Aréna telefonůPrvní smartphone pro otce - do cca 4000

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Dasha
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 07. lis 2014 18:04:26
Typ mobilu / ROM: HTC Desire X
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend G6

První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od Dasha »

Zdravím, to jsem zase já ;) Minule jste mi tak krásně poradili, že to zkouším ještě jednou.

Otec by rád upgradoval svůj přes deset let starý telefon a rozhodl se, že to musí být rovnou smartphone (takže žádný telefon pro seniory). Podezírám ho ale, že s ním stejně bude jen volat (sms nepíše) a jednou za uherský rok si něco vyfotí. Plus mu docela často padají věci z ruky, takže bych mu radši pořídila něco levnějšího, co může častěji obměňovat. Bohužel má ale poměrně specifické požadavky, tak se obracím s prosbou o radu na vás.

Maximální rozpočet: 4500
Místo nákupu: ČR (případné reklamace bych musela řešit já, takže žádné šedivky)
Předpokládané využití zařízení: pár hovorů/sms denně, focení, možná gps navigace
Požadavek na značku: Nerozhoduje, ale pokud možno s plně přeloženým systémem (neumí ani slovo anglicky)
Vlastnosti displeje: 4,3 - 4,5" (max a na tom trvá), rozlišení aspoň 800x480, za gorilla glass bych byla vděčná, ale není to podmínkou
Slot pro paměťovou kartu: Ano
Fotoaparát: co nejkvalitnější, tohle bude zkoumat jako první

Nejdůležitější je opravdu velikost telefonu (přes ty 4,5" by určitě nešel), hned v závěsu je kvalita fotek (matčino Prestigio 5455 se mu vůbec se mu nelíbilo, můj Huawei G6 mu přišel postačující, takže se pokud možno odrážet od toho - počet MPx očividně nerozhoduje o kvalitě) a nakonec výdrž baterie. Pak ještě malý detail - měl by být pokud možno v černé barvě ;) Zbytek podle mě není schopný poznat/ocenit - hry hrát určitě nebude.

Na základě jeho požadavků jsem vyřadila často zmiňované modely jako ZTE Nubia Z5 mini (četla jsem, že nemá plně přeložený systém, a fotky, které jsem v recenzích viděla, mi přišly dost rozmazané), Asus Zenfone 4 (ve většině recenzí kritizují výdrž baterie a fotky vypadaly nic moc), Sony Xperia L (hromada stížností právě na foťák) a Prestigio 5455 (ty fotky ho opravdu zděsily, za denního světla jsou ok, ale už za šera jsou katastrofální, můj fotí rozhodně líp, plus tuším, že tam není vestavěný stabilizátor, takže člověk musí nějakou dobu nehybně čekat, než se zaostří, což otec moc nedokáže). On sám by chtěl Huawei G6 (protože ho mám já), ale přijde mi na jeho nároky zbytečně drahý. Ale pokud se nenajde nějaký s lepším foťákem, pořídím mu ten. A malá poznámka na okraj - určitě ho bude vizuálně srovnávat s mým i matčiným, takže by asi nesnesl, kdyby jeho vypadal na první pohled levněji.

Za jakékoliv návrhy (u kterých si budu moci ověřit kvalitu fotek), budu vděčná. Myslím, že je reálné najít telefon se slušným fotoaparátem i v téhle cenové kategorii. Vím, že HTC mívaly foťáky kvalitní, platí to stále?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od Mirda86 »

V teto kategorii bych se po zadnem HTC vubec nedival.To nema cenu.

Jestli vyhovovala G6 tak nevidim duvod proc ji nekoupit znova.

http://www.1nakup.cz/telekomunikace/hua ... -g6-black/

Tohle je CZ distribuce,cerny a za 4.4k.Sice verze bez LTE a s mensi pameti ale myslim ze to v tomhle pripade nevadi.Maji velke prodejnu ve Zline ale muzes ho pripadne poslat rovnou do autorizovaneho servisu.

Jinak sem videl nejake CZ distribuce za podobnou cenu i v shopech v Praze.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od LivArt »

Nebo novej Honor 3C. Sice má 5", nicméně je to zajímavá nabídka do 4k korun.
Dasha
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 07. lis 2014 18:04:26
Typ mobilu / ROM: HTC Desire X
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend G6

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od Dasha »

G6 mi přišla až jako taková poslední možnost - co kdyby se našel nějaký levnější a i třeba méně výkonný, který by ale měl lepší foťák. Já jsem právě foťáky nikdy neřešila, takže ani nemám přehled, co je v tomhle ohledu na trhu momentálně k nabídce.

Na Honor 3C jsem se taky dívala, ale těch 5" by byl nepřekonatelný problém. Otec by ideálně chtěl 4" a jen přesvědčit ho na aspoň těch 4,5" byl výkon. Viděl 4,7" a nazval to lopatou.

Ok, pořídím mu tu G6. Asi jsem se chtěla jen ujistit, že není nějaká jasně lepší volba.
Neth
Androiďák!
Příspěvky: 586
Registrován: sob 18. říj 2014 9:06:18
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: Pure Nexus + Jolla

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od Neth »

Skúsk S3 mini, max spokojnosť, mám ho a myslím že keď stačí mne tak on možno bude aj rád.. :) :D

EDIT: čo som pozeral nový by mal stáť nejakých 200€, z bazáru aj nejakých 100€.
Píšem mojim milášikom :D
honzababakala
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. lis 2014 15:39:40

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od honzababakala »

S3 mini má výkon jako brambora, skus LG L9ii

Xperia M via Taptalk
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od P1azer »

Taky právě řeším, jestli tatíkovi nebudu kupovat telefon. Škoda, že se k nám na trh nedostala Nokia X2 Dual SIM. Můj otec řeší jen aby to mělo navigaci a slušně fotilo. Zbytek je bonus :)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od Mirda86 »

V dualu koukni treba na Prestigio 5454.
Pripadne trosku drazsi Lg L90 dual
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od paulgaugin »

Otci bych koupil něco s Windows Phone. Všechny požadavky splňuje.
Neth
Androiďák!
Příspěvky: 586
Registrován: sob 18. říj 2014 9:06:18
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: Pure Nexus + Jolla

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od Neth »

honzababakala píše:S3 mini má výkon jako brambora, skus LG L9ii

Xperia M via Taptalk
Aby si to nevzal späť.. ;) s Touchwizom máš pravdu, ale s novou ROMkou sa nie je na čo sťažovať.. :)

Píšem mojim milášikom :D

paulgaugin: +1 (y)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od Mirda86 »

To nic nemeni na tom ze je to starej krap a za stejnu cenu koupis podstatne lepsi telefony a bez TW.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: První smartphone pro otce - do cca 4000

Příspěvek od LivArt »

Lepší, než vzít S3 mini, je sehnat SGS2. Ono to vyjde tak nastejno, jen S2 byl aspoň highend. Ale dneska nemá smysl kupovat ani S2 a absolutně na palici je kupovat S3 mini.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“