Lenovo S660 - obecná diskuzeLenovo S660 recenze

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

kisond
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 10. kvě 2014 22:14:56
Typ mobilu / ROM: S660 JB 4.2.2 AOSP MOD
Mobil 2 / ROM: P770 S113 mod
Tablet: Asus Memo Pad 10

Lenovo S660 recenze

Příspěvek od kisond »

Zdravím,
neboť zde na fóru není nikde žádná bližší informace k tomu telefonu tak se přidám se svými poznatky během několika dnů.
Mobilní telefon jsem zakoupil na :
http://www.etotalk.com/advanced_search_ ... ductsort=1
5. 5. 2014 odpoledne doma jsem ho obědnal a světe div se 7.5.2014 kolem 14.00 mě bylo dovezeno kurýrem DHL. Ano opravdu je tomu tak nechápu, jak to zvládli. Co je taky zvláštní DHL celnice se toho ani nedotkla (neplatil jsem navíc žádné poplatky).
Krabička malinká na délku a šířku takřka velikosti mobilu, výška 50mm(opravdu krásně malinká) vevnitř malinká nabíječka s redukci na EU, sluchátka a manuál jak jinak v Čínštině.

Nyní srovnám s přístrojem Lenovo P770 (mám taky)
Při prvním ohmatání přístroj vypadá líp než P770, stále mám pocit jako by P770 vypadala opravdu jednoduše asi zvolením plastových materiálů. Zadní kovový kryt baterky vypadá u S660 opravdu krásně a telefonu dodá opravdu svěží nádech. Prostě vypadá dráže :) Šíře přístroje je takřka stejná jako u P770 mobil se však natáhl do délky. Potěší rovněž tloušťka S660 je o pár milimetru tenčí na váze je na tom o 7g méně.
Nevýhodou je konstukce zadní kovové krytky, západy jsou slabší a oproti S770 je šasi mobilu trochu více kroutí a ve spodní části má tendenci "pérovat" uvidíme časem, jestli kryt nezačne vrzat. Ve spodní části jsou taky otvory pro reproduktor a otvor pro odlousknutí krytu což bych taky považoval jako drobný nedostatek poněvač těmito otvory se dovnitř dostává prach.
Baterka menší jiné konstrukce, avšak zatím mám pocit, že kvalitou a výdrži stíhá P770. Co považuji jako nesmírnou výhodu je zapínací tlačítko z boku. Ze začátku jsem se toho bál nyní to beru jako plus, mobil se díky tomu dá ovládat jednou rukou. Tlačítka hlasitosti jsou více vystouplé jako u P770 jednoduše se pak identifikuje kde je plus kde je mínus.
Display na S660 je na velice dobré úrovni, úhly dokonalé, podsvětlení rovnoměrné. S určitosti jsem schopen říci, že je kvalitnější než u P770, ale těžko soudit, každý má pojetí barev trochu jiné.

Software : Telefon byl dodán s EU ROM, součásti byla čeština, slovenština nevím nekontroloval jsem, ale určitě tam bude. Překlad perfektní většina textu v češtině pouze originální Lenovo software v AJ. Čínských znaků jsem se pouze všimnul u dodávaného seznamu kontaktů, ale to bylo pouze drobný text ohledně popisu kontaktu (naprosto nedůležitý a bezvýznamný text). Z toho vyplývá, že za drobný příplatek za změnu ROM (přímo od Etotalk) je tato ROM naprosto perfektní. Telefon byl rootnutý a ROM hodně připomíná ROM pro P770 Android 4.2.2 (s pomoci GravityBoxem vše jde jednoduše doladit)
Jelikož mi to nedalo a na ruských fórech se začaly objevovat jiné ROM vyzkoušel jsem tuto: JB 4.2.2 - (AOSP MOD) - výsledek v Antutu 17191. A telefon s touto ROM je naprosto dokonalý kompletně v CZ (Lenovo aplikace v AJ). Co je opravdu perfektní jsou přechody mezi okny a při vypnutí displeje ten blikne jako staré televize :) Bohužel návod jak nahodit Recovery CWM je pouze v ruštině takže je trochu složitější ho dostat to telefonu, ale de to :) Pokud bude mít někdo zájem sepíšu návod jak nahodit jinou ROM.

