Aréna telefonůkoupě prvního smartfounu, zn. do 6000

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
vlkus
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: sob 27. zář 2014 11:41:09
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5
Tablet: asus memopad 10

koupě prvního smartfounu, zn. do 6000

Příspěvek od vlkus »

Moje stará Nokie dosluhuje a tak jsem se rozhodl, že doženu dobu a koupím si dotykáč. Doma máme tablet (syn na hry, já na internet), takže nějakou představu o tom, jak to funguje, mám a hlavně poslední dva týdny pročítám recenze a fóra ve snaze dospět k nějakému rozhodnutí. Můžete mi, prosím, poradit? Takže (dle šablony):

Maximální rozpočet: 6.000 Kč (je to spotřební věc a víc dát nechci; kdo ví, jak ten telefon bude vypadat za 2 roky)

Místo nákupu: ČR (jsem holt konzerva a koupit v Číně za šestku něco bez záruky mám prostě strach)

Předpokládané využití zařízení: pár hovorů (do 20 minut celkem) a sms denně, výjimečně internet (všude okolo mám wifi, takže LTE v klidu oželím), občas si pustím hudbu (stačí formát mp3, ale hoodně hlasitě) a když na tom půjdou hrát nějaké hry, bude to jen dobře (jsem nenáročný, přecházím z tlačítkového telefonu ;) )

Požadavek na značku: v tom jsem úplná lama, takže napíšu "spíše známější výrobce" a budu tím myslet i prověřené číňany

Mnou navrhované modely: Viz předchozí bod. Podle recenzentů a komentátorů jsem si vybral dva founy - LG G2 mini (protože má super baterku, ale zas nevím, jak budu ovládat ta zadní tlačítka když budu mít telefon v obalu) a Asus Zenfone 5 (protože má 2GB ram a nevím proč mě tak nějak oslovil); v obchodě mi ještě nabízeli Huawei G6 a Samsung S3neo (Ačkoli uznávám nadlidské prodeje Samsungu, tato značka (možná právě proto) je mi nesympatická.) Nebo máte jiného tipa?
Dlouho jsem uvažoval o Xiaomi Redmi 1s, ale těch stížností na špatně obhospodařovanou RAMku je na můj vkus hodně a Mi3s je mimo cenový požadavek.

Ostatní požadavky: dobrá výdrž baterky; GPS která mě neztratí; procesor jiný než Mediatek (ovlivněn recenzemi); čím lepší foťák, tím lépe (jak jinak, že); NEpotřebuju DualSim
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: koupě prvního smartfounu, zn. do 6000

Příspěvek od Mirda86 »

Urcite S3 Neo nebo Zenfone 5.
Hlavne kvuli RAM.Pokud chces aby ti solidne fungoval ty dva roky tak ber spise telefon s vice operacni pameti nez 1GB.
Samsung taky rad nemam ale S3 Neo je dobre vybavenej telefon za slusne penize.
A splnuje vse co pozadujes.

Asus je taky vyborna volba.Je hodne rychlej a ma imho kvalitnejsi display nez S3 Neo.
Skora te vysky a baterky
vlkus
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: sob 27. zář 2014 11:41:09
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5
Tablet: asus memopad 10

Re: koupě prvního smartfounu, zn. do 6000

Příspěvek od vlkus »

Díky moc, jsem rád, že jsem nestřelil úplně vedle. Velikost mi až tak moc nevadí, asi zvítězí ramka.
vlkus
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: sob 27. zář 2014 11:41:09
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5
Tablet: asus memopad 10

Re: koupě prvního smartfounu, zn. do 6000

Příspěvek od vlkus »

Tak Asus je objednaný, díky za radu.
Můžete téma zamknout.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“