Aréna telefonů[Diskuze] Na co přejít z S4?

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od ramon.dexter »

Yang15 píše:(coz je vlastne osekany jako Google edice)
Prosimtě, co to meleš? Jak osekanej? To je čistej android, stejně jako máš čistý windows bez bordelu. Nebo snad chceš říct, že windows narvaný výrobce notebooků nepoužitelným softwarem, jsou lepší, než čistá instalace? Poradím ti - pokud něčemu nerozumíš, radši se zdrž komentářů.

Naopak, to co prodává Samsung, je zacpaný balastem, kterej je většinou naprosto k ničemu a pouze zpomaluje celej systém.

Plno lidí utíká od samsungu, protože i jeho vlajkový lodě jsou hned po koupi zasekaný - proč asi? Protože jsou narvaný tunou zbytečností, který mají krátkodobej "wow" efekt, ale po delší době jenom vadí a brzdí.

Tak nějak nechápu, o co ti vlastně jde. Chceš vychytávky, tak si chceš pořídit systém, kterej vychytávky nemá a uživateli nic neumožní.

/Omlouvám se za emotivní reakci, ale na tyhle nesmysly nešlo nereagovat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od xanthor »

Rozdíl je ovšem v tom, že do (desktopových) Windows doinstaluješ dodatečně cokoliv, ale některé funkce nadstaveb typu Touchwiz do Androidu nedostaneš (leda složitě a s nutností rootovat). Ale souhlasím, že většinou to jsou nesmysly, bez kterých není problém se obejít.
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od cardi »

Mam S4řku a nemam problem se zasekanym mobilem, s tim co v neme je jsem pocital a prot do samsunga taky sel, a gesta atd. se mi libi a pouzivam dene na coz jsem si zvykl .) Ale 100 lidi 100 chuti .)
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

ramon.dexter píše:
Prosimtě, co to meleš? Jak osekanej? To je čistej android, stejně jako máš čistý windows bez bordelu. Nebo snad chceš říct, že windows narvaný výrobce notebooků nepoužitelným softwarem, jsou lepší, než čistá instalace? Poradím ti - pokud něčemu nerozumíš, radši se zdrž komentářů.
jak co to melu?, v porovnání s nadstavbama je to osekany, ja vim, ze je to cistej android, ale jak psal xanthor, 100lidi, 100chuti, a mne prave prijde cistej android vuci nadstavbe "osekanej" -> bez vkusu, nic vic to neumi.. a tve prirovnani k windows s balastem neni zrovna trefne, protoze jak take zminoval xanthor, vse se da doinstalovat, kdezto zde je to uz problem (ale ono neni ani co, protoze nexus vychytavky neumi), kazdopadne balast ve windows je opravdu nepotrebny a jedna se o propagacni programy, ktere nic neumi, kdezto blbosti od samsungu (NE ALE VSECHNY) maji myslenku, ale nejsou dobre optimalizovany!

nechci se hadat (protoze vidim, že ty mas sám Nexus, a logicky si budes branit svoje, a ja zase svoje (to same jako iOS vs Android).. ale ja to popisuji z meho pohledu, jakoze Samsung(či jiná nadstavba) proti GoogleEdici..
Uznávám, že je to rychlý, suprový, a dost stabilní, ale z pohledu "meho preplacanyho systemu" je to jen cisty android, ktery umi byt jen rychly, nic vic.. a stoji to samy, jako ten preplacany (napr. Nexus 5 vs S4 => cca okolo 12tis)


a jsem toho nazoru, ze mit na cistem systemu 4jadro 2,3GHz je blbost, kdyz se to stejne dokaze sekat, protoze v pripade Nexusu je treba si plno veci doinstalovat, staci nahrat par programu, launcher a zmenit systemovy appky a taky se to zacne zpomalovat a drbat, i kdyz porad min nez na nadstavbach.
Navic az to rootnes (protoze to se taky hodi, tak to taky zacne lehce delat bordel).

Dneska jsem ze zvedavosti jeste koukal na Nexus 5 (jako alternativa za tu Lumii), cena a pamet je stejna, takze proc ne. Na Nexusu mi vadi teda fotak, at je marketing jakej chce, ale nikdo mi nevezme, ze S4 udela hezci (v podani barev a rozliseni) fotku nez Nexus 5 (idealnim pocasi) (i kdyz pozor, verim, ze Nexus udela lepsi video diky optice, popripade hezci fotku (zaostrenejni) v nejakych situacich).
Ten cistej Android me proste brzi, sice rychlost je fakt uzasna, ale me to prijde "suchy"..(zvyk ze samsungu)..preci jen, WP ma i lepsi optimalizaci. Chapu, ze je uzamcenej (jako iOS), ale popravde, ja jsem se nablbnul na ten samsungach a stejne mi ta volnost moc nedala, ze zacatku jsem nastavoval a menil co slo, vse jsem si vymazlil, pak se to postupem casu zaclo sekat, pak prisli naky aktualizace ROMky, jednou za acs jsem telefon vycistil a pak se mi to uz znova nechtelo vsechno nastavovat znova, takze jsem uz nastavil jsem par veci, za tech par let jsem uz linej to porad znova nastavovat, takze uz menim jen to nejnutnejsi a zvykl jsem si na to puvodni..takze to, ze je to volny, je pekny a laka to, ale pak casem stejne prijdete na to, ze to zadna pecka neni. (potrebna k zivotu)
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Yang15: Hele nebudu se zastavat zadne strany ale bud si jiste ze N5 nezpomaluje ani nezalaguje nainstalovanim x desitek aplikaci.To si trosku prestrelil ;) I po naistalovani aplikaci bude porad stejne rychlej a rychlejsi nez WP.Vykon vyuzijes na rychlejsi spousteni aplikaci a hry.A mas dostatek i do budoucna.Kazdopadne cistej android neni pro kazdeho a pokud ti nevyhovuje tak nevidim duvod aby si nad nim dal uvazoval a obhajoval si Nokii :)

