PokecGoogle vs. Samsung vs. ľudia

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od PRETORIAN »

Tak odpověď se společnosti Samsung je taková, že se jich to netýká, že mám kontaktovat výrobce software což je google. Si dělají prdel. Je to stejný, jako kdybych měl při poškozené základní desce reklamovat zboží u výrobce základní desky! Jinak je to nevratná aktualizace, ze které není cesta zpět! Žádný servis nemůže dát starší verzi, jinak by poškodil základní desku a tím pádem je po telefonu!
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od JuaNex »

To sa da cakat. Je to predsa "vylepsenie" googlu a nie samsungu.

Mobile
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od PRETORIAN »

Telefon jsem koupil od Samsungu, ne od googlu. Ať si to vyřeší mezi s sebou. Když mi odejde základová deska, tak mě odkážou taky na výrobce základové desky? Nemůžu ani změnit soubory na SD kartě. Když jsem doplňoval exelovskou tabulku, dal uložit, tak vše OK. Potom jsem ty data potřeboval, tak otevřu soubor a ty nový data tam nebyly! Mě málem ranilo. Prostě cokoliv máš na SD kartě, tak ti je tam k ničemu! Jsem asi jedinej, kterýmu to vadí a nehodlám se jen tak s tím smířit. Sice to nikam nepovede, stejně si budu muset sehnat něco jiného a zakázat aktualizace, ale aspoň budou vědět, že jsem udělal vše.
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
Uživatelský avatar
Jh.soft.serv
Stálý androiďák
Příspěvky: 170
Registrován: pát 25. lis 2011 15:23:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S22 Ultra 12/512 GB, One UI 6.0, A14
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6, 8GB/256GB, LineageOS 21.0, A14
Twitter: Jh.soft.serv
Rom: Android 14

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od Jh.soft.serv »

Neboj sa nie si jediný.
1. Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Burgundy, Android 14, One UI 6.0, S908BXXS8DXD2 + Amazfit GTR 47, Stainless Steel, 1.3.8.04
2. Oneplus 6 8/256 GB, lineage 21.0
PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od PRETORIAN »

Tak můžu jen doufat, že pod tlakem nevole vydají update a vše půjde jako dřív. Nicméně tomu moc nevěřím.
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
llukkas
Stálý androiďák
Příspěvky: 244
Registrován: sob 19. led 2013 8:34:27
Typ mobilu / ROM: galaxy s2

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od llukkas »

Bud v klidu, me to taky stve, ale je to volani nikam, ja mam sd kartu momentalne jen pro zatez telefonu. Opravdu jen cekam, az vyjde ROOT co nenarusi knox pro 4.4.2 a pak si to vyresim po svem a jestli jeste nekdy (o cemz pochybuju) dostanem aktualizaci na 4.5, tak po zkusenostech ji tam uz rozhodne nedam, pokud by nebyla v necem rozhodujici.
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od JuaNex »

Update co vyriesi sd kartu pravdepodobne nevydaju. Ako som povedal, google tlaci na to aby sa sd karta pouzivala v telefonoch co najmenej a preto od androidu 4.4 nieje podporovana tak ako bola a uz pravdepodobne ani nebude. Pochybujem ze google by to v update zmenil. Rovnako ako na samsungu tak pod androidom 4.4 nefunguje ani v sony, lg, htc a ani ostatnych znackach.
A keby sa nahodou nejaky vyrobca rozhodne toto rozhodnutie google obist a sfunkcnit sd kartu v androide 4.4 a vyzsom, tak google moze razantne zasiahnut a zrusit licenciu na google sluzby u tej znacky telefonov.
Takze este raz, nieje to chyba samsungu a vyriesit ju nemozu ked na to tlaci google.

Mobile
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
vita2
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 15:10:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4
Rom: 4.4.2 - bohužel

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od vita2 »

Šíleně mi vadí nemožnost editovat soubory na SD kartě. Chlapi pomoc!! Nenechme se sebou vorat! Já chci zpět svůj funkční telefon. Moje 64GB karta mi je k prdu a spousta zakoupených aplikací taky! Cítím se poškozen a nechci to tak nechat. Spojme síly! Co mi nejde z placených aplikací: Dropsync, CallRecorder. Napsal jsem Samsungu 10.3. a oni dnes odepsali: " Ahoj Jane, ano, Váš dotaz stále ověřujeme s kolegy. Jde o to, že vývojářem OS je společnost Google, která má i rozhodující slovo v tom, jakou bude mít daný OS funkcionalitu. Nicméně, jakmile se dozvíme více, budeme Vás informovat. Děkujeme za strpení."
Spojme se!
Uživatelský avatar
saza73
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 08. lis 2012 17:24:10
Typ mobilu / ROM: NOKIA 7+
Rom: Stock

