PokecSamsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Ahoj všichni,
Máme doma Samsung Smart TV UE40C6715, v pátek jsem koupil Synology NAS DS414j, obojí připojeno do TP Link WR1043ND.
TV je dle tohodle DLNA certifikovaná DLNA Test Certificate
NAS je dle tohodle DLNA certifikován DLNA Test Certificate
TP Link by měl bejt taky DLNA certifikován, včera jsem mel odkaz taky na takový pdf, ale ted ho nemůžu najít...

Porty si NAS v AP otevřel sám:
Obrázek
Teď jich tam mám sice trochu míň ale stejně to furt nefunguje...

Takhle to vypadá na TV...
Seznam "zdrojů"... ale žádnej NAS, pouze moje W7 PC (to DLNA tam) i když žádnej DLNA server na PC nainstalovanej nemám, takže asi nějaká fičura W7:
Obrázek

Nakonec jsem se pustil i do pokusu o root TV dle: How to get root access on a C series TV
Jenže jsem skončil na:
On your TV:
Go to Internet@TV and create a new user called "develop"
Log in with that user, choose settings => on the left there is now a menu item "development"
Type your computer's IP address as the server IP address
bo žádný menu "development" na TV nemám:
Obrázek

Takhle vypadá moje "Account ID for Internet@TV nastavení:
Obrázek

Vlastnosti:
Obrázek

FW verze:
Obrázek

Už se s tím mořím od neděle a jediný co se mi povedlo je, že pokud se přihlásím do NASu, spustím "Video Station" tak mužu určitý filmy do TV "poslat"... jenže to má podmínku, že prohlížec v kterým to dělám musí zůstat zapnutý... jakmile ho vypnu, tak se přenos zastavít... Takže tedy bych musel mít celou dobu filmu zapnutý PC... kvůli tomu sem si nemusel kupovat NAS :evil:
Nebo se to dá delat z mobilu, jenže mobilní verze NAS webu umí ten film poslat zas a POUZE do mobilu - nikoliv do TV. Takže musím použít "standard" PC web verzi a ta je taaaaaaaaaaaaaaaaaaak pomalá, že včera když jsem to zkoušel mi trvalo 15minut, než jsem film spustil... takže jistě uznáte, že tohle taky není řešení...

Rád bych se dopracoval k modelu, že TV uvidí přímo NAS a já si budu moct vybírat přímo filmy.
Děkuji předem za rady a návody...
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od unavix »

Ten router je verze 1? Jestli jo tak do něj zkus nahrát ddwrt alternativní fw.
U verze 1 už výrobce skoro 2 roky neaktualizoval fw. Já měl potíže se zasíláním logu z routeru. Po nahrání ddwrt jede router jak z praku. Nemám s ničím problém.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Novej FW vyšel letos: TL-WR1043ND_V1_140319.zip = 19. března 2014 ;)

O ddwrt vím je to, že existuje, jak se tam dostane, jak se nastavuje... vůbec netuším :cry:
Neměl bys prosím nějakej návod pro začátečníka? :DD
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od unavix »

TP link se překonal a vydal po dvou letech nový fw jo. Tam sou určitě jen opravený bezpečnostní díry. Nemyslím si že udělali zásadní vylepšení.
Dej do google "instalace ddwrt" a vyjedou Ti návody v CZ. V podstatě je to jednoduchý. Stáhneš odpovídající fw ddwrt pro daný router, uděláš zálohu stock fw v routeru a nainstaluješ ddwrt. Když se Ti nebude ddwrt líbit tak vrátíš zálohu stock fw.
Web ddwrt - www.dd-wrt.com/site/index
Český "návod" třeba tady - http://www.kudrik.cz/2013/03/08/flash-d ... -wr1043nd/
Návody sou ale zbytečný, je to jednoduchý.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od lachtan86 »

Zadnej upgrade na neco-wrt neres..to je totalni picovina..v prvni rade si zkus pingnout z nasu tv treba pres ssh nebo web jesi to de.. Pokud jsi v jedny siti tak musi bejt problem v nasu.. V tv neni co nastavit.. A samygo taky kuli tomu resit nemusis.. Pokud pingnes z nasu tv tak je to ok a s nejvetsi pravdepodobnosti bude potreba poklikat neco v nasu.. Zkus treba nakej dlna/upnp klient na kompu jesi uvidis ten dlna server na nasu! Fw v tplinku je fakt blbost resit..pokud ses ve stejnym subnetu tak ti staci ten nejblbejsi switch..pro klid duse duse tplinka si muzes zkusit nas pripojit rovnou ethernetem ke kompu a zkusit dlna naprimo..

