Aréna telefonů[Diskuze] Na co přejít z S4?

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

[Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Ahoj, založil jsem toho tema, pro pripad, ze by se vyskytl vetsi ohlas, tak abychom nespamovali Pokec o S4.

Potřeboval bych vaši radu a názor.

Android me tak nejak zacina uz stvat a tak (i kdyz mi to vážně trhá srdce), uvazuji, že se S4 zbavim, S S4 jsem vazne spokojen, vsechny ty ficurky a funkce, ale ten system me proste stve. Ale co misto toho? S4 jsem si kupoval proto, ze jsem chtel mit to nejlepsi, co slo minuly rok sehnat, kvuli vsem tem ficurkam, fotaku, kvuli tomu, ze jsem velkej fanda Samsungu a Androidu a hlavne kvuli vykonu na hry. Jenze hrani me uz omrzelo (stejne uz ty hry stojej za prd) a hlavne, kdyz hraju, tak jsem schopen to doslova za par hodin vybít. takže už hraju jen takove ty oddechovky a ty se dneska daji hrat už na vsech telefonech (s jinym OS).

K tomuto rozhodnuti mě nutí práve náladovost systemu ANdroid. a právě to me uz fakt vytaci (nepomohli ani fakt dobry ROMky), a tak hledam neco vazne rychlyho, sviznyho a hlavne stabilniho. Asi vas hned napadne naka Google Edice (konkretne Nexus), ale ja tomu Androidu uz moc neverim a tak se to zúží na jine OS, Apple už za Boha NIKDY! a takže zbývá nejaka ta Lumie. Nechci už nic draheho, protoze me to už preslo, ale zase, aby to nebyl uplnej sunt, takze proste do nakejch 10tis. Takze vazne jen na to volani,sms a kancelarske potreby (kalendar, email, chat..) a kvalitni fotak.
Hlavne doufat, aby to slo co nejvic propojit s google, protoze prejit komplet na Microsoft, to taky neni moje parketa a s googlem jsem spokojen (navic staci, ze me/nas sleduje Google, nepotrebuju dalsiho šmíráka). Jelikoz jsem datove narocnejsi a i kdyz si myslim, že to stejne nevyuziju, chci mit radsi rezervu a tak 16GB pameti je malo, takže jedine 32GB (protoze Lumie nemaji podporu karet, až na tu 6" mrchu).
Abych to shrnul, muj zatim TOP je LUMIA 1020. Velmi rad fotim a nechci nikde tahat zrcadlovku, tak pro me amaterske blbosti je tohle az moc dostatecny fotak a ma taky plno rezimu (i kdyz rezim akční snímek z S4 tam neni :( )
Hodne lidi a i známých si Nokii vychvaluje, jak je to rychly, pohodovy a vzdy funkcni (i kdyz me se ten system, teda spise vzhled vubec nelibi, ale jde asi jen o zvyk!) Jediny co, je prave ta kombinace s Google vecmi (kalendar, gmail, apod..), Vetsina pry jde a zbytek se asi bude muset udelat pres Microsofta.

Jediny co me nejvic stve, je ten IrDa na ovladani TV a ostatnich spotrebicu, maji ho jen TOP android modely a ten se fakt hodi. ten budu nejvic postradat :(

Takže co myslíte?

Mockrát děkuji za vase nazory rady :)
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Apple uz nikdy?Tak to nevim proc te to zrovna tolik tahne k WP.Mam momentalne vsecky 3 systemy doma(iP5,L925 a nejaky androidy).
U WP mi vadi opravdu spatne internetove prohlizece.Neintuitivni,omezene funkce a ani rychlost neni nic moc.Dale se mi nelibi nekdy opozdene notifikace.
Prostredi neni spatne a imho je nejlepsi v podani amoledu od Nokie.Urcite se mi libi vic nez ten u Samsungu.Hlavne je na lepsi urovni citelnost na slunci.Fotaky maji Nokie opravdu bezkonkurencni.Budes mile prekvapen.Hlavne v horsich svetelnych podminkach a bez blesku.
Co se tyce rychlosti tak je to spis jen takove siditko na uzivatele.Diky animacim ktere u androidu jdou vypnout.Pak uz je rychlost v prostredi na strane androidu(aspon u tech lepsich pripadne Nexe).