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od saza73 »

Jenom se vymlouvají na Google. Když si může Nokia přizpůsobit android k obrazu svému, tak proč by nemohl Samsung?
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od pRo_lama »

Nezabúdaj na to, že oni si prispôsobujú grafickú nadstavbu a nie funkcie a povolenia systému. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od JuaNex »

Citate vobec predchadzajuce prispevky?
Android je sam o sebe free (zadarmo) operacny system, ALE ostatne sluzby google su uz spoplatnene (google dostava okolo 25€ za kazde predane zariadenie) a su teda licencne viazane. Nokia tieto sluzby vo svojom androide nema preto googlu ani nemusi nic platit za predane telefony. System maju free ale nieje to kitkat.
Pokial to google nezmeni a neobnvi funkionalitu sd karty tak s tym OFICIALNE nikto nic neurobi.

Mobile
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od Jumbo78 »

Jenže přístup na SD kartu je věc systému, ne služeb GOOGLE pokud se nepletu

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od PRETORIAN »

Pravdou je, že to nefunguje na všech telefonech s verzí 4.4.2. Ať je to Samsung, LG, Prestigio, nebo cokoliv. To je pravda. Nicméně jsem se s tím nesmířil a ani se nesmířím, proto stále bombarduju Samsung. Jde jen o to, aby se zvedla vlna nevole napříč všech výrobců s problémy s verzí KitKat a ti zatlačili na google, jinak to nepůjde a google si bude dělat co chce. Protože toto by si opravdu neměl nikdo dovolit! Bohužel google ukazuje svůj dominantní postoj na trhu, ale nic není věčné a tímto tempem své uživatele akorád štve proti sobě, tak aby se časem nedivil. Samozřejmě někomu, kdo nepoužívá externí kartu to nevadí, protože o nic nepřišel. Ti chytřejší si zakázali aktualizace u 4.3 a ti úplně nejchytřejší to udělali už u verze 4.2.2 a jsou vysmátí.

Takže suma sumárum, momentálně se s tím nedá nic dělat, ale jak jsem říkal, denně bombarduju Samsung, zkouším to i přes známé co mají známé u vývojářů google a zatím mi přišla odpověď (jak ze strany Samsung, tak i od googlu), že už by měl být na netu někde update verze 4.4.2 a v nejbližší době by měl Samsung uvolnit tento update i pro S4. Teď je jen otázkou kdy update bude uvolně (pakliže se informace zakládají na pravdivosti) a v jakém rozsahu ten update bude. Takže nezbývá než jen čekat a čekat a doufat a doufat! Nicméně, až přijde update a vše pojede tak jak na 4.3, okamžitě zakazuji aktualizace!!!
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
vita2
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 15:10:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4
Rom: 4.4.2 - bohužel

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od vita2 »

Pretoriane: Mluvíš mi z duše, musíme s tím bojovat.
Pište na Facebook Samsungu stížnosti na KitKat, mají stránky "Samsung Česko a Slovensko". Sleduje to dost lidí! Pište tam, já to už dělám, ať je utlučeme našimi dotazy!!! Zatím mi odpověděli, že to "zjišťují". Stěžujte si, ať nás je hromada!!!

Rád bych opravil jedno tvrzení.
Samsung NEMUSEL aplikovat restrikce pro přístup na kartu podle Googlu! Ne každý výrobce to aplikoval. Je řada menších výrobců, kteří tuhlo zhovadilost neaplikovali. ( http://beranger.org/2014/01/30/how-kitk ... ng-things/ )

Android si přece každý výrobce může upravovat dle libosti! Viz například Amazon Kindle, nebo Nokia!!!

Přinuťte redakci "Světandroida.cz" ať o tom napíše článek! Já jim napsal a odpověděli mi, že "kolegové z redakce to prověřují". Proč nám píšou spoustu jiných kravin a o tomhle důležitém nás nevarovali? K čemu takový "odborný" server??? Když ne Samsung, tak právě české servery nás měly varovat!!! Napište redakci!!! Ať se ví, že to spoustu lidem vadí!!!
PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od PRETORIAN »

