Google Nexus 4 - PříslušenstvíQi nabíječka

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Já mám od začátku září tuto [•] a bez problémů, diody mám taky dvě, akorát modrou a zelenou, modrá svítí při nabíjení, zelená bliká, když se to nabije, vzhledem k tomu, že mi k ní vede kabel od tý prodlužky s usb, která jeho připojení indikuje modrou diodou, kterou by lidé ve středověku jistě brali jako plnohodnotný zdroj světla, tak mě nějaká dioda na nabíječce už nerozhází. :D

Jinak pokud by někdo také řešil, jak se na KitKatu zbavit toho otravného zvuku při začátku nabíjení, který se objeví po přejmenování originálního zvuku, a nechtěl to řešit vytvářením nějaké tiché .ogg nahrávky /prázdný .ogg soubor nefunguje/, objevil jsem na to včera skvěle fungující xposed modul ... [•]

P.
C4r10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 07. lis 2012 17:20:26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X black 32GB
Rom: 7.1.1 root pixel mod

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od C4r10s »

Zdravím. Potřeboval bych radu. Už jsem z toho zoufalý a nevím co s tím. Koupil jsem si Qi nabíječku a celý natěšený jsem ji párkrát vyzkoušel. Člověk si na to rychle zvykne a je to dost návykové. Občas mi telefon nabila do 100% přes noc, občas jenom do 70%, prostě jak se jí chtělo. Někdy vůbec nezačala nabíjet, ale hned vybíjela. Přitom ale telefon i nabíječka ukazovala, že nabíjecí proces běží. Někdy nabila do 100% a místo udržovacího proudu se začal telefon vybíjet. Prostě blázinec. Zjistil jsem, že při nabíjení přes Qi se mi telefon nedostane do deepsleep modu a stále běží na nejnižší frekvenci (384MHz). Při nabíjení přes usb se do sleepu dostane v pohodě. V betterbatterystats jsem zjistil, že během doby, co je N4 na nabíječce, tak je celkem dost kernelwakelocku od procesu "bq51051b_wireless_chip". Ono vlastně ani tak nejde o počet wakelocku, ale jako o dobu jeho trvání, což je v podstatě celé nabíjení. Rovněž se i zvýšil počet procesu "deleted_wake_locks" a to třeba až řádově desetitisíce. Fakt nevím co s tím. :cry: Kolega má N5 a zkoušel moji nabíječku a vše mu jde v pohodě, takže tou by to být nemělo. Jinak rom mám 4.4.2, kernel Faux u31 (tím by to být nemělo zkoušel jsem i stock a dělá to taky), používám xposed framework, greenify, gravitybox, trickster mod, light flow a pak další aplikace a hry. Poradí někdo? :help: Díky
C4r10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 07. lis 2012 17:20:26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X black 32GB
Rom: 7.1.1 root pixel mod

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od C4r10s »

Nikdo nic?
Karel
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 10. led 2010 22:37:34

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Karel »

Mám ten stejný problém.
C4r10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 07. lis 2012 17:20:26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X black 32GB
Rom: 7.1.1 root pixel mod

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od C4r10s »

Tak se zdá, že mám problém vyřešen. Co všechno používáš na správu telefonu? Máš tam jinej Framework?atd.
Karel
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 10. led 2010 22:37:34

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Karel »

používám Stock rom. Framework je tam původní.
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Asi blbá otázka, ale líná huba ...
Je bezpečné nabíjet mobil displayem dolů?
Nezkoušel jsem to, tak nevím, jestli to vůbec funguje, ale napadlo mě to, když chci nabíjet a přesto slyšet mobil až v koupelně ...

P.
[sntfrmnxs4]
fan-ny
Androiďák!
Příspěvky: 484
Registrován: pát 26. lis 2010 9:40:21
Typ mobilu / ROM: TP-25
Bydliště: O-va!!!

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od fan-ny »

Displejem dolu nenabiji.
Otoc o 90° ty ind. civky jsou kruhove... -najdi polohu kdy dobijis nejvetsim proudem(CurrentWidget nastav mereni treba co 1sek).
Repracek bude mimo nab. podlozku.
:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Dík, tak to občas dělám, jenom mi pak zase překáží ten telefon, ale to je zase jinej problém ...