Nebudu ti WP rozmlouvat.Jsou to jen moje subjektivni zkusenosti.Byt tebou tak jdu do Nexuse protoze to je opravdu to nejlepsi z androidu.Oproti Nokii zaostava pouze ve fotaku.Jinak nevim v cem by WP mohlo byt vyrazne lepsi.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od LivArt »

Nebylo by lepší místo dnes už starší 1020 vzít aktuální novinku 930? Sice je tam trochu nadsazená cena oproti tvýmu rozpočtu, ale zas je to aktuální highend, stejně jako předtím byl S4.
Nebo to vzít úplně jiným směrem, třeba k (pro mne nepochopitelně) opomíjenému Blackberry a jejich aktuální vlajkové lodi Z30?
Uživatelský avatar
RetroCrew
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: stř 29. pro 2010 17:23:33
Typ mobilu / ROM: HTC 10 Carbon Grey

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od RetroCrew »

Sam mam doma Lumii 820 a Samsung SIII.WP je rozhodne lepsi, rychlejsi a spolehlivejsi ve vsech ohledech.Az vyjde na trh Lumia 930, zbavim se SIII a uz budu ciste jen WP.Samsunga jsem dostal k vanocum jako druhej pracovni telefon, Lumii mam uz 9 mesicu a uz nechci menit, jen uz by to chtelo vetsi display...Za me, pockej na 930 nebo kup 1520, je to padlo ale luxusni, baterka v plny zatezi vydrzi dva dny, klidne i vic.
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Predevsim dekuji za velmi rychle reakce :)
A ted zpet k věci:
Nevim proc, ale ten nexus me proste nelaka, je to takový divný a abych mel smysluplnou vymluvu, ma to jen 16GB.
S tou 930, videl jsem uu recenzi a hlavme taky cenu. No myslim ze to bylo zase kolem 16ti tisíc, a ze by to byla úplně sláva, to se mi nezda, ted koulam ma loňské videopohledy na tu 1020,tak to jeste pak srovnam s tou 930,abych vedel, jak se lisi.
Co se tyce 1520, 6" je vazme moc a pro me nepřípustné. Uz S4 s 5" je pro me vážně strop a i tak mi vadi obcas v kapse.
Ale je pravda, ze jsem si zvykl a prave koukám, ze lumie maji "jen" 4,5"... Co se týče toho stáří, me asi fakt laka jem tem foťák a rychlost, takze zda to ma naky ficurky jako ma ted S4,stejne to za chvili přejde. I u S4 to preslo a využivam toho minimum.
Ohledně BlackBerry se ještě podívám, ale moc. Tomu nefandim.

Poslední reakce patri na Apple, ten uz nikdy proto, kvůli debilnímu iTunes. To je ta brzda a uz to nechci zazit. Je pravda, ze ted mam ipod a uz tak se to stve, ale ipoda potrebuji predelat jednou za cas, takze to rozdejcham. Appla jsem mel, kdyz poprve vysel a to byl vážně nejlepší telefon v te době, protože nebyla zadna konkurence. Ted je to to same jako ostatní a netahne me to ke koupi. I kdyz vim, ze system maji fakt vymazleny, iTunes je největší brzda a jako duvod mi to stačí. Chapu, ze mas asi jiny názor, ale ja si to už zazil a mam takovy nazor.

