NFC / bezkontaktní identifikace / Online platby/ NFCnacitanie clubcard cez mobil

Moderátoři: don_alex, don_alex

Odpovědět
marek5
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pon 04. lis 2013 17:45:36
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy note 4 N910

nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od marek5 »

ahojte.dnes som sa dopocul ze je nejaka aplikacia do ktorej sa daju ukladat karty neviem sice ake konkretne to mozu byt no jednu konkretnu mam.zakaznikovy vraj cez telefon nacitali v tescu jeho clubcard cez mobil.neviem ci to bolo nejako cez NFC alebo to bolo nieco ine.neviete o tom nahodou nieco viac.na nete som nasiel aplikaciu tesco potraviny domov no zatial som ju neskusal.dost ma to zaujima nakolko clubcard nosim na klucoch a dost rychlo sa mi znici.dakujem
brm
Androiďák!
Příspěvky: 596
Registrován: pon 20. kvě 2013 8:16:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ 64GB
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3 64GB
Tablet: Huawei MediaPad M2 10 16GB 5.1.1

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od brm »

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od ludekbrno »

Akorát to má "drobnou" nevýhodu, že většina čteček čárového kódu nedokáže načíst kód z displeje, takže je to v praxi nepoužitelné :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
marek5
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: pon 04. lis 2013 17:45:36
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy note 4 N910

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od marek5 »

neviem on to pouziva tak asi to nejako ide
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od ludekbrno »

No ono to s některými čtečkami jde, s některými ne a taky záleží na typu displeje.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od dufko »

V tescu používam obyčajný screen obrazovky s kartou. čiarový kód ide načítať v každej pokladni
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od nofu »

Mam za to, že záleží, jakou maji čtečku, infra to nedá, laserová jo. Asi maji v tesku zrovna laserovou.
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od sinco »

Asi loni jsem si do telefonu nainstaloval Tesco Clubcard aplikaci. A u pokladny to neslo nacist. Lidi ve fronte me tenkrat malem sezraly, ze jsem zdrzoval. Nakonec jsem telefon schoval a pouzil plastovou karticku. Ale koukali na to jak jojo jak se pokladni pokousela nacist car. kod na displeji mobilu.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od dufko »

No dávnejšie som s tým mal aj ja problém, nešlo to prečítať laserom. Až raz bol v pokladni mladý chalan, ukázal som mu mobil či to vie načítať a ten s úsmevom že hej, pozná to, treba skúsiť viac uhlov sklonu. Odvtedy s tým nie je nikde problém :). Možno všetci absolvovali školenie :)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od ludekbrno »

Třeba z AMOLEDU to určitě laser nepřečte :-) Tam jedině čtečky založené na principu kamery, ty to přečtou z každého displeje. Každopádně vývojář aplikace měl výborný nápad, ale zjevně vůbec nepřemýšlel o technickém principu čteček čárového kódu, jinak by mu bylo jasné, že prostě určité kombinace technologií displejů a čteček nemůžou vzájemně fungovat. Kdyby si to uvědomil, asi by se do vývoje vůbec nepouštěl, protože je to nespolehlivé a nikdy uživatel neví, jestli zrovna mají čtečku, co to přečte nebo ne :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
brm
Androiďák!
Příspěvky: 596
Registrován: pon 20. kvě 2013 8:16:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ 64GB
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3 64GB
Tablet: Huawei MediaPad M2 10 16GB 5.1.1

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od brm »

Kľudne sa do toho mohol pustiť, ale mal by vopred na tento fakt upozorniť. ;)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nacitanie clubcard cez mobil

Příspěvek od ludekbrno »

Mohl, ale on o tom podle mě jednoduše nevěděl :-) Prostě ho nenapadlo, že když je čárový kód zobrazený ostře a kontrastně na displeji, tak že to z pohledu čteček je něco úplně jiného, než stejný kód natištěný na papíru.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „NFC / bezkontaktní identifikace / Online platby/ NFC“