mimochodem 930 uz zacina na 14.5k :)
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Tak ok, ale bohuzel stejne to nikdy nebude tak optimalizovany jako to ma konkurence (ne ze ji nadrzuju, fakt jedine android, ale pravda boli)

A jak jsem uz rikal, jedina Nokia, ktera by mi vyhovovala je 1020.. ta 930 je k nicemu. Nechci to obhajovat, spis me to primo depta, ze ja, kterej vsude krici jedine Android! Jsem nucen jit do neceho jinyho, protoze me to zklamalo. A jak jsi psal, cistej android neni pro kazdyho. A i kdybych sel nakonec do nexuxu, pohoršil bych si s fotakem, coz je celkem u me dulezity, holt nic neni dokonaly a vsude je nejaky kompromis :(
A nexus taky není zrovna vzhledove nejak povedenej. (Nezaujme)

píšu z mobilu
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

To s tou 930 sem sem dal jen pro info. ;)
Jinak nevim na co narazis ale Nexus je opravdu skvele optimalizovanej a konkurence na v podobe Nokii s WP na tom nejsou lepe.Mluvim z vlastni zkusenosti.Ono s tou stabilitou je to jen takove siditko na uzivatele.Mluvim o realite a ne minulosti
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Jasny:)
Tak to je dobre, prave takovehle info potrebuji, kdyz to mas vyzkousene, ja totiz bobuzel vychazim jen z videi z rencezi, i kdyz mam svuj nazor ma redakce typu mobilnet, smartmania a mobilmania, protoze nekdy (i casto) co oni tam placaj, je pro smich, tak ja se zaměřil predevsim na videa, kdy se listovalo systemem. Novy WP vypadaji uz opravdu jinak a co jsem cetl jinde po forech ci clancich, hodne si je chvali. Me od toho cistyho androidu opravdu odrazuje fakt jen ten styl a vzhled.pak teda ten fotak, ted jsem procetl asi 4 recenze o fotaku a pak dalsi recenze v porovnani s jinymi mobili (hlavne S4) a nexus na tom neni nejlip. S S4, co se tyce fotek jsem naprosto spokojen a tak se mi logicky nechce jit k horsimu, protoze ten fotak je pro me vyznamnej. Video je ovsem u S4 tragicky, teda bylo super, nez jsem si poridil (GoPro), ted kdyz natacim S4, tak se divim, jak jsem s tim mohl ze zacatku tocit :D

Ja jsem psal na zacatku, ucelem je mit neco plynulyho, ne nejlepsiho a nejdrazsiho, ale aby to stale bylo v necem dobry.
Asi jsem uz rozhodlej, ze u ty Nokie me laka fotak, ale desim se systemu a kompatibility s google věcmi (chrome, google apod) protoze jsem se tak nejak dozvedel, ze vychozim vyhledavacem je Bing. :-! .. trochu mi v tom nahrava to, ze mam par znamych, kteri prave byli na androidu a přešli na WP a tvrdi ze parada, pulka z nich pritom jedou jeste na starejch win. Ty novy jsou pry o necem jinem.
Taky me laka zase zkusit neco jinyho.
Kazdopadne, dokud to nezkusim, sam na to neprijdu. Predtim jsem taky fandil applu, a az kdyz jsem mel, zjistil jsem, ze od roku cca 2009 je to des největší.

píšu z mobilu
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Bohuzel na chrome zapomen :( To me na tom hodne stve.Tak jasny...fotak nema nikdo lepsi.A vzhled Lumii je imho taky skvelej.Ale to uz je subjektivni.
IvanGS
Robot
Příspěvky: 946
Registrován: pát 01. úno 2013 16:30:08
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB CZ
Tablet: Asus Transformer Pad Infinity TF700T
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 32GB 3G

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od IvanGS »

Myslím, že pro autora není dokonalý telefon, jde o to vybrat typ s nejméně nedostatky, ale netroufnu si radit, mám pocit, že trochu tápe. Chce v podstatě všechno dokonalé včetně výkonu, ale nemusí to být špička, možná i z finančních důvodů, ale to možná spekuluji. Nechce suchý, ani přeplácaný systém. Rád fotí, rád si hraje, počítá volnou RAM, požaduje rychlost a výkon, aplikace, ale nemusí to být žádný TOP. 4,5" je málo, přes 5" moc. WP vlastně ani neví jestli chce a má z něj strach, ale na zmíněné Nokii se mu líbí foták. Rád si dělá tuning (osobně myslím, že je to zdroj vedlejších problémů, ale proti gustu...). Osobně netuším, co mu poradit. N5 je suchý, G2 přeplácaný posuzováno mj. podle srolované horní lišty (pozn.: dá se nastavit co má obsahovat). Já mám G2, pro mne 98% ideál, ale nedostatky má také, prostě jako všechny telefony. Jediné, co tak nějak cítím a dovolil bych si doporučit, je zůstat u Androidu. Držím palce a přeji dobrou volbu.
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Doorn »