Ps: kdyz ted koukam ma ty videopohledy z t, lumie, tak oběť to bude velika, Android je fakt velmi přizpůsobitelny. Ale ta stabilita no, presne jak pise RetroCrew. Me ten android proste ted v poslední dobe hodne zklamal. Ted momentalne mam novou Rom, rychlost paradni, jak pisu tenhle prispevek, tak takhle rychlou Swift klavesnici jsem jeste nemel, ale zase nejsou poradne sluzny Google, takže proste je to blbý

píšu z mobilu
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Zklamal te android nebo Samsung?To je totiz trosku rozdil ;) Ale jestli te WP lakaji tak je klidne zkus.Vratit se da vzdycky
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Tot otázka :D no mozna mas vlastně i pravdu, ale stejně ten nexus me proste nebere :D musim to pořádně jeste promyslel, zkusit nekde v kramu najit tu 1020,abych si to osahal, vyzkoušel, pak taky vyhledal aplikace, zda jsou dostupná i na windows... A taky nejak zjistit, zda jsou na 1020 nejake aktualizace ohledne vylepseni systému, ted koukám, ze 1020 je s windows 8, ale uz jsou i win 8.1 a co jsem zatím pochopil, meli by byt i prave na ni.. Takze taky v tomhle směru, zda s ni ještě bude Microsoft dlouho počítat a delat vylepšení v systému.

píšu z mobilu
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Co se tyce podpory od Microsoftu tak tam problem nehledej.Ta bude jeste dlouho i u starsich Nokii nez je 1020.
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Takze ne nejako jsem zvyklý u Samsungu, ze treba pri koupi GN 10.1 jsem zjistil, ze byla jen jedna jedina aktualizace a tecka? :D

píšu z mobilu
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

A s tou 1020 si ses jistej?Imho nenabizi o moc vic nez 925.Aspon ne tolik jakej je mezi nema cenovej rozdil.Prakticky jen fotak(i u 925 je stejne lepsi nez ty nejlepsi androidy) a interni pameti.Zpracovani u 925 je opravdu skvele.Hlavne masivni hlinikovy ramecek dodava tomu telefonu neskutecnej pocit pevnosti.
Nicmene spis bych sel po tom nejlepsim od WP ...takze po 930.Ta cena by nemela byt tak vysoka.Aspon se to psalo.Tipuju tak 13500.Nokia ma celosvetovou(nebo celoevropskou ted nevim) zaruku takze ti do servisu vemou i sedivku.To uz si pripadne vyguglis.
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Ted koukám na tu 930, cena startuje na 16490,- a co jsem koukal na YouTube, tak snapdragon 800, fullhd display, jen 16GB pamet a Ram 2GB a na tohle vse je jen 2400mAh... Coz je fakt malo, ten procak s displayem musej zrat min. Jako me ted na S4, chapu, ze fullhd bude fakt luxus, ale zase neni to zbytečné?

925 vs 1020: co jsem vypozoroval, tak mi hraje vic do karet 1020 z techto důvodu: (kdyz ovsem pominu tloušťku a ten zadni kryt, to ma lepsi 925)
1) 2GB Ram
2) 32GB paměť
3) foťák
4) umístěny reproduktor (925 ho ma ma zadech jako S4, a to neni prakticky, protože kdyz je polozen na zada, je utlumeny, a 1020 ho ma zespoda. A taky jsem slysel, ze 1020 ho ma lepší (ale to tvrdí na mobilnetu :D)
5) pri natáčení videa lepší zvuk


píšu z mobilu
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Zvuk je v pohode i kdyz je polozena na zadech.Myslim ze 925 jde koupit i s 32gb pameti.Ale to uz zas bude drazsi.
Nicmene baterka neni zadna slava ani s tim dvoujadrem ktere je u 925/1020.
930 bude mit rozhodne lepsi vydrz a urcite nebude horsi nez u tech dvou.Zalezi i na optimalizaci a verim ze proto neco udelaji .S 2500mAh baterkou toho jde imho docilit.
Pamet u 930 je 32gb a pokud by byla cena nizsi nez je ted v predprodeji tak stoji za premysleli.I kdyz je ten Hw v 1020 dostacuji ...tak ale uz neni moc perspektivni a kor za ty penize.
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

tak Lumia 925 32GB, 9890,- .. no proste me ta 925 netahne.. navic ta 1020 se da ze stejneho kramu sehnat za 10500,-, takze rozdil v cene nulovy, v telefonech to co jsem psal posledne.

