PokecOvěřené čínské obchody

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od dvzd »

No a jak to deklarovali pro celni rizeni?
Uživatelský avatar
mnouckk
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: stř 17. dub 2013 14:00:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od mnouckk »

Ani DHL ti nezaručí neplacení DPH či cla... Je to buď a nebo

@telefon    
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od don_alex »

TON: Ptáš se na radu, jak obejít zákony a páchat trestný čin? Vzpamatuj se. ;)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od tomasvlasak »

našel jsem si na antelife jen kabel za cenu ani ne 3 dolary, ale při nákupu jsem neviděl jinou možnost než platba paypal, opravdu tam nejde zaplatit jinak? Paypal nemám a rozhodně ani nechci zakládat.
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od nightkyn »

vorel
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: stř 04. pro 2013 8:02:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od vorel »

tomasvlasak píše:našel jsem si na antelife jen kabel za cenu ani ne 3 dolary, ale při nákupu jsem neviděl jinou možnost než platba paypal, opravdu tam nejde zaplatit jinak? Paypal nemám a rozhodně ani nechci zakládat.
pak nemá ani cenu, aby jsi si něco v Číně hledal..... PayPal je si myslím základ a pořád nechápu proč je tolik lidí, kteří mu nedůvěřují a nechtějí si jej zřídit :no:
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od ludekbrno »

tomasvlasak:

A jaký způsob platby by sis představoval? PayPal je jednoznačně nejbezpečnější platební systém pro nákup ze zahraničí, nejen proto, že úxaje platební karty svěřuješ jen jedné důvěryhodné organizaci, ale zejména proto, že garantuje správný průběh obchodu. Tedy např. pokud by zboží nedorazilo, můžeš na PayPal otevřít spor a oni už ho přesvědčí, aby zboží odeslal nebo ti vrátí peníze. Zřízení PayPal je otázka pár minut.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tomasvlasak
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:56:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od tomasvlasak »

nakonec jsem koupil přes ebay, kde se dalo platit přímo kartou v paypal bráně bez nutnosti registrace a mám vyřešeno
Mohu vám poradit, jak získat 5% slevu na nákup elektroniky u většiny prodejců + 500 kč vstupní bonus - více info v sz
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od ludekbrno »

Takže vlastně údaje o kartě stejně PayPalu svěřils... Tu logiku fakt nechápu.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
vorel
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: stř 04. pro 2013 8:02:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od vorel »

Jo, tato transakce je ještě volnější jak samotný PP. :-))

@telefon    
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od don_alex »

A ještě se pochlubí jak s tím "nebezpečným molochem" paypalem vyjebal. :facepalm:

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od |Mio| »

Tak ja osobne Paypalu neduveruju, takze pres nej neplatim kartou coz je drahe, ale dobiju si ho prevodem z uctu, neboli Ackovou slozenkou a prevedu si zustatek za lepsi kurs nez za kterej se prevadi primo pri platbe.

To jen tak pro ty co si chteji co nejvice chranit osobni udaje.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od ludekbrno »

Ano, zaplatit převod složenkou je opravdu levnější... A PayPalu nedůvěřuješ proč? To jsou zase kraviny...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
vorel
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: stř 04. pro 2013 8:02:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od vorel »

Pořád nechápu co tim ochraniš za osobní údaje ... mám účet vedený zdarma pouze pro potřeby PayPalu a víc neřeším.

@telefon    
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od |Mio| »

Všemi ostatními postupy sdílíš své údaje společně s Paypalem také s vládou USA a příslušnými orgány, člověka pak překvapí výhružné e-maily a návštěva Policie když si něco koupíš na eBay a údajně je to kradené, pašované a podobně.

Je pravda že je malinko hraničí s paranoiou, ale jeden takový případ ve svém okolí mám, takže to není jen nepodložený nesmysl.

Jo a tímto způsobem lze nakupovat naprosto anonymne, s tim ze baliky chodi do po boxu pod pseudonymem. Ale az tak daleko jsem se nedopracoval. Takze mi to chodi do boxu na skutecne jmeno a prijmeni, byt bydlim uplne v jinem meste.
vorel
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: stř 04. pro 2013 8:02:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od vorel »

To je velká paranoia, ne malá... ještě jsem o ničem takovém neslyšel a myslím si,že ty údaje stejně vyplivneš jinde a v případě potřeby si tě najdou jinak...

@telefon    
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od |Mio| »

Samozřejmě že jo, ale to už komukoliv musi za to skutečne stát a když člověk neni snadnou kořistí většina lovců ho přejde. Amici typicky co nemaj v databazich to pro ne neexistuje.

Abych nebyl uplně OT, tak přidám zkušenost s www.buyincoins.com

Po realizaci cca 6ti objednávek vše OK, někdy se stane že objednávku celkem nesmyslně rozdělí na více balíčků a některý z nich pošlou bez čísla, ale vždy vše došlo, za jedno chybně dodané zboží mi dali jako náhradu volný kredit na nákup. Jsou takový blázni že pošlou zvlášť i blbinku za 2 USD. Vždy vše pečlivě zabalí.

Poprvé mi došel telefon bez proclení a to díky tomu že nebylo zaškrtnuto GIFT ale Other a příslušný popis, byť zřejmě něčeho úplně jiného :-) a to dělají zřejmě automaticky vždy. V baleni chyběla redukce na EU zasuvku, ale taky u telefonu na webu nebyla uvedena, zato pridali nahradni zadni kryt, zakladni pouzdro a kvalitni folii na display nad ramec popisu.

S cislem obvykle posilaji pres Sveden post (posten.se), spatne se to trackuje, v podstate to ma jen 2 stavy, odeslano do zamori a prijato vymenovaci postou. Levnejsi pres China post.