Komu není radno... Já už bych se na nějaké rady vykašlal, člověku co na základě zasekanosti a neschopnosti Samsungu odepíše celý android, tomu nemá smysl radit.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od ludekbrno »

Yang15:
K té plynulosti a zasekanosti WP vs. Android je potřeba doplnit zásadní věc. Ta zdánlivá vyšší plynulost WP (také iOS) na srovnatelném hardware proti Androidu je jen obyčejný podvod na uživatele. Jednoduše při vývoji systému dali vyšší prioritu obsluze zobrazení před samotnými prováděnými operacemi na pozadí. Výsledkem je to, že i když u WP čekáš na nějakou akci, tak je pořád určitá část výkonu procesoru vyhrazena pro zobrazování animací a ty jedou stále plynule. U Androidu nikoliv, tam je praktick všechen výkon použit na provedení akce a jen minimum v té chvíli na zobrazování animací a ty proto někdy můžou zadrhnout. Jenže ve skutečnosti budeš čekat srovnatelně dlouho, jen u WP nemáš pocit, že čekáš, protože tě "opije rohlíkem" plynulá animace. Není tedy pravda, že by WP byly lépe optimalizované nebo snad dokonce rychlejší na stejném HW. To ani náhodou, jen to čekání lépe maskují. Uznávám ale, že to mají vymyšlené dobře a spousta lidí jim na to skočí :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
frydas
Androiďák!
Příspěvky: 346
Registrován: pát 23. srp 2013 8:54:54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo
Bydliště: BRNO

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od frydas »

tak si animace vypnu ne :P
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Doorn »

Ludekbrno: Jsem fanousek androidu a WP se mi absolutne nelibi, ale ten tvuj komentar mi prihde uplne mimo. Mas nejaky zdroj?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Frydas : Ano u androidu tu animaci vypnes.U WP ji nevypnes.A proto kdyz pak mas nejakej dobre odladenej android,vypnes animace tak WP v rychlosti rozdupe.Diky tem animacim ktere otravuji uplne vsude.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od ludekbrno »

Doorn:
Hledej, najdeš. Je to obecně známý fakt. Viděl jsem i nějaký podrobnější odborný článek, ale je to už delší dobu a odkaz nemám. Nicméně je to logicky i jediné možné vysvětlení. Mimochodem, mám doma i pěkný důkaz. Mám lowendový netbook s windows 8, kde jsou dvě rozhraní. Klasický desktop a nebo Metro. Hardwarově je hodně slabý, takže všechno dlouho trvá a zadrhává se. Jenže když přepnu na rozhraní Metro (totéž, jako u WP), tak mám pocit, že je to uplně jiný přístroj, protože vše jede hezky plynule. Ovšem když si vezmu stopky, zjistím, že na každou akci čekám úplně stejně dlouho, jen u rozhraní Metro je to překryto plynule se pohybující animací. To je celé tajemství "rychlosti" WP. Skrývá se ve vysoké prioritě vizuálního rozhraní.

Edit: toto se řešilo už zpočátku u Androidu vs. iOS. Bylo totiž zvláštní, že iPhony i na papírově slabším hardware jely krásně plynule a přitom benchmarky byly +/- podobně. Byl to stejný princip, Apple taky v iOS zavedl prioritu vizuálním animacím a WP to přebraly. U Androidu to nejde, vyžadovalo by to hluboké zásahy do systému jen kvůli fiktivnímu zlepšení.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od -Pavel- »

Nebuďte naivní, mám momentálně WP8.1, kde rychlost i s animací je drtivá oproti čistému min. 4.3 androidu a psát o plynulosti u starších verzích bych se styděl psát i tady na androidfóru. Protože jsem vlastnil mnoho top HW modelů s androidem a zkusil i WP, tak jsem poprvé zažil super optimalizaci a kdyby jste zkusili WP, tak si necháte řeči o podvodu na uživatelých. Podle významných serverů co testují WP i jiné platformy, je optimalizace WP a androidu jako nebe a dudy. Nejhorší je, že to uzná mnoho odborníků, jen tady je to podvod na lidi. Na druhou stranu jsem na fóru o androidu. Plynulost a animačnost WP8.1 vždy a všude androidu natrhne prdel a já mohu pouze doporučit zkusit min. 4.3 čistý android porovnat s WP a uvidíte sami. Odborná veřejnost to zkusila a přijala tento fakt. Hezký večer. :-)
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Doorn »

Ludekbrno: Proc bych mel hledat neco, kdyz neverim, ze to existuje. Ty tvrdis, ze jo, tak mi ukaz nejaky dukaz a ne jen to, ze to je prece logicke.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mirda86 »

