PokecUSB

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

USB

Příspěvek od Novinka »

Prepáčte ak takáto téma existuje ale ja som nič podobné nenašla. Musela som obnoviť windows vista. Mám mobil HTC desite x. Niektoré hry som si stiahla do pc a potom pomocou USB kábla do mobilu. Teraz mám problém keď kliknem na stiahnutý súbor nezobrazí s mi na karte v kolonke odoslať, moje zariadenie,nenačíta ho,objaví sa len na karte počítač,kde sú pevné disky a pod.a abjavuje sa tam aj môj HTC. Skúsila som to cez bratov San Francisco a tam to funguje. Neviem či ste ma pochopili. Ide o kartu ktorá sa objaví keď kliknem na súbor ktorý chcem stiahnuť do mobilu./Začína to otovirť atď,potom odoslať na plochu.no a tam by sa mi mala zobraziť ikona a súbor by som klikom stiahla na mobil. Neviem kde sa stála chyba. Mobil som reštartovala ale nič nepomohlo. Ďakujem za každú radu.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: USB

Příspěvek od dvzd »

Asi nemáš v PC nainstalován HTC Sync ne?
http://www.htc.com/cz/support/content.aspx?id=6244
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: USB

Příspěvek od don_alex »

Proč hry neinstaluješ z Google Play?

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Merlin_CZ
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: stř 04. bře 2009 20:09:46

Re: USB

Příspěvek od Merlin_CZ »

Asi protoze by za ne musela platit ne? :-))

@phablet    
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: USB

Příspěvek od don_alex »

Já se ale ptal jí. ;-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

Ja osobne až na 95 % si sťahujem hry a pod. z Google Play,ale nie každé sa tam nachádza,tak preto.Inak rada by som videla tvoj výpis z účtu. Všetko sa mi pokazilo keď som musela preinštalovať windows. Aj teraz môžem prenášať súbory z pc na mobil,ale musím otvoriť stiahnuté súbory na pc,kartu sd na mobile a pretiahnuť súbor na kartu. A toto je problém.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: USB

Příspěvek od don_alex »

Proč bys chtěla vidět můj výpis z účtu proboha? :-D

Jinak přes wi-fi by to nešlo?

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

Vieš to len tak,poznám viacerých ktorí sú veľmi poctiví ale skutek-utek.Ďakujem dvzdovi.Postupovala som podľa návodu. Pripojím sa káblom usb pc mi oznámi,že žiadne zariadenie nie je, mobil mi hlási,že pripojenie je v poriadku, neviem,neviem. Inak ďakujem. Mrzí ma,že niektorí mudrlanti za všetkým vidia len nelegálnu činnosť. Troška úcty, prosím.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: USB

Příspěvek od don_alex »

Nevím, jak Ti v tom pomůže zrovna výpis z účtu, nicméně já mám všechny app legálně zakoupené. ;-)

Ptal jsem se, zda by nešlo použít wi-fi..

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

Prepáč ja nič ani ten účet. Len ma zarazila reakcia,no lebo medveď,no ale čo pomoc? Wifi mám ale ide o iný problém. Neviem či sa rozumieme o čo ide.Súbor stiahnuté súbory ale iné,klik,karta a tam je Otvoriť,hľadať,atd.potom odoslať ,rôzne možnosti a tam sa objavilo pripojené zariadenie usb,potom nasledujú ďalšie požnosti-kopírovat,vložiť,odstrániť,premenovať,vlastnosti a pod.
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

No tak som si myslela,že ste gavalieri,aj keď mám skoro 70 rokov. No moja generácia začínala s pc pozde,ale dúfam,že do stovky sa toho ešte veľa naučím a hlavne ,keď mám takých nemých priateľov. No česť vašej mlčanlivosti!!!!
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: USB

Příspěvek od don_alex »

Já bohužel Tvému dotaz moc nerozumím. Doufal jsem, že někdo jiný pochopí, ale jak je vidno, asi ne. Zkus tedy ten dotaz položit znovu, ale co nejsrozumitelněji..
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Blooddrunk
Androiďák!
Příspěvky: 692
Registrován: stř 09. dub 2014 18:19:27
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Copper - Stock Rooted Xposed
Tablet: Samsung GT-P3110
Rom: STOCK

Re: USB

Příspěvek od Blooddrunk »

Abych byl upřímný, zkoušel jsem tento post číst snad pětkrát, ale vůbec nechápu, o co jde :D

@telefón
Nokia Lumia 610 > Sony Xperia Play > iPhone 4 > iPhone 4S > Samsung Galaxy S3 > Nokia Lumia 925 > LG G2 > Sony Xperia Z1 > Sony Xperia Z2 > iPhone 5S > Samsung Galaxy Note 4 > Sony Xperia Z3 > LG G Flex 2 > Huawei GX8 > Sony Xperia Z3 Copper > LG Nexus 5X > Samsung Galaxy S6 > Sony Xperia Z5
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