Na Facebook Samsungu píšu už 3 dny, tak jak jsem psal v příspěvcích. Párkrát mi to smazali pod záminkou, že porušuju pravidla jejich stránek. A to jsem tam jen napsal, že kdybych chtěl telefon pouze s vnitřní pamětí, tak si koupím iPhone. Asi se jim to nelíbilo, tak to smazali. To že bych nikdy nešel do nakousnutého jablka je věc jiná, ale musel jsem si rypnout. Jinak to není vina samotného Samsungu, tu aktualizaci mají všichni výrobci, takže je to jedno co máš za značku. Mě jen dodělala odpověď, že to není jejich problém a mám to reklamovat u googlu. Čekal jsem ze napíšou, že si Váží svých zákazníků a udělají vse pro nápravu. Ale jak jsem psal, bylo mi řečeno, že opravný update je už na světe a je jen otázkou dní, než se ukáže. Takže si myslím, že se ledy pohly. Ale nebudu předbíhat událostem a snad je to pravda a přijde co nejdříve. Jinak s tou redakcí je skvělej nápad. Dokud se o tom nebude vědět, tak se nic nezmění!
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
vita2
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 15:10:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4
Rom: 4.4.2 - bohužel

Re: Android 4.4.2 KitKat S4 (GT-I9505)

Příspěvek od vita2 »

Vážně mne vytočilo, že jak "idiot" čtu denně všechny možný servery o smartfounech a tohle nikde nebylo zveřejněno. 20x jsem si přečetl o Kitkatu. Tak jsem si říkal. "Pohoda, udělám instalaci, nic zásadního to neřeší, jen kecy o stabilitě, rychlosti, zabezpečení a podobná obvyklá zaklínadla". A teprve když jsem začal pátrat, proč mi nesynchronizuje DropSync obsah SD karty s DropBoxem, zjistil jsem pravou příčinu. Jak to, že na českých serverech to nebylo napsáno velkým blikacím červeným písmem? Čím nás to krmí, když tohle nenapíšou? Ať se pánové redaktoři chytnou za nos! Selhali! A my to odskáčeme! Měli by z toho udělat aféru a šít do toho naplno! Ať už je to mobil.cz, smartmania, světandroida, dotekománie a podobně. Zklamali! Podstatné jim uniklo!
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od pRo_lama »

O tomto sa už vedelo dávno. Už v dobe ako sa začali objavovať leaky na 4.4 a to je už dosť týždňov dozadu ak aj nie pár mesiacov. Treba čítať poriadne a najmä overené zdroje. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
vita2
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 15:10:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4
Rom: 4.4.2 - bohužel

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od vita2 »

Mluvím o českých serverech!!!
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od pRo_lama »

Mnohé nové a dôležité info nehľadaj prosím ťa na CZ serveroch. Treba čítať diskusné fóra a dávať si veci dokopy. Z príspevkov na fóre ti nikto nespraví článok. Dám ti radu, že si sleduj známe zahraničné servery zamerané na Android cez Twitter. Dosť ti to uľahčí život. :)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od PRETORIAN »

Ponaučení pro příště je takové, že je lepší par týdnů počkat, přečíst si potom zkušenosti ostatních a potom se rozhodnout.
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od Tony321 »

Nadávať na Samsung kvôli tomu, že Google pridal túto funkciu do Androidu? A ešte očakávať opravu? Ono dalo sa to čakať za 1. vyššia bezpečnosť, ktorú Android potrebuje a za 2. vynechávanie microsd kariet u Nexusov nie je len tak, ale Google pripravuje Android na "život" bez microsd kariet, resp. obmedzuje čo najviac ich funkcie aby začali výrobcovia dávať vyššie pamäte alebo ponúkať viac miesta na cloude. Ono je to aj logické, Apple to spravil vynikajúco, karty strašne spomaľujú aplikácie, potom má aj Android nálepku zalagovanosť, ktorej sa tak ľahko nezbaví.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od PRETORIAN »

Však ať si to google udělá u nových telefonů s vyšší pamětí, ale pokud si člověk koupí určitý typ mobilu (smartphonu) a ten telefon je zkonstruován k tomu, aby mohl užívat externí SD kartu, tak to má být po celou dobu jeho životnosti! A né, že si jen tak mrknutím oka řekne a teď zakážu externí SD kartu a vy všichni na co jste byli zvyklí používat externí kartu máte smůlu! Ať si to udělá u nových telefonů, protože ten co si ho koupí, tak už bude vědět o tom, že má smůlu s externí SD kartou a je jen na kupujícím zda si takový mobil koupí či nikoliv! Je to právo volby každého z nás! Aktualizací na 4.4.2 jsem volbu neměl. Byl jsem postaven před hotovou věc a mohl jsem si jen stěžovat společnosti Samsung, jakožto prodejci.