Pavel : Opakuju.Doma se valela l925 a kdyz ji porovnam napr. s XZ na 4.3 (nebudu furt porovnavat s Nexem)tak android byl po vypnuti animaci rychlejsi a presto se nelagoval.925 se prakticky taky nelaguje ale animace tam porad jsou.Oba dva sou +- ve stejne cenove relaci.Z vlastni zkusenosti mi takove porovnani staci.A nejake vyznamne servery?To je co?To je k smichu...
Jedine s cim souhlasim je ze WP = kazdej model dobre(stejne) odladenej.U androidu uz musis vybirat.Kor mezi cinanama a podobne.
Mich-a-l
Stálý androiďák
Příspěvky: 196
Registrován: sob 29. led 2011 11:23:35
Typ mobilu / ROM: LG D620r G2 Mini
Mobil 2 / ROM: Samsung S7580 Galaxy Trend Plus
Tablet: ASUS EEE Pad Transformer TF300T

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Mich-a-l »

" ....... the core reason why Android is laggy is the way it treats UI rendering. While on iOS UI rendering happens in a separate thread with real-time priority, on Android this happens in the main thread with normal priority......."

Zdroj: http://www.phonearena.com/news/Here-is- ... re_id24434

edit1: podobne vysvetlenie som nasiel aj na mnohych inych strankach
Naposledy upravil(a) Mich-a-l dne sob 24. kvě 2014 21:45:03, celkem upraveno 1 x.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od -Pavel- »

Také bych se opakoval a protože znám android od verze 1.6, až do 4.4 v čisté formě není důvod abych měnil názor. Animace ve Windows Phone jsou přechodové efekty, ale ve výsledku nelagují a nespustí se v mnoha případej chybovou hláškou, nebo ...

Mirda86: jsem rád, že jsi napsal tu poslední větu, protože o tom to je. O zasekanosti se mluví i u Samsungu S4-5 a to i zde na tomto fóru, vlastně u androidu obecně, ještě jsem nezažil zasekanou Nokia Lumia 5xx za 4 tisíce. WP není dokonalý systém, to rozhodně ne, ale to co ho zdobí, je odladěnost a plynulost systému. U androidu se musí telefon pečlivě vybírat a o tom to je, pokud chceš sladit android a HW, musíš zaplatit, ale u WP je jedno co držíš v ruce, pořád je to stejně odladěný a plynulý systém, to je zase fakt. Protože nejsem blázen polemizovat na android fóru o WP, jdu čučet na TV. Hezký večer. :-)
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od cardi »

A porad tu nekdo bude brecet jak se mu S4 seka atd. proc ja ten problem nemam? a mam xdesitek apl. ve founu a jedu v klidu? kurna to mi trha zilky :X Jinak jestli to zasekani neni tim ze tam instalujou hovadi a apl. nedoaldene tretich str, ze ale muj nazora. Jinak kdyz nekdo nadava na to co se seka at si to nekupuje ne? Jednoduche, ale jo 100 lidi 100 chuti .) Jinak jsem byl majitelen 720tky a po prechodu na Sko bych rozhodne zpet nesel, system tak omrzel des, a dotahujou to co uz davno android ma. Jenom muj pocit.) Nerikam, ze bych se nekdy nevrátil zpet na wp, ale tedka rozhodne ne.
Uživatelský avatar
frydas
Androiďák!
Příspěvky: 346
Registrován: pát 23. srp 2013 8:54:54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo
Bydliště: BRNO

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od frydas »

cardi, to ti možná přijde, že se ti neseká, protože jsi neměl nějakej opravdu vyladěnej stroj v ruce :) ale pokud máš doopravdy neseakjící se samsung, tak si ho nechej zarámovat do vitrínky
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od ludekbrno »

Doorn píše:Ludekbrno: Proc bych mel hledat neco, kdyz neverim, ze to existuje. Ty tvrdis, ze jo, tak mi ukaz nejaky dukaz a ne jen to, ze to je prece logicke.
Já ti nic dokazovat nepotřebuju. Mě je naprosto ukradené, jestli mi věříš nebo ne :-) Já vím, proč tam ten vizuální rozdíl v plynulosti je a že to nevíš ty, to je tvůj problém. Ono to je jasné už z logiky věci nebo si snad myslíš, že iOS nebo WP jsou perpeetum mobile, že dokážou na stejném hardware běhat mnohem rychleji? Ne, nejsou. Ono si stačí najít nějaké benchmarky hardwarově srovnatelných telefonů s WP a Androidem a uvidíš, že to je výkonově +/- stejné. Nebo stejnou appku pro android a WP, taky s ní budeš na všechno čekat +/- stejně. Rozdíl je jen ve vizuálním zobrazení, kdy ti WP budou při čekání plynule animovat :-)