Jeste me napadlo, koukam ze mas 1043ku tplinka pro test dlna na tv muzes vrazit do tplinka flasku s nakym filmem a pustit ve web mgmt media server a na tv bys mel videt napr filmy na ty flashce..
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Lachtan: oki zkusim. Vse je na vnitrni siti 192.168.13.* ale ping sem nezkousel.
DLNA server sem kdysi omylem nainstaloval na PC a TV ho videlo, takze chyba TPlinku to snad neni.

Na Synology foru sem nasel neco o portech ktery maji bejt otevreny... nejaky sem pivolil, nejaky si povolil sam NAS.
Musim jit neco zaridit, jak se vratim taxe do toho zas vrhnu. Tak se pak zas ozvu...
Diky za pomoc.
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od unavix »

lachtan86 - no když myslíš. 1043 má na továrním fw neskutečný potíže s automatickou aktualizací dat na USB - tedy nezvládá automaticky aktualizovat seznam dat na USB a další trable jako odesílání logu a jiné nastavení. Tedy spíš potíže se změnou nastavení. Některé nastavené hodnoty se dají změnit jedině po resetu routeru. Na LG TV se přehrávají filmy z USB z routeru úplně v pohodě. Ale Samsung nebo Toshiba mají problém. Pomáhal jedině restart routeru. S ddwrt se to neděje a jak u Samsungu tak Toshiby je to ok.
To co sem napsal je osobní zkušenost. A nejsem jediný kdo měl s 1043 problém. Tedy spíše s továrním fw. Železo jako takový je držák.
Ale jak se říká, dle chuti každého soudruha.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

No taxi mě ukecal do ddwrt... ale koukám, že pro WR1043ND taky není zrovna nejnovější...
WR1043N(D) v1.x Firmware - Webflash image for first installation factory-to-ddwrt.bin 2013-04-25 7,69 MB

edit: chápu to správně, že postup je:
1) factory-to-ddwrt.bin
2) pokud se to nepovede, tak zpět na original: tl-wr1043nd_v1-webrevert-back2stock.rar
???
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od unavix »

Nejnovější ddwrt je tuším ze září nebo října pro 1043. A do ničeho sem Tě neukecával. Klidně to vyzkoušej na stock fw. Pokud by byli nějaký trable tak můžeš zkusit ddwrt. Když to nebude ono tak flešneš zpátky zálohu stock fw kterou si vytvoříš. Je to na Tobě. Já sem jen napsal jakou mám zkušenost se stock a ddwrt fw.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

No taxem nahodil ddwrt dal restart a sem bez inetu :(
AP zmizel ze site, jeho IP nelze najit :(
Prepojil sem kabel do hlavni WAN diry, ale na AP se nedostanu :(
Chjo to sem si zas pomohl...
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od unavix »

Co si a tím dělal? Jak se Ti tohle mohlo povést?

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Uff, su zpět :DD
Nahodil sem factory-to-ddwrt.bin (Firmware: DD-WRT v24SP2- (03/25/13) std).
Nastavil IP range z 192.168.11.* na 192.168.13.* (tak jak jsem to měl do ted) a hotovo dvacet :o :roll:

Přepojil sem kabel do WAN zdířky... nic.
Vrátil ho pět do LAN1, nastavil natvrdo IP 192.168.13.13 pro PC... a konečně jsem se dostal do AP...
Pohrabal se v nastaveni... moc netuším co z toho to bylo, ale už to jede i když mám u PC nastaveny DHCP...
Hádám, že to bylo asi zřejmě možná chybějící 192.168.13.1 v "Network statick DNS" nastavení... ale fakt netuším...

