HTC Desire ZKitKat

Uvedení na trh: 09-2010
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

KitKat

Příspěvek od milousek73 »

Tak už se nám začínají objevovat nové rom s androidem kitkat
Tuto jsem ještě nezkoušel http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2586109.

Tato mi několikrát spadla je to alfa v.2 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2031678.
VaKu
Stálý androiďák
Příspěvky: 102
Registrován: stř 23. led 2013 8:09:52
Typ mobilu / ROM: HTC One M7 nonROOT

Re: KitKat

Příspěvek od VaKu »

milousek73 píše:Tak už se nám začínají objevovat nové rom s androidem kitkat
Tuto jsem ještě nezkoušel http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2586109.
Tak ani nezkousej. Sice to vypadalo nadejne, ale kdyz to po startu zacalo psat ze to a tamto prestalo pracovat, nesla softwarova klavesnice a podobne veci, tak je to ztrata casu.
Asi pockam na Flinnyho.
HTC ONE M7, non ROOT (sluzebni v zaruce)
HTC Desire Z Flinny Andromadus 4.2.2 build 21 - po smrti
Google Nexus 7 16GB ROOT Android 5.0.2 stock ROM
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: KitKat

Příspěvek od milousek73 »

To mi dělalo i na Flinnyho verzi, rozjelo se to správně až azi po třetím vyndání baterky :mrgreen:
VaKu
Stálý androiďák
Příspěvky: 102
Registrován: stř 23. led 2013 8:09:52
Typ mobilu / ROM: HTC One M7 nonROOT

Re: KitKat

Příspěvek od VaKu »

Hmmm
tu baterku jsem vytahl snad 50x. Tech restartu bylo nepocitane. A klavesnice AOSP porad ne a ne zacit pracovat. Takze, kdyz nejde ani softwarova a ani hardwarova klavesnice, je to pouze na tri veci. :no: :no: :no: Skoda casu, nejspis na tohle historicke zelezo jen tak nekdo neco neuvari.
HTC ONE M7, non ROOT (sluzebni v zaruce)
HTC Desire Z Flinny Andromadus 4.2.2 build 21 - po smrti
Google Nexus 7 16GB ROOT Android 5.0.2 stock ROM
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: KitKat

Příspěvek od Niolax »

Používám třetí den verzi Alpha2 Flinnyho KitKat 4.4.2 Rom bližší informace na XDA, kde uživatel riahc3 píše své zkušenosti. Přesně jako jemu mi nefunguje GPS senzor v žádné aplikaci a český hlas na čtení SVOX. Napíšu Vám pár typů, jak rom odladit, aby se neukončovaly procesy, apod. Vesměs se jedná o informace z výše uvedených stránek (mezi stranami 197-205).
Instaloval jsem na záložní 8 GB kartu, abych se mohl kdykoliv vrátit k 4.2.2, ale vracet se už nebudu, protože GPS nepochybně Flinny opraví v příštím buildu.
Dal jsem wipe celého systému včetně ext4 partition na SD kartě.
Dále jsem ve 4ext recovery:
- nainstaloval uvedenou Alpha2 rom,
- poté AIO verzi GAPPS,
- dále Multidpi Playstore 4.5.10 for KK. Je jedno zda původní nebo tmavou verzi (inverted), a to z důvodu, abych mohl změnit density na 215 a fungovalo stahování aplikací.
- aplikací verze 1.4 jsem aktival 96 MB swap a sdext partition (tohle už jsem podrobně popisoval dříve na JB odkazu na tomto fóru. Zrychlý systém.

