?? tak na to zapomen Red Rice vubec nema, a ty Z5S To by ses dostal s LTE okolo 9000 KC u mini verze.¨
a velka z5s micro sd karty neumi
Hc007
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 05. úno 2013 22:49:17
Typ mobilu / ROM: I9100

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Hc007 »

Zdravím androjďáky, Nubii z5s mini už vlastním , a velká spokojenost .
Ještě sice pracuji na rozluštění nahraní nové čínské recovery abych nahrál Gapps a nějakou z Miui beta verzí sowtu .
Jinak Baterka mi připadá téměř totožná s z5 mini . Akorát je telefon neporovnatelně skladnější a lehčí :-)
Určitě bych doporučil Z5s mini , pokd se ti za tuhle cenu podaří sehnat .
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

Zdravim, ode dneška taky vlastním z5s mini, zrovna se tam snažím dostat gapps a root tak jestli to klapne napíšu jak na to.

EDIT: Tak root uz mam, pouzil jsem programek Anzhiroot.exe
http://tieba.baidu.com/p/2753151825
skrivka
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. črc 2013 9:13:53
Typ mobilu / ROM: galaxy S
Tablet: U30GT2

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od skrivka »

Jestli můžu mám několik otázek ohledně z5s mini.
- jak je na tom GPS
- kvalita fotek
- výdrž baterie
- kde a za kolik jsi koupil, jestli to neni tajné :)
Zvažuji koupi, o víkendu jsem už málem odkliknul platbu, ale odolal jsem, zatím.
Mám dosluhující Samsung Galaxy S a poohlížím se po něčem svižnějším.
Red Rice jsem koupil tátovi, docela mne překvapil (foťák, GPS, svižnost systému), ale je to taková trošku cihlička s malou vnitřní pamětí.
Manželka má Xiaomi M2A, ten se mi líbí ve všech ohledech, ale zase jenom 16GB bez možnosti přídavné karty.
Takže můj favorit je teď Z5S Mini s tím že bych tam chtěl Miui, které, jak jsem se dočetl, se už chystá. Proto jsem vděčný za každou zkušenost.
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

Já kupoval na pandawill.com za 292$. Zatím se mi nedaří tam dostat CWM a GAPPS :-(
EDIT: Tak mam CWM (čínsky), ROOT a GAPPS:
http://bbs.anzhi.com/thread-8607003-1-1.html
Hc007
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 05. úno 2013 22:49:17
Typ mobilu / ROM: I9100

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Hc007 »

Ahojte chlapi,tak to vypadá ze si budu hrát zítra s mobilem . . . nemohli by jste popsat postup instalace cwm a gapps ? Nebo třeba hodit do SZ nějaký kontakt třeba na fb ? Jinak mám radost ze se nás tu našlo vícero (nadšenců) do z5s mini . Dikes . :D
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od don_alex »

To si děláš srandu? Čekáš, že Tě tu ostatní budou vodit za ručičku? Sám hledat neumíš? Pokud nevíš jak na to a jsi línej hledat, tak se do toho ani nepouštěj. :facepalm:
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Aleck
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05. zář 2013 16:32:53
Typ mobilu / ROM: E51

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Aleck »

Zdravím, taky se mi Z5S mini moc líbí. Mohli byste prosím někdo kdo jí máte napsat, jak svižně funguje GPS a jestli má kompas, microSD slot a NFC? Některé informace na webu mi přijdou zmatené. Díky.
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

GPS funguje výborně, microSD má, NFC ne. Kompas nevim, asi jo. Jinak odkazy na ROOT, CWM a GApps jsem tady dával, je potřeba se trochu poprat s čínštinou ale dá se to ;-)
Hc007
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 05. úno 2013 22:49:17
Typ mobilu / ROM: I9100

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Hc007 »

Odkazy mám , je toho na webu více, ale mám právě respekt z té jejich cwm ,nemohl bych říct na kolikátém políčku z obrázku z cwm je wipe, fac. res a install z sd ? našel jsi to někde přeložený nebo jsi to střelil a zkoušel ?
Dík .
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

http://www.modaco.com/topic/366406-zte- ... oot-gapps/

install from SD je druha polozka, nic jinyho jsem nerisknul zkouset...
skrivka
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. črc 2013 9:13:53
Typ mobilu / ROM: galaxy S
Tablet: U30GT2

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od skrivka »

Koukám, že už by to chtělo samostatné vlákno. Nicméně se ještě zeptám majitelů Z5S Mini, jak je na tom výdrž baterie z vašich zkušeností? Co jsem četl vesměs na čínských fórech googlem přeložených :), tak většinou jako zápor uváděli malou výdrž baterie. Někdo dokonce psal, co 10min hraní nějaké hry, to 10% baterie dolu. Můžete to někdo potvrdit? Pak někdo zpochybňoval kvalitu fotek, ale to se mi nezdá.
Dík
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

vydrz bude asi jako u vsech telefonu hodne zavisla na pouzivani, zatim u me nic moc ale mam ho 2 dny - porad si s nim hraju...myslim ze pri beznym provozu to nebude nic strasnyho...

