Aréna telefonůZopo ZP999 vs LG G2

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
larry23
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. pro 2014 7:13:29
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od larry23 »

Maximální rozpočet: 8000 Kč

Místo nákupu: ČR, EU

Předpokládané využití zařízení: Internet, Navigace, Kancelář, Hry

Požadavek na značku: nerozhoduje, může být i čínský, ale bez vážných nebo otravných bugů, nemám možnost flashovat apod

Mnou navrhované modely: LG, Zopo, Sony, THL

Ostatní požadavky: Dual Sim a výdrž baterie, větší RAM, LTE - aby vydržel nějaký pátek


chtěl bych si pořídit nový telefon, do úzkého výběru se probojovalo Zopo a LG (současné Xperie vypadly kvůli vysoké ceně). Můžete mi poradit, který z těch dvou nebo podobný telefon v ceně 7 až 8 tisíc?
Jak je to s výkonem? Je 8jádro MTK rychlejší než 4jádro Snapdragon? Myslím skutečný výkon, např. fps z her než nějaké benchmarky, máte zkušenosti?
Velikost RAM, dual SIM, KitKat 4.4 a nakonec i cena hovoří jasně pro Zopo, takže u mě vede spíš ten čínský telefon.
Naposledy upravil(a) larry23 dne pon 22. pro 2014 14:12:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Mirda86 »

Kitkat ma i G2.Dostane i 5.0.

Vykonove je na tom lepe snapdragon.I v grafice.

Radsi si to uprav podle sablony.



Nejlepsi bude Honor 6 ...pokud ti jde o 3GB RAM a dual sim.
larry23
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. pro 2014 7:13:29
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od larry23 »

Doplněno. Díky za odpověď, mrknu na něj. :palec:

Vypadá dost podobně se Zopo ZP999, taky čistě zaoblený iphonoid, zatím se furt přikláním k Zopo, ta Dual Sim asi rozhodne, byť to není hlavní prioritou, ale pro mě asi praktičtější než 1 GB RAM navíc jako u Honor 6. V každým případě je Huawei pěknej a jako alternativa stojí minimálně za zvážení.

Edit: jo, Zopo má taky 3 GB RAM, tož beru zpět, v tomhle jsou nastejno.
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Doorn »

Vůbec nechápu jak někdo může o Zopu vůbec ovažovat před G2 (Pokud není Dual SIM priorita). MTK vs Snapdragon. Nevím jak je na tom Zopo teď, ale loňské zp980+ mají dva kluci v práci, jednomu praskl displej po třech dnech, druhému po týdnu a to ho měl v pouzdře a spadl mu z 20 cm. ;) Nejspíš už to vychytali, ale stejně, předtím to byl displej, teď to může být něco jiného. Od Zopo bych nic nebral, kor když stojí víc, než G2.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Mirda86 »

Larry23: Ale ty to pises stylem jako kdyby Huawei nebyl dual sim....coz je.
V CR se prodava jen Honor 6 a ten je single...v cine se prodava Huawei Honor a ten je dual.
pedes
Androiďák!
Příspěvky: 332
Registrován: sob 08. čer 2013 18:35:52
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od pedes »

Do výběru bych zlusil zařadit také model Huawei Ascend G7 - výhodou může být výhledově 64bitová architektura procesoru na rozdíl od výše zmíněných LG a Zoppo.https://www.youtube.com/watch?v=dGtz2Po ... VM4TiAsZOW
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od LivArt »

On hledá výkonnej telefon a ty mu tam vrazíš něco se snapem 410, tak umíš vůbec číst?

