Android OST-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od M.I.R. »

Ahoj, doufám, že nezakládám nějakou duplicitu. Chci se zeptat, T-Mobilovskej tarif Surf & Mail, FUP 100 MB. Jaké všechny služby krom mailu zahrnuje? Jde mi o to, zda mi T-Mobile neúčtuje například staženou aplikaci z Marketu, nebo chat za použití ICQ klienta, prohlížení webu, stažení obrázku atd.
Já sám mám Internet+ a tenhle tarif jsem používal kdysi dávno a myslím, že mi snad nikdy nic navíc nenaúčtovali. Ale kamarád uvažuje o Android telefonu s tímto tarifem a tak se chci zeptat, jak to tedy ve skutečnosti. Zda lze někde nalézt napříkald seznam zpoplatněných portů či jak to přesně funguje a případně osobní zkušenost v kombinaci s Android OS. Moc díky za odpovědi ;)

//EDIT - Třeba jak to je s YouTube? Je zpoplatněný?
Naposledy upravil(a) M.I.R. dne pon 02. srp 2010 21:53:16, celkem upraveno 1 x.
tomas_em
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: úte 02. bře 2010 20:08:40

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od tomas_em »

Ahoj,

no já Surf+Mail mám a taky v tom nemám jasno. Ale podle zkušeností - např. minulý měsíc jsem krom webu a mailu určitě stahoval pár aplikací z Marketu a nenaúčtovali mi ani korunu nad paušál. Ale s IM zkušenost nemám, protože ji z mobilu nepoužívám.
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od patas »

V nejbližší době má T-Mobile představit nové tarify, kde by neměly být rozlišovány porty. Tak počkej pár dní, všechno bude asi jinak.
SE Xperia Mini Pro
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od M.I.R. »

Tak zatím jsem se dozvěděl, že to jsou pěkný kurvy akorát...
http://www.t-mobile.cz/FileStorage/OP_S ... ilPlus.pdf

Uvedu tady pár citací z výše zmíněného dokumentu:
Zvýhodnìní nejsou urèena k pøipojení poèítaèe k síti Internet a k využití
v zaøízení M2M. Skuteènost, že úèastník zvýhodnìní využije k pøipojení
poèítaèe nebo M2M zaøízení, se považuje za zneužití poskytovaných
služeb ve smyslu ustanovení èl. 7.3. písm. g) Všeobecných podmínek
spoleènosti T-Mobile a.s., v jehož dùsledku je TMCZ oprávnìn omezit èi
pøerušit poskytování datové služby.
Zvýhodnìní nelze využívat k pøipojení v rámci aplikací pro instant
messaging a VoIP, napø. ICQ, Skype atd.
Takže vlastně, dané zvýhodnění těm šťastlivcům, kteří ho mají v podstatě zajistí pouze stahování emailů a prohlížení webu za férovou cenu 238,8 Kč :D No LOL :D Mám teda Internet+ za zvýhodněnou cenu 399 Kč ke G1. Tohleto zjišťuju kvůli kámošovi, ale nějak je mi z toho blivno :D

Jsem zvědavej, co představí v těch nových tarifech.
Uživatelský avatar
patas
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: ned 15. bře 2009 12:26:55
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od patas »

Už jsem se lekl, že to jsou podmínky nových tarifů :) Každopádně uvidíme až s tím budou venku.
SE Xperia Mini Pro
Uživatelský avatar
power1000
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pon 02. srp 2010 10:43:23
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Rom: AOSP 4.1

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od power1000 »

tomas_em píše:Ahoj,

no já Surf+Mail mám a taky v tom nemám jasno. Ale podle zkušeností - např. minulý měsíc jsem krom webu a mailu určitě stahoval pár aplikací z Marketu a nenaúčtovali mi ani korunu nad paušál. Ale s IM zkušenost nemám, protože ji z mobilu nepoužívám.
myslíš že twist surf+ na tom bude stejne a za stazení apliakci mi nebudou brat kredit?
Motorola Motofone F3 --> HTC Desire, Siemens m65 (zaloha)

root, CyanogenMod 7.1
Uživatelský avatar
nFiX
Droid
Příspěvky: 1496
Registrován: sob 21. bře 2009 23:53:24

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od nFiX »

M.I.R. - vlasní zkušenost po roce - IM "zdarma", Youtube "zdarma", Browser "zdarma", Market "zdarma", .....
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od M.I.R. »