Co dodat na závěr jako nástupce P770 je to určitě velice dobrá volba, telefon je opravdu svižnější. Bohužel je to stále Čína a srovnat tento telefon se Samsungem nebo Sony není opravdu na místě, prostě za málo peněz dobrá Číňan :)
adal
Androiďák!
Příspěvky: 421
Registrován: úte 21. čer 2011 17:05:55
Typ mobilu / ROM: redmi note 4X
Mobil 2 / ROM: MI 3
Bydliště: Orlova

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od adal »

jak je na tom gps a fotak?
lenovoS650
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 04. kvě 2014 13:46:39
Typ mobilu / ROM: LENOVO S650

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od lenovoS650 »

tak to ti s tim ROM preju ja ted dal nejnovejsi multilanguage a je to des a hruza. opravdu ¨zatim sem nasle pouze negativa a jeste jendou negativa. fiötak nema ostreni, prostredi je jakesi skarede celkove animace nebo to tema je divne proti originalu. tam uz aj blby prijmuto hovoru bylo takove fajn tady se to tezko macka musis trefit docela maly kolecko. nejsou tam aplïkace co mel original naprikläd rozpoznani hlasu a pritom mas porad strejne volny misto z ROM coz nechapu kdyz mas min aplikaci tak snad budes mit vic mista ne? dalsich spousta veci,ktere si ted v praci nevybavim.
ja myslel,ze to bude vylepsene daleko dokonalejsi,kdyz to je o rok novejsi verze pomalu
kisond
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 10. kvě 2014 22:14:56
Typ mobilu / ROM: S660 JB 4.2.2 AOSP MOD
Mobil 2 / ROM: P770 S113 mod
Tablet: Asus Memo Pad 10

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od kisond »

To adal : GPS funguje rychle první připojeni trvalo venku asi 30-40s nyní se připojím asi za 10s max (nestopoval jsem čas). Oproti P770 je to fakt rychlé. Foťák nic moc na Nokii to prostě nemá.... řekl bych, že je to srovnatelné s P770 ale já od toho zázraky nečekal (na PC se na to dá koukat...).

To lenovoS650 : Co si tam nahodil za ROM? Ta co tam byla od etotalk byla docela OK. Originální ROM od Lenava pro tento model jsem nikde nenašel, v Evropě se tento model má začít teprve prodávat (pokud kecám tak mě opravte, případně pošlete odkaz kde je origo ROM).

Pokud má někdo zájem klidně sepíšu návod a hodím sem…
Jako je to hrozně levný mobil takže já od něho žádné zázraky nečekám, tím pádem mě vždy jenom překvapuje, když něco neumí tak mě to ani neštve….
Uživatelský avatar
energy100
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: ned 26. kvě 2013 17:01:50
Typ mobilu / ROM: One+2
Rom: CM13 by @Grarak
Bydliště: Slovensko

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od energy100 »

Nemáš nejako zmeranú výdrž baterky? Alebo koľko ti vydrží pri tvojom používaní a akom... ďakujem.
lenovoS650
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 04. kvě 2014 13:46:39
Typ mobilu / ROM: LENOVO S650

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od lenovoS650 »

s timhle se to prodava http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/
ja tam mam ted tohle http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s6 ... multilang/ a je to fakt desne tma jsou takove divne funkce. je to cele trosku jine,ale hnusnejsi a nelogicke na ovladani tu prvni verzi sme se naucil ovladat vpohode alibila se mi,ale rikam si ten vyssi android to bude urcite pecka,ale takto to dopadlo nevidim prinos. pokud mi nekdo k tomu neco rekne a vysveti proc bych mel mit to co mam rad si poslechnu
kisond
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 10. kvě 2014 22:14:56
Typ mobilu / ROM: S660 JB 4.2.2 AOSP MOD
Mobil 2 / ROM: P770 S113 mod
Tablet: Asus Memo Pad 10

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od kisond »