LG G2 je asi to nejlepší, co se v tvém rozpočtu dá koupit, tak není více méně co řešit.
Uživatelský avatar
martves613
Robot
Příspěvky: 1167
Registrován: sob 26. led 2013 19:12:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 5508 DUO
Mobil 2 / ROM: Galaxy Ace s5830i
Tablet: LG G Pad 8.3
Rom: stock ROM

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od martves613 »

Porovnávat G2 a Zopo je něco opravdu šíleného. Zopo teď má obrovský hype, ale jinak je to podprůměrný čínský výrobce.
Pokud chceš něco většího tak G3.
G2 je super zařízení a za 8800( teď na CZC) je to nejlepší možný kup na vánoce.
Pokud nepíšu s diakritikou, jsem na svém mobilu.
„Vím, že nic nevím“ -Sókratés
. ............................................ Na poděkování je tu tlačítko!
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Zdenpok »

To je jak kdybych tvrdil, že jsem měl před šesti lety LG a byl to hrozný telefon, tak si kvůli tomu LG nekoupím (upřímně to tak i trochu je) Zopo je můj zatím suverénně nejlepší telefon a do té 999 za 7000 asi taky půjdu.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Mirda86 »

Rozdil je v tom ze Zopo ty problemy melo relativne nedavno.Kazdopadne to uz je pak problem kupujiciho a odpoved na otazku "ktery telefon ma vic vykonu" dostal.
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Zdenpok »

Problémy, které se hodně zveličují, já mám zmiňovaný model rok a půl, nosím ho bez pouzdra, bez fólie v kapse u kalhot. Jak to, že mi neprasknul? Pro mě osobně je u G2 zásadní nedostatek absence slotu na sd karty. 32 giga (necelých je málo), těch 16 zase nechápu já, to je nepoužitelné.
Co se týče výkonu, nevím, jak to chcete porovnávat. Dle recenze zvládá nové Zopo všechny známé hry bez problémů, nezadýchává se při spouštění několika aplikací zároveň, tak co tu řešíme?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Mirda86 »

Resi to hlavne zakladatel tohoto vlakna a jeho pozadavky sou smerodatne
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Doorn »

To je trochu rozdíl šest let a jeden rok, v té době byly ty telefony úplně jiné, firma byla úplně jiná. Pochybuju, že se u Zopo něco razantně změnilo během jednoho roku. Pro mě to je obyčejný Číňan s MTK a nechápu ten hype okolo něho, nevím proč ho někteří vyzdvihujou nad jiné obyč čínské značky jako je iNew, Doogee, Coolpad atd. Co má navíc oproti těm výše zmíněným značkám? Neřeknu vyzdvihovat Xiaomi, Lenovo, Huawei, Oppo atd. Ale co má Zopo navíc to fakt nevím. A dávat ho nad LG je úplně šílenost.

A velikost uložiště je každého věc. Já mám 32gb už dva roky a ani jednou se mi nestalo, že by mi chybělo místo. A to mám Xiaomi, kde je systém rozdělený na dvě části. Ale co čtu na forech, tak je tu plno lidí, kteří musejí mít v telefonu hudbu, kterou nemají šanci poslechnout ani za týden a k tomu deset filmů.

A kolikrát ti spadl? Proč by se mělo něco zveličovat, to si myslíš, že stovky lidí na internetu mají spadeno na Zopo? Jak jsem řekl, mají to v práci dva kluci a oboum po chvilce praskl po malém pádu na dřevěnou podlahu/lino.
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Zdenpok »

Jasně, takže značku budeme řešit podle dvou kolegů, kterým padá telefon na zem, to je pecka. Já jsem zase zklamanej z xiaomi, ale to už trochu odbíháme.
Mirda86: chtěl jsem tím říct, že ten rozdíl ve výkonu nemá uživatel šanci poznat.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Mirda86 »

Ted treba ne ale za pul roku nevis.

Kazdopadne o vykon mi az tak nejde a proto sem doporucil Huawei ktery nema treba tak vykonou grafiku jako G2 ale stejne jako Lg ma kvalitni sw s kterym si nekdo dal praci...narozdil od nekterych pseudoznackovych cinanu...kteri umi zaujmout leda papirovyma parametrama.
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Doorn »

Neřeším to jen podle těch dvou z práce. Ale jsou toho plné internetové diskuze, praskání displeje C2. Dva kolegy z práce jsem uvedl jako příklad, že i já s tím telefonem mám osobní zkušenost a že to není nějaká fáma, co líta po forech.

