PokecKolik máte účtů u Google?

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
nimha
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: stř 04. zář 2013 11:56:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy S4
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2, Asus MemoPad 7 HD

Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od nimha »

Zdar,

řeším, zda u telefonu (S4) jet přes stejný Google účet jako u tabletu.
Tablet je soukromý, telefon služební.

Jaké jsou pro a proti? Kolik máte Vy Google účtů?
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od Cleric »

Tak já mám jen jeden účet a používám jej napříč všemi zařízeními.

Hlavně je to komfortu používání.
Uživatelský avatar
mrnus
Moderátor
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv 03. lis 2011 11:07:59
Typ mobilu / ROM: HUAWEI HONOR 8 PREMIUM
Tablet: Asus TF300T
Rom: 4.2.1 JB (root)
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od mrnus »

Ahoj,
Já mám tři, neptej se proč. :)

Podle mě je dobré , jak říká Cleric mít jen jeden učet, jelikož si koupíš např. hru na telefonu a na tabletu si ji jen stáhneš, protože už ji máš koupenou na tel pod jedním učtem.
Pak samozřejmě záleží, jak to máš se služebním telefonem můžeš tam mít dva učty. pro služební čísla které se budou synchronizovat na jiném učtu než soukromém, aby se ti ty čísla třeba nepletly.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od don_alex »

Mám v telefonu 10 gmail účtů, taky se neptej proč. :-D

Každopádně jeden mám na aplikace a ten následně na všech zařízeních s Androidem (viz mrnus)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od aldabubo »

Taky mám dva. Jeden pouze na aplikace, vložený do všech zařízení v rodině a dokonce i u kamarádů. A pak každý má svůj na kontakty, maily, kalendář atd. Když někdo chce něco koupit, tak položí prachy na desku a já mu to na svém mobilu koupím (chráněno PINem) a on si to následně stáhne. Tohle řešení se mi maximálně osvědčilo.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
Droid
Příspěvky: 2047
Registrován: pon 11. říj 2010 12:34:08
Typ mobilu / ROM: SGS7
Rom: Nougat official
Bydliště: Hodonín

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od Fatal_Soldier »

jeden :)
SGS7 Nougat official
POUŽÍVEJTE HLEDÁNÍ, vše už tu de facto někde je.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od ludekbrno »

Já mám dva, na jednom (hlavním) mám soukromé kontakty a nakupuji na ně i aplikace a pak mám druhý, kde mám jen pracovní kontakty.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
nimha
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: stř 04. zář 2013 11:56:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy S4
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2, Asus MemoPad 7 HD

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od nimha »

Díky za info. Asi se zeptám jako lama - kolik vlastně může bejt současně účtů na 1 zařízení? Jsem myslel, že právě jeden.. :?:
Pointa mého dotazu byla vedena určitým paranoidním zájmem, aby se mi firma případně nemohla tolik hrabat v soukromý (firma je bohužel současně operátor).
Čili pod prvním účtem (anonymním) dělat prasárny a neumožnit tak zjistit jeho (moji) identitu.

Když si dám účet, na kterým už mám stažený x věcí, dají se nějak jednodouše dostáhnout? Nemyslím tím, že budu stahovat všechno znova po jednom a výhoda bude jen že budu platit jednou.
Když stáhnu nějakou hru, budu ji zase hrát od začátku nebo tam, kde jsem skončil při hraní na jiném zařízení.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od ludekbrno »

V jednom zařízená můžeš mít účtů kolik chceš a u každého zvlášť si nastavíš, co všechno se z něj do telefonu (a naopak) bude synchronizovat. Takže klidně můžeš mít soukromý i zaměstnavatelský účet v telefonu, aniž by ti zaměstnavatel do soukromých věcí mohl lézt. Jen musíš dávat pozor když zadáváš třeba nový kontakt nebo událost do kalendáře nebo stahuješ aplikaci z Play google, abys při tom měl zvolený správný účet.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od don_alex »

nimha píše:Díky za info. Asi se zeptám jako lama - kolik vlastně může bejt současně účtů na 1 zařízení? Jsem myslel, že právě jeden.. :?:
Gmail účtů kolik chceš
nimha píše:Když si dám účet, na kterým už mám stažený x věcí, dají se nějak jednodouše dostáhnout?
Všechny stažené aplikace (i placené) se vážou na gmail účet, ne na zařízení. Tedy pokud stejný gmail účet zaregistruješ i do jiného zařízení, budeš mít k dispozici všechny aplikace (včetně placených) jako na původním zařízení
nimha píše:Když stáhnu nějakou hru, budu ji zase hrát od začátku nebo tam, kde jsem skončil při hraní na jiném zařízení.
Bohužel, většina dat aplikací se nezálohuje, na to bys musel využít externí aplikaci (Helium, Titanium Backup, ...)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
nimha
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: stř 04. zář 2013 11:56:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy S4
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2, Asus MemoPad 7 HD

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od nimha »

Čili je to něco jak uživatelský účet ve windows? Tj. několik uživatelů, takže jiné aplikace, nastavení atd. na jednom kusu HW?

Přepíná se mezi nima nebo to běží současně? Asi může být aktivní jenom jeden, ne?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od ludekbrno »

Ne, není to jak ve windows. Ty si v každé aplikaci (synchronizované s google účtem) můžeš nastavit, s kterým z těch účtů se budou data synchronizovat. To znamená, že třeba kalendář a kontakty můžeš mít synchronizované s pracovním účtem, Play google (tedy instalace aplikací) se soukromým účtem, google drive třeba zase s pracovním atd. a to vše současně. Jen si v každé aplikaci nastavíš, se kterým účtem se má synchronizovat a při provozu pak nic nepřepínáš.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od P1azer »

Já mám jeden a ten stejný z dob, kdy se dal účet založit jen přes pozvánku ... byl to rok tuším 2005 :-)
Uživatelský avatar
Game
Moderátor
Příspěvky: 2528
Registrován: čtv 12. bře 2009 13:21:28
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od Game »

Jeden ;-)

Datluju Founem B-)
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od ludekbrno »

Jsem měl taky donedávna jen jeden, ale jelikož teď mám druhý telefon (pro podnikání) taky už s androidem, musel jsem zřídit druhý účet. Nechci si míchat kontakty na zákazníky se soukromými čísly. Výhoda pak je, že mám v obou telefonech oba účty (soukromý i pracovní), abych mohl v případě nouze zavolat ze soukromého telefonu zákazníkovi nebo naopak. Přitom mám standardně v každém z telefonů v kontaktech aktivní zobrazení jen té jedné skupiny, ale kdykoliv můžu přepnout na druhou.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
nimha
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: stř 04. zář 2013 11:56:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy S4
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2, Asus MemoPad 7 HD

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od nimha »

Aha... nicméně k jedné aplikaci, např. Google Play, je možné mít v zařízení aktivní právě jeden účet nebo více?
Když se ho rozhodnu změnit (přepnu ho), tak pak se mi v zařízení změní i aplikace podle toho, jaký účet je aktuálně aktivní?
Naposledy upravil(a) ramon.dexter dne úte 28. led 2014 17:18:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: CITACE V ROZPORU S PRAVIDLY - POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK PROSTĚ NECITUJ!!!
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Kolik máte účtů u Google?

Příspěvek od don_alex »

Ne, to vůbec ne. :-)
To, ke kterému účtu je daná aplikace vázaná poznáš pouze při její instalaci.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Odpovědět

Zpět na „Pokec“