To energy100 : Baterku nemám zatím otestovanou, zatím se mi ji nepodařilo vybít :) Především je to způsobeno tím, že mobil mám teď dost času připojený k PC. Většinou nevypínám Bluetooth (využívám ho v autě) Wi-Fi taky ne a pouze vypínám mobilní data, jakmile jsem připojený k Wi-Fi.
Příklad snad pomůže s odhadem výdrže : byl jsem na celodenním výletě měl jsem zapnuty mobilní data a apku Moje trasy (GPS) absolvoval jsem několik hovorů večer při kontrole baterie bylo zhruba 55%. Výdrž baterie bych asi odhadoval na dva dny běžným používáním (výdrž asi přibližná jako na P770).

To lenovoS650 : Někdy nejnovější verze ROM neznamená, že bude lepší než ta poslední. Někdy je lepší počkat až si to všechno "sedne" :)
lenovoS650
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 04. kvě 2014 13:46:39
Typ mobilu / ROM: LENOVO S650

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od lenovoS650 »

zkusil bych neco mezi,ale v cestine tam jina neni vis. takze asi znova na to puvodni a zase sve nainstalovat a postahovat

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od rbarat »

Chalani, prečo sem dávate odkazy na ROMky pre S650? Toto je vlákno pre S660.
A navyše téma pre ROMky je tu: http://androidforum.cz/lenovo-s660-rom- ... -f927.html
Toto je téma pre recenzie!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
lenovoS650
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 04. kvě 2014 13:46:39
Typ mobilu / ROM: LENOVO S650

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od lenovoS650 »

protoze se bavime i o 650tce to je logicke vzdyt jsou to stejne telefony mozna by ten rom z 660 fungoval taky
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od rbarat »

Je pravda, že tie telefóny sú si veľmi podobné (ale nie su rovnaké), toto je téma pre Lenovo S660, tak tu nemáte čo písať o S650ke, robí to chaos v diskusii. Napíšem supovi, nech založí nové vlákno. Keď to bude vaše príspevky tam presuniem.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
energy100
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: ned 26. kvě 2013 17:01:50
Typ mobilu / ROM: One+2
Rom: CM13 by @Grarak
Bydliště: Slovensko

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od energy100 »

lenovoS650 píše:protoze se bavime i o 650tce to je logicke vzdyt jsou to stejne telefony mozna by ten rom z 660 fungoval taky
No podľa mňa má 650 2000mAh baterku, zatiaľ čo 660 má 3000mAh. Diskusia o 650 je tu:
http://androidforum.cz/lenovo-s650-vibe ... 53977.html - píš tam aby sa to tu neplietlo.
zeas
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21. kvě 2014 15:09:14
Typ mobilu / ROM: 123456789

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od zeas »

Ahoj kisond,

na kolik Tě ve finále vyšel ten telefon (s dopravou apod...)?
Přidej prosím další poznatky z používání tohoto telefonu... Už tě na něm určitě něco sere a něco si nemůžeš vynachválit :-) Dá se přiložit i fotka vyfocená tímto foťákem, abych věděl jak nic moc to je foťák? Šel by jsi znovu do tohoto přístroje po dosavatních zkušenostech?
Díky moc zeas :-)
kisond
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 10. kvě 2014 22:14:56
Typ mobilu / ROM: S660 JB 4.2.2 AOSP MOD
Mobil 2 / ROM: P770 S113 mod
Tablet: Asus Memo Pad 10

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od kisond »

Zdravím,
telefon ve finále vyšel na 4160kč (cena co si vzal etotalk z mého účtu)
- zadní kryt (stále lupe, na telefonu nesedí, prostě je to na nic když se připevní kov na plast)
- pod zadní kryt se hrnou kvanta prachu (obzvláště v místech reproduktoru)
- občas blbne proximity senzor (na displeji nemám folii, takže není důvod, aby byl "zmaten")
- při focení stačí drobný pohyb mobilu a fotka je okamžitě rozmazaná.
- přisvětlovací dioda výkonově nic moc
- nemožnost vyndání paměťové karty za provozu tel. (je umístěna poměrně nešikovně, vždy musí jít ven baterka, aby se vyndala paměťová)