No s tou 930 mi motas hlavu :D jako ta cena je ted fakt desna a nema moc cenu o tom premyslet.
tady jsem koukal na srovnání: http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... 80%2c51943

Zase je teď otázka, proč najednou má lumia Snapdragon 800?, kterej byl hlavně pro android... právě že Windows byly známí tím, že jim bohatě stačí dvoujádro. Je to jen kvuli tomu displayi? dyt to dvoujadro zvlada i ty desne velky fotky na 1020. 930 je taky zase jeste o něco težší! :D
Prostě nevidím v té 930 větší přínos, oproti ty 1020. Display, je fakt krasa mit tak maly FullHD, ale zjistil jsem, že je to fakt jen na machrování no.
a taky 930 nema ty hodiny na vyplem displayi, coz ja zase chci, protoze mi to vynahradi "Letmý pohled" z S4.

Spíš bych teď řešil problém, že kdyz to vyměním, tak co když zjistil, že i přes veškerou snahu, mi to prostě vyhovovat nebude (WP)? protože z 1020 S4 neudělám :D (ta je pořád dražší)
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

No to dvoujadro staci i na androidu pro bezproblemovej chod vsech aplikaci a systemu.Duvod proc je ve vsech lepsich nokiich prave tento dvoujadrovej procak je ten ze W8 ctyrjadra nepodporoval :-D Takze to nebylo jen kvuli tomu ze by to stacilo.
Myslim ze az posledni aktualizace systemu GDR3 prinesla podporu S800,vyssiho rozliseni a vetsich uhlopricek.Takze proto vysla 1020 takhle priskrcena.
Ja bych byl hlavne zvedavej jak bude display u 930 vypadat.Ne kvuli rozliseni ale kvuli tomu ze to bude nova vlajkova lod a nejakej rozdil tam bude muset byt.Kor kdyz Nokia dela imho nejlepsi displaye.
Navic tam budou urcite i jine zajimave novinky nez jen pocet jader a rozliseni.A taky to bude posledni telefon od Nokie
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Jo takhle :D // a kdyz uz v tom mas takovy prehled, nasel jsem, ze win8.1 by meli dostat vsechny nokie s win 8, a jelikoz je ctyrjadro jenom jedno, tak na tehlech dvoujadrech by mel byt chod taky bezproblemovy ne?
No kdyz to shrnu, chci ten telefon fakt jen uz na ty dulezity veci + fotak, takze kupovat zase vlajkovou lod mi uz prijde zbytecny, protoze to bych asi radsi sel zase do jinyho androida :D takze asi teda ta Lumia 1020... hlavne vse zalezi, zda tu svou S4 dokazu za tuhle cenu prodat, abych nemusel nic doplacet.. coz bude asi tezky :(

píšu z tabletu
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Jj dostanou vsecky 8.1
Samozrejme ze ten chod je naprosto bezproblemovej.To vubec neres.Je fakt ze pokud na tom nechces hrat hry tak staci uplne v klidu ta 1020(samozrejme myslim do budoucna pac ted spustis na tom Hw uplne vsecko co je ve storu).
Jak je ten Samsung starej?Priplacet kazdopadne budes muset pokud rikas ze 1020 stoji u vas pres 10k
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

S4 je stara přesně 1 rok, kupoval jsem ji loni na čarodky. Co koukám po bazarech, tak se cena pohybuje okolo 8 tisíc. Ale kolikrát je i tak ten jejich dcl znatelně použitej (oděrky, skrábance).. já ho mam fakt jak novej. co jsem koukal, tak u nás ve měste se da sehnat za 10500 Kč, bez DPH jsem na nějakých 8tis. (+ náký drobný).
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od verny94 »

Přesunuto do správné sekce :)
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

To pocitej tak 7.5k
Ja prodal nedavno taky jednu ale byla novejsi a za 7.8k.Navic k ni bylo nejake prislusenstvi.
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Hm, no zkusím to a uvidím, dokonce by měla platit ještě i záruka, protoze Knox stále nemam a mělo by fungovat vynulování počítadla.
jinak k tomu mam jeste 64GB kartu a redukci k TV, eventuelně stojánek do auta (ale ten by mozna sel i na tu Nokii), protoze rozmerove je i pro Galaxy Note :D