První start trval tak 10-15 minut, než se vytvoří dalvik cache,..., nastavil jsem účet google, v performance vývojářském mezu dal zram disabled a zaškrtnul obě položky pod (KMS,...), stáhnul titanium backup a začal obnovovat aplikace (cca 200).
Mezitím padaly v systému hlášky, že UI media přestal pracovat, apod. Našel jsem na netu jednoduché řešení, reboot do recovery, wipe cache+dalvik + fix permissions, funguje skvěle a může se stát, že to bude nutné opakovat, ale po dvou dnech odladění systému, už se nic takového neděje.
Klávesnici používám swiftkey a šlape ve všech modech i s hardwareovou. V Titaniu jsem zmrazil asi 30 aplikací a procesů, které vůbec nepoužívám (např. talk, email, sms, mms, aktualizace cm2.1, účet cm, keyboard, externí úložiště, hangouts, kalendář, gmail, launchery oba, spouštěč, voice+, whisperpush,...)
Používám totiž Apex, Business Calendar, GOSMS, Kaitenmail a vše funguje i při zakázaných defaultních aplikacích. Je třeba nejprve obnovit tyto nové a pak zmrazit původní. DPI jsem změnil aplikací Texdroider DPI z Playstore.
Pokud se týká chyb, tak občas jednou denně se nepřipojí wifi, ale na to stačí hot reboot. Jinak mi funguje vše i mms, foťák, kamera,...
Originální webový prohlížeč laguje, takže používám Dolphin s DolphinJetpackem a bez komplikací. Myslím, že i Operu chválili na XDA.
A k výkonu nemám připomínek. V Quadrantu mám namísto 1300 s JB 4.2.2 skóre 1800. V Antutu se při defaultních 1 GHz dostanu přes 5000 i s pomalou SD kartou, takže až přejdu na rychlou hlavní s dalším buildem :-), tak očekávám tak 5300. V JB 4.2.2 jsem se pohyboval kolem 4800. Ovládání systému je zcela plynulé. Velmi se mi líbí nové kontakty, rychlost je neskutečná, vzhled perfektní. Trackpad Wake Flinny už dodělal, dokonce se gestem odemyká rovnou bez nutnosti přejíždět a vybírat z úvodní obrazovky, jak bylo v JB 4.2.2.
Zatím mi v podstatě vadí jen GPS, ale bez toho vydržím, než bude nová verze. Zamykání systému i další prvky zabezpečení běží. Problém s kompatibilitou aplikací téměř není. Z těch 200 mi nefungovaly tak 4-5, ale to je dané výrobcem, nešly by na žádné KK ROM.
Výdrž baterie je o 15-20 procent vyšší, než jsem byl zvyklý u 4.2.2 a ROM se mi vůbec sama nerestartuje od odladění + swap 96 MB je využívám tak z poloviny. Dá se ověřit v terminálu přiíkazem free.
Ještě přidám pár nastavení vývojářského menu, která se hodí - zaškrtnul jsem advanced reboot, ladění usb a kill app back.
Tak hodně štěstí při testování.

EDIT-1: SVOX jsem rozchodil pomocí jednoduchého triku. Instalace mi hlásila chybu 24, ani obnova Titaniem nešla, tak jsem ze zálohy Titania nakopíroval soubor com.svox.classic.langpack.ces_cze_fem-1.apk na sdext partition do složky app vedle svox.classic... Po restartu mi přibyla aplikace v menu, tak jsem v Titaniu před spuštěním dal obnovit data a čtení česky (hlas Iveta) mi jde normálně. Mám hlas samozřejmě originál koupený.

U GPS bude nutná změna v ROM, protože aplikace vůbec nezačnou hledat satelity, na xda psali, že se musí doladit nějaká knihovna. Flinny si poradí, když dokázal upravit kernel pro KK, ačkoliv neexistovaly ovladače pro Ztko, dokonce tak, že je rychlejší než ostatní kernely pro tento telefon.
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: KitKat

Příspěvek od Niolax »

:) Zdravím po nějaké době (2,5 týdne) užívání KK ROM. Dnes jsem aktualizoval na Alpha-3 build od Flinnyho, včetně jím doporučované verze GAPPS z 5.1.2014 (odkaz je na stejných stránkách jako build). A musím konstatovat, že veškeré chyby, o kterých jsem psal u Alpha2 buildu, jsou opravené, včetně dalších vylepšení.
GPS funguje bezchybně, Sygic mi najde satelity do 10 sekund. Originální webový prohlížeč se neseká a je rychlý. Již také funguje počítadlo ve stavové liště např. u sms, mailů, apod. (o tom jsem u buildu Alpha 2 ani nepsal). Podařilo se mi v Apex launcheru aktivovat průhlednou stavovou lištu v barvě pozadí, nádhera. ROM jsem po wipe cache + dalvik přehrál přes build Alpha 2, takže mi zůstala veškerá nastavení i aplikace. Instalace s odladěním pod 1 hodinu. (Samozřejmě jen přes KK). Máte-li jinou rom je potřeba full wipe,..., atd. viz. předchozí příspěvek. Flinny popsal úpravy na výše uvedených stránkách a evidentně dost vyladil i kernel, protože plynulost ovládání je vynikající. Vychytávky tipu dvojklik na stavovou lištu vypne obrazovku (aktivuje se v menu) jsou výborné na šetření hardwarových tlačítek. Je jich v menu celá řada. Wifi vůbec nepadá, ani po deseti přepnutích. U Alpha 2 bylo nutné občas restartovat. :-)
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: KitKat

