PokecAplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

cuaron
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 17. led 2014 17:35:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3s

Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od cuaron »

V mym telefonu mam bohužel pouze 4GB vnitřní paměti, z toho je cca 900MB vyhrazeno pro aplikace, takže docela dost bojuju s místem. Nejvíc paměti mi zabírá prohlížeč Chrome. Po nějnovější aktualizaci už má 120MB. Je to normální? Pokud to takhle půjde dál, tak ho holt budu muset odinstalovat a budu muset místo něj používat Firefox, kterej je možný mít a pamětové kartě :-(
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od xanthor »

Bohužel. Za poslední tři roky pozoruju opravdu enormní nárůst velikosti aplikací. Zatímco dřív měla typická aplikace stovky KiB a jen opravdu výjimečně jednotky MiB, dnes jsou aplikace o řád větší. Takže buď nový telefon nebo root a např. Link2SD. Pokud jsi ale neměl Chrome předinstalovaný, není možné pomocí "setinstalllocation" (vygoogli si) povolit jeho přesunutí na kartu?
cuaron
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 17. led 2014 17:35:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3s

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od cuaron »

Mam pocit, ze jsem si Chrome instaloval sam. Ok, diky, vyzkousim to presunuti. Jde o tenhle postup?
http://androidforum.cz/donuceni-instala ... 27888.html
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od xanthor »

Jo.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od ludekbrno »

cuaron:
A je ten Chrome opravdu takový zázrak, že ho musíš mít? Já jsem ho chvíli zkoušel a ničím mě nenadchnul. Jako hlavní používám Dolphin a alternativně základní androidí prohlížeč a Operu mini.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
cuaron
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 17. led 2014 17:35:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3s

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od cuaron »

No já mám ty aplikace od Google rád kvůli tomu, jak jsou všelijak propojený. V Chromu mám např. synchronizovaný svoje bookmarky. Ale jinak samozřejmě na něm nelpím a pokud se mi ho nepodaří přesunout, tak ho odinstaluju.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od ludekbrno »

Bookmarky má synchronizované i základní androidí prohlížeč, který je jednoduchý a není tak nafouklý :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
cuaron
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 17. led 2014 17:35:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3s

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od cuaron »

Aha. Já jsem ho vlastně zatim nezkoušel, abych řekl pravdu :)
cuaron
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 17. led 2014 17:35:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3s

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od cuaron »

Chm, tak ten Chrome odinstalovat nejde. Po odinstalaci se pouze vrati na tovarni verzi. Takze to asi predinstalovany bylo. Stve me, ze ty predinstalovany aplikace na mym HTC zabiraj nejvic mista a vetsinu z nich ani nevyuzivam.
lazy
Androiďák!
Příspěvky: 530
Registrován: pon 04. úno 2013 12:45:07
Typ mobilu / ROM: S10e

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od lazy »

Já už Chrome zmrazil. S tou velikosti se to už nedalo. A na prohlížení používám Dolphina.
WildfireS
Androiďák!
Příspěvky: 669
Registrován: úte 01. lis 2011 16:38:34
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od WildfireS »

Cuaron, Chrome jednoducho zakaž, Nastavenia / Správca aplikácií / Chrome / Odinštalovať / Zakázať
Ja momentálne používam Operu
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od Flynne »

Když mi Chrome zabíral již 111 MB (nejobjemnější aplikace), nechal jsem odinstalovat jeho aktualizace a rázem měl pouhých 8 MB. Poté jsem jej zakázal, protože odinstalovat nejde.
Normálně používám na PC i v telefonu Maxthon (mám je navzájem propojené).
cuaron
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 17. led 2014 17:35:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3s

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od cuaron »

Po odisntalaci aktualizaci se mi skutecne uvolnilo dost mista, ale i tak aplikace zabira porad 60MB. Ja mam pocit, ze u Chromu ty aktualizace musim schvalovat rucne, takze je odted proste nebudu instalovat a misto nej budu pouzivat jinej prohlizec.
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od Flynne »