-Pavel-

To je všechno fajn, ale máš smůlu, kolega v práci má WP hardwarově prakticky totožný s mým telefonem a i když vizuálně mu běhá krásně plynule, tak na výsledek akce čeká stejně dlouho jako já :-) Jo, když jsem pohyb v menu jeho Lumie viděl poprvé samostatně, tak jsem koukal jak blázen, že to může být tak plynulé. Když jsem ale místo pohyblivých obrázků začal sledovat reálné časy dokončení akce, tak byl celý zázrak pryč. A mimochodem, znovu připomínám krásný důkaz podvodu na uživatele, který má doma spousta lidí v noteboocích s windows 8. Tam si můžou krásně otestovat, jak rozdílný pocit výkonu udělá pouhé přepnutí vizuálního rozhraní klasického desktopu do rozhraní dlaždic, které obsahují stejný vizuální trik s prioritou zobrazení. Je to pořád stejný hardware i stejný systém, na všechno se i stejně dlouho čeká, jen u toho metra díky plynulým animacím má člověk pocit, že vlastně nečeká, až počítač něco udělá, ale čeká jen, až se přehraje animace. Ono to opravdu jak je vidět, dokáže hodně uživatelů naprosto oblbnout a mají pocit mnohem lepšího výkonu :-)

píšu z mobilu


píšu z mobilu
Naposledy upravil(a) ludekbrno dne sob 24. kvě 2014 22:33:44, celkem upraveno 1 x.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od cardi »

frydas píše:cardi, to ti možná přijde, že se ti neseká, protože jsi neměl nějakej opravdu vyladěnej stroj v ruce :) ale pokud máš doopravdy neseakjící se samsung, tak si ho nechej zarámovat do vitrínky
¨

odladene stroje tim myslis neco napr s cistym droidem? videl a co? Neprislo mi to ze by ta rychlost mela byt nejak zavratna, a ano mam nesekajici se samsung to je problem co? :) zaramovat nic nebudu chci ho jeste nejakou dobu pouzivat :) :p
Yang15
Robot
Příspěvky: 1194
Registrován: úte 01. led 2013 11:54:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 5S
Mobil 2 / ROM: Samsung I9505 Galaxy S4 / Echoe ROM v33
Twitter: https://twitter.com/Zizkicevic
Tablet: 2x nVidia Shield Tablet / Lenovo Tab 2 A7
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 White (N8000)
Rom: Gnabo Rom V8
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Yang15 »

Waau.....
především děkuji za tuto hojnou účast, VELMI si toho vážím :palec:
(předem se omlouvám, protože nyní se trochu více rozepíšu, takže prosím o trpělivost při čtení, ale snad to bude více srozumitelnější :))

Radši to dám do spoileru, takze kdo bude chtit vedet víc, tak si to přečte :)
Spoiler:
Nejprve bych chtěl začít tím, proc jsem vytvořil toto vlákno. Mým cílem bylo se poradit ohledne volbě telefonu, rozvest mírumilovnou diskuzi a v klidu si pokecat. Bohužel jsem si moc dobře neuvědomil, že mohou nastat trochu fatální následky, protože vlastně budou odpovídat samí "zarití" Androidáci. Ovšem spíš jsem doufal, že budou odpovídat lidé, kteří prošli více zařízeními od konkurence a napíší své dojmy, protoze chteji mirumilovne se podelit o sve zazitky a poradit.
Proto mi je velmi lito, ze se tu nasli (bez urážky) individua, kterí mi hned nadavaji, ci se snazi neprijemne utocit, že co jsem to za androidaka, kdyz neustale kritizuji. Chtel bych Vám jen sdělit, že je třeba se pořádně zamyslet a byt take objektivni a hlavně mít soudnost! Nic neni dokonale a tak je treba uznat nektere chyby a uznat plusy konkurence!
Jsem si ale vedom, ze na Android foru (ci jinem) diskutovat o konkurenci je dost velky risk, protoze mi plno lidi vybuci a proste si budou obhajovat pravem to sve.
Jsem ale rád, že se tu pár "mých" hledaných vyvolených našlo, kteří me chapou a snazi se mnou diskuzi vést. Proto bych chtěl nejvíce poděkovat uživatelum: Mirda86, Ludekbrno, -Pavel-, ale děkuji i ostatním.

Jeste musim rict, ze u me rozhoduje zaujmutí! Zde chapu, ze je to pro nekoho divny a nepochopitelny, ale je treba si to ted rict, abyste mohli chapat moje hodnoceni a pod.
např. Do kina na film nechodim kvuli ději (protoze jsou v posledni dobe stejne o nicem), ale kvuli efektum! ... Ve hrach na PC/konzole me taky nezajima dej, ale predevsim grafika a hratelnost. Pokud se mi to graficky nelibi, nemam chut to hrat! nejde ale poradne vysvetlit, jaka grafika se mi libi, jde to individualni a zalezi prave, jak me to zaujme