Kvalita fotek se mi zda trosku horsi nez u UMI X2, ale delal jsem jenom par zkusebnich v interieru, takze trochu sumu, ale zase ta rychlost ostreni a snimani a super aplikace fotaku (PRO rezim)...pocitam ze venku na normalnim svetle budou fotky paradni...

Jo a narazil jsem na zajimavy problem, nevim jak natvrdo zrestartovat mobil pokud se kousne vzhledem k tomu ze nejde vyndat baterie...stalo se mi ze se kousnul v recovery, ale nastesti to po par minutach samo naskocilo a operace se dokoncila...(delal jsem jenom wipe cache)
Hc007
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 05. úno 2013 22:49:17
Typ mobilu / ROM: I9100

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Hc007 »

Chlapi prosím ,potřeboval bych radu ohledně Cwm , v nastavení povolené debbug. i nezname zdroje , nainstalovány ovladace telefonu , spustím, potvrdím jedničkou , dám enter . menu projede ale mobil se nerebootne do čínského cwm (http://www.modaco.com/topic/366406-zte- ... oot-gapps/)
nevíte co dělám špatně ?

Ps: po zadání 1 , naskočí ještě druhé menu , není potřeba zvolit nějaké číslo z něj .

Pokud víte co dělám špatně ,děkuji za radu .
skrivka
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. črc 2013 9:13:53
Typ mobilu / ROM: galaxy S
Tablet: U30GT2

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od skrivka »

Jestli to děláš podle toho návodu na který jsi dával odkaz, tak musíš první udělat ROOT, tzn. krok č.2, autor to tam zmiňuje v posledním příspěvku,(že udělal chybu a ROOT musí být jako první). Nezkoušel jsem zatím Z5S Mini nemám. Jo a ještě jsem si všiml, že to je návod na Z5 Mini, ne na Z5S Mini. Princip bude asi stejný, ale nevím jestli software bude kompatibilní.
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

Jo prvni to chce root. Jinak me se to taky nerestartovalo samo. Ja si stahnul Rom toolbox a dal restartovat do recovery. Nedarilo se mi tam dostat ani pri zapinani s drzenim volume up.

EDIT:
Tak uz je na NEEDROM druha custom ROM - MIUI
http://www.needrom.com/mobile/nubia-z5s-mini-miui-v5/

ale chtelo by to anglicky CWM recovery...
Aleck
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05. zář 2013 16:32:53
Typ mobilu / ROM: E51

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Aleck »

Já se možná hloupě zeptám, ale je v telefonu angličtina takže je možné ho používat bez nějakých čínských nápisů a nesrozumitelných položek?
Jak prohlížím ty návody s čínským CWM, tak bych raději počkal na pro mě srozumitelnou verzi...
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

Jo je tam anglictina, cinstiny se da uplne zbavit odinstalovanim cinskych aplikaci, nejsou systemove takze to jde i bez rootu. Ale toho rootu ani cwm se neboj, je to vsechno na 2 kliknuti a moc se toho zkazit neda...maximalne kdyz se pak v recovery spletes tak si treba smazes data, ale u novyho telefonu to nicemu nevadi...

Jinak je docela super ze uz ho maji normalne skladem kdyz ho predstavili minuly tyden na CESu. Na UMI X2 jsem cekal skoro pul roku...
Aleck
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05. zář 2013 16:32:53
Typ mobilu / ROM: E51

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Aleck »

Zeptal jsem se na Pandawillu, jestli mají Z5S mini skladem a prý nemají. Možná ale bude brzo zase na skladě. Škoda, mají ji tam za pěknou cenu. Ale ještě jsem trochu pohledal a na Aliexpressu u Eternal Teamu je mají skladem (potvrzeno na chatu) a dokonce za $276 + cca $10 za DHL. To je dost lákavé, škoda že neberou PayPal :( Myslíte, že jsou u zavedených prodejců jako Panda, Etotalk apod. větší záruky co se týká kvality výrobku nebo třeba reklamace apod. ? (i když chápu, že každý telefon z číny má dosažitelnost reklamace dost omezenou)
Hc007
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 05. úno 2013 22:49:17
Typ mobilu / ROM: I9100

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Hc007 »

vencaxxx píše:Jo prvni to chce root. Jinak me se to taky nerestartovalo samo. Ja si stahnul Rom toolbox a dal restartovat do recovery. Nedarilo se mi tam dostat ani pri zapinani s drzenim volume up.