Nějak to zkusim a uvidime.
Každopádně moc děkuji za postřehy, rady a názory :)
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Doorn »

Samsung asi fakt ničí lidi. :D To je děs jak zasekanost a nespolehlivost Samsungu dokázala v člověku vyvolat takový odpor k androidu. Zkus prostě jinou značku.
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Njn, nevim zda je to tím, že jsem fakt zarytej Samsungďák, ale proste co jsem zkoušel jine androidy, tak samsung byl proste pro me vzdy to nej. (ovšem hledel jsem na fce-fičurky a vykon), i ta graficka nastavba se mi nejvic libi, v tom je proste the best, ale s tim systemem je to na prd no. hral jsem si s LG G2, prislo mi (ale zda to neni tim, ze na svuj uz jsem byl zvyklej a G2 bylo pro me neco novyho), že prave G2 ma i lepsi display nez S4. ale kdyz jsem sroloval blbou notifikacni listu dolu, nestacil jsem se divit, co za humus se pod ni skryva.. na druhe strane na starem Galaxy S jsem mel Cyanogen (coz je vlastne osekany jako Google edice) a ten mi zase prijde az moc "suchej"... Alternativa supermobilu by ted mohly byt nove Xperie, ale ty zas podle recenzi maji chyby jinde.. takze si proste nevyberu.. jak jsem už psal, nejvic mi bude chybet infraport pro ovladani elektroniky a super posilani pres WifiDirect.. to se samsungu vazne povedlo.
Ale podpora a optimalizace je vazne desna :(

PS: já vim, jsem dost náročnej :D
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

To ze ma G2 lepsi display neni zadna novinka.Kazdemu vyhovuje neco jineho ale minimalne citelnost na slunci je uplne nekde jinde u G2.Pokud Amoled tak leda u Nokie.Ale to uz sem psal.
Nevim co se ti Lg zdalo na liste jako hnus ale je fakt ze u WP to nehrozi pac vypadaji vsechny stejne :-)
WP telefony maji take mnoho chyb.Ale na to si uz musis prijit sam :-)
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

no vubec to usporadani, ty barvy, proste moc preplacany..ale jasny, uznavam, jsem zvykly na samsung a proto se mi to u LG nelibilo.. a jak jsem jiz psal, WP jsou s designem uz totalne nekde jinde :D je to jen si zvyknout no :D
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Doorn »

Pises, ze je ta nadstavba best ale system je na hovno. Neni to spis naopak? Co je best na systemu ktery je zasekava, porad neco pada a nefunguje a ty ficury? Vsak vetsinou ani poradne nefungujou.
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od cardi »

Zajimave to co zde ctu :) mam S4ku a klidne bych sel znovu s do napr S5tky, nemam sebemensi problém s nicim na S4cke divne ;)

@telefon    
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

no že ta nadstavba má dobrou myšlenku, ale realizace je spatna, protoze to neni optimalizovane... jako ja jsem s tim telefonem taky "spokojen", ale uz se mi mockrat stalo, ze to proste v nejnutnejsi chvili nefungovalo a to me prave mrzi...
uz jen to, ze treba kdyz mam zrovna chat, tak napisu zpravu, odeslu, vypnu display.. do 2 minut mi prijde odpoved, takze zapnu display, rovnou ze zamk. obr. otevru pres notifikacni listu chat, odepisu a zase zamknu a takhle rychle po sobe to staci opakovat treba 10x a uz je videt, jak se to porad vic a vic zpomaluje, seka se to apod. a to mam momentalne strasne rychlou ROM (zatim nejrychlejsi co jsem kdy mel), vsechny animace vypnute, prebytecne procesy taky vypnute, RAM mi zere do 600MB (pri jinych ROM ci origo ROM to zere kolem 1,2GB v klidovem stavu) a stejne to neni STABILNĚ svizny.

