Android OSSmazání emailového účtu

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
mepp
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: úte 23. úno 2010 20:16:43

Smazání emailového účtu

Příspěvek od mepp »

Možná hloupá otázka, ale nemohu přijít na to, jak v androidu smazat emailový účet v klientu co tam je ( v tom defautním)
Uživatelský avatar
d750
Kyborg
Příspěvky: 3799
Registrován: pát 20. úno 2009 5:28:37
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od d750 »

To je hračka vlez do nastavení > aplikace > správa aplikací > tam si najdi tu aplikaci kterou používáš a prostě vymaž data.
mepp
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: úte 23. úno 2010 20:16:43

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od mepp »

trosku brutalni reseni, ale pomohlo to. Diky :-)
AleshM
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 20. črc 2013 20:21:15
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Arc S
Tablet: Google Asus Nexux 7 (2012) 3G

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od AleshM »

No to je brutální a nečisté řešení. Myslím, že možnost smazat účet v klientu byla. Google to asi zrušil. Hlavně, že přidat jde účet odevšad a možnost Odeslat názor je taky víckrát.

Vrátím se k tomu, že když mám teda 3 účty a chci zrušit jen 1, tak přes centrální menu nastavení aplikací, mazáním dat, jsem nucen smazat všechny účty. Takže ty 2, co potřebuju dál, si prostě znova vytvořím.

Tak to mi pánové moc OK způsob ve vyspělém OS verze 4.4.2 nepřipadá.

Takže buď to jde pořádně nebo končím s email klienten v androidu a najdu si jinej, potažmo končím s Androidem úplně.

Už mě ty praktiky Googlu začínají mírně štvát. Abych si mohl účet jen vytvořit odevšad, ale zrušit už ne!
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od ludekbrno »

Rozčiluješ se tady v téměř 4 roky starém tématu ;-) A navíc se rozčiluješ dost mimo. Bohužel defaultního google mailového klienta nemám, ale dost pochybuju, že by tam nebyla možnost zrušení účtu. Obvykle to bývá skryto pod delším stiskem názvu účtu nebo klávesou menu. Nicméně i kdyby to tam nebylo, tak je to android, který je otevřený a přímo počítá s tím, že když ti nějaká aplikace nebude vyhovovat, prostě si nainstaluješ alternativní, kterých je velký výběr a často toho umí více, než ten základ od google. Tak se nerozčiluj a hledej ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od ac1893 »

Samo že jde účet smazat ale ne v klientovi - musíš do nastavení - účty atd

@nex
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od ramon.dexter »

Jenže my máme v defaultním androidu dvě mailový aplikace - gmail a e-mail. Pro každou platí jiný pravidla. O jaký že se tady bavíme?

aleshi, o jakých účtech mluvíš? "nějakej" mail (@seznam, @post, @hotmail, atd...) Nebo Gmail? S Gmailem to totiž neni úplně jednoduchý.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
AleshM
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 20. črc 2013 20:21:15
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Arc S
Tablet: Google Asus Nexux 7 (2012) 3G

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od AleshM »

Omlouvám se, za svou prchlivost a že píšu do starého tématu. Myslel jsem, že když potřebné téma existuje, nové se nesmí založit.

Šlo mi o default klienta E-Mail v Androidu. Mám tam 2 IMAP účty a 1 Exchange. A když na nastavení účtu podržím prst, nic se nestane, smazání se nenabídne a když prst uvolním, akorat se dostanu do podrobností nastavení účtu. Takže to zkusím smazat ještě přes synchronizaci, jak mi tu radíte a uvidím.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od don_alex »

Ne, v pořádku, Luděk se unáhlil, pokud máš stejný problém, je samozřejmě na místě využít i staré vlákno...

Účet opravdu odstraníš nejlépe tak, že si vlezeš do nastavení - účty a zde nechtěný účet odstraníš. :)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
mkko
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02. led 2013 7:16:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Praha 3 - Žižkov

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od mkko »

Zdravím,
možná jsem ve špatné sekci a možná jsem i hledal špatně, ale nikde nejsem nenašel podobný dotaz.
Mám e-mail na seznamu. Když si ho založím klienta v telefonu, tak všechny odeslané e-maily z telefonu následně nenajdu
ve složce odeslané, když se přihlásím na PC. Jde to nějak nastavit, aby se to ve složce objevilo?
Pokud ne, prosím o radu nějaké aplikace na maily, která by to dokázala.
Díky
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od LivArt »

Přidáváš to jako POP3 nebo IMAP? Přes IMAP by to mohlo jít.
atlet69
Androiďák!
Příspěvky: 251
Registrován: sob 30. říj 2010 16:26:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Tablet: Prestigio Multipad PMP7100D

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od atlet69 »

Ten předinstalovaný emailový klient v androidu stojí za starou bačkoru, proto jsem to vyřešil tak, že mám synchronizované všechny emaily (soukromý 1xseznam,2xcentrum+pracovní 1xcentrum) do gmailu a v něm mám nastavený jako hlavní email ten od seznamu. Tedy ač odesílám email z gmailu, lidem to chodí jako odesílané ze seznamu. Samozřejmě pak jak v pc, tak v mobilu vidím všechny emaily, tedy odeslané, přijaté, archivované a pod. Toho defaultního klienta v nastavení prostě smaž a dál nepoužívej. V telefonu tě nijak nebude překážet a pokud tam nebudeš mít nastavený žádný email, tak bude prostě vyplý a nebude tě nijak obtěžovat a ani na spotřebu nebude mít žádný vliv.
Vypadá to takto:
Přílohy
Výstřižek.jpg
Výstřižek.jpg (37.51 KiB) Zobrazeno 8852 x
Naposledy upravil(a) atlet69 dne pon 02. čer 2014 10:12:47, celkem upraveno 4 x.
Mobil: LG Optimus One > SE Xperia Neo V > Samsung Galaxy S II > JiaYu G4 > Samsung Galaxy S3 (stock JB 4.3 / root , Nova Launcher)
Tablet: Prestigio Multipad PMP7100D (JB / root , Nova Launcher)
Uživatelský avatar
mkko
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02. led 2013 7:16:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Praha 3 - Žižkov

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od mkko »

mám nastavený POP3.
Ještě zkusím IMAP a uvidím.
atlet69:
teď Ti trochu nerozumím?
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od POSIX »

Seznam teď (před 3 dny) vypustil aplikaci email.cz https://play.google.com/store/apps/deta ... znam.email

Mobil
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od Lubis »

U nej byl problem v pouziti protokolu pop3, ten funguje jako klient bez synchronizace, stahne dorucenou postu a nazdar mano.
atlet69
Androiďák!
Příspěvky: 251
Registrován: sob 30. říj 2010 16:26:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Tablet: Prestigio Multipad PMP7100D

Re: Smazání emailového účtu

Příspěvek od atlet69 »

Proč mít "10" klientů, když můžeš mít jeden a v něm vše pohromadě..... ale to je každého věc. Já jen, že každá aplikace, zejména ty které se automaticky synchronizují, vysává baterii.
Mobil: LG Optimus One > SE Xperia Neo V > Samsung Galaxy S II > JiaYu G4 > Samsung Galaxy S3 (stock JB 4.3 / root , Nova Launcher)
Tablet: Prestigio Multipad PMP7100D (JB / root , Nova Launcher)
Odpovědět

Zpět na „Android OS“