Čtečky, prohlížeče a přehrávačeExistuje program na označení osob na fotografii?

Internet browsery , ebooky , viewery pro všechno možné a audio/video přehrávače.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
layosh1
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 29. led 2013 9:57:19
Typ mobilu / ROM: Nokia C6-00
Tablet: Google NEXUS 7

Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od layosh1 »

Potřeboval bych si otevřít fotografii a klikem na osoby na fotografii (podobně jako se to třeba dělá Facebooku) umožnit přidat popisek kdo že to na fotografii je. Nepotřebuju žádné rozeznávání obličejů, jen klik na oblast obrázku a přidat popisek. Kdysi to fungovalo na počítači třeba v prohlížeči PICASA,ale na androidu jsem nic takového nenašel. Nechci aby to bylo "online", potřebuju offline aplikaci...
Díky za tipy
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od paulgaugin »

PicsArt
layosh1
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 29. led 2013 9:57:19
Typ mobilu / ROM: Nokia C6-00
Tablet: Google NEXUS 7

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od layosh1 »

Zkusil jsem ,ale asi jsem levej, nic takového jsem tam nenašel, jen možnost nakreslit bublinu do obrázku, což ale není uplně to co bych si představoval...každopádně díky, alespoň něco:-)
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od Gaston99 »

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od ludekbrno »

layosh1:

A ten popisek má být uložen kde? To je dost podstatné ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
layosh1
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 29. led 2013 9:57:19
Typ mobilu / ROM: Nokia C6-00
Tablet: Google NEXUS 7

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od layosh1 »

To je to samé, grafický program, jen kreslí do obrázku:-)
layosh1
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 29. led 2013 9:57:19
Typ mobilu / ROM: Nokia C6-00
Tablet: Google NEXUS 7

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od layosh1 »

ludekbrno píše:layosh1:

A ten popisek má být uložen kde? To je dost podstatné ;-)

píšu z mobilu
Ukládání je mi v podstatě fuk:-) Ideálně teda by bylo kdyby to bylo uloženo v XML, ke každé fotce např. souřadnice místa a tam uložen popisek k danému místu na obrázku.
Označení osoby na obrázku bych si představoval podobně jako se to děje na facebooku (jen to nemusí detekovat obličeje)- nad osobou si prostě kliknu, objeví se tam čtvereček, přidám si k tomu popisek. Vedle obrázku by pak byl seznam osob na fotce, když bych si osobu ze seznamu vybral, zobrazilo by se místo na fotce, kde to je.
A úplně geniální by bylo, kdyby to umělo vyexportovat HTML soubor, který by obsahoval obrázek a k tomu mapu nad obrázkem...:-)
Ale to bych chtěl asi moc už...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od ludekbrno »

Ano, to už chceš moc. Obávám se, že nenajdeš ani ten základ, co by ti to ukládal do XML. Takové věci se už dnes off-line moc (asi vůbec) nedělají.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
layosh1
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 29. led 2013 9:57:19
Typ mobilu / ROM: Nokia C6-00
Tablet: Google NEXUS 7

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od layosh1 »

Hm si to budu muset napsat sám... :-) Ne všude je internet - potřeboval bych to pro genealogické pátrání, když jsem obvykle v nějaké zapadlé vesnici u osmdesátileté babičky, která mi nechá ofotit historickou fotku, hodí se k tomu nějaký popis kdo tam je, u takové svatební fotky, kde je hromada lidí je nemožné to popsat na papírku bokem. A ony takové babky jak na potvoru nemaj wi-fi a mobilní operátoři tam mají pokrytí jen na mapě - nejbližší signál končí na hranici vesnice:-)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od ludekbrno »

Tak aspoň nějaký signál s pomalým Edge snad najdeš už v každé díře :-) Jinak ten účel použití je zajímavý, ale hodně specializovaný a fakt pochybuju, že by někdo něco takového pro offline použití vyráběl. Bude to na tobě :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
layosh1
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: úte 29. led 2013 9:57:19
Typ mobilu / ROM: Nokia C6-00
Tablet: Google NEXUS 7

Re: Existuje program na označení osob na fotografii?

Příspěvek od layosh1 »

Bohužel na mapě pokrývá signál skoro celou republiku, realita je ale jiná...ale to je už jiné téma. :-)

Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si nainstaloval PICASA od google ale na windows, tam to jde přesně jak bych si představoval, fascinuje mě, že Google ale má lepší aplikaci pro windows než pak pro jeho vlastní operační systém. Nu což, budu muset tahat sebou notebook místo tabletu...

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
Odpovědět

Zpět na „Čtečky, prohlížeče a přehrávače“