jiny pripad, byl jsem na dovce na lyzich (ani nebyla zadna zima - nizka teplota!), vyndal jsem telefon z kapsy na sjezdovce a byl tuhej (proste jsem nemohl zapnout display), musel jsem provest reset a az pak sel pouzivat.

a to jsou prave ty duvody, co me k tomuhle nutí! .. u takovehleho telefonu je to proste zbytecne :( ano, je to jednou za cas, vzdycky jsem byl nazoru, ze to preziju, neni to nijak hrozny, par vterin navic, jenze kdyz potrebujete neco fakt rychle (poznamku, nebo i treba si prediktovat rychle cislo), tak to nastve..
opet, byl jsem u zubare, ze mi da cislo, odemknul jsem telefon, dal jsem aplikaci telefon a v tom momentu to na 1,5 minuty zamrzlo... kdykoliv jindy tohle udeam, vzdy to jede hned, ale tam zrovna to neslo, to je proste naschval..

a jak jsem ted psal, kdyz v klidu pouzivam telefon, vse bezi, chci nekomu neco ukazat, zamrzne.. to je proste smula :(

a je to taky tim, ze jsem dcl vybiravej a asi porad nemuzu pochopit, ze to co je vzhledove osklivy, neni dobry jako celek :D viz prave ten touchwiz, mne se to libi a vidite, jaky jsou problemy, nexus se mi nelibi a vsichni jsou spokojeny :D a urcite vim, ze kdyz prejdu na WP, tak toho budu ze zacatku nesmirne litovat (po graficke strance) :D uz jen kdyz vidim webovy stranky jejich Windows Storu, to je tak "pastva pro oci" :D zato Google Play je podle me hezky udelanej
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od cardi »

Tak to jsem hodne zvedavej na co prejdes a jak budes nadavat potom :X s tim psanim co pises mi to co jsi uvedl za problem neudelalo tak ja nvm je pravda ze mam S4ku pul roku a instaluju co chvilka neco a zatim v poho ;)
edit: tak co uz vis na co prejdes? :)
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Promin, ono kdyz editujes, tak to nevidim jako novy prispevek a tak jsem si toho vsiml az ted, kdyz jsem se nahodou rozhodl, ze zase neco napisu :D

no chci definitivně přejít na tu Lumii 1020..ted je otazka jak rychle mi to finance dovolí a jinak jsme zvědaví dva :D

taky další věc, nechci tohle forum opoustet (takovy prace nez jsem se tu zabydlel :D), protoze lepsi snad nikde neni, videl jsem ted par ceskych for o WP a to je des jak ten system :D.. proc to nemuze byt takhle hezky vymazleny jako tady? :D

EDIT: takže dalsi dilema.. jelikoz se mi koupe telefonu odviji na reklamaci jineho telefonu u Alzy (ale je na splatky), a tak kdyby to vyslo, mohu si ho u nich koupit + doplatek ceny (coz je super)..JENZE..zjistil jsem, ze na Alze sezenu Lumii 1020 (vsechny 3 barvy) cca za 11600,- ve 32GB (coz je normalni prodavana verze), jenze O2, ma za 13000,- variantu 64GB..coz uz je teda vyzva.. jenze hacek je prave v ty alze, protoze telefon je na splatky a ty jeste bezi, proto kdyz si koupim jiny tel., v minimalni hodnote toho reklamovaneho, tak se nic nekomplikuje a je to cajk.. no ale kdyz ted vim, ze za 1tis navic bych mohl mit 2x vetsi kapacitu?? to je teda situace! :( (vse samozrejmee zaleni, jak dopadne ta reklamacka)..ale ta mi "vyresi", ze mohu mit novej telefon. a bohuzel ta 64GB umi sehnat jen O2, naka special edice bo co.. :(
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od cardi »

Ty přecházíte z andridu na wp? Tak to ja bych tedka urco neudělal, ja udělal opak a jsem zcela spokojen ;) Hodně štěstí ;)

@telefon    
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“