P.
[sntfrmnxs4]
C4r10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 07. lis 2012 17:20:26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X black 32GB
Rom: 7.1.1 root pixel mod

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od C4r10s »

To Karel : Tak mě pomohl překvapivě Hard reset a znovu instalace rom přes NRT. Od tý doby to fachá jak má. Někde tam byl asi nějaký balast nebo co. Zkoušel jsem safe chargé a různý záplaty z XDA, ale nic nepomohlo. Tak jsem se naštval a udělal reset. Teď postupně zkouším doinstalovávat věci, co jsem tam měl. Takže mám už zpět Greenify, Xposed Framework, Gravity Box, a kernel Faux123. Zatím vše v pohodě. :D . Zjistil jsem, že je fakt důležitý, kde ten mobil leží. Díky za fan-ny za tip na Curentwidget. Snad to půjde takhle i dál.
piggalus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: stř 29. pro 2010 22:35:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od piggalus »

Tak mam take problemy s QI nabijeckou. Pri prilozeni telefon zacne normalne nabijet, ale jen cca 30s, pak se odpoji. Restart telefonu problem vyresi, ale jen do dalsiho zvednuti telefonu z nabijecky, po opetovnem polozeni se situace opakuje :-(
Mam nabijecku v praci, takze caste zvedani z podlozky je nevyhnutelne a pred kazdym nabijenin restartovat neni zrovna idealni...
Asi bude problem v telefonu, protoze nabijecka funguje a nabiji jen o neco malo pomaleji, nez klasicka dratova...

Zaregistroval nekdo neco podobneho?

Diky

tpt
LG G4 Stock ROM Android 6.0
Past: HTC Touch Diamond, HTC Wildfire, Samsung Galaxy S, HTC Evo 3D, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Nexus, LG Nexus 4
llukkas
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: sob 19. led 2013 8:34:27
Typ mobilu / ROM: galaxy s2

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od llukkas »

Muze ti to klidne delat civka v telefonu, meli jsme s jednim druhem civek problemy, odpojovaly a pripojovali telefon. Objednaly se z ciny jine a vse ok

@telefon    
piggalus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: stř 29. pro 2010 22:35:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od piggalus »

Diky za info, budu to sledovat dal. Pevne doufam, ze ne - telefon by musel na reklamaci,zaruku jeste mam :-)

Edit: tak dalsi dva dny uz je nabijeni ok, zadne vypadky, vzdy nabiji celou dobu, co je na nabijecce

Mozna jsem mel jen obe ruce levy a nemel jsem telefon ve spravny poloze a spojeni tak nebylo dostacujici :-D

takze solved ;-)

tpt
LG G4 Stock ROM Android 6.0
Past: HTC Touch Diamond, HTC Wildfire, Samsung Galaxy S, HTC Evo 3D, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Nexus, LG Nexus 4
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od tomasvlasak »

Pročetl jsem posledních asi 6 stránek tohoto topicu a některé nabíječky se již neprodávají co tu doporučujete, od včera mám Nexus 4, tak bych si chtěl taky pořídit nějakou bezdrátovou nabíječku, zároveň i zde doporučovaný prodlužovací kabel co má na sobě už přímo usb a silný 2A zdroj do zásuvky ... jaké máte aktuální tipy na bezproblémové zařízení za rozumnou cenu?
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Tak určitě záleží na tom, kolik do toho chceš vrazit ... zda ti nevadí nákup přes ebay nebo preferuješ české obchody.
Já za sebe mohu určitě doporučit prodlužku Evolveo Extension 2U [•] /doporučuji t.s. bohemia, mají dopravu zdarma/ , která je zde zmiňována, funguje skvěle.
A qi mám tuto [•] a taky zcela bez problémů ... pokud budeš tento styl chtít, dej si pozor, jsou dvě verze, jedna s kulatým konektorem, druhá /ta moje/ s micro USB, která je podle mě praktičtější ...