Příspěvek od milousek73 »

Chtěl jsem vyzkoušet Alpha3 a při instalaci CWM stále hlásí "error 7". U jiných rom mi to nedělá. Hledal jsem význam této chyby a je to nějaký problém častých zkoušení rom a zaplnění nějakého infa v paměti telefonu. Stačí prý nějak upravit updater script přímo v té romce , ale návody jsou pro Samsungy, tudíž přesně nevím co smazat. Rada?
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: KitKat

Příspěvek od Niolax »

Poslední verze 4ext recovery podporuje KitKat 4.4.2, clockworkmod údajně ne. Na xda to píše přímo Flinny. Instalace mi proběhla na první pokus. A za den používání Alpha3 bez jediné chyby zpomalení, apod. :-)
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: KitKat

Příspěvek od milousek73 »

Tak přes 4ext to šlo :)
Milhauzz18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. led 2014 12:07:35
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 PRO
Mobil 2 / ROM: Dříve: HTC Desize Z > Energy Sistem Phone Pro

Re: KitKat

Příspěvek od Milhauzz18 »

Taky jsem te dogooglil tohoto vlákna:
http://androidforum.cz/4ext-recovery-touch-t22183.html
Dancall HP 2711 -> Ericsson GA628 -> BOSCH Com 509 -> Nokia 3330 -> Nokia 6310i -> Nokia E50 -> Sony Ericsson T630 -> Noname China s TV -> HTC S730 -> HTC Desire Z -> Energy Sistem Phone Pro -> Oukitel K6000 Pro
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: KitKat

Příspěvek od milousek73 »

Máte někdo taky problém s Tetheringem? Pro mne důležitá funkce pro sdílení internetu v práci. Po zapnutí je normálně viditelný a zařízení s androidem se bez problémů připojí,ale win 7 ne.Vždy se připojí na vteřinu a odpojí. Dělá to jen při zabezpečeném připojení.Pokud zapnu sdílení bez zabezpečení tak se pc připojí bez problémů.
mitch.mb
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: úte 16. srp 2011 13:14:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 WiFi GT-P3110 - JB 4.2.2
Tablet 2 / ROM: Wooky 2.0 - ICS
Rom: Stock 4.3

Re: KitKat

Příspěvek od mitch.mb »

Tak jsem dneska na flinnho b25 test 4 mrazil nějaký aplikace a trochu jsem to přehnal a dostal jsem se do resetovacího kolečka. Tak jsem teda zkusil KitKat a už zase půjde pryč... Ještě jsem ani nestihl obnovit aplikace a tvrdý záseky, pomalá odezva a nic extra. Tak se zase vrátím na 4.2.2
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: KitKat

Příspěvek od Niolax »