Dále bych chtěl ještě na úvod popsat (co nejstrucneji) muj "pruchod/život" s chytrými telefony, aby jste měli obrázek a bylo to trochu více jasný, jaký vlastne jsem uživatel a co očekávám. (předem říkám, že moc telefonu jsem nemel, ale kdyz uz nejaky byl, byl to TOP v te době).
Na uvod je nutno rict, ze jsem uzivatel, který preferuje "svobodu" v systemu a hlavne kompatibilitu s beznymi formaty, (tzn. moznost vyberu jakehokoliv vyzvaneni (mp3), plnohodnotne veci a ne proste te prispusobit vyrobci, ze on rekne ze vyzvaneni bude jen v tomhle fotmatu, bluetooth bude fungovat jen takhle apod (viz iPhone, vice v textu), takze muj posledni "nechytry telefon" byl:
- SonyEricsson W700i. Duvod: 256tis barevny display, 2Mpx fotak, pam. karty, mp3, na kazdy kontakt jine vyzvaneni a hlavne vyzvaneni v mp3, Bluetooth, IrDa.
Poté bylo PDA: Glofiish M700 - no proste parada, vysuvna klavesnice, 2Mpx fotak, windows 6.5, dotyk display (pres stylus), spise machrovinka.
Krátce potom přišel muj prvni pravy smartphone: iPhone (2G), dostal jsem ho celkem brzo po vydaní na trh a tak začla era fanouškovství Applu. Toto byl podle me fakt nejlepsi telefon vsech dob a dodnes ho zatim nic neprekona! Duvod je prosty... v te dobre byly dotakace pouze na JAVA nebo Symbian, ale dotyk byl pouze pres stylus/dlouhe nechty/popřípade "tvrde" dotyky prsty.. iPhone mel kapacitni display a fungoval skvele, byl to prave telefon, kterej byl bezkonkurencni, nebylo nic, co by se mu vyrovnalo, display, rychlost, hry, PLYNULOST!! proste opravdova Revoluce!! jenze "cena" byla pro me vysoka: Bluetooth jen pro handsfree, nemoznost karet (8GB bylo sice na tu dobu dost, ale casem to bylo malo), a to nejhlavne iTUNES :-/ .. Velmi rychle prisel Jailbreak a tim jsem se ze super telefonu stal NEJUZASNEJSI TELEFON, castecne jsem si nahradil Bluetooth pro moznost posilani, iTunes jsem uz nepotreboval porad.... telefon jsem mel 3roky a pak nastala volba noveho..
Celkem jasne se jevil iPhone 4, protoze v te dobe se sice smartphony o dost rozrostly, ale stale meli plno chyb v ovladani a nebylo to konkurence schopny. Najednou jsem vsak narazil na Samsung Galaxy S a bylo vyhrano. Vykon jaky svet nevidel, volny system, kvalitni fotak, velky display, podpora karet, plne funkci bluetooth a hlavně žádný stupidný iTUNES, (i kdyz ho nahradilo vlastne Kies, zjistil jsem, ze neni vubec potreba), pri pripojeni k PC se jevil mobil jako flashdisk a dalsi... S SGS jsem pak take rychle zacal flashovat no a byl jsem nadmiru spokojen.... uplynuly opet 3 roky a vykon stal uz za prd.. takze výber uz byl obrovsky a teprv zacalo rozhodovani:
zde je to nejdulezitejsi: abych to shrnul, chtel jsem TOP (vykon,vychytavky,fotak,pamet) a v te dobe bylo rozhodovani hlavne pouze mezi SGS4, HTC One, Xperia Z. HTC nesplnovalo pamet, Xperia blbla v testech. Takze dalsi duvody, proc padl SGS 4 jsou nasledujici: jelikoz jsem byl s prvni verzi SGS spokojen, nebyl duvod Samsung opoustet, mamem TV, kino a dalsi kraviny taky Samsung, takze podpora s propojenim je jednoznacna. Proto Samsung!...
Telefon jsem koupil hned jak bylo mozne po vydani na trh (tusim ze se vydaval v sobotu 26/27.4)., takže se mi to povedlo hned 30.4., jelikoz to byl prvni den, kdy jsem dokazal telefon u nas ve meste sehnat mimo Samsung prodejnu (TS Bohemia). Samozrejme, ze jsem vydrzel necely tyden na origo ROM, takze nastalo flashovani Custom ROM.
----------------------------------------------------
Nyni zpet k tematu do součastnosti:
telefon mam rok a a 2 mesice..

Abych ujasnil fakta, telefon se mi neseka pri pouzivani, ale hlavne se seka pred pouzitim! tzn, ze nemam (az na vyjimky) problem, kdyz na nem neco delam (je pravda, ze nekdy neco spadne, nekdy i casteji), ale mam problem, nez neco zacnu delat. prave zamrza, kdyz telefon vytahnu z kapsy a chci neco udelat, rozsvitim display, a najednou to nejde, vyresi restart, kdyz se povede prejit pres disply, ztroskotam na aplikaci, pri spusteni se sekne telefon, vyresi restart..vzdy po restartu vse jede v pohode, ale problem je prave po probuzeni (Ne vzdycky, je to jen ve chvilich, kdyz to zrovna fakt potrebuju, aby to fungovalo), protoze jsem zalozil tohle vlakno apod...

pro shrnuti, zjistil jsem, ze me prave uplne top vykon kvuli hram omrzel, a tak nepotrebuji opet koukat po zarizenich okolo 16 - 20tis.. takze proto se chci vejit okolo 10tis, max 12tis.