Já mám nastaveny aktualizace z Google Play na ručně, takže denně kontroluji, co je nového, a když vidím, že se mě to netýká, tak update nespustím (např. když se jedná o vylepšení pro OS, který nemám). Takto mi tam přibývají aplikace, které mohu aktualizovat, ale nechávám to být.
Konkrétně u Chrome asi záleží, která jeho verze je v telefonu od začátku. Já tam měl, naštěstí, nějakou 8 MBajtovou.
cuaron
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 17. led 2014 17:35:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3s

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od cuaron »

Fakt nechapu duvod, proc ty predinstalovany aplikace nejdou odinstalovat ani presunout na SD kartu. Je tohle i problem jinych operacnich systemu na mobilech. Premyslim, ze priste si koupim mobil s Windowsama.
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od paulgaugin »

Protože výrobce přeci ví, co je pro uživatele dobré. Není myslitelné, aby majitel smartphonu sám přemýšlel.
cuaron
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 17. led 2014 17:35:41
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3s

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od cuaron »

Hezky receno :)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od Mirda86 »

No s widlema si teda pomuzes co se tyce prohlizecu.Je to imho jedna z nejvetsich slabin telefonu s timto systemem.Funkcne omezene,pomale,neintuitivni.Snad se vylepsi prichodem 8.1
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od Jumbo78 »

Uklidním tě. 8.1 (DP) přinesla víc bugů, než by bylo zastáncům WP milo ;)

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od ludekbrno »

cuaron píše:Fakt nechapu duvod, proc ty predinstalovany aplikace nejdou odinstalovat ani presunout na SD kartu. Je tohle i problem jinych operacnich systemu na mobilech. Premyslim, ze priste si koupim mobil s Windowsama.
Pokud máš pocit, že tě android omezuje v rozhodování a možnostech nastavení, tak si buď jistý, že s WP nebo iOS budeš nadávat nepřetržitě, protožy to jsou firemní systémy a jejich možnosti úprav jsou ještě o kategorii horší :-) Tam neuděláš prakticky nic a musíš používat telefon tak, jak rozhodl výrobce. Pro příklad, nemůžeš si změnit ani takové základní věci, jako třeba klávesnici nebo SMS aplikaci :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
lazy
Androiďák!
Příspěvky: 530
Registrován: pon 04. úno 2013 12:45:07
Typ mobilu / ROM: S10e

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od lazy »

No u jinych systemu ale mas jistotu ze to porad pobezi svizne, tady do toho google prihazuje hromadu veci a nezajima ho ze nekdo taky muze mit 512 mb ram. Stejne tak to delal i microsoft s windows.

@telefon    
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od ludekbrno »

To je pěkná hloupost :-) U WP je ta plynulost jen perfektní trik. Tam totiž je nastaveno, že prioritu má zobrazení před samotnými funkcemi, to znamená, že i když je zrovna hardware vytížen něčím náročným, tak pořád je vyhrazena část výkonu pro plynulé animace. Takže ty sice čekáš na výsledek akce stejně, jako třeba u androidu, ale na displeji se stále plynule pohybuje animace, takže užvatel nemá pocit, že hardware nestíhá jako u androidu, kde při čekání animace vizuálně drhnou. Výsledek je sice stejný, ale u WP je čekání maskováno. A jak je vidět, spousta lidí na to skočí a má pocit, že WP běží lépe i na slabších strojích :-) A stejně tak je to i u iOS.

píšu z mobilu
Naposledy upravil(a) ludekbrno dne pon 21. dub 2014 19:29:09, celkem upraveno 1 x.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
1960
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: sob 11. srp 2012 8:41:12
Typ mobilu / ROM: Honor 5X
Mobil 2 / ROM: Alcatel Idol dualsim
Tablet: Alcatel

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od 1960 »

Přesto se stále objevují nové telefony s 512MB RAM.To nechápu.Už když ho člověk kupuje,tak tam samozřejmě těch 512MB není,právě kvůli těm předinstalovaným aplikacím,kterých se nejde zbavit.A když někde napíšu,že mobil s 512MB RAM už nikdy,tak se najdou lidi,kteří řeknou:"toho bych se nebál,android si to ohlídá,spuoštěním počtu aplikací".
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od ludekbrno »