EDIT:
Tak uz je na NEEDROM druha custom ROM - MIUI
http://www.needrom.com/mobile/nubia-z5s-mini-miui-v5/

ale chtelo by to anglicky CWM recovery...
Jasný bylo to Rootem ,neměl jsem ho uplně odemčený , ale večer jsem na to ještě přišel a klaplo to, už tam mám první custom rom ,gapps a pohoda :-)
není nad to stahovat app z google play ,místo čínského 360 obchodu :-D Jinak nemáte někdo zkušenosti s tou novou miui romkou ?
a myslíte že bude někdy i miui v české podpoře ?Popř . jestli neexistuje něco na počeštění Miui ?

Jinak já kupoval z alixpress a můžu vřele doporučit . Byly to jedny z prvních vzorků .
Ale každopádně s dopravou s dhl .
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

Vzhledem k tomu ze se bude casem prodavat snad i u nas tak cestina si myslim bude...
Ty jsi nainstaloval tu custom romku z needrom? Ja nechal tu puvodni, myslim ze jsem tam mel novejsi nez je ta na needrom.

EDIT:
Jinak pro ty co by to zajimalo tak nefunguje Sportstracker, ale funguje Endomondo, takze aspon tak.
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

Aleck píše:Zeptal jsem se na Pandawillu, jestli mají Z5S mini skladem a prý nemají. Možná ale bude brzo zase na skladě. Škoda, mají ji tam za pěknou cenu. Ale ještě jsem trochu pohledal a na Aliexpressu u Eternal Teamu je mají skladem (potvrzeno na chatu) a dokonce za $276 + cca $10 za DHL. To je dost lákavé, škoda že neberou PayPal :( Myslíte, že jsou u zavedených prodejců jako Panda, Etotalk apod. větší záruky co se týká kvality výrobku nebo třeba reklamace apod. ? (i když chápu, že každý telefon z číny má dosažitelnost reklamace dost omezenou)
http://www.chinapadmall.com/zte-nubia-z5s-mini
tady je skladem, ale drazsi. Aliexpress moc nemusim, reklamace bych se tam dost bal, prece jenom prodejce tam za mesic uz prodavat nemusi, kdezto dlouhodobe zavedeny eshop bude k reklamaci pristupovat lip si myslim...zanedlouho budu na pandawill.com reklamovat tablet (nastesti ne muj) tak budu mit zkusenost
Hc007
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 05. úno 2013 22:49:17
Typ mobilu / ROM: I9100

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od Hc007 »

vencaxxx píše:Vzhledem k tomu ze se bude casem prodavat snad i u nas tak cestina si myslim bude...
Ty jsi nainstaloval tu custom romku z needrom? Ja nechal tu puvodni, myslim ze jsem tam mel novejsi nez je ta na needrom.

EDIT:
Jinak pro ty co by to zajimalo tak nefunguje Sportstracker, ale funguje Endomondo, takze aspon tak.
Tak to je pro mě zklamání, včera jsem si jej nainstaloval a ještě nestačil vyzkoušet .
Stejný problém byl i u mé předchozí z5 mini . :no: předpokládám že to ukazuje správně track , ale nesedí počítání kylometrů a rychlosti ne ?
netušíte někdo čím by to mohlo být ? já si pořád myslím že to musí být nějakým nastavením gps . ?? :no: :no:
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

je to chyba aplikace, jak jsem psal - endomondo funguje takze treba sportstracker dostane nejakou aktualizaci...

Edit:
http://www.miui.com/thread-1573402-1-1.html
tady jsem nasel nejakou aplikaci RecoveryInstaller.apk pres kterou se da asi jednoduse nainstalovat recovery a root - nezkousel jsem
horis
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: stř 18. pro 2013 17:02:39
Typ mobilu / ROM: OnePlus X
Mobil 2 / ROM: ZTE Nubia Z5S mini

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od horis »

Tak mám taky objednáno Z5S mini, z Aliexpressu za 306.93 $ i s DHL. A prý multilanguages, tak uvidíme no :) http://www.aliexpress.com/store/product ... 78580.html
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od hotovyrado »

Má Z5S MINI notofikační diodu? Díky
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

vencaxxx píše:Edit:
http://www.miui.com/thread-1573402-1-1.html
tady jsem nasel nejakou aplikaci RecoveryInstaller.apk pres kterou se da asi jednoduse nainstalovat recovery a root - nezkousel jsem
Tak jsem ji zkusil a je to fakt brnkacka nainstalovat recovery, hlavne aplikace i CWM recovery jsou anglicky! ;)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od hotovyrado »

tu diodu to má? díky
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Xiaomi Red Rice vs. Nubia Z5S/Mini

Příspěvek od vencaxxx »

Nema ale to spodni tlacitko by mohlo fungovat jako notifikacni dioda
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“