Zpet k prispevkum:
nejvíce se mi libi od uzivatelu IvanGS a Ludekbrno, takže bych na ně rád reagoval:
IvanGS píše: Myslím, že pro autora není dokonalý telefon, jde o to vybrat typ s nejméně nedostatky...
Přesně tak..
IvanGS píše: Chce v podstatě všechno dokonalé včetně výkonu, ale nemusí to být špička, možná i z finančních důvodů, ale to možná spekuluji.
Jak jsem psal výše, prijde mi to uz zbytecny mit to nejdrazsi (se Snapdragone 800 a vys), jelikoz nejnarocnejsi jsou hry a ty me uz moc neberou, protoze se jedna stejne uz o kraviny, takze nejlepsi jsou ty jednoduche. proto staci lehce nadprumerny vykon, nebo abych to rekl presne, kdyz to srovnam s dnesnimi moznostmi, tak TOP je Snapdragon 800/801/805... pro me strop u androida je Snap 600, u WP je nejcasteji Snap S4, protoze to vic nepotrebuje.. (zde to berte s rezervou, proste aby to zvladlo vsechno, ale ne aby to byl novinka nejvykonejsi)
IvanGS píše: Nechce suchý, ani přeplácaný systém. Rád fotí, rád si hraje, počítá volnou RAM, požaduje rychlost a výkon, aplikace, ale nemusí to být žádný TOP. 4,5" je málo, přes 5" moc. WP vlastně ani neví jestli chce a má z něj strach, ale na zmíněné Nokii se mu líbí foták...
Jak je napsano ve spoileru, musi me zaujmout... Pamet je dulezita, a jak pises, jde mi hlavne o vyladenost a spolehlivost.. 5" je strop, 4,5" je samozrejme min nez soucastnych 5", ale jedna se o zvyk,. SGS melo taky "jen" 4" a v ty dobe to byl obr.
IvanGS píše: N5 je suchý, G2 přeplácaný posuzováno mj. podle srolované horní lišty (pozn.: dá se nastavit co má obsahovat). Já mám G2, pro mne 98% ideál, ale nedostatky má také, prostě jako všechny telefony.
Ta lista byl nejvetsi priklad, protoze ta me nejvic "prastila do oci" (graficka nadstavba)... LG G2 je podle me taky super telefon, bral bych ho, ale jak jsem zminoval ve spoileru, nema pam. karty a 16GB je malo. Takze pro me nemozny, kvuli pameti a tim padem jsem se o telefon dal moc nezajimal.

ludekbrno píše: K té plynulosti a zasekanosti WP vs. Android je potřeba doplnit zásadní věc. Ta zdánlivá vyšší plynulost WP (také iOS) na srovnatelném hardware proti Androidu je jen obyčejný podvod na uživatele. Jednoduše při vývoji systému dali vyšší prioritu obsluze zobrazení před samotnými prováděnými operacemi na pozadí. Výsledkem je to, že i když u WP čekáš na nějakou akci, tak je pořád určitá část výkonu procesoru vyhrazena pro zobrazování animací a ty jedou stále plynule. U Androidu nikoliv, tam je praktick všechen výkon použit na provedení akce a jen minimum v té chvíli na zobrazování animací a ty proto někdy můžou zadrhnout. Jenže ve skutečnosti budeš čekat srovnatelně dlouho, jen u WP nemáš pocit, že čekáš, protože tě "opije rohlíkem" plynulá animace. Není tedy pravda, že by WP byly lépe optimalizované nebo snad dokonce rychlejší na stejném HW. To ani náhodou, jen to čekání lépe maskují. Uznávám ale, že to mají vymyšlené dobře a spousta lidí jim na to skočí :-)
ANo ano, presne jak pises, tak tohle jsem se pri svem patrani o WP nasel taky. Velmi zajimavy clanek.. Ale popravde, tohle vysvetluje "pouze" radoby plynulost (i kdyz o tu mi take jde), ale jak psal nekdo jiny, WP nema tolik chyb v podobe zamrzani a padani app, tzn stabilita.
-Pavel- píše:Nebuďte naivní, mám momentálně WP8.1, kde rychlost i s animací je drtivá oproti čistému min. 4.3 androidu a psát o plynulosti u starších verzích bych se styděl psát i tady na androidfóru. Protože jsem vlastnil mnoho top HW modelů s androidem a zkusil i WP, tak jsem poprvé zažil super optimalizaci a kdyby jste zkusili WP, tak si necháte řeči o podvodu na uživatelých. Podle významných serverů co testují WP i jiné platformy, je optimalizace WP a androidu jako nebe a dudy. Nejhorší je, že to uzná mnoho odborníků, jen tady je to podvod na lidi. Na druhou stranu jsem na fóru o androidu. Plynulost a animačnost WP8.1 vždy a všude androidu natrhne prdel a já mohu pouze doporučit zkusit min. 4.3 čistý android porovnat s WP a uvidíte sami. Odborná veřejnost to zkusila a přijala tento fakt. Hezký večer. :-)
Takovehleho uzivatele jsem presne hledal! (ne ze mi jeho nazorem vnuti WP!) ale ze krasne a v klidu popsal svoje poznatky a jeho rozhodnuti proc tak ucinil.