Co se týče tvého názoru, že je interní paměť nejlepší volba, tak s tím nesouhlasím! Nikdy se mi nesekali nebo nezpožďovali aplikace co jsem mě na kartě, takže to je hovadina. Navíc telefon co má 16 GB a přitom uživatelská paměť je 9 GB je ubohost. Jen blbá navigace má 5 GB. Poslední věc cloudy. Je to jen ždímačka peněz, protože 5 GB máš free a když chceš víc, tak si měsíčně zaplať! Na externí kartě to mám zadarmo a 100x rychlejší přístup než na nějaký blbý cloud! Já osobně mám malé děti, často pořizuju fotky a natáčím videa ve FHD, proto mám externí kartu 64 GB, přičemž jen fotek a videí svých dětí tam mám asi 40 GB. Mám to na kartě, bezplatně a kdykoliv se děti chtějí podívat na fotky či videa, tak je tam mají!

Takže pro mě je mobil bez externí karty naprosto k ničemu a placený cloudy si můžou strčit do špic. Navíc nechci mít své fotky a videa někde uložený na serveru nějaké společnosti!!!
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od ludekbrno »

Tony321:

Každopádně JE to chyba jen a pouze Samsungu. On zkompiloval aktualizaci, on ji testoval a on ji uvolnil k zákazníkům. Volba verze androidu a jeho funkčnosti pro daný telefon je výhradně věcí výrobce telefonu, ne google. Uživatel si nestahuje nějakou holou verzi Androidu od Google, ale zkompilovanou a otestovanou kompletní ROM mu nabízí přímo Samsung ze svých serverů. Pokud Samsung zjistil, že nelze zapisovat na SD a nemůže to úpravou systému povolit, tak neměl takovou aktualizaci vůbec vydávat, protože to je zásadní omezení funkčnosti. Takže já bych naprosto v klidu a natvrdo telefon dal na reklamaci, že nefunguje zapisování na SD, což dle specifikace má a vůbec by mě nezajímalo, čím je to způsobené. Buď Samsung vymyslí způsob, jak to downgradovat nebo bude solit prachy zpět za svojk hloupost.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od JuaNex »

Presne tak. Vedelo sa o tom uz od zaciatku. Viem si predstavit ze ludi co nezaujima android a zrazu ich to takto prekvapilo to muselo nastvat (a je ich vacsina) a teda si to ani nevedia sami napravit podla seba.
Ja som o tom mal precitane, vedel som ze je dost sposobov na sfunkcnenie a po update som to aj aplikoval, ale viem ze patrim k mensine ktorych to zaujimalo a vie ako tak pracovat s androidom.

Treba cakat co s tym bude. Aj knox vela ludom vadi, ale nic s tym neurobia.
Pre google to nieje problem. Ich sa to nijak zle nedotkne, a majitelia nexusov a ostatnych no-sd telefonov sa budu len viac usmievat...

Mobile
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od Tony321 »

Ale Samsung to nijako neovplyvní, jedine ak by ti tam dali Tizen, ktorý sami vyvíjajú namiesto Androidu. A toto sa Samsungu nepáči, musí sa prispôsobovať Googlu, preto o pár rokov vlajkové lode od Samsungu nebude s Androidom ale Tizenom. Nechápem prečo to nechceš pochopiť. Sťažuj sa Googlu nech ti Android v novej verzii upravia podľa teba, som zvedavý na ich "reakciu".
Nemusíš súhlasiť, ale je to čistý fakt, aplikácie sa ti môžu zdať rýchle, kým nechytíš do rúk Nexus, One, iPhone, WP8(ktorý nepovoľuje presúvať aplikácie na sd kartu), tak uvidíš, aké sú tie aplikácie rýchle. Cloud môžeš mať aj 25GB zdarma u Google Drive, ak nestačí, tak použi alternatívu v podobe Copy, Box, Mega,... To, že je niečo trochu iné, neznamená, že je to zlé alebo nedá sa nájsť nejaký iný spôsob. Už len tvoja prvá veta dokazuje, že nechápeš/nevieš/nerozumieš tomu čo tu píšem a snažím sa ti vysvetliť.

ludekbrno: Myslím, že z pohľadu marketingu je pre Samsung lepšie vydať aktualizáciu ako ju nevydať. Taktiež nikde v špecifikaciach, ani vo funkciách na Samsung stránke nie je napísane čo môžeš s microsd kartou robiť a čo nie. Iba je tam ponuka slotu. Takže Samsung je v tom nevinne a to na Samsung dosť nadávam.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne sob 15. bře 2014 13:44:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Edituj svoje príspevky a nevytváraj po sebe viac príspevkov !!!
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od PRETORIAN »

