Synchronizace - Zálohování - KontaktySynchronizace kontaktu s Google

Vše co souvisí se zálohováním a synchronizací obsahu telefonu včetně nástrojů na správu kontaktů.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Uživatelský avatar
w0lf
Androiďák!
Příspěvky: 691
Registrován: pát 09. črc 2010 7:17:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od w0lf »

Zdravim,

mam VF 845 a dnes jsem si vsiml, ze nemam zadne kontakty synchronizovane s google uctem, povoleno to mam, na netu jsem nonstop, bud na Wifi nebo GPRS, nevite nekdo, proc se mi kontakty nechteji synchronizovat? Z google do mobilu se mi mailu nakopcili, ale z tel na google proste nic :(.... Nemel nekdo s timto taky potize? Nevim si s tim rady :(. Predem diky za pomoc...
Uživatelský avatar
Krémeš
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 17. črc 2010 12:04:26

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od Krémeš »

A maš v nastaveniach-učty a synchronizacia pri Google nastavenu aj synchronizaciu kontaktov ?
Uživatelský avatar
w0lf
Androiďák!
Příspěvky: 691
Registrován: pát 09. črc 2010 7:17:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od w0lf »

povoleny tam mam vse :(... De mi o to, ze kdyz si ulozim novy kontakt do telefonu, aby se ukazal na googlu, to samy, kdyz si ten kontakt na googlu edituju, napr. hodim si tam fotku nebo upravim cislo, abyse to sesynchronizovalo do telefonu :(... Kontakty jsem tam dostal tak, ze jsem si vsechny zazalohoval na kartu a z karty hodil do googlu, ale na normalni synchronizaci mi to prijde neprakticky, navic kdyz by to melo fungovat normalne :(
Uživatelský avatar
Krémeš
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 17. črc 2010 12:04:26

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od Krémeš »

A maš zaškrtnutu automaticku synchronizciu ? Lebo akurat teraz som to skušal-zmena mobil-gmail aj gmail-mobil a do 10s sa zmena naozaj udiala.
Uživatelský avatar
w0lf
Androiďák!
Příspěvky: 691
Registrován: pát 09. črc 2010 7:17:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od w0lf »

mam zaskrtlou automatickou aktualizaci, to jaky skupiny se ti ty kontakty ulozi? kdyz ukladas do mobilu, tak to ulozis jako do telefonu? nebo rovnou na google ucet? stve me, ze mi to nechodi tak jak ma :(:(:(
djarda
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: stř 14. črc 2010 12:08:21
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend G300

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od djarda »

Čauves,
mám ten samej problém, a už asi hodinu googlim, čim to je a stále nevim.. :help:
Není potřeba ještě něco nastavit na gmailu na webu?
Huawei Ascend G300__fw B885__no ROOT__GO luncher__Vodafone
Uživatelský avatar
Kubkolienka
Robot
Příspěvky: 780
Registrován: ned 28. úno 2010 11:39:40
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Mix 2S
Bydliště: BA

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od Kubkolienka »

Ked das kontakty potom stlacis menu a pohras sa tam mozno to pomoze. Ja som dal kontakty prv do gmailu a potom synchronizoval s telefonom a vsetko ok ale to s tym snad nesuvisi.
Samsung i5700 Spica - Spicanogen + Yonip - O2 SK
HTC Evo 3D - kaput. 3 krat sa mi meniť display nechcelo
Honor 7 - stock
Xiaomi Mi Mix 2s
djarda
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: stř 14. črc 2010 12:08:21
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend G300

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od djarda »

Tak synchro z Gmailu do founu proběhla, ale na druhou stranu ne. Ani když jsem zkusil založit nový kontakt (v paměti tel.), tak se do Gmailu nenatáhl. Tzn, že kdybych si založil kontakty, nebo je naimportoval do Gmailu, tak by se mi to se synchronizovalo, ale to myslím není účel hry - má to fungovat na obě strany :think:
Nějaké další nápady? :wink:
Huawei Ascend G300__fw B885__no ROOT__GO luncher__Vodafone
Termiter
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 23. úno 2010 9:55:14
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od Termiter »

Když zakládáš nový kontakt, tak jako první položka je kam. Na výběr bys měl mít tři místa: SIM, telefon a Google.
Jestliže vkládáš kontakt do telefonu, tak se ti na Google neodsyncne. Prostě zůstane jen v paměti telefonu. Musíš vybrat jako umístění Google.
Uživatelský avatar
w0lf
Androiďák!
Příspěvky: 691
Registrován: pát 09. črc 2010 7:17:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od w0lf »

a kdyz si ho ulozim na gmail tak pak se mi zesynchronizuje do telefonu a i kdyz budu offline tak ho uvidim jo?
djarda
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: stř 14. črc 2010 12:08:21
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend G300

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od djarda »

Aháá.. a já si nevim proč myslel, že to synchronizuje i normální kontakty.. holt androidě no :oops:
A nejjednodušší způsob importu obyč. kontaktů do Gmailu asi přes ExportContacts předpokládám..
Díky !

