Android OSCM11=O.K., ale Sams.ROM píše"Není registr.v síti"/VYŘEŠENO!

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

CM11=O.K., ale Sams.ROM píše"Není registr.v síti"/VYŘEŠENO!

Příspěvek od Ante »

Prosel jsem tady par temat, ale ani jedno nesedi (fakt jsem hledal a nenasel) k memu pripadu. Pokud se mylim, prosim administratora o nasmerovani a vymazani tohoto zalozeneho tematu.

Pul roku jedu stridave romky zalozene na stock i CM ROM. Po vcerejsich "hratkach" s telefonem (Sams.Galaxy Mega 6,3) jsem nyni ve stavu, kdy kdyz dam stock ROM, nenabehne moznost zadani PINu a po vytoceni cisla se objevi "Není registrován v síti."
IMEI mam v poradku - cislo porad souhlasi s tim co mam pod baterkou nebo na krabicce od telefonu.
Dam-li si CM11, system po nabehu vyzve k zadani PINu a ja muzu normalne volat.
Mozna to zacalo tim, ze jsem vcera zatouzil po "PacMan" ROM. Po instalaci se objevilo to "Neni registrovan v siti". Tak jsem ze zalohy Clockworkmod chtel obnovit posledni dlouhodobe funkcni ROM zalozene na stock (MegaFireMj2V7X), ale po nabehu opet hlaska "Neni registrovan v siti". Zkusil jsem tedy pres ODIN posledni stock rom jeste bez Knoxu, po nabehu opet chybova hlaska o siti.
Tak jsem po rootu opet zkusil nainstalovat CM11 (cm-11-20140421-UNOFFICIAL-meliusltexx) a telefon byl plne funkcni.
Ze zoufalstvi jsem pres ODIN natahl nejnovejsi Samsung rom s Knoxem (ted vim ze to byla chyba-ze to tim nebylo-holt mam Knox, no...), ale opet nefunkcni sit. Telefon jsem znovu Rootnul, dal CWM a nainstaloval CM11. A na tom ted "funkcne" jedu.

V prubehu pokusu jsem ne u CM ROMky (tam me to neslo) zadal *#1234# a bylo tam toto:

AP: I9205XXUBMJ2
CP: I9205XXUAMED
CSC: I9205XXBMJ2

a po myslim nahrani pres ODIN:

AP: I9205XXUAMED
CP: I9205XXUAMED
CSC: I9205ETLAME5

A ted jedu na te funkcni CM11 a mam verzi zakladniho pasma
I9205XXUCNA2
a pred chvili jsem stahnul z GGPlay "PhoneInfo" a tam je

Product Code: GT-I9205ZKAETL
Bootloader Version: I9205XXUCNA2
Baseband Version: I9205XXUCNA2

Chapu ze to zmatene popisuju, ale da se z tech udaju vyse neco vylustit ? Kdyz ja porad nemuzu pochopit "AP", "CP", "CSC"...proste se me to (souvislosti, funkcnost...) mota v hlave a potrebuju tedy poradit... Prosim...


Moc diky...

EDIT 22.4. v 15:10h:
Nainstaloval jsem ted na zkousku pres ODIN starsi Samsung ROM:
I9205XXUAMED_I9205ETLAME5_I9205XXUAMED_HOME.tar

V Phone Info ted vidim toto:

Bootloader Version: I9205XXUCNA2
Baseband Version: I9205XXUCNA2
PDA Version: I9205XXUAMED
CSC Version: I9205ETLAME5

a po vytukani *#1234# se objevi toto:

AP: I9205XXUAMED
CP: I9205XXUCNA2
CSC: I9205ETLAME5

A pořád mám při pokusu o volání hlášku "Není registrován v síti"...
Naposledy upravil(a) Ante dne stř 11. čer 2014 21:56:38, celkem upraveno 5 x.
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne.

Příspěvek od aldabubo »

Moje zkušenost je taková, že když se flashuje Odinem, je lepší vytáhnout SIM kartu úplně ven z telefonu. Minimálně na ní vypnout PIN. Veškeré problémy se tím vždy odstranily. ROMka vždycky najela, nakonfigurovala se a po vypnutí a vložení SIM se vleze do nastavení a zapne se PIN - já ho teda nepoužívám, ale někteří mí klienti jej na svých telefonech požadují.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne.

Příspěvek od Ante »

Dekuju Ti moc za radu, taky odzkousim...

Pred chvili jsem experimentoval a nasel jsem vinika. Jenze nevim co je v nem jineho ze TO zpusobil:
Takze opravdu to byla romka "pac_meliusltexx-nightly-20140420.zip" (http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2669982).
Jakmile ji nainstaluju, zmizi IMEI a tim padem neni sit. No a tato ROM to odstartovala. Po ni at nahraju "jakoukoliv" CM romku (ted momentalne jedu AOKP), IMEI vzdy naskoci a naskoci i GSM.
A ted at nahraju jakoukoliv rom zalozenou na Samsung rom, ukazatel sily signalu neco ukazuje, IMEI je v poradku, ale hlasi to ""Není registrován v síti".
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne.