+ hrozně rychle se nabíjí oproti P770 (jak má velkou baterii tak se nabíjí opravdu rychle, nestopoval jsem to a ani nebudu)
+ kvalitní display, docela se mi líbí úhly a barevné podání (bacha subjektivní názor, při srovnání však s P770 je display daleko lepší)
+ zapínací tlačítko z boku
+ baterka, baterka a zase baterka (při plném nabití a zapnuté navigaci vydrží opravdu 11h, vlastní zkušenost)
+ o poznání lepší fix satelitů než u P770
+ lepší signál Wi-Fi než u P770

Lenovo jsem si vybral jako levnou náhradu telefonu z Číny s velmi dobrou pověsti značky (mám v tuto značku daleko větší důvěru než v jiné značky z Číny). Dále mě uchvátila "politika" značky nehrnout super rychlé telefony, ale nacpat do nich čím jak největší baterku (opravdu nechci být, jak většina mých kolegů co telefon nabíjí v každé možné příležitosti, u Lenova tomu tak opravdu není). Lenovo má ještě hodně co dohánět oproti konkurenci, ale dle mého názoru zvolilo dobrou cestu, pokud v ní bude pokračovat, určitě si koupím další telefon od této značky.

Více mě teď asi nic nenapadá časem doplním....
2014525104006.jpg
2014525104006.jpg (2.85 MiB) Zobrazeno 8121 x
2014525103959.jpg
2014525103959.jpg (2.59 MiB) Zobrazeno 8121 x
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od rbarat »

Ahoj, mohol by si prosimta otestovat rychlost fixu satelitov GPS, bez zapnutej AGPS/EPO internetovej asistencie? Ide o to, ze cipy MTK maju oproti Qualcomm dost tragicky GPS fix. Ide mi o to ako rychlo telefon fixne satelity.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
kisond
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 10. kvě 2014 22:14:56
Typ mobilu / ROM: S660 JB 4.2.2 AOSP MOD
Mobil 2 / ROM: P770 S113 mod
Tablet: Asus Memo Pad 10

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od kisond »

Ahoj tak při vypnutém Wi-Fi a mobilních datech se mi to na balkóně chytlo zhruba za 20-25s. Žádné podpůrné aplikace nemám, a jestli si to při připojení k Wi-Fi natáhlo pozice satelitů taky nevím.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od rbarat »

Vdaka, len to by chcelo vymazat vsetky AGPS/EPO data z mobilu pred testom, nakolko takto, ako si to otestoval, si na 100% mal polohu sayelitov nakesovanu v mobile.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
zeas
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21. kvě 2014 15:09:14
Typ mobilu / ROM: 123456789

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od zeas »

Zdravím kisond, díky za postřehy a fotky... jdu do něj :-)
kisond
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 10. kvě 2014 22:14:56
Typ mobilu / ROM: S660 JB 4.2.2 AOSP MOD
Mobil 2 / ROM: P770 S113 mod
Tablet: Asus Memo Pad 10

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od kisond »

Ahoj Zeas, kde ho budeš kupovat ?
Petrvald
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. čer 2014 6:21:51
Typ mobilu / ROM: Samsung S5610

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od Petrvald »

Ahoj, neví náhodou někdo jak se pozná evropská nebo čínská verze S660 ?
zeas
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21. kvě 2014 15:09:14
Typ mobilu / ROM: 123456789

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od zeas »

No hodlám koupit buď na etotalk, nebo na nějakém českém eshopu... podle toho jak to je s dph. Když ho koupím v čechách a dám do nákladů, odečtu dph... tak rozdíl ceny oproti etotalku je malý...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od rbarat »

Etotalk rozhodne odporucam, maju trochu vyssie ceny, ale zasa je to spolahlivy predajca. Ak Ti zalezi na 2 rocnej zaruke odporucam kupit u zavedeneho predajcu v CR. Ja kupujem kvoli zaruke tiez doma v SR a zatial sa mi to vyplatilo, mal som 3 reklamacie na Lenovo P770. Co si budeme navravat,cinan je lacny a zaruka sa oplati.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od gersa »