No jasně, dva tři roky zpět to nebyl žádný problém a 512MB stačilo, protože aplikace na pozadí nebyly tak nenažrané a naprostá většina jich měla do 5MB. Ale dnes už těch 512MB na slušnou funkci prostě nestačí. Přesněji stačí, ale uživatel si musí dát velký pozor, co instaluje. Cpát do takového telefonu třeba FB s až 80MB v RAM je prostě nemožné. Ano, android si to pohlídá a vyřeší to. Například tím, že na pozadí shodí launcher a po opuštění každé aplikace se bude znovu načítat, což je otravné. Dnes už 512MB opravdu ne...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
lazy
Androiďák!
Příspěvky: 530
Registrován: pon 04. úno 2013 12:45:07
Typ mobilu / ROM: S10e

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od lazy »

Neslo mi o animace nebo o vypocty na pozadi ale spis o to neustaly swappovani.

@telefon    
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od Mirda86 »

512MB RAM dnes uz ne...no vysvetlujte to lidem kteri sou schopni investovat max 3k a vic ani korunu.A kdyz jim reknes at si par stovek prihodi tak ti na to rekne ze by mohl prihazovat pomalu furt a nakonec si koupit telefon za 10k :-D
Clovek by si mel kazdopadne vzdy uvedomit ze kdyz si koupi telefon za cenu par desitek rohliku tak od toho nemuze cekat zazraky a nebo bezproblemovou funkcnost dalsi 3 roky.Hlavne do toho nesmi cpat kdejakou kravinu a pak muze fakcit relativne v pohode i s takovou RAM...viz ludekbrno.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od ludekbrno »

lazy píše:Neslo mi o animace nebo o vypocty na pozadi ale spis o to neustaly swappovani.

­       
Jaké swapování, copak android swapuje? :-) Kde to swapování vidíš?

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od ludekbrno »

Mirda86:

Je to tak. Vývoj (někdy bohužel) nezastavíš a vývojáři chtě nechtě svoje aplikace pořád nafukují a nafukují. V mnoha případech je to bohužel ke škodě, když přidávaji neskutečné množství zbytečných grafických kravinek, co používá jen pár puberťáků a zbytečně zabírají RAM. Spoustu aplikací jsem kvůli takovému vývoji přestal používat nebo uměle udržuju staré verze. Když jsem před třemi lety používal LG OO s 512MB, bylo to naprosto dostatečné a s RAM nebyl problém, existovaly i horší telefony s 256MB a i ty byly použitelné. Když jsem ho nedávno ukládal k ledu, tak telefon prakticky nebyl použitelný a to ani po HR s nainstalováním jen pár nutných základních aplikací. Takže lidi si musí uvědomit, že vývojáři svoje aplikace chtějí vylepšovat a že je potřeba tomu přizpůsobovat i hardware. Kdo si dnes koupí 512MB, kupuje už rovnou silně poddimenzovaný hardware, který už nepobere ani běžnou dnešní sadu aplikací. Ano funguje to nějak, ale jen k na*rání :-) Pak bude vykládat, že android je špatný...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od xanthor »

To je spíš otázka samotného systému. Mně přijde 512 MB RAM na GB (2.3) pořád dostatečných (žádný zázrak, ale taky žádná hrůza). ICS / JB určitě potřebuje víc RAM, KK naopak by měl být trochu šetrnější. A pak je tu ještě otázka, kolik "žerou" různé nadstavby od výrobce.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace Chrome neustále nabírá na velikosti

Příspěvek od ludekbrno »

No, používal jsem dost dlouho stock GB a s postupnými aktualizacemi aplikací to čím dál víc drhlo a to i po HR. Ono je to fakt vidět, že prakticky každá aplikace je po aktualizaci větší a pokud běží na pozadí, tak zabírá více RAM. Postupně po malých troškách to během tří let došlo skoro k nepoužitelnosti :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“