Ďakujem všetkým. Tak ešte raz: Pôvodne som kúpila toshibu s programom windows vista,po rokoch vnikli nejaké problémy,tak mi tam dali windows 7,asi po roku som zistila,že sú problémy,tak som sa vrátila k windows vista. Mobil HTC desire x som si kúpila asi pred 1,5 rokom,keď som mala windows 7,čiže pripojenie mobilu na pc cez USB kábel bol bez problémov. Teraz mám problém. Keď si stiahnem hru,alebo iný súbor do "stiahnuté súbory" klikla som myšou na túto položku zobrazili sa mi všetky stiahnuté súbory. Pripojím mobil k pc cez USB kábel. Kliknem na súbor,ktorý chcem stiahnúť do mobilu a zobrazí sa mi karta tohoto znenia:Otvoriť,Skontrolovať systémom AVG/alebo podobným/,Sdielať,Pridať do archívu atdˇ,Odoslat,Vyjmout,Kopírovať,Odstrániť,Prejmenovať,Vlastnosti.Klikom na ODOSLAŤ sa zobrazia ďalšie možnosti a keď som pripojený cez USB kábel zobrazí sa aj vymeniteľný disk,kliknem a súbor sa mi stiahne do mobilu na SD kartu. No ale teraz keď som sa vrátila na windows vista sa mi už táto možnosť nezobrazí. Pripojím USB klúč tento načíta a môžem naň alebo z neho sťahovať. Skúsila som to aj na mobile s androidom San Francisco aj tam je to v poriadku. Nejde mi len na HTC desire x. Pritom pripojenie je v poriadku,objaví sa v Štart,Počítač/je tam vista/C,dáta/E a to vymeniteľný disk. Viem,že sú aj iné možnosti,ale teno bol pre mňa najlepší,jednoduchý. Neviem,kde je chyba. Možno sú tam aj rôzne chyby,myslím pravopisné.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: USB

Příspěvek od aldabubo »

Taky jsem to teď četl celé dvakrát, i s těmi přechody z visty na 7 a zpět. Vůbec nechápu, co tazatelka vlastně chce, co dělala a proč. Asi hovoříme každý jiným jazykem.
Jediné, co jsem rozluštil, je stahování aplikací odjinud než z Google play. Tak tady je nejjednodušší otevřít příslušný web přímo v prohlížeči v mobilu, aplikaci stáhnout do mobilu a nainstalovat, a nepachtit se s počítačem.

Snad jsem pochopil jádro otázky. :)

(V počítači stažené soubory s příponou apk se nikdy nerozbalují, pouze se přesouvají do přístroje s androidem, kde se spustí.)
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
JirkaH76
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: úte 31. kvě 2011 9:17:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Re: USB

Příspěvek od JirkaH76 »

Jezisimarja a ty neumis jednoduse skopirovat soubor z jednoho mista na druhe? Musis to delat takto idiotsky pres nejake odkazy v kontextovem menu?

Nebo aspon pouzit polozku kopirovat a na pripojene sd karte pak volbu vlozit.
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

IMAG0004.jpg
IMAG0004.jpg (623.96 KiB) Zobrazeno 3178 x
Problém je v tom,že mám limitované dáta v mobile a niekedy ide o súbory aj 50 MB. Ale najviac ma štve,že prečo to ide a aj išlo na iných mobiloch a nejde mi to na HTC. Posielám aj tú kartu. Neviem,ja to využívam aj teraz,napr.uloženie na plochu atď.Samozrejme,že ide o súbory apk.
JirkaH76
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: úte 31. kvě 2011 9:17:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Re: USB

Příspěvek od JirkaH76 »

Opakuju naposled. Proste a jednoduse to apk na SD zkopirujte.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: USB

Příspěvek od ludekbrno »

Novinka:

Vážně, toto není dotaz do androidfóra. To chce spíš v nějaké počítačové poradně naučit se standardní způsoby kopírování souborů ve windows. Nepoužívá se žádné "odeslat" na kartu nebo kdoví co to vlastně děláš.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: USB

Příspěvek od don_alex »

Já teda už konečně chápu, o co jde, ale netuším, kde může být problém. Napadají mě ovladače, ale když se telefon v systému připojí jako disková jednotka, tak v těch problém nejspíš nebude. Ještě bych možná zkusil jiné USB porty, pokud jsi je ještě nezkoušela.

Nejlepší řešení bude nainstalovat na PC lepšího (dvoupanelového) souborového správce, v jednom panelu si otevřít složku se staženými soubory apk a v druhém panelu paměť telefonu a kopírovat klasicky přetažením z jednoho panelu do druhého...