Na Alpha3 verzi od Flinnyho jsem po třech dnech testování nezaznamenal žádnou nestabilitu a přesně, jak píší na XDA vlákně viz. články výše, systém je mnohem rychlejší, než ICS i JB. Používal jsem rok ICS Mimicry 1.5 a pak další rok JB 4.2 (Flinnyho od buildu 9 až 24) a jeho verze KitKat je rychlejší nejen plynulostí ovládání, ale i v benchmarcích. Navíc není potřeba taktovat na více než 1 GHz. Zpomalení po nainstalování je způsobené i tím, že systém není nastavený. Je potřeba nastavit účty, synchronizace, zakázat CM updates, klidně zmrazit cm účet, odesílání reportů, správně nastavit vývojářské menu,... K tomu mám dalších cca. 40 aplikací zmrazených, ať již live wallpaperů, tak i různé části Gapps, protože některé aplikace se prostě pouští na pozadí (bez ohledu na rom). Ram mám po odladění mezi 130-170 MB volných. Dost zřejmě pomohla i sd-ext partition na rychlé kartě a swap 96 MB, který je využíván z poloviny. (V podstatě jsem využil většinu vyladění, která jsem používal u JB 4.2.2 a psal o nich několikrát na zdejším fóru včetně návodů. Když se podíváte na xda, tak mimo řadu laiků, je tam pár programátorů, kteří pracují pro různé mobilní operátory ve světě a těm systém skutečně funguje a jejich odzkoušené tipy a rady jsou k nezaplacení. (Mezi vynikající kromě Flinnyho, patří Nevergone, Guhl, riahc3,...) Část z nich vytváří modifikované rom. Alpha 3 je vhodná i pro denní užívání, jelikož ji neprovází hotrebooty a fungují všechny senzory i ovladače. A wifi mi po přepnutí na 2.4 GHz v menu (tip na xda) funguje bez výpadků. Už se mi nestává, že by nezapnula jako u Alpha2. Velký pozor je třeba dát při první instalaci, abyste instalovali prostřednictvím 4ext recovery, protože CWM nepodporuje nejnovější KitKat. Hodně štěstí.
VaKu
Stálý androiďák
Příspěvky: 102
Registrován: stř 23. led 2013 8:09:52
Typ mobilu / ROM: HTC One M7 nonROOT

Re: KitKat

Příspěvek od VaKu »

Zdravim vsechny majitele teto historicke cihly
souhlasim s niolaxem. Pouze musim rozporovat pasaz o CWM. Pokud nainstalujete posledni verzi CWM, tak neni nejmensi problem. Zkusil jsem, nainstaloval bez problemu, ale zatim jsem opet vratil 4.2. z duvodu nechuti nastavovat znovu vzhled a aplikace. Ale Flinny odvadi praci za cely tym programatoru, HTC by se melo od nej ucit.
Nicmene, pokud zbyte par hodin volna, tak KitKat je jasna volba.
HTC ONE M7, non ROOT (sluzebni v zaruce)
HTC Desire Z Flinny Andromadus 4.2.2 build 21 - po smrti
Google Nexus 7 16GB ROOT Android 5.0.2 stock ROM
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: KitKat

Příspěvek od Niolax »

Díky za upřesnění. Pro další zrychlení ROM je dobré ve vývojářském menu omezit procesy na pozadí na 4. Flinny má sice správně nastaveno sys.mem.max_hidden_apps na 4, ovšem evidentně to nefunguje. Teprve omezení natvrdo, které se musí po každém rebootu obnovit, běží jak má a ukončuje procesy na pozadí. ROM je rychlá i bez omezení, ale jsem zvyklý, neplýtvat RAM. Jinak stabilita je výborná.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KitKat

Příspěvek od aldabubo »

Mám omezení procesů na pozadí na 4 nastavené v SGS 2 a mohu potvrdit větší svižnost romky (slimrom). Nastavuji to taskerem automaticky každé ráno v 6 hodin ihned po automatickém restartu. Doporučil jsem to i kolegovi s HTC a taky mi to potvrdil.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: KitKat

Příspěvek od Niolax »

Omezení procesů výrazně pomáhá výdrži baterie, která přes noc prakticky neubývá (řádově jednotky procent), zatímco bez omezení se mi stalo, že jsem přišel i o 15-20 procent kapacity tím, že se spouštěly služby na pozadí a pracovaly s hardware telefonu. Přidávám výsledky testů: při 1 GHz AnTutu 5150 a Quadrant 1800, při 1,2 GHz AnTutu 5400, Quadrant 2050. (Vše zaokrouhleno na desítky.) Pro srovnání v JB 4.2.2 od Flinnyho jsem míval AnTutu nižší o 150 bodů a Quadrant dokonce o 500 bodů. Ani po třech dnech bez restartu žádné zpomalení. Swapovací soubor - používám 96 MB - se nezahlcuje a drží kolem poloviny volného místa. Výdrž baterie mi přijde o 10-20 procent vyšší, než u 4.2.2, ale těžko se porovnává. Zatím jedu na 1 GHz a zvažuji nastavení na 1.2 GHz. Dal jsem kalibraci baterie a pokud vydrží při pravidelném používání přes den, tak zvýším fekvenci. Přijde mi neuvěřitelné, jak během pár týdnů dokázal Flinny připravit ROM se systémem, který se i na nejnovější telefony teprve připravuje (až na výjimky). Navíc na telefon, který je v provozu od 2010. :-)
mitch.mb
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: úte 16. srp 2011 13:14:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 WiFi GT-P3110 - JB 4.2.2
Tablet 2 / ROM: Wooky 2.0 - ICS
Rom: Stock 4.3