„kterým padá telefon na zem“ Nejde o to, že by jim padal. Jde o to, že jim spadl jednou a hned praskl a to nespadl na beton, ale na lino/dřevěnou podlahu z malé výšky. A když jsi nakousl to Xiaomi, ten mi spadl dvakrát z 2m na broušený beton v práci a nic se mu nestalo. Zopo praská při pádu z 20cm na lino. ;)

A pořád to řešíš to nařčení z toho, že Zopu praskal displej u loňského modelu. Ale proč se nevyjádříš k tomu, co má Zopo navíc oproti ostatním Číňanům s MTK?
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Zdenpok »

Já jsem netvrdil, že má něco navíc oproti ostatním Číňanům - ostatní si netroufám soudit. Plná fóra - to jsi mě pobavil, podívej se, jak "žije" fórum u Zopa tady. Pro mě to je známka toho, že tam žádný velký problémy nejsou, na rozdíl od jiných značek nebo třeba Xiaomi fóra. V žádným případě nechci tvrdit, že je Zopo nej, ale že je rozhodně konkurenceschopné. Oproti D2 má giga ram navíc, slot na karty, větší displej a nižší cenu. Že by v něčem výrazně ztrácel, nevím. V recenzi ho většinou hodně chválili. Zapomněl jsem ještě zmínit zkušenosti s Huawei, který mám taky hodně špatný. Já bych to Zopo rozhodně nevymlouval.
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Doorn »

Nebylo to přímo na tebe, že ty tvrdíš, že Zopo je nej. Jen já slýchám často od spousty lidí, jak se rozhodujou mezi telefony a vždycky tam zmíní Zopo s nějakým komentářem, jako by to byla nějaká lepší čínská značka. Ale nikdy jsem se od nikoho nedozvěděl proč Zopo považujou za něco víc, než Laego, iNew, Doogee apod. Za mě to je obyčejný číňan jako výše zmíněné značky s tím, že má navíc problémy (viz displeje).

K foru Xiaomi. Asi myslíš jak si lidi stěžujou po týdeních updatech na nějaký bug. Týdenní updaty, ale nejsou stable verze, to je problém těch lidí, že si to tam rvou a pak brečí, že tam je bug, ofc, že tam bude bug, když to spíchnou za týden. Na druhou stranu ta ROM se pořád vylepšuje a bez bugu to prostě nejde a od toho tu jsou pak stable verze.

„Zapomněl jsem ještě zmínit zkušenosti s Huawei, který mám taky hodně špatný.“ To jsi mi toho řekl. :D

K tomu srovnání. 2gb RAM na G2 jsou úplně dostačující. Loni byly telefony s 2gb to nejlepší, co mohlo být a najednou je nezbytné 3gb?
Slot na karty to jsi říkal, že není priorita. Větší displej, budiž. Cena? S DPH a poštou to výjde na 390USD. To mi nepříjde moc lepší.

A stejně, nemůžu uvěřit, že srovnávám G2 s zp999.
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Zdenpok »

Co ti mám říkat? Že jsem tchyni n Huawei třikrát reklamovali? Tchánův jednou. Naopak mi teda řekni, v čem jsou Huawei, Xiaomi a další obecně lepší značky než Zopo? Netvrdím, že 2 giga jsou málo, ale že je tři víc než dva snad uznáš. Verze lize (16 giga paměti místo 32) vyjde z evropského skladu Zopa za cca 260 eur, to mi jako rozdíl přijde.
Doorn
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pát 31. kvě 2013 16:30:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Doorn »

Ok, já znám zase plno lidí, co Huawei nikdy reklamovat nemuseli a to mají většinou lowend. Ale takhle se můžeme přít do nekonečna. :D

V čem je jiný Huawei a Xiaomi? Za prvé mě vůbec nenapadlo je srovnávat se Zopo, protože to mi příjde na úrovni těch značek, co jsem jmenoval předtím a fakt nechápu proč někdo upřednostňuje Zopo. Ty telefony přece taky mají čip od MTK, co tam dá Zopo navíc?