Příspěvek od mahon »

Zruš si v nastavení stock rom ten PIN.Pokud máš root tak se podívej do složky efs/imei nebo efs/FactoryApp (přesně si to nepamatuju) jestli tam máš soubor keystr a v něm ON.
Naposledy upravil(a) mahon dne úte 22. dub 2014 21:04:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne.

Příspěvek od Ante »

Vsecicko RAD odzkousim - Mohone taky diky !
Jen si na to netroufnu ted hned, ponevadz jsem vzhuru od pondelniho casneho rana a preci jen zitra mam dulezity kseft a musim se dnes uz vyspat...

Asi zitra udelam radeji CWM zalohu rom co me ted aktualne bezi (AOKP) a naleju s vyndanou SIMkou pres Odin ofiko rom a hned mrknu do slozky EFS/IMEI jestli je tam ten "keystr" a v nem "NO".
Ten tam proste byt musi, jo ? U CM rom tam v IMEI mam jen "mps_code.dat" o velikosti 3,00 B.
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne.

Příspěvek od mahon »

Ve stock romce ten soubor musí být.Ještě jsem upravil předešlej příspěvek (nebo efs/FactoryApp ).
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne.

Příspěvek od Ante »

Jo - tak v "efs/FactoryApp" mam ted u CM romky asi 11 souboru a mezi nimi je i "keystr" a v nem kdyz ho otevru jako text je napsano pouze "ON" (ne NO).

Tak to je v poradku ? Je to nejaka zasadni vec ?

A dal uz asi abych zkusil jen tu instalaci bez karty a zrusit PIN, ze...
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne.

Příspěvek od mahon »

Sorry už blbnu,oprava,musí být ON.Opravím si to v předešlých příspěvcích.Takže to máš v pořádku.Když flešneš stock rom tak to zkontroluj.Pokud s tím budeš mít nadále problém tak se obrať na zdejšího moderátora don_alex který ti poradí v tomto lépe.
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne.

Příspěvek od Ante »

Jasne, uz jsem mu poslal nez jste se tady nekdo ozvali soukr.zpravu.
Ted delam zalohu pres CWM te CyanogenMod romky, a mam sice svrbeni do toho (zruseni PINU atd...) jit, ale znas to: Je 10 vecer a najednou je rano. A to si uz dnes nemuzu dovolit ;)

Diky !
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne / VYŘEŠENO !!! /

Příspěvek od Ante »

(Zamerne needituju svuj predchozi prispevek)

Tak panove aldabubo a mohone - diky Vam vyreseno.
Vypnul jsem pozadavek na PIN, vyndal SIMku, zrestartoval jsem telefon do CWM Recovery, Factory Reset, obnova ROM (na bazi Samsung ROM) ze zalohy CWM a system nabehl v plne sile.

Diky Vam panove !!!

Pozn.: Jak jsem uz psal - do telefonu jsem si v prubehu toho laborovani dobrovolne ;) nainstaloval Knox. Muzete me prosim odkazat na nejakou diskusi, kde je LIDSKY napsano, proc pro nas neni dobre mit Knox/zmeneny Bootloader ? Ja ho mam, instalace Custom ROMek me jdou - nevidim zatim zadna omezeni v rozsahu meho experimentovani s telefonem...
To je na jinou diskusi - proto chci jen nasmerovat. Co jsem zatim nasel me nic moc nereklo (kdyz to nevim :) )... Dik !
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne / VYŘEŠENO !!! /

Příspěvek od don_alex »

Největší omezení KNOXu je asi ve ztrátě záruky v případě, že ho máš ve stavu 0x1. A dále také nemožnost downgrade, pokud bys náhodou měl potřebu ho provést..

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11 chce PIN, ale stock ROM Samsung ne / VYŘEŠENO !!! /

Příspěvek od Ante »

Prave jsem Ti poslal odpoved tak tam uz nemusis odpovidat ;)

Jinak - vcera v noci jak jsem z toho ze me nejde sit byl vyplasenej, tak jsem do telefonu narval tu nejnovejsi Samsung ROM (I9205XXUCNA2_I9205OXXCNA1_I9205XXUCNA2_HOME) pres ODIN no a kdyz telefon porad nefungoval jsem daval dalsi a dalsi Custom ROMky ale vse na bazi CM11, ale to se me nelibilo (CM libi rychlosti, ale funkcnost nekterych veci - moje kombinace tak aby telefon fungoval jak chci ja- je na pendrek-lepsi je Stock) a tak jsem pres ODIN nalil starsi Stock ROM (I9205XXUAMED_I9205ETLAME5_I9205XXUAMED_HOME) a normalne se instalace provedla a telefon nabehl. ODIN neprotestoval, telefon taky ne...
Tak prave proto se ptam proc "jsem udelal chybu" ze mam ted zmeneny Bootloader, vis ;) ?
Ted mam sice pri nabehu do CWM Recovery radky s barvickami (modra, cervena, zelena ?), ale funguju zatim na 100%.