Re: KitKat

Příspěvek od mitch.mb »

aldabubo píše:Nastavuji to taskerem automaticky každé ráno v 6 hodin ihned po automatickém restartu.
Mám 2 dotazy:
1. jak to nastavit přes tasker?
2. jak řešíš PIN na kartě při restartu? Pokud ho nemáš deaktivovaný?

Díky
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KitKat

Příspěvek od aldabubo »

K taskeru musíš přidat Secure settings. Pak uděláš event, že v určitou dobu se nastaví background app processes na 4.
PIN samozřejmě nepoužívám, nevidím v tom žádnou výhodu.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
mitch.mb
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: úte 16. srp 2011 13:14:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 WiFi GT-P3110 - JB 4.2.2
Tablet 2 / ROM: Wooky 2.0 - ICS
Rom: Stock 4.3

Re: KitKat

Příspěvek od mitch.mb »

Už jsem to zprovoznil
joy
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 21. črc 2011 19:09:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Kontaktovat uživatele:

Re: KitKat

Příspěvek od joy »

Odvážil se už někdo zapnout takovou tu volbu, co zkompiluje aplikace do binárek? ART se to tuším jmenuje. To by mohlo dále zrychlit úplně celý telefon, a to možná pořádně. Otázka je, co s větší paměťovou náročností jednotlivých aplikací - ale zas pokud vůbec v paměti nebude Dalvik...
Niolax
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01. led 2013 12:56:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Re: KitKat

Příspěvek od Niolax »

Přepnutí spouštění aplikací na ART z Dalvik ve vývojářském menu je skutečně revoluční technologií, která do budoucna přinese výrazné zrychlení, jelikož se jedná o zcela jiný způsob práce s aplikacemi i využití paměti. Bohužel v současné době není ještě tato volba tak naprogramovaná a využívaná aplikacemi, aby přinesla zrychlení systému. Naopak vede ke zpomalení a není kompatibilní s celou řadou aplikací. O technologii ART je na netu dost článků. Ke konkrétní částečné (ne)funkčnosti na Zetku je např. článek na XDA. Třeba se podaří v dalších buildech CM11 doladit i tuhle část, ale klíčové bude, aby na Nexus 5 existovala rom, která bude odladěná pro ART a pak se podaří i CM11.
joy
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 21. črc 2011 19:09:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Kontaktovat uživatele:

Re: KitKat

Příspěvek od joy »

Tak ony aplikace ten ART nemají nijak využívat, má to fungovat zcela transparentně.

Jiný dotaz na KitKat, důležitější než ART: je v této verzi systému tahová klávesnice (swype-like, ale od Google, tuším z Nexuse)? Ptám se tak divně, protože na stock Androidech 4.1 (Prestigio), 4.2 (Acer), 4.3 (Motorola) ani 4.4 (Motorola) jsem tu klávesnici tahovou nikdy neviděl, a hrozně mě to mate. V CM 10.1 je, a už jsem ji naučil takových slov, že bych se jí nerad vzdával... Nechápu, proč není i v ne-Nexus zařízeních. Z GP tam nejde doinstalovat, nevím proč.

Jo a ještě důležitější věc: ten podrobný editor oprávnění aplikací, který byl v Androidu 4.3 skrytý a když ho lidi objevili, tak ho Google rychle zrušil, takže v 4.4 už není, ten se do CM 10.2 nedostal náhodou? Moc rád bych si nastavil oprávnění lépe než jen "bezpečný režim On/Off", jako je to v CM 10.1. U spousty aplikací stačí povypínat přístup na Internet a rázem jsou v pohodě, i když třeba chtějí přístup k foťáku, pozici, mikrofonu, SMSkám a bůhví čemu ještě. Nebo naopak, aplikace, která dobře slouží na Internetu, nepotřebuje přístup k telefonním hovorům a SMSkám, ale lokační informace naopak ano. Atd. atp. Ono to vlastně už kdysi bylo v CM 7.2 tuším, a bylo to nadmíru praktické. Ale pak se to z CM 10+ ztratilo... Teď mohli kluci popadnout ten editor z AOSP (pokud teda byl v AOSP?). Je to přece tak primitivní...