Tak ne, on to 845 umí exportovat na SD kartu ve formátu v Card ;-)
Huawei Ascend G300__fw B885__no ROOT__GO luncher__Vodafone
Uživatelský avatar
w0lf
Androiďák!
Příspěvky: 691
Registrován: pát 09. črc 2010 7:17:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od w0lf »

tak by me ted zajimalo, kdyz nebudu zrovna online, tak si musim novy kontakt hodit do mobilu, pak ho budu muset az budu online prehodit na google jo? jestli jo, tak to neni tak dobry jak jsem si ze zacatku myslel, skoda ze to kontakty v tel nesynchronizuje :(
djarda
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: stř 14. črc 2010 12:08:21
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend G300

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od djarda »

Když nebudeš online (chápu to jako u kompu) zadáš si kontakt do mobilu - při zadávání se tě zeptá kam (paměť telefonu/sim/účet Gmail), vybereš Gmail
a on se ti automaticky sesynchronizuje a uvidíš ho i v seznamu mobilu i na Gmailu na webu.
Huawei Ascend G300__fw B885__no ROOT__GO luncher__Vodafone
krabica
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 17. srp 2009 8:34:51
Typ mobilu / ROM: HTC Hero 2.1
Bydliště: Havířov

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od krabica »

Mám podobný problém. Mám ofic. Hero 2.1 a přestaly se mi synchronizovat kontakty s gmailem od 27.8. 2010. Kalendář se synchronizuje, maily také. Když dám ručně synchronizovat, tak se to provede pouze u kalendáře a mailů, kontakty ukazují datum poslední synchronizace 27.8.2010 19:38. :(
HTC Hero Black + MicroSDHC SanDisk 8 GB class 6
Uživatelský avatar
d750
Kyborg
Příspěvky: 3799
Registrován: pát 20. úno 2009 5:28:37
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od d750 »

To je jasný proč ti to nejde synchronizace je 3 týdny napřed dnes je teprve 4.8 2010.
krabica
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 17. srp 2009 8:34:51
Typ mobilu / ROM: HTC Hero 2.1
Bydliště: Havířov

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od krabica »

Spletl jsem se. :DD Poslední synchronizace 28. 7. 2010
HTC Hero Black + MicroSDHC SanDisk 8 GB class 6
krabica
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 17. srp 2009 8:34:51
Typ mobilu / ROM: HTC Hero 2.1
Bydliště: Havířov

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od krabica »

Stále jsem na nic nepřišel, je to nějaké divné.
HTC Hero Black + MicroSDHC SanDisk 8 GB class 6
cdrcdrcdr
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 29. črc 2010 9:57:37

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od cdrcdrcdr »

v telefone je ikonka gmail, tam treba zadat aktualne meno a heslo a sync by mala prebehnut automaticky potom vzdy po pripojeni na gmail ucet
krabica
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 17. srp 2009 8:34:51
Typ mobilu / ROM: HTC Hero 2.1
Bydliště: Havířov

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od krabica »

Mě to normálně fungovalo!!! Vše je nastaveno OK, nic jsem neměnil a od 28.7.2010 to najednou nefunguje. Už mě to začíná štvát... :x
HTC Hero Black + MicroSDHC SanDisk 8 GB class 6
krabica
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pon 17. srp 2009 8:34:51
Typ mobilu / ROM: HTC Hero 2.1
Bydliště: Havířov

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od krabica »

Tak nakonec stačil jen restart telefonu. :lol:
HTC Hero Black + MicroSDHC SanDisk 8 GB class 6
capri
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. srp 2010 7:41:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od capri »

chci se zeptat nebo spíš poradit mam Galaxy S a nedaří se mi synchronizovat kontakty směrem z telefonu na Gmail můžete prosím někdo poradit ? jinak v telefonu mam nastavenej Gmail i synchronizaci kontaktů ale nejde mi to vecpat na ten Gmail

Diky moc

p.s.: hledal jsem tu i pročítal temata ale v žádnym sem se nedověděl rady ktera by mě pomohla
cenda
Stálý androiďák
Příspěvky: 220
Registrován: úte 12. led 2010 18:04:28
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Rom: CM10 unofficial V30A
Bydliště: Plzeňsko

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od cenda »

