PokecAlibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Thomascz65
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. pro 2014 13:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od Thomascz65 »

Zdravím, nedávno jsem nalezl server alibaba. Mnou vybraný telefon tam mají za podstatne nizsi cenu (190usd/kus). Za cenou je ale uvedeno FOB, nekdo zkuseny mi muze rict, co to znamena pro me jako kupujiciho pri koupi 1ks telefonu? Kdyz jsem se prodejce ptal na konecnou cenu i s dopravou DHL, rekli mi ze cena telefonu +35usd za DHL. Jinde telefon ale stoji i klidne o 150usd vice, v cem je tedy háček? jeho odpoved ze cena telefonu je nizsi protoze to bere primo od vyrobce mi pridje samozrejme divna.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od ludekbrno »

To je hodně podezřelé, na telefonech nejsou takové marže, aby jeden číňan mohl stejný telefon prodávat o 150$ levněji, než jiný. To je nesmysl. Můžeš dát odkaz?

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Thomascz65
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. pro 2014 13:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od Thomascz65 »

Není to přesně ten prodejce, musel bych ho hledat déle, ale podmínky prodeje má nastaveny stejně.

http://www.alibaba.com/product-detail/I ... 93227.html
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od xanthor »

Original v názvu (a "podezřele" nízká cena) - je to kopie s téměř stoprocentně horšími parametry.
Thomascz65
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. pro 2014 13:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od Thomascz65 »

Dobrá, stejně tak tam jsou ale i prodejci s cenami podobnými a "original" v názvu neni. A pokud by mi prisel telefon neodpovídající jejich popisu, tak snad funguje refund? Stejně jako na aliexpressu, kde se mi už kolikrát osvědčil a vždycky jsem vyhrál dispute s prodejcem (předpokládám ze na alibaba to funguje stejne, kdyz to je prakticky stejný "obchod".?

Tady například je cena už vyšší, ale pořád vychází v porovnání s konkurencí levněji a prodejce dokonce jako metodu platby přijímá PayPal!!.....Opravdu nevím co si o tom myslet.

http://www.alibaba.com/product-detail/4 ... 26258.html
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od xanthor »

No, těch 300 dolarů plus poštovné a DPH bude tak 8500 a tady se dá koupit za 9500. Ale pokud ti to za tu tisícovku stojí...
Thomascz65
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. pro 2014 13:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od Thomascz65 »

Ještě se mi nestalo že bych platil u dovezeného zboží DPH, zvláště pak když je doručováno DHL, tudíž nad DPH ani nepřemýšlím. :)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od ludekbrno »

To bys ale měl, abys nebyl zaskočen :-) Nevím, kdy naposledy ti DHL něco dražšího vezlo, ale dnes je určitě nadpoloviční pravděpodobnost, že DPH platit budeš. To že se u DHL většinou neplatí, to už je pryč.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Thomascz65
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. pro 2014 13:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od Thomascz65 »

Naposledy jsem z Číny přes DHL kupoval elektroniku v hodnotě asi 5000kč 2 měsíce zpátky a bez problému. Vím o tom že ted mají nově ten nesmyslnej poplatek, ale že by to ovlivnilo clení zboží jsem zatím neslyšel, možná ale nemám pravdu...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od ludekbrno »

Clení ovlivňují celníci, ne DHL :-) Každopádně už DHL není ani zdaleka jistota vyhnutí se DPH. To bývavalo dřív, ale poslední dobou měls spíš štěstí. Takže raději s DPH počítej.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Thomascz65
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. pro 2014 13:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od Thomascz65 »

DHL se v řídí cenou uvedenou na zásilce, od toho pak jsou vypočítávány další poplatky. Pokuď kupuješ zboží a necháváš si tam uvádět reálnou cenu, tak se nedivím že platíš DPH u každé zásilky.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od ludekbrno »

Jenže o cle nerozhoduje DHL, ale výhradně celníci a ti nejsou blbí. Poslední dobou po tom začali tvrdě šlapat. Můžeš tam mít napsáno co chceš, ale celník má svoje tabulky a pokud se mu uvedená cena nezdá, tak to stopne a bude po tobě požadovat doložení reálné ceny výpisem z účtu. Rozhodně už nemůžeš dnes automaticky počítat s cenou bez DPH, zvlášť když už je to zboží hodně nad limit 22€.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Thomascz65
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. pro 2014 13:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: Alibaba - FOB - koupě 1ks telefonu

Příspěvek od Thomascz65 »

Nechci tu řešit CLO / DPH, když o tom nemáš dostatek informací a hlavně zkušeností. Rád bych aby se někdo vyjádříl k původnímu tématu, pokuď to bude možné :)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“