Aréna telefonůDual SIM s Snapdragonem

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
vikla
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 21. led 2014 15:03:47
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3
Bydliště: Kladno

Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od vikla »

Chtěl bych pořídit nějaký nový telefon - velikostně tak 4 - 4,7", potřebuji dual SIM, 1GB RAM, když bude mít 3G bude to výhoda, ale hlavně potřebuju dobrou funkci GPS (do auta) takže asi něco s Snapdragonem. Hledám už dost dlouho, ale zatím jsem na nic použitelného nenarazil. Máte nějaký tip? Klidně Čína. Cena kolem 300USD.
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od Flynne »

Co takhle myPhone Next?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od Mirda86 »

Flynne umis cist ? Nebo ten tvuj patri mezi par vyvolenych telefonu s MTK kde je gps pouzitelna?

Vikla : Co HTC Desire 500 dual?
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od Flynne »

GPS je použitelná. Dále bez komentáře.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od LivArt »

Zdaleka není, o použitelný GPS to neslyšelo. Nehledě na to, že vyhodit za tohle 4500 korun, to by se tazatel musel zbláznit, za tu cenu je kupa lepších čínských telefonů.

Gigabyte Simba SX1 by byla nejlepší volba. Dál třeba levný Lenovo A760. Za tvůj rozpočet by mohla být i Faea F1.
vikla
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 21. led 2014 15:03:47
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3
Bydliště: Kladno

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od vikla »

Lenovo nevypadá špatně, ale bojím se výdrže baterky a kvality za tu cenu..., Faea F1 už se doprodová a Faea 2 jede už na MTK a Gigabyte je už 5" bojím se tak velkého pádla. Je zajímavé, že v single SIM je výběr s Snapdragonem relativně slušný, ale v dual SIM je výběr hrozně malý. Chci dual hlavně kvůli datům, jedna SIM hlas, 2 data. Pokud neseženu nic kloudného tak asi pořídím LG Optimus L2 II za 5 700Kč a budu holt simky prohazovat.
Je na tom MTK s GPS tak špatně, že by to nebylo použitelný do auta? Na ven mám Garmina Legend.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od Cleric »

Mirda86 ti nahoře doporučuje HTC Desire 500 DUAL což je podle mne i dobrá volba http://mobilni-telefony.heureka.cz/htc-desire-500-dual/
vikla
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 21. led 2014 15:03:47
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3
Bydliště: Kladno

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od vikla »

Jo to HTC jsem nějak přehlídnul. Vypadá to docela použitelně. Podívám se na něj někde v reálu. Hodně by se mi líbil i Xiaomi Mi2s bohužel je to singl.
Proč dělaji tak málo dualu se slušnou GPS.......
Máte někdo ještě nějaký návrh na dual? Je to MT opravdu tak špatné, že by se podlo toho nedalo jet?
Někdo říká, že MT6589T se už se v autě dá, někdo, že vůbec - tak by mě zajímalo jak to tedy je? Delší fix by mi ani nevadil, spíše jde o přesnost a aby po cestě nevypadávala.
Mám v autě zabudovanou tovární (ještě nemapovou) navigaci od Blaupuktu, ale problém je, že pro ni neexistují mapy např. pro Slovensko kam občas jedu.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od Mirda86 »

Ja mel telefon s MTK a jako autonavigace byl pouzitelnej jen po zapnuti agps a epo.Druhe jmenovane uz udajne nefakci tak nevim.Kazdopadne to bylo velmi nepohodlne.Neco vypadavalo a nekdy sem jel mimo silnici.A co tak ctu tak to sem mel jeden z tech lepsich s gps a MTK.

Desire 500 mam momentalne doma na preprodej(jednosimkovej) a je to povedenej telefon.GPS fakci dobre,je i celkem svizny.Display je to nejlepsi co sem mel moznost videt ...s timhle rozlisenim.Fotak dobrej a hlavne super zpracovani.
vikla
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: úte 21. led 2014 15:03:47
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3
Bydliště: Kladno

Re: Dual SIM s Snapdragonem

Příspěvek od vikla »

Díky za info, neměl jsem možnost MTK vyzkoušet tak jsem se ptal - takže tudy cesta nevede :| . Desire 500 jedno simkovej má kolega - vypadá docela dobře, jen se mi trochu špatě držel (docela mi klouzal v ruce), no promyslím to, výběr je minimální. Buď tedy HTC nebo koupím 1SIM a budu přehazovat simky, když budu potřebovat data (nepotřebuju je stále) - koukal jsem i na dx.com na nějaký dual sim adaptéry, ale to moc korektně prý nechodí.....
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“