Btw. hledal sem na dd-wrt a tohle je poslední FW co tam je... no nebo neumím hledat :cry:
jdu na: http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
zadam WR1043N a najde to jen 2013-04-25...
nahoře je ještě "Supported by" což vůbec nevím k čemu je... :neane:


edit, aha ted sem našel ještě tohle:
tplink_tl-wr1043nd-v2 <DIR> 2 items 2014-12-03
tplink_tl-wr1043nd <DIR> 2 items 2014-12-03
ale nevím kterou verzi mám


edit. tak úspěšně povýšeno na: DD-WRT v24-sp2 (12/03/14) std, tak ted už jen rozchodit ten NAS :roll:
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
lachtan86
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 06. zář 2012 17:19:13
Typ mobilu / ROM: OnePlus7-OxygenOS9x
Mobil 2 / ROM: SamsungGalaxyS6-LineageOS16
Tablet: Nexus7_2013-LineageOS16
Tablet 2 / ROM: ZenWatch2-WearOS2

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od lachtan86 »

unavix píše:lachtan86 - no když myslíš. 1043 má na továrním fw neskutečný potíže s automatickou aktualizací dat na USB - tedy nezvládá automaticky aktualizovat seznam dat na USB a další trable jako odesílání logu a jiné nastavení. Tedy spíš potíže se změnou nastavení. Některé nastavené hodnoty se dají změnit jedině po resetu routeru. Na LG TV se přehrávají filmy z USB z routeru úplně v pohodě. Ale Samsung nebo Toshiba mají problém. Pomáhal jedině restart routeru. S ddwrt se to neděje a jak u Samsungu tak Toshiby je to ok.
To co sem napsal je osobní zkušenost. A nejsem jediný kdo měl s 1043 problém. Tedy spíše s továrním fw. Železo jako takový je držák.
Ale jak se říká, dle chuti každého soudruha.

@telefon
Nerikam ze ddwrt je spatny, sam mam na nekolika zařízeních openwrt. Ale on neresi media server na na tplinkoj ale na nasu kerej je jen pripojenej k tpliknu tzn pokud to neroutuje pres wan tak tplink slouzi jako prepinac(switch). Aby v tom wrt nemel maglas co vse nastavit. Mimochodem staci naprimo propojit nas s tv a dlna by melo chodit (mozna bude potreba zvolit jedno zarizeni jako branu) pokud to chodit nebude tak je neco spatne asi v nasu.. Sam mam tv Dckovyho samsunga a zadny extra nastaveni ohledne dlna tam nemam
OnePlus 7<OnePlus 6<OnePlus 5<LG Nexus 5<Samsung Galaxy S2<HTC Desire C<Sony Ericsson T303<Nokia 5800 XpressMusic<Nokia E65<Nokia 3410<Motorola Talkabout T2288
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

No dd-wrt ma ted proti původnímu FW šíííleně moc nastavení, nechápu ani půlku k čemu je... :roll:

No včera jsem zjistil že TV podporuje Flex.tv klienta, jenže Synology Flex.tv server přestalo podporovat... no takže taky slepá cesta... :cry:

Manželka už začíná bejt celkem nervozní, že sem za to vyhodil 15k a koukáme na filmy fpodstatě stejně jako předtím z flashky za 3 kila :?
Tohle prostě musím dát, přece mě nějaká technika , jakožto ijťáka neporazí :evil:
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Tak další problém...

Nastavil jsem správný AP, nastavil heslo a...
Obrázek

TPlink prej podporuje jen 16 pravidel :roll:
Obrázek
Ale at počítám jak počítám, tak na prvním obrázku jich je 12 :shock:
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od robertBA »

Prečo chceš vo vnútornej sieti presmerovávať porty?
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od Mishack »

Btw, tenhle slavnej EZ-internet mi nikdy nefungoval a nedelal co mel.
AFAIK ho tady vubec nepotrebujes, ne? Leda, ze bys chtel k tomu pristupovat odnekud z venku.
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Přesměrovat porty po mě chtěl ten EZ-internet. Dělám s tím poprvý a od neděle, a síťařina nebyla nikdy moje silná stránka :(

edit: takhle mám nastavenej Mediální server na NASu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
je to správně nebo něco má bejt jinak???
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od robertBA »

Či ti server funguje otestuješ ľahko. Chytrým mobilom, v počítači pozri zariadenia v sieti, alebo pusti media player.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od Mishack »

Tohle jsem vubec nikdy nenastavoval. Mam to vsechno povypinany - resp ve druhe a treti zalozce nemam zaskrtle vubec nic. Z chytre TV jsem to nikdy nezkousel, ale vsechny pristroje to normalne vidi.