Ani oni nezvladnou poslat baterie nad 1 ks v ramci zarizeni, zkousel jsem dobijecky a neukecal jsem je.

Hodnotim pozitivne a doporucuji.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od ludekbrno »

|Mio| píše:Všemi ostatními postupy sdílíš své údaje společně s Paypalem také s vládou USA a příslušnými orgány, člověka pak překvapí výhružné e-maily a návštěva Policie když si něco koupíš na eBay a údajně je to kradené, pašované a podobně.
Sorry, ale to prostě jsou kraviny jak hrom... Samozřejmě pokud si objednáš nějaké nelegální zboží, tak policie přijede. Jenže ta přijede bez ohledu na to, jestli použiješ PayPal nebo ne. Tak tady nevykládej pohádky. A vládu USA opravdu nezajímá, že sis v číně objednal telefon. Tolik lidí NSA opravdu nezaměstnává, aby něco takového vůbec mohli registrovat :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
sevy
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 23. úno 2014 21:10:25
Typ mobilu / ROM: Doogee Discovery 500

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od sevy »

zdravím,
chci se podělit o svoji zkušenost z obchodem Tmallbox.
17.1.2014 jsem si objednal Doogee DG 500, stál 132$, 4$ poštovné Singapoore post. Komunikace s prodejcem v pohodě, odpovídal na maily. Jediné co mě při platbě trošku naštvalo bylo, že v konečné ceně na paypalu jsem musel zaplatit 4% poplatek, takže mě to dohomady stálo 141$, ale když jsem prošmějdil všechny různé e-shopy, tak mě to stejně vyšlo nejlevněji tady.
Takže za sebe mohu říct, že doporučuji. Sice telefon šel měsíc do Čech plus stopka na celnici DPH, ale je tady, je funkční, takže spokojenost... Jen by mě zajímalo, jak je to s tím 4% poplatkem jinde...
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od nofu »

Otázkou je, za co byl ten poplatek, jestli to náhodou nebylo za změnu měny či nemají poplatek za vklad platební kartou, pak by to asi bylo všude stejný. Poplatku za vklad kartou by se dalo vyhnout depozitem na bankovní účet paypalu, ale to pár dní trvá.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od dvzd »

Spíše to byl poplatek za platbu PayPalem ne? Některé obchody ho zakalkulují rovnou do ceny a některé asi ne.
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od nofu »

Takovej poplatek sem nikdy neviděl, takže těřko říct. Pokud fakt existuje a je 4%, pak se divim, že se paypalem ještě platí.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od ludekbrno »

Poplatek PayPalu platí standardně prodávající. Je ale možné, že si ho chce vybrat od kupujícího, aby mohl mít cenu opticky nižší. Každopádmě by na to měl upozornit předem. Kdybych nakupoval a dozvěděl se o poplatku až po přesměrování k platbě na PayPal, tak bych jednoduše platbu nepotvrdil a napsal bych mu "hezký" mail, že nehodlám platit nic navíc, o čem jsem předem nevěděl, takže ať laskavě cenu upraví nebo ať si to strčí za klobouk.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od dvzd »

No treba to maji prave ve smluvnich podminkach nekde uvedeno, ale kdo je cte? Kazdopadne o tom 4% priplatku vedel evidentne pred potvrzenim platby, mohl si to tedy jeste rozmyslet.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od don_alex »

Ve smluvních podmínkách to sice napsané může být, ale v tomhle případě je řešení opravdu tak jednoduché, jak psal luděk. Pokud by mi to prodejce neoznámil VIDITELNĚ předem, platbu bych neuskutečnil, nikdo mě k tomu přeci nenutí. A na podobné trapné triky fakt zvědavý nejsem.. Bohužel, kdyby to takto dělal každý, prodejci by se jinak snažili...

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od |Mio| »

Na poplatek za paypal uz jsem taky narazil, mensim prodejcum s par platbama mesicne skutecne paypal uctuje 4% platby, podle obratu se pak to procento snizuje. Ti co davaji nejlepsi ceny ho pak priuctovavaji zvlast. Pri platbe pres Western Union ci prevodu zaplatis podobny poplatek taky.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud by me předem oznámil, že budu platit poplatek PayPal, tak s tím problém nemám. Stejně tak v některých obchodech platím poplatel za platbu kartou, ale musím o tom vědět dřív, než při potvrzení platby. Jinak to považuju za vychcanost a způsob, jak získat nefér konkurenční výhodu.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od dvzd »

Tak je to boj o zákazníka, třeba takový etotalk snižuje také uměle ceny zboží a pak dá vyšší poštovné než je standard v ostatních eshopech. Cenu poštovného se také dozvíš až při potvrzování objednávky. Dle mě to není nic nemorálního, maximálně tak past na nepozorné začátečníky.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od ludekbrno »

Ty jako vytrvalý obhájce "spotřebitelských práv" najednou obhajuješ tuto levárnu? To se mi nechce věřit :-) Jako když se dozvím cenu aspoň před potvrzením objednávky, to ještě beru, ale že bych se to dozvěděl až po potvrzení objednávky při platbě, to bych jim už neodpustil :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Ověřené čínské obchody

Příspěvek od don_alex »

Přesně tak. Je mi jasné, že ty poplatky jsou v ceně zboží započítány, takže nemám problém s jejich zaplacením, ale pokud obchodník sníží cenu zboží o tento poplatek, aby měl opticky nižší cenu a jakousi konkurenční výhodu s tím, že poplatek naúčtuje až těsně před zaplacením nebo dokonce až během platby, tak to považuji za prasárnu a u takového prodejce bych už z principu v životě nenakoupil, i kdyby měl sebenižší ceny..

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Odpovědět

Zpět na „Pokec“