EDIT:
Tak panove - vse je zpet. Samsung ROM fungovala do prvniho restartu. Ted po nabehu mam v horni liste bily trojuhelnik a pri pookusu o volani me to opet pise "Není registrován v síti" :( Tak uz nevim co s tim. Kdyz CyanogenMod chodi, tak proc ne Samsung ROM ?
Naposledy upravil(a) Ante dne ned 27. dub 2014 13:30:52, celkem upraveno 1 x.
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11=O.K., ale Sams.ROM píše "Není registrován v síti"

Příspěvek od Ante »

(Zamerne needituju predchozi prispevek)


Diky don_alex mam vse zpet - doporucil dat prava "775" vsem souborum ve slozce EFS. Po restartu to chce PIN a po zadani naskoci GSM sit...
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11=O.K., ale Sams.ROM píše"Není registr.v síti"/VYŘEŠENO!

Příspěvek od Ante »

Opet zamerne needituji predchozi prispevek - zde popisuji dalsi zkusenost:

Vyse popisuji problemy, ze po blbnuti s KNOXEM IMEI mam, ale i kdyz jde WiFi, Bluetooth a ikona GSM signalu ukazuje jako ze je vse O.K., tak pri pokusu o volani mam hlasku "Neni registrovan v siti".
Popisoval jsem, ze jsem diky don_alexovi zmenil pristupova prava u VSECH souboru ve slozce EFS - potom se telefon rozebehl (slo volat-probehla registrace do site).

Dnes jsem experimentoval a pri nahrani nove custom ROM zalozene na Samsung ROM se me opet zavada objevila. Pri predstave ze budu menit prava u VSECH souboru ve slozce EFS me nebylo dobre (je jich tam zanorenych relativne dost). Ale jinak to neslo, tak jsem zacal menit prava u jednotlivych souboru, psal si to na papirek a skoro po kazde zmene jsem zkusil restartovat a ocekaval jsem nabeh systemu s pozadavkem na PIN (coz pred tim neslo). No a skoncil jsem u slozky FACTORYAPP a dalsim zkoumanim jsem udelal trefu do cerneho - staci zmenit prava souboru "FACTORYMODE" !

Takze mel-li byste nekdo nekdy tento problem (a ten myslim muze nastat pokud si do mobilu nacpete Knox ktery zrejme zmenil prava toho nutneho souboru), staci si stahnout TotalCommander a v nem:
"efs/FactoryApp/factorymode" a tomu "factorymode" dat prava "775"...

EDIT: Ted uz vim ze pokazde zmene nemusim restartovat abych zjistil, zda-li telefon uz pujde, protoze kdyz jsem nemel ta prava a stiskl Power tlacitko, telefon se HNED vypnul - pred vypnutim nenaskocila znama tabulka "Moznosti zarizeni/Vypnout". Jakmile zmenim u vyse zmineneho souboru ta opravneni a stisknu Power, "vypinaci tabulka" se objevi...
Takze mozna - HURA :D
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: CM11=O.K., ale Sams.ROM píše"Není registr.v síti"/VYŘEŠENO!

Příspěvek od don_alex »

zvláštní, že ta práva už nezůstanou tak jak jsou.. No nic, hlavně že funguje. :-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: CM11=O.K., ale Sams.ROM píše"Není registr.v síti"/VYŘEŠENO!

Příspěvek od Ante »

Ono to bylo trochu slozitejsi: Zkusil jsem nainstalovat tu novou Portugalskou - je zatim jako jedina ofiko s 4.4.3. A neslo WiFi. Volat myslim jo. No a jelikoz nesla ta WiFina, nainstaloval jsem ofiko rom ale tu nizsi nez ta nova s Knoxem. A myslim, ze me zmizelo IMEI. Proto jsem nahodil tu s Knoxem (soucasna pro nas region) a IMEI najednou bylo. Potom ROOT +CWM a instalace CM romky. IMEI O.K., slo volat atd... Ale u CM me zase vadi ruzne drobnosti (neni pro me pracovne stabilni tak jako ofiko od Samsungu) a tak jsem pres CWM dal custom zalozenou na ofiko - no a v ten okamzik po nabehu "Neni registrovan v siti". Takze stacilo jen 775 u toho ""factorymode". Dik ;)
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
Odpovědět

Zpět na „Android OS“