THL W8 - obecná diskuzeW8s Gyro sensor

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Mára03
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23. lis 2013 21:10:58
Typ mobilu / ROM: THL W8S
Rom: StockROM, GravityMod

W8s Gyro sensor

Příspěvek od Mára03 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli vám telefon detekuje gyro sensor? Případně jestli vám funguje v Google mapách otáčení obrazovky při pohybu telefonu. Mně se v Android Sensor Boxu hlásí jako MPU3050c ale nefunguje ani v mapách ani v ASB. Díky
Mára03
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23. lis 2013 21:10:58
Typ mobilu / ROM: THL W8S
Rom: StockROM, GravityMod

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od Mára03 »

Opravdu si nikdo nemůže nainstalovat Android sensor box a vyzkoušet to? Rád bych věděl, jestli je chyba v mym zařízení nebo jestli to tak mají všichni. Dekuju
Uživatelský avatar
drsnejmarvin
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 12. črc 2013 8:51:31
Typ mobilu / ROM: THL W8+
Tablet: Ainol Novo Aurora II
Rom: GravityMod2

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od drsnejmarvin »

Já mám teda W8+ ale indikuje mě to samé co Tobě. Google mapy se mi normálně otáčejí :) a i u ostatních obrazovek mi funguje rotace jak má. Nemáš třeba nainstalovanou nějakou app spořící energii ?? Teď nevím která, ale nějaká mi automaticky rotaci blokla.

Já mám pro změnu problém s magnetickým senzorem, ten sice indikovaný mám, ale kompas mi ukazuje pokaždé někam jinam a můžu ho kalibrovat jak chci :( V mapách pohledy jsou úplně to samé.
albert.zweistein
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: ned 03. bře 2013 10:45:54
Typ mobilu / ROM: THL W8S

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od albert.zweistein »

Mě W8S ukazuje také, že Gyroskop sensor nic nedělá. Avšak obrazovka se normálně natáčí v aplikacích, kdy se natáčet má. Akcelerometr a Orientation fungují.

Já mám v google mapách problém s kompasem. V GPS Status kompas funguje i ASB ukazuje změny, i to správně fachá v Sygicu. V google maps ta šipka kolem bodu polohy neukazuje správný směr. Můžou nastat 3 situace:
  • Buď se nezobrazí vůbec - mám jenom kolečko. Po chvíli někdy šipka naběhne míří na sever a nehne se. Šipka klidně zase zmizí bez zjevné příčiny.
  • Zobrazí se šipka, míří na mapě na sever a vůbec se nehne. Může dál také libovolně mizet a objevovat se, ale vždycky míří na sever.
  • Zobrazí se šipka a míří jiným směrem než na sever, dál už se nehne. Toto se stává velmi, velmi vzácně.
V přítelkyně W100 ten kompas funguje v google maps vždycky a funfuje správně. Stejný problém kompasu v google maps (jako má já) jsem viděl u kolegy s nějakým 2 jádrovým telefonem na bázi MTK čipu, jehož značku neznal ani on sám. Můj telefon se takhle chová od koupě 8/2013, kdy byl na verzi 1.0.2 i ve všech pozdějších verzích až do poslední 1.0.6. Nedělal jsem zatím kompletní wipe, abych si uchoval data.

:?: Máte někdo na W8S stejný problém s kompasem v google maps?
Mára03
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23. lis 2013 21:10:58
Typ mobilu / ROM: THL W8S
Rom: StockROM, GravityMod

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od Mára03 »

Tím otáčením obrazovky jsem právě myslel onen kompas mód (rotace obrazovky fungují normálně..) Přítelykně má právě Jiayu G5, kterému to hlasí stejný sensor, ale ten nrozdíl od mého funguje.. jak v ASB tak se jí otáčí Google mapy podle toho kam telefon míří..
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od ludekbrno »

Gyro senzor a kompas je něco úplně jiného. Na otáčení mapy potřebuješ senzor kompasu a musí být zkalibrovaný. Gyro s tím nemá nic společného.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
albert.zweistein
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: ned 03. bře 2013 10:45:54
Typ mobilu / ROM: THL W8S

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od albert.zweistein »

To s tím neotáčením displeje podle reálných světových stran v google maps je pochopitelně i můj případ, protože mi v nich nefunguje kompas. Mohu to natáčet jenom ručně.

Strašně by mě zajímalo, jestli je to problém mého W8S, všech W8S anebo všech typů W8. A jestli je možné to nějak zprovoznit.
Mára03
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23. lis 2013 21:10:58
Typ mobilu / ROM: THL W8S
Rom: StockROM, GravityMod

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od Mára03 »

Kompas mi ale v jiných aplikacích funguje. To že je to otázka gyrosensoru jsem usoudil z toho že to na JY G5 funguje.
albert.zweistein
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: ned 03. bře 2013 10:45:54
Typ mobilu / ROM: THL W8S

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od albert.zweistein »

Mě taky v jiných aplikacích kompas funguje, po kalibraci i dostatečně přesně. Jen v těch google maps, které mi přijdou k navigování nejpohodlnější, to nefachá.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od LivArt »

Podívej se, jestli to nemáš nějak extra ošetřený v build.prop nebo local.prop (pokud existuje).
albert.zweistein
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: ned 03. bře 2013 10:45:54
Typ mobilu / ROM: THL W8S

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od albert.zweistein »

Ve svém telefonu jsem objevil jenom build.prop. Moc se v něm nevyznám, tak jsem jej uložil sem:
https://mega.co.nz/#!6ctFDaib!bvKpQYiVu ... NbZAFLI-Q8
Soubor má starší datum (16.10.2013), než poslední update FW - to jsem dělal někdy před vánocemi. Ale teĺefon mám od poloviny srpna - nějaké změny v něm asi budou.
Uživatelský avatar
drsnejmarvin
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 12. črc 2013 8:51:31
Typ mobilu / ROM: THL W8+
Tablet: Ainol Novo Aurora II
Rom: GravityMod2

Re: W8s Gyro sensor

Příspěvek od drsnejmarvin »

Tak mi kompas funguje, ale narozdil od starého HTC wildfire s pouze venku a musí se vždy kalibrovat. V Locusu mi ukazuje špatně, a přesně funguje jen v mapách CZ, které jsou naštěstí už teď bezkonkurenční.
Odpovědět

Zpět na „THL W8 - obecná diskuze“