PokecPoslání mobilu do Číny

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
blesk16
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 05. zář 2013 21:28:27
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB

Poslání mobilu do Číny

Příspěvek od blesk16 »

Ahoj, chci se zeptat. Z aliexpressu mi přišel telefon bohužel je rozbitý, tak jsem se dohodl na vrácení zboží... Teď mi jde ale o to jak to poslat. Na stránkách pošty jsem si našel, že mě to vyjde na 360kč. Ale jak vyplnit adresu? On mi poslal toto - China guangdong province shenzhen futian district huaqiang north yuanwang digital city F2-036 on the second floor + jméno a telefon... Co všechno mám napsat na balík? díky
Uživatelský avatar
droid1221
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: sob 26. dub 2014 16:54:08
Typ mobilu / ROM: Mi4c Mokee 6.0.1

Re: Poslání mobilu do Číny

Příspěvek od droid1221 »

Voptej se na alieexpressu kde mají reklamační adresu pak to tam napiš a do horního pravýho rohu napiš adresu odesílatele a do levého dolního adresu kam to posíláš a k balíku dej dopis ve kterým bude kontakt na tebe.Potom k tomu telefonu dej veškerý papíry co ti přišli s ním.
Pokud jsem ti pomohl dej mi palec nahoru. :) :palec:
Život je svině ale vepřový mám rád :D
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Poslání mobilu do Číny

Příspěvek od roy100 »

Pokud se vejdeš do půl kila, tak tak to pošli jako doporučený dopis, bude to tam do deseti dnů a stát to bude cca 170 Kč. Ta varianta co si našel je na měsíc.
pragulka
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 30. led 2014 16:05:17
Typ mobilu / ROM: LG P970 black CM11
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend G7, oficial ROM kitkat 4.4.4 EMUI 3

Re: Poslání mobilu do Číny

Příspěvek od pragulka »

To máš ještě dobré, já měl napsat tuto adresu :
Name: Gao Jing Hua
Room 308,Cui Cang Yuan,Ming Cui Xin Cun,
Hui Cheng Town,
Xin Hui District,
Jiang Men City,
Guang Dong Province,
P.R.China,
Zip Code: 529100
Tel:13750338416
A teď si představ jak vypadal vypsaný podací lístek.....
Jen jedna rada-zvaž jestli není lepší opravit si telefon na vlastní náklady. Já reklamuji telefon od ledna.
blesk16
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 05. zář 2013 21:28:27
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB

Re: Poslání mobilu do Číny

Příspěvek od blesk16 »

Děkuji za info, mě právě poslal jako adresu kam to poslat to co píšu a absolutně právě nevím jak to na ten balík napsat... Poslat to chci v bublinkovém dopise a na to by se tedy nalepily ty věci co přišli s balíkem, tedy - nějaký invoice (na čem je napsaná hodnota balíku) a doklad od DHL co mě přišlo za DPH... Bohužel krabice s telefonem bude mít více než 500g, na CP mi nejlevněji vyšlo - Standardní balík - ekonomický + taky bych byl rád kdyby to šlo opravit, ale telefon je v hodnotě 6 000kč a problém je v nabíjecí elektronice v mobilu...
pragulka
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 30. led 2014 16:05:17
Typ mobilu / ROM: LG P970 black CM11
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend G7, oficial ROM kitkat 4.4.4 EMUI 3

Re: Poslání mobilu do Číny

Příspěvek od pragulka »

No snad budeš mít štěstí. Já jsem tu adresu vytiskl na papír a nalepil přímo na krabici přesně tak jak mi ji prodejce napsal. Klasicky vpravo dole, vlevo nahoře zpáteční. Podací lístek jsem si našel na internetu, zmenšil písmo na adrese tak ať mi to tam vleze, zkopíroval na lístek a posléze vytiskl. Telefon jsem poslal bez příslušenství jako doporučené psaní s hodnotou do 500,-kč. Poslal jsem ho už po třetí a vždy došel. Třikrát chtěl po mně prodejce clo které prý vyměřil čínský celní úřad :D Po třetí jsem už odmítl zaplatit a tak už od začátku července je na poště někde v Číně přičemž prodejce tvrdí že ho už převzal a opravil jen chce po mně to clo. :D
blesk16
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 05. zář 2013 21:28:27
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB

Re: Poslání mobilu do Číny

Příspěvek od blesk16 »

No tak jsem to dneska odeslal, nakonec to bylo posláno jako doporučené psaní za 309kč (prý letecky). Poslal jsem originální krabičku, kterou jsem dal ještě do jedné krabičky a tu dal do bublinkové obálky a k tomu přidal papíry co přišli + jsem napsal anglicky, že se jedná o opravu telefonu. Snad to bude v pořádku. Jinak vám tu děkuji za všechny rady.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“