Mrkni jeste do ovladacich panelu do "Medalni knihovna".
V prvni zalozce bys mel mit zvolenou aplikaci "Medialni server" a v posledni zalozce (3.) bys mel mit vybrane slozky a co se v nich ma indexovat.
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Ano v první a třetí záložce "Medalni knihovna" mám zaindexovaný: /video /music /photo /deti
Chytrým mobilom, v počítači pozri zariadenia v sieti, alebo pusti media player.
myslíš jako Windows Media Playerem??? esli jo, tak tohle sem od roku 2000 nepoužil, kde se to tam dá najít???

edit: tak jsem pustil po 14ti letech Windows Media Playerem, dal spravovat Video Library. Vybral sdílenou složku z NASu a film přehrát jde... spouští se to ale přes CIFS, ne přes DLNA... takže to asi nebude ono... :(
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od Mishack »

Do mobilu nainstaluj nejakou app na DLNA (třeba BubbleUPnP UPnP/DLNA) a testuj.
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od robertBA »

Musíš biť na jednom subnete siete. V počítači si otvor Tento počítač, siet. Mal by sa Ti tam zobraziť aj media server na NAS.
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Tak BubbleUPnP UPnP/DLNA v mobilu NAS normálně vidí, vidí i vše co tam je a jde to přehrávat :palec:

PC v Libraries (mám anglický W7x64) NAS také vidí (navíc ho vidí v Network - tedy namontovaný přes CIFS) a filmy jdou přehrát.

Takže proč to s*kr* nevidí ten Sanšund TV :?: :cry: :?
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od robertBA »

Už aspoň vieš ktorým smerom hľadať.
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

No tak to vypadá, že nakonec stejně dojde na How to get root access on a C series TV
Chjo :? :cry:
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od robertBA »

Nevie ta telka Sambu?
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

No po rootu ta TV umí všechno, viz přechozí příspěvek ;)
Jenže to vyžaduje dost přípravy... viz ten link... (localni web server, usb s ext3, atd...)

Ted jsem ještě nainstaloval AllSharePCSW přímo od Samsungu do PC... no a TV ho taky nevidí :facepalm:
Tak teda fakt nevím, esli je TV nějak sítově odpojená od zbytku bo co...??? :?
Ale na iNet TV může, to sem zkoušel :yes:
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od robertBA »

S TV Ti už neporadím. Ale bojuj. Bo kľud v rodine a tak.
Uživatelský avatar
djha53k
Robot
Příspěvky: 1001
Registrován: ned 11. srp 2013 9:12:54
Typ mobilu / ROM: SG S6
Rom: origoš
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung TV vs Synology NAS - DLNA nefunguje

Příspěvek od djha53k »

Díky... :palec:

Tak další poznatek, kterej ale nic neřeší :DD
Díky BubbleUPnP UPnP/DLNA v mobilu, si ted můžu prohlíže fotky, videa a hudbu co mám v mobilu na TV :clap:
Ale NAS furt nikde :facepalm: :?


edit: nezáleží to třeba na nastavení AP s dd-wrt???
Třeba na: NAT / QoS > UPnP
Universal Plug and Play (UPnP) nemám tam vůbec nic...
Description Enabled From (WAN) To (LAN) IP Address Protocol Delete

A je nastaveno:
UPnP Configuration
UPnP Service - Disable
Clear port forwards at startup - Disable


edit 2: tak další poznatek: AllSharePCSW už najednou TV vidí, ale při pokusu o poslání filmu na TV to napíše "Chyba sítě".
Takže buď:
1) TV se fakt s vnitřní 192.168.x.x sítí nekamarádí (ale na iNet se dostane, YT funguje OK)
2) nebo ta "chytrá" TV je totálně blbá :?
>> www.investicnigramotnost.cz <<
Nokia 3210 > Nokia 6310i > Nokia 6230 > iPhone3G > Nokia C02-01 > Xiaomi Mi2SC > Oneplus One > SG S6
Odpovědět

Zpět na „Pokec“