Etotalk neni kvuli zaruce zrovna moc dobra varianta..... spousta lidi tady na foru s nima ma spatne zkusenosti
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od rbarat »

A aky cinsky obchod teda odporucas?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od gersa »

Pokud clovek kupuje single kus, tak asi zadny. Ma dost velkou sanci, ze se s nim budou pri reklamaci snazit vycurat, bude platit postovne, nejake dodatecne poplatky apod. Jsem v tomhle ohledu hodne skepticky a moje skepse je podporena dosti zkusenostma. Ale nechci nikoho strasit, ani odrazovat od nakupu v Cine. Jen je potreba si uvedomit rizika
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od rbarat »

Ja osobne tiez radsej kupujem kvoli zaruke doma na Slovensku, uz sa mi to viackrat oplatilo. Zaplatis sice viac, ale neriesis reklamacie s cinanom.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
emko
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. črc 2014 7:58:11
Typ mobilu / ROM: Lenovo S 660

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od emko »

Čaute,
moje dojmy apod:
- objednáno z etotalk, ve čtvrtek objednávka, v úterý telefon na stole. DHL bez celnice, tzn. pouze platba etotalku a nic dalšího
- cena 3852,- CZK
- objednáno s jejich lokalizovanou ROM. Přijde mi docela OK. Provozně bez problémů, rozsah lokalizace vyhovující i pro lidi bez Angličtiny (čínštiny)
- je to můj první mobil s Androidem, takže z něj mám dost rozporuplný pocity, ale to není Lenovem, ale současným stavem smartphones jako takových.
- mechanicky působí solidně, ačkoliv nechápu kovový zadní kryt.
- výhradu mám k zapínacímu tlačítku. Je vystouplé a stává se mi, že se v kapse zmáčkne a mobil odemkne ... a pak se dějou věci :-)
- nabíjí se fakt rychle.
- výdrž mi přijde OK. Dal jsem i pět dní bez nabíjení, ale to je asi tím, že nejsem typickej uživatel. Denně tak 5x hovor, data vypnutá, resp. zapnutá v případě potřeby, sync. přes Wifi po 2 hodinách, práce s kalendářem, párkrát zprávy přes Wifi, jinak Wifi OFF. Víc nepotřebuju.
- GPS bez problémů. Používám v autě s navigací a subjektivně OK.
- WiFi OK. Jede tam kde mi chodí NTB, a i tam kde mi předchozí mobil nešel.
- Foťák ... přijde mi normální. Fotky do rodinnýho alba to nejsou, ale sem zvyklej to používat spíš jako poznámky ... takže fotí to "normálně".
- display je OK. Viditelnost i na přímým světle srovnatelné s klasickejma telefonana ... tzn. dá se to normálně používat i na slunci.
- očekával jsem že DUAL SIM bude mít dopad na spotřebu, ale nějako dobu jsem používal jen 1 SIM a rozdíl nepozoruju.
gladipl
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 07. úno 2012 15:25:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo K6

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od gladipl »

Kolko z pamate je urcene na aplikacie? Alebo ta 8GB interna pamat nie je rozdelena na particiu na apky a na data?
belickam
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 13. lis 2012 13:33:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od belickam »

Mam otazku. Ako je to s dual SIM?
Potrebujem info ci sa da aktivovat 3G na obidvoch slotoch pre SIM? Viem ze naraz v jednom momente to mozne nie je ale na niektorych mobiloch sa da prepnut 3G rezim tak ze funguje bud na jednej alebo na druhej SIM bez nutnosti vypnut telefon a prehodit karty medzi sebou.

Dakujem za info...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lenovo S660 recenze

Příspěvek od rbarat »

Zvycajny standard u fonov s MTK cipmi, co som videl je, ze 3G internet je len na jednej SIM karte.

Edit:
Myslim to tak, ze pri pouzivani 2 SIM v telefone bezi 3G internet len na jednej karte. V menu fonu sa da vybrat z ktorej SIM ma 3G bezat.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Odpovědět

Zpět na „Lenovo S660 - obecná diskuze“