Teprve dneska sem si všimnul že mám stejný problém, poslední sync kontaktů 27.7.10 13:01. Od té doby nic. Restart bohužel nepomohl, večer zkusím wipe. Pokud by jste někdo tušil čim by to mohlo bejt budu rád za jakejkoli nápad, nechce se mi do wipu.
Jinak kontakty mam uložený jako google kontakty a v tel. mam povolenou synchronizaci i data na pozadí.
Kalendář i gmail mi funguje na 100%
Z3 Compact, zatím STOCK
LG O2X - čas na výměnu; HTC Desire - utopil se; HTC Magic 32A - nenávratně ztracen
capri
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. srp 2010 7:41:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od capri »

no ja bych ještě potřeboval nejak zjistit jak se daj všechny kontakty jednoduše převest na google kontakty abych to nemusel přepisovat růčo
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od slay »

Zálohuj kontakty na SD kartu (vCard), ulož do PC a po přihlášení na googl nahraj soubor vCard. V PC uprav a opačně exportuj vCard do PC. Z PC na SD kartu. Smaž kontakty v telefonu a naimportuj kontakty z SD. Hotovo.
Naposledy upravil(a) michpo dne pon 16. srp 2010 0:00:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvky se necitují! Čti pravidla!
Samsung Galaxy S9+
capri
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. srp 2010 7:41:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od capri »

paraaada děkuji mockrááát :)
Michaell
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10. srp 2010 22:23:41
Typ mobilu / ROM: Samsung i5700

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od Michaell »

Jsem zoufalej, asi lama... veškerá synchronizace mi funguje (i když s tím byli problémy) ale nezobrazujou se mi kontakty ve zprávách! Přes kontakty vyberu kontakt, zpráva, a jde odeslat, ale přes ikonu zprávy nikoli. Nevíte nekdo jestli jsem nekde neco nezapoměl zapnout? (restart nepomáhá, aktualizace synchronizace taky ne) :(
dekuji Michal
Michaell
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10. srp 2010 22:23:41
Typ mobilu / ROM: Samsung i5700

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od Michaell »

Tak už jsem na to přišel, když napíšu komtakt na google ručně, tak už ho mám ve zprávách a synchronizuje se. Doufám že to bude fungovat i po přidání na google přes mobil, asi mi v tomto systému něco uniká... ;)
m.a.x.i.m.u.s
Androiďák!
Příspěvky: 292
Registrován: pon 18. říj 2010 14:17:27
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9+

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s »

Co se stane když mám zapnutou synchronizaci a v teleofonu vymažu kontakt, nebo více kontaktů?
Vymaže se to i na gmailu?
A co když třeba naformátuju telefon? Vymažou se kontakty i na gmailu, nebo se z něj natáhnou?
Jak to funguje při různých podmínkách? Jde někde nastavit jak se ot má kdy chovat?
Desire -> Sensation -> Galaxy SIII -> Galaxy S4 -> G3 16GB -> G4 Leather -> Galaxy S7 Edge -> Galaxy S8 -> Galaxy S9+
zmaty
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. dub 2011 12:44:28
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od zmaty »

Taky mě zlobila synchronizace Google kontaktů mezi HTC Wildfire a Google účtem, zkoušel sem všechno, nakonec sem na rady HTC rebootnul telefon do továrního nastavení a znova nastavil google účet při prvnim přihlášení. To zafungovalo na chvíly, asi na den, pak zas to samý, přestaly se synchronizovat kontakty, až sem přišel jak na to: v tomhle případě stačí blbej RESTART TELEFONU!! Tak doufám, že tim někomu ušetřim hodiny strávený googlováním a čtením různejch fór..
Tcha
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29. čer 2011 10:07:17

Re: Synchronizace kontaktu s Google

Příspěvek od Tcha »

Dobrý den,

mám podobný popsaný problém u HTC Desire.
Ať dělám co dělám tak se synchronizuje vše krom kontaktů. u nich mám poslední synchronizaci 23.6.2011.
Když nastavím synchronizaci tak se po snaze o synchronizování objeví hláška "Nastaly potíže se synchronizací. Služba bude brzy obnovena."

Vše ostatní i z googlu se mi ale synchronizuje. Zkusil jsem všechno včetně restartů i vypnutí telefonu. Pro jistotu jsem zkusil pustit synchronizaci přes wifi vše končí stejně.

Pokud má s tímto někdo podobnou zkušenost uvítal bych jak zda se to dá trvale odstranit.


PS: Pokud chce někdo dostat z mobilu kontakty na Google a nechce to dělat jako lama. Uloží si v telefonu kontakty do vcard na kartu.
Poté dá v telefonu importovat kontakty ze souboru. Má možnost nastavit jeden soubor / více souborů / všechny soubory. Poté nastaví importování na google a vše se nahraje přímo do google mail.
Pokud nechce mít kontakty v telefonu i na google tak před tímto importem smaže všechny kontakty z telefonu.
Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“