---------------------------
reakce na ostatni:
- Ano, bojim se, a taky se mi WP uplne nelibi.
cardi píše:A porad tu nekdo bude brecet jak se mu S4 seka atd. proc ja ten problem nemam? a mam xdesitek apl. ve founu a jedu v klidu? kurna to mi trha zilky :X Jinak jestli to zasekani neni tim ze tam instalujou hovadi a apl. nedoaldene tretich str, ze ale muj nazora
V telefonu nemam nainstalovane zadne blbosti, zbytecne app a podobny balast, mam tam jen zivotne potrebne aplikace (gmail, facebook, chat, chrome, par her, launcher, hudebni a video prehravac, navigace apod..) zadny ze instaluju kazdou hovadinu (+widgety) co najdu na googleplay .. telefon mam opravdu uplne cisty a kdyz nahravam ROM, nahravam ji na komplet zformatovany stroj.
I kdyz pouzivam jedny znejlepsich ROM (Omega a Echoe), stejne mam problemy.
viz ted, predevcirem jsem nahodil uplne novou Echoe a hned do 24h se mi stal zamrz s bluetooth.. a to je to, co me vytaci, spustil jsem bluetooth, pripojil se, pote jsem ho vypnul a v tom se seknul cely telefon (respektive display), sel jen zapnout a vypnou, ale nereagoval na dotek, takze restart..


- Jak to vidim ja, Samsung to mrvi tim, ze ma desne MOOOC telefonu. Misto aby doladil optimalizaci na svoje zarizeni, je pro nej jednodusi radsi udelat novej telefon.. Tim to pekne mrvi, protoze prave Nokia a Apple ma telefonu par a proto vsechny jedou plynule, protoze to maj na kazdej poradne udelany, vyladeny..


Takže asi tak, omlouvam se jeste jednou za velmi dlouhy prispevek, ale chtel jsem vse uvest na spravnou miru, aby diskuze mohla v klidu a objasnene pokracovat :)
Pokud něco potřebujete, buď napište PM , ICQ a nebo v nejlepším případě zkuste Gtalk/G+/Hangout ...je větší šance, že se vám budu dříve věnovat.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od ludekbrno »

Dá se asi souhlasit s tím, že Android je náchylnější na pády aplikací a podobné záležitosti. Je to nevyhnutelná daň za to, že je to otevřený systém, který si každý výrobce upraví podle sebe a nacpe do něj nějaký svůj balast, čímž tam někteří výrobci nasekají chyby. Nedá se to ovšem vztáhnout obecně na všechny výrobce, za sebe můžu říct, že LG L9II má software vyladěn perfektně a za půl roku si nepamatuju žádný problém, že bych musel tel. třeba restartovat. Občas spadne některá z konkrétních aplikací, kde pozitivně vím, že je to chyba aplikace, která se projeví za určité situace, kterou vývojář neošetřil. To je ovšem druhá z možných příčin nestability, protože aplikace v Play Google nejsou prověřovány po technické stránce a k uživatelům se tak dostanou i aplikace začátečníků a neschopných programátorů prolezlé chybami. Výsledkem úprav výrobců a malé kontroly aplikací je nutně horší celková stabilita. Nicméně příčina není v samotném čistém androidu, který je velmi robustní a stabilní a nijak nezaostává za WP a iOS. Takže hodně záleží na výrobci, jestli systém nezprasí a na uživateli, jestli má štěstí a nevybere si pochybné aplikace. Také je potřeba vzít v úvahu, že aplikace i bez rootu umožňují mnohem hlubší úpravy systému, než u WP nebo iOS, kde není možné vyměnit ani tak základní věci, jako klávesnici nebo třeba SMS aplikaci a uživatel je odkázán na to, co mu nachystal výrobce.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od Doorn »

ludekbrno
Já ti nic dokazovat nepotřebuju. Mě je naprosto ukradené, jestli mi věříš nebo ne :-) Já vím, proč tam ten vizuální rozdíl v plynulosti je a že to nevíš ty, to je tvůj problém. Ono to je jasné už z logiky věci nebo si snad myslíš, že iOS nebo WP jsou perpeetum mobile, že dokážou na stejném hardware běhat mnohem rychleji? Ne, nejsou. Ono si stačí najít nějaké benchmarky hardwarově srovnatelných telefonů s WP a Androidem a uvidíš, že to je výkonově +/- stejné. Nebo stejnou appku pro android a WP, taky s ní budeš na všechno čekat +/- stejně. Rozdíl je jen ve vizuálním zobrazení, kdy ti WP budou při čekání plynule animovat
Nemyslím si, že iOS a WP jsou perpeetum mobile. Ale proč je tedy S4 zasekaná oproti Xiaomi Mi2S nebo HTC One? Taky mají stejný HW. Tvrdíš, že nemůžou být telefony se stejným HW zasekány různě s jiným OS, ale na tom příkladu vidíš, že můžou. Proč nemůže být teda ten rozdíl v menší míře mezi ostatníma Top Androidama a WP nebo iOS?
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od cardi »

Yang15: at delam co delam to co jsi napsal mi neudelal vubec, napr. Vyndani mobilu z kapsy a zamrznuti, jo pad apl. to jo, ale to seknuti vubec, neni to spis tou romkou ;) jinak kup si co chces je to tvoje volba ;)

@telefon    
Uživatelský avatar
frydas
Androiďák!
Příspěvky: 346
Registrován: pát 23. srp 2013 8:54:54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo
Bydliště: BRNO

Re: [Diskuze] Na co přejít z S4?

Příspěvek od frydas »

cardi pokud máš v tom samsungu TW , tak už sem o plynulosti samsungu radši nepiš :D sice u S4 je to lepší než u předchozích, ale vklidu řeknu, že moje čína je plynulejší :D
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“