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

Nechcela som sa už k tomuto problému vracať. Ale z princípu mi to nedá. Ludekbrno mi napísal,že táto téma patrí na školenie o štandartnom spôsobe kopírovania súborov windows. Nemusím chodiť na školenia poznám ich dobre a aj ich využívam podľa potreby a hlavne teraz. Len neviem pochopiť,že nikto nepozná spôsob kopírovania súborov,ktorý som uviedla. Už niekoľko rokov ho používam a je v systéme windows,nič som neištalovala.Kliknem 2 krát a súbor je na SD karte mobilu.Mala som 4 mobily na všetkých to fungovalo až na HTC desire x,aj to len pri Windows vista,na Windows 7 to fungovalo. Hore som uviedla tú kartu a niekde v strede je odsek: Odoslať:je tam -metóda ZIP,-Plocha,-Dokumenty,-Príjemca pošty,-Toshiba Disc creator,-Toshiba Disc creator dáta,-jednotka DVD RW,-a potom sa tam zobrazí vymeniteľný disk-_keď pripojím mobil k pc cez USB kábel.Tú som nechcela riešiť či viem alebo neviem kopírovať súbory na mobil. Chcela som len zistiť dôvod,prečo mi to nefunguje,či netreba niečo nastaviť v mobile a pod.Aj keď na windows 7,to klapalo.A aj teraz na iných mobiloch to funguje len HTC nie!!! Toto je ten problém. Chcela som len zistiť či aj niekto iný nemám,nemal podobný problém. Nie je to o živote a smrti,je to len ľudská zvedavosť.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: USB

Příspěvek od LivArt »

Neaktualizoval se ti ten telefon z ICS na JB (a tedy tím přišel o fci mass storage, jede v MTP a tam ta funkcionalita chybí)?
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

LivArt. Ďakujem. O toto mi ide. Ale neviem o žiadnej aktualizácii a čo by som mala urobiť? Ak sa niečo dá. Továrenské nastavenie som využila,ale nič sa nezmenilo.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: USB

Příspěvek od LivArt »

Aktualizoval se ti teda telefon z androidu 4.0 na 4.1 nebo ne?
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

V telefóne mám uvedenú verziu Androidu 4.1.1, Verzia HTC Sense 4+. Mal som vedomosť,že som kupoval android verzie 4.0. Neviem ako sa to stalo. Ja som nedal povolenie na aktualizáciu.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: USB

Příspěvek od ludekbrno »

No někdo to povolit musel, samo se to rozhodně neaktualizovalo.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

Počúvaj ti ludekbrno a čo by som z toho mala,akú výhodu,mobil funguje výborne,kopírujem iným spôsobom,tak prečo. Mám povolenú aktualizáciu aplikácii automaticky po pripojení na wifi,možno aj tak neviem,ale na individuálnu aktualizáciu som súhlas nedala. Vieš vôbec o čom hovoríš?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: USB

Příspěvek od ludekbrno »

Ano, na rozdíl od tebe viem. Aktualizace aplikací je něco zcela jiného, než aktualizace systému. Ten se rozhodně sám neaktualizuje, vyžaduje vždycky uživatelův souhlas.

Mám jeden dotaz, ty jsi ON nebo ONA? V jednom příspěvku důsledně píšeš jako ON a v dalším zase jako ONA. Tak by možná bylo fajn, aby sis udělal(a) jasno nejprve v tomto.

píšu z mobilu
Naposledy upravil(a) ludekbrno dne čtv 12. čer 2014 21:16:36, celkem upraveno 2 x.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: USB

Příspěvek od LivArt »

Nicméně řešení tvýho problému je nekopírovat zasíláním, ale přes schránku ("Kopírovat" -> "Vložit" nebo Control C a Control V).
Novinka
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: pát 16. pro 2011 14:42:24
Typ mobilu / ROM: ZTE Blate San Francisco

Re: USB

Příspěvek od Novinka »

Ludekbrno. Som ona mám skoro 70 rokov ,ako som už uviedla,no niekedy sa stane,že robím chyby. Neviem ako sa to mohlo stáť. Mobil som kúpila v apríli 2013, vôbec som neriešila či tam je 4.0. alebo 4.1. V doklade o kúpe je len HTC desire x. Uvažovala som,či už neobsahoval túto verziu. Neviem. Dnes som náhodou bola v servise pc a mobilov. Pýtala som sa či nevedomky mohlo dôjsť aktualizácii. Povedali mi,že mohlo. Stáva sa,že mi oznámia "máte 10 aktualizácii" a nie vždy pozerám,čo sa bude aktualizovať,kliknem aktualizovať. Pôvodne som mala nastavenú automatickú aktualizáciu. No tak to je asi všetko.Všetkým ďakujem za záujem.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“