Tak, tady mám komuniké s T-Mobilem, prvně můj dotaz.
Dobry den,
chci si poridit telefon s OS Android a to HTC Wildfire a bohuzel nikde nemohu najit komplexnejsi informace o datovem zvyhodneni Surf & Mail, konkretne co vse je v ramci tohoto zvyhodneni "zdarma" a za jake datove pakety uz budu platit. Sam jsem toto zvyhodneni uzival v od konce roku 2008 do asi brezna roku 2009 a to jak na prochazeni webovych stranek, stahovani emailu, instant messenging tak i na spoustu jinych veci v okamziku, kdy jsem svuj telefon pripojil jako modem k notebooku a nejsem si vedom, ze bych nekdy platil za prenos dat nad ramec tohoto zvyhodneni. Kazdopadne v soucasne dobe ctu ruzne diskuze o tom, jak T-Mobile uctuje napriklad i data, ktera si stahuji programy zobrazujici v telefonu aktualni pocasi a tak by me zajimalo, jak se ma vec ve skutecnosti.
Uprimne receno, nejakych 230 Kc za Surf & Mail a pres 800 Kc za Internet+ je obrovsky rozdil, ktery bohuzel drtiva vetsina Vasich zakazniku ani nepozna, neb sit je neskutecne pomala. 100 MB FUP vzhledem k rychlosti EDGE je naprosto pro zakladni veci postacujici, ovsem predstava doslych faktur za prenesena data je primo hroziva.
Rad bych tedy videl nejaky presnejsi vypis sluzeb, radeji snad portu, ktere nejsou v ramci toho zvyhodneni zpoplatneny.
Pokud se situace bude mit tak, jak mi bylo nastineno od neprilis nadsenych zakazniku, tak bych musel uvazovat o prechodu k jinemu operatorovi, ktery mi nabidne priznivejsi podminky.
S pozdravem
M. Novotny
a odpověď od T-Mobilu
Vazeny pane Novotny,

zasilame Vam odpoved na e-mailovou zpravu ze dne 2. srpna 2010.

Podminky vyuzivani datoveho zvyhodneni Surf&mail+ Vam zasilame v priloze tohoto e-mailu. Co se tyce uctovani, muze se od Vaseho minuleho vyuzivani lisit, jelikoz se jedna o novejsi verzi balicku. V minulosti bylo mozne vyuzivat volna data, diky nimz jste mohl mit ruzne aplikace v telefonu zdarma. Nyni zde vsak volne jednotky nejsou. Oproti puvodnimu zvyhodneni je ale mozne neomezene vyuzivat jine prohlizece, jako napriklad Operu mini. Dale se take nemusite omezovat ve vyuzivani e-mailu, jelikoz jakykoliv takovy provoz mate s novou verzi zdarma.

Pokud Vam nevyhovuje omezenost tohoto balicku, je mozne si aktivovat Vami zmineny Internet+, ktery pri aktivaci na dobu urcitou muzete mit za levnejsi sazbu. Pri dobe 12 mesicu Vas vyjde na 697 Kc nebo pri nastaveni na 24 mesicu se cena snizi na 618 Kc. Ceny jsou jiz vcetne DPH.

S pozdravem a pranim prijemneho dne


Petra Adamcova
Zakaznicke centrum T-Mobile
Uživatelský avatar
alda
Androiďák!
Příspěvky: 407
Registrován: pon 01. čer 2009 23:28:34
Bydliště: Praha

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od alda »

:-D To jsou šprýmaři, prý "Oproti puvodnimu zvyhodneni je ale mozne neomezene vyuzivat jine prohlizece, jako napriklad Operu mini."
Opravte mě, jestli se pletu, ale Opera mini přes přes Surf a podobné tarify T-M byla "v ceně" vždy, dokonce T-M s velkou pompou Operu Mini customizoval jako Web n Walk a předinstalovával do telefonů...
Připomíná mi tu jejich argumentaci, když omezili "neomezený tarif", když jako výhodu uvedli, že zákazník bude upozorněn když přečerpá limit, což dříve nebyl. To že nebyl žádný limit, který by se dal přečerpat, marketongové mágy T-M netrápilo. Tohle je něco podobného :-D
skooopa
Droid
Příspěvky: 2720
Registrován: úte 17. bře 2009 15:44:35
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Re: T-Mobile Surf & Mail a zpoplatnění jednotlivých služeb

Příspěvek od skooopa »

No ja bych si zadnej internet od T-mobile uz neporidil ani zadara. A je jedno zda jde o ADSL,mobilni net nebo 4G vse maj uplne na dve veci (podobne jako 02) nejlepe se mi vede u Vodafone ke kteremu se jiz asi po pate vracim.... (kredytovej internet v mobilu NAPLNO zatim za 175 KC/ FUP 500MB/mesic at stahujes co chces, a uctovani po mesici. )
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!
Odpovědět

Zpět na „Android OS“