Díky.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: KitKat

Příspěvek od LivArt »

Google klávesnice - https://play.google.com/store/apps/deta ... thod.latin

Správa oprávnění v aktuálních nightly CM11 je.
joy
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 21. črc 2011 19:09:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Kontaktovat uživatele:

Re: KitKat

Příspěvek od joy »

This app is incompatible with all of your devices.

EDIT: FYI, podařilo se mi sehnat tu klávesnici jinde než na GP a natvrdo nainstalovat přes AirDroid a už funguje (na stock KitKat 4.4.2, čili mimo téma tohoto vlákna).
Milhauzz18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. led 2014 12:07:35
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 PRO
Mobil 2 / ROM: Dříve: HTC Desize Z > Energy Sistem Phone Pro

Re: KitKat

Příspěvek od Milhauzz18 »

Na Andoromadus CM 11.0 Alpha 3 mi nejde nainstalovat jedna hra, co mám hodně rád, Jungle Heat.
Píše to:
kód neznámé chyby při instalaci aplikace -24

netuší někdo co s tím? Zkoušel jsem i různý verze Gapps a nic...


Tak koukám, že Flynny už má Alfu 4, ale nenapsal to na stránky :shock:
http://andromadus.flinny.org/
http://andromadus.nahorany.net/untestedbuilds/
Dancall HP 2711 -> Ericsson GA628 -> BOSCH Com 509 -> Nokia 3330 -> Nokia 6310i -> Nokia E50 -> Sony Ericsson T630 -> Noname China s TV -> HTC S730 -> HTC Desire Z -> Energy Sistem Phone Pro -> Oukitel K6000 Pro
Milhauzz18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. led 2014 12:07:35
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 PRO
Mobil 2 / ROM: Dříve: HTC Desize Z > Energy Sistem Phone Pro

Re: KitKat

Příspěvek od Milhauzz18 »

Alfa 4 pro mě nepoužitelná, nefunkční wifi, nefunkční hra Jungle Heat. Downgradoval jsem na offiko CM9 a počkám si na další verzi.
Dancall HP 2711 -> Ericsson GA628 -> BOSCH Com 509 -> Nokia 3330 -> Nokia 6310i -> Nokia E50 -> Sony Ericsson T630 -> Noname China s TV -> HTC S730 -> HTC Desire Z -> Energy Sistem Phone Pro -> Oukitel K6000 Pro
joy
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 21. črc 2011 19:09:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Kontaktovat uživatele:

Re: KitKat

Příspěvek od joy »

Potvrzuji nefunkční wifi u alpha4. Nepomohl ani ten patch z fóra, který měl cosi textového opravit. Jinak Nevergone/RU vypadal, že ví, proč wifi nejede, takže by to mohlo být v příštím buildu opraveno.
Milhauzz18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. led 2014 12:07:35
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 PRO
Mobil 2 / ROM: Dříve: HTC Desize Z > Energy Sistem Phone Pro

Re: KitKat

Příspěvek od Milhauzz18 »

Alfa 5 venku, testujete někdo?
Dancall HP 2711 -> Ericsson GA628 -> BOSCH Com 509 -> Nokia 3330 -> Nokia 6310i -> Nokia E50 -> Sony Ericsson T630 -> Noname China s TV -> HTC S730 -> HTC Desire Z -> Energy Sistem Phone Pro -> Oukitel K6000 Pro
vladoz
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. lis 2012 8:50:51
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z Jelly Belly Beta 1
Rom: Jelly Belly Beta 1

Re: KitKat

Příspěvek od vladoz »

Testuju a s puvodnim kernelem, je to docela pomaly :( Pote co jsem nainstaloval tenhle kernel se to zrychlilo, ale alfa3 byla rychlejsi... Kazdopadne problem s Wifi a s BT je vyresenej :)
Naposledy upravil(a) vladoz dne úte 01. dub 2014 20:47:48, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“