P.
[sntfrmnxs4]
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od tomasvlasak »

Ta prodlužka vypadá dobře, t-s bohemia a doprava zdarma je super, co tedy říkáte na tuto nabíječku?
http://interlink.tsbohemia.cz/i-tec-usb ... 47384.html
ty dva sloty jsou spíše výhoda než nutnost, ale jde mi o rychlé nabíjení, tak jestli je toto s 2,1 A dobré, případně jak je to porovnání s cenou oproti ebay nebo amazonu?
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
Uživatelský avatar
energy100
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: ned 26. kvě 2013 17:01:50
Typ mobilu / ROM: One+2
Rom: CM13 by @Grarak
Bydliště: Slovensko

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od energy100 »

Gu$houn* píše: A qi mám tuto [•] a taky zcela bez problémů ... pokud budeš tento styl chtít, dej si pozor, jsou dvě verze, jedna s kulatým konektorem, druhá /ta moje/ s micro USB, která je podle mě praktičtější ...
[sntfrmnxs4]
Pri popise nabíjačky je napísané: Note:Nexus 4 Cellphones not work well,think before you buy it !!!, máš určíte túto a funguje bez problémov? A tú koncovku si ako vyberiem ktorú chcem?
Diky.
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Je to přímo odkaz z mailu, který mi přišel jako potvrzení objednávky, každopádně jsem do tohoto vlákna již odkaz minimálně jednou dával ... funguje zcela bez problémů. Tu koncovku si vybereš tak, že si vybereš aukci, kde se nabízí tebou preferovaná verze, jinak ne.

P.
[sntfrmnxs4]
Hexed
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. led 2014 17:01:07
Typ mobilu / ROM: LG nexus 4

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Hexed »

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, ohledně těch qi, ale vlastně i normálních nabíječek, vadí telefonu časté odpojování ( lépe asi přerušování ) nabíjení nebo to na životnost baterie nemá vliv ... Zajímá mě to hlavně s ohledem na tu qi nabíječku, když na ní budu mít telefon třeba celý den ale každou chvíli ho budu zvedat třeba...
Hexed
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. led 2014 17:01:07
Typ mobilu / ROM: LG nexus 4

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Hexed »

Nikdo se v tom nevyzná prosím ?
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od nofu »

Moderním baterkám to vůbec nevadí, naopak jim nesvědčí hlubší vybíjení.
Hexed
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. led 2014 17:01:07
Typ mobilu / ROM: LG nexus 4

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Hexed »

Takže to že budu mít mobil na QI nabíječce a budu přerušovat nabíjení baterce neškodí ?
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Nevadí, ono to není tak horký, ta nabíječka se ti po nabití sama odpojí a zapne se to zase až při nějakých 95% ...

P.
Hexed
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. led 2014 17:01:07
Typ mobilu / ROM: LG nexus 4

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Hexed »

A je normální že když je ta nabíječka zapojená ale nenabíjí ( telefon je nabitý nebo na ní není ) tak se ozývá slabounké pípání ?
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Tak to nevím, ale já když na ní nechám nabitý telefon, tak to v ní lehce cvaká, asi jak ji to odpojuje, nevím, to ji pak za chvíli sundám, jelikož mě to začne štvát.

P.
Hexed
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. led 2014 17:01:07
Typ mobilu / ROM: LG nexus 4

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Hexed »

To bude stejný asi no :) Mě šlo hlavně o to jestli nevadí baterce že během nabíjení ten telefon stále sundávám a vracím na nabíječku :)
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Záleží, co je stále ale když pracuji, dělám to taky tak ...

P.
[sntfrmnxs4]
Hexed
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. led 2014 17:01:07
Typ mobilu / ROM: LG nexus 4

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Hexed »

Řekl bych třeba každých 20 minut ho na pár minutek zvednu a pak zase vrátím ...
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od Gu$houn* »

Tak to je určitě v pohodě.;-)

P.
[sntfrmnxs4]
masaj
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 22. lis 2010 23:47:56
Typ mobilu / ROM: Samsung I9000 GALAXY S

Re: Qi nabíječka

Příspěvek od masaj »

Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - Příslušenství“