Plně souhlasím s "ludekbrno", proto jsem taky Samsung kontaktoval ještě před tím než bych to odnesl do Vodafonu na reklamaci. Nicméně všichni víme jak to u nás chodí. Ze servisního střediska přijde odpověď, že vše je OK a udávaná vada je způsobená aktualizací, což je jejím obsahem, takže se nejedná o vadu. Potom ti nezbývá nic jiného než se pustit do souhního sporu a už to vidím, jak první ohajoba bude se slovy: "Vy jste si mohl zvolit, zda tu aktulizaci naistalujete, či nikoliv. Obsahem aktualizace jste povinen se seznámit před jejím zahájením, tudíž jste se měl seznámit co vše obsahuje a jejím spuštěním jste souhlasil s podmínkama zmíněné aktualizace!" A je vymalováno! Proto je lepší masová reklamace a stížnosti výrobci mobilu (ne googlu) a ten už by měl mít prostředky na sjednání nápravy ve jménu svých zákazníků a ve jménu svého jména. Všichni jsme si zakoupili jejich prémiový výrobek za relativně vysokou cenu a proto od nich čekám i prémiový přístup k řešení problémů, které nemá jeden člověk, ale stovky!

Ale jak už jsem dříve psal, bylo mi řečeno, že opravný update je již na světě a v nejbližší době by tento problém měl být odstraněn. Pakliže nebude, kupuji si něco jiného s verzí 4.2.2 a zakazuji na dobro veškeré aktualizace!
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od ludekbrno »

Tony321:

Ale prd, ve specifikacích a reklamách je možnost rozšíření paměti pomocí SD a ani zmínka o tom, že by na SD nešlo zapisovat. Navíc ono to do aktualizace šlo, takže uživatel nemá nejmenší důvod předpokládat, že to najednou nepůjde a všeobecně se považuje za standard, že to jde. Neznám telefon, kde by karta sloužila jen jako pevná paměť, na kterou bys mohl data nahrávat jen z externího zdroje. Z tohoto se opravdu Samsung nevykecá, to je jednoznačně jeho vina a omlouváš ho zbytečně. Tím spíš, když jen kvůli marketingu vydá novější verzi, ovšem za tu cenu, že podstatným způsobem omezí použitelnost telefonu. Takže ať si to Samsung hezky vyžere... Osobně bych si vyhádal vrácení peněz.

Edit:

Celkem souhlasím, že pro spolehlivou funkci je lepší práce jen s vnitřní pamětí. Ok, ale nemůže ti Samsung uprostřed životnosti telefonu z něj najednou udělat telefon přístroj bez SD, když si ho uživatel koupil a používal se SD.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od ludekbrno »

PRETORIAN:

Máš pravdu, že uživatel s aktualizací musí souhlasit, otázka ovšem je, jestli byl vysloveně seznámen s touto změnou. Většinou je to spíš povídání o licenčních podmínkách.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od Tony321 »

Tak rozšírenie pamäti neznamená automaticky, že môžeš aj zapisovať na ňu, ale to už je slovíčkarenie. Veľa funkcií do aktualizácií šlo aj na rôznych mobilov a potom prestali fungovať, toto nie je dôvod na vydanie aktualizácie, toto je tá nechcená evolúcia. Neviem presne ako sa správa sd karta pod Androidom 4.4 v Samsungu, ale ak sa správa inak ako by sa mala pod čistým Androidom správať, tak je niečo zle u Samsungu, ak je to aj u ostatných výrobcov rovnaké, tak Samsung za to proste nemôže, ale Google.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
PRETORIAN
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: sob 22. zář 2012 23:20:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Rom: CZ distribuce
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Google vs. Samsung vs. ľudia

Příspěvek od PRETORIAN »

Jsem tak trochu nepochopil. Tak k čemu mi je rozšířená paměť, když na ni nemůžu zapisovat? :lol: Prostě to měli nechat tak jak to je, nebo aspoň umožnit koncovému uživatli v rámci reklamačního řízení nechat provést downground zpět na předchozí verzi se kterou byl spokojený. Vzhledem k tomu, že by to asi udělali všichni, tak by si potom mohl google všechny aktualizace strčit do špic! Jenže on potřebuje aby se všichni uživatelé přizpůsobili jemu, a né, aby se uživatelské rozhraní maximálně přizpůsobilo koncovému uživateli. Proto už nelze zpět naistalovat cokoliv jiného, než to co tam už je a tudíž se s tím smířit a nebo koupit něco jiného!
HTC Touch Pro 2 Windows Mobile 6.5, Samsung Galaxy Ace II Ginger 2.3, Samsung Galaxy S4 4.2.2, 4.3, 4.4.2, Samsung Galaxy S5 5.0
Odpovědět

Zpět na „Pokec“