PokecNanovlákno jako dobíječka

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
vizour
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 19. črc 2010 5:20:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Bydliště: Praha

Nanovlákno jako dobíječka

Příspěvek od vizour »

Tak sem si vzpomněl jak se o tom dřív mluvilo, že by se mobily mohly potahovat nanovláknem a tím se tak na světle dobíjet, nemá někdo nějaký info? Baterky prd vydrží a tohle by hodně změnilo život nás všech. Takřka pokaždý když nečekaně, obzvlášť o prázdninách, vyrazim někam přes noc z domu, nemám šanci svojí x10 udržet při životě :D :?:
vizour
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 19. črc 2010 5:20:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Bydliště: Praha

Re: Nanovlákno jako dobíječka

Příspěvek od vizour »

no neni to aktuální takže diskuze asi o ničem, ale už se těšim na tu dobu
Uživatelský avatar
s0uky
Čestný Androiďák
Příspěvky: 471
Registrován: úte 23. zář 2008 22:11:19
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Re: Nanovlákno jako dobíječka

Příspěvek od s0uky »

Je to v Pokecu a o nicem to urcite neni!

Neplet si dojmy s pojmy, k dobijeni na slunci je potreba solarnich panelu, tzv. fotovoltaickych prvku, nanovlakno se pouziva nejvice v jinych odvetvich elektrotechniky a treba textilniho prumyslu (nejen zde).
Tady mas naprosto idealni vec, kterou si muzes vyrobit, abys nemusel mit X10 bez proudu...
http://www.svetandroida.cz/solarna-nabijacka-201006

Co jsem cetl naposled, ohledne vodivych nanovlaken tak tam bylo psano, ze vyrobili bundu (nevim, jestli zimni, jarni, letni, etc...) z nanovlaken a pohybem (beznou chuzi) v bunde a ruznym trenim vzniklou energii akumulovali a snazili se tim dobit telefon, jak moc to fungovalo se v clanku nepsalo.
Bohuzel vsechny tyhle pokusy o dobiti telefonu jsou prakticky v zacatcich a tezko rict, jestli zrovna nano vlakno v podani obleceni spatri svetlo sveta...
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Nanovlákno jako dobíječka

Příspěvek od patlen »

Vzhledem k tomu že spolupracuji s firmou která nanovlákno vyvíjí měl jsem s jejich it techniky asi před rokem debatu o tom,že jsem od nich viděl reportáž ,že už mají celý článek z nanovláken,který umí vyrábět proud.Nato jsme si dali kafe a bylo mi řečeno, že to byla jen reportáž, že už to sice mají ale je toho centimetr krát centimetr :-) a že to dává nula nula prd...Ale jdou správnou cestou.
vizour
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 19. črc 2010 5:20:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII
Bydliště: Praha

Re: Nanovlákno jako dobíječka

Příspěvek od vizour »

ta nabíječka se mi líbí, možná se i odhodlám něco takovýho si vyrobit :D ale pak tím vystavím riziku telefon :D ... tak aspoň, že centimetr na centimetr, horší by byl nanometr na nanometr 8-)
-Vosa-
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 27. kvě 2010 16:11:47
Typ mobilu / ROM: T-mobile G1_SuperE 1.0.3

Re: Nanovlákno jako dobíječka

Příspěvek od -Vosa- »

jen tak mimochodem, nabijeni pres prazdniny na noc a vice noci bez zasuvky resim mojim batery packem ktery jsem si udelal z nabijecich AA baterek neni to tezky a funguje to zatim asi nejlepe a spolehlive...vice info v casti G1>Power pack

@telefon using OperaMini ;)
onen

Re: Nanovlákno jako dobíječka

Příspěvek od onen »

Kazdy fotoclanek z klasickeho polovodice je vlastne dioda. Na detekci nosne do vf stupne by jste ji sice nepouzili ale eletriku vyrabi dobre. A ted si predstavte ze kazdy subpixel LCD displeje (i Oled) je tranzistor - teda diody hned dve. Uz tusite kam mirim? Kdyby se sesli nejake chytre hlavy, tak by treba vymysleli, ze lcd displej muze elektrinu i vyrabet. Vzdyt v displeji takove G1cky je cca 921600 diod :idea: :!: A vecne na ne zbytecne dopada svetlo. Takze ted staci jen vymyslet jak z tech PN prechodu sebrat elektrinu ktera tam jiste vznika. Teoreticky by se dala cast energize z podsviceni rekuperovat zpet do akumulatoru a kdyz se toho chytne nejakej rozumprada z EU, tak vyrobci budou muset dodavat nabijecky s moznosti dodavat prebytecnou energii zpet do site.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“