Ale když to chceš srovnat kromě toho, že Xiaomi používá Snapdragon (mluvím o řadě Mi), tak má i vlastní nadstavbu, která je asi největší plus. Nebudu rozepisovat, předpokládám, že to znáš. Pro někoho je ta nadstavba plus, pro někoho mínus, ale ten si ten telefon kupovat nebude, že jo. A srovnávat s Huawei snad nemusím. Ta firma je technologicky a vůbec vším a sto let napřed. Doporučuju článek z exkurze do jejich sídla http://mobilenet.cz/clanky/huawei-pribe ... rtaz-16729 Aby sis udělal představu jak je Huawei velká firma.

Už bych to asi uzavřel, ty máš svůj názor, já mám svůj, asi se nikdy neshodnem. Kup si co uznáš za vhodné. Za mě určitě G2. Kolega v práci, co má Zopo říká, že ten telefon je dobrý, jediné, co mu vadí je malá baterka, na prasklý displej si paradoxně zvykl. :D Na druhou stranu to nění žádný mobilní maniak a nemá to moc s čím srovnávat.

Mimochodem, abys věděl, že i já jsem kdysi upřednostňoval telefony s MTK. Tak moje reputace -2 je za to, že jsem si dovolil mluvit škaredě o LG. :D A to já jsem tvrdil, že MTK 6592 (8 jader) je lepší, než Snap s dvoujádrem. No a kde jsme za rok? Srovnává se tu MTK s loňským nejlepším procesorem od Snapdragonu.
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Zdenpok »

Vážně by to byla debata donekonečna, jen na závěr ještě zmíním, že máme porovnávat modely, ne značky. Podle této logiky mu můžeme nabídnout lowend od Samsungu, protože mají nejhezčí továrnu :-)
Radek1975
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25. pro 2014 0:00:30

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Radek1975 »

Ahoj ...(odstránené)

EDIT by pRo_lama:
Na predaj tu slúži bazár, tak ho prosím Ťa využívaj a nevkladaj inzeráty do témy.
Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od petrajs »

Ja bych tu vypichnul hlavne jednu vec, ktera je casto opomijena, a to, coz usuzuju z dostupnych informaci na netu, to zp999 klasicky stejne jako vetsina cinanu nepodporuje u nas nejdulezitejsi LTE pasma 800/900
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Zdenpok »

Podporuje 850/900
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od petrajs »

Nepodporuje 800 na kterym krome vodafonu bezi vsichni velci operatori mimo velky mesta.
Spaidy96
Droid
Příspěvky: 1272
Registrován: pát 13. led 2012 21:25:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od Spaidy96 »

800 podporuje!!!Nepodporuje 900!!!A co má Zopo víc než ostatní číňani? Lepší výbavu.Stačí se podívat na specifikace.
http://spd.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aeronet.cz/news/" onclick="window.open(this.href);return false;
titanarmy
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: stř 26. úno 2014 16:03:52
Typ mobilu / ROM: Honor 9

Re: Zopo ZP999 vs LG G2

Příspěvek od titanarmy »

Já jsem vlastníkem ZOPO ZP980+ 2Gb, Octa C. a 16Gb vnitřní. S telefonem jsem nadmíru spokojený( mám ho už rok). Chlapi ten mobil mi spadl X krát a to z více než 20cm a nic se mu nestalo ;) Znám dalších 6 lidí z okolí co ho mají a nikdo si nestěžuje. O prasklém displeji slyším navíc poprvé. Budu si kupovat nový mobil a bude to ZOPO ZP999 3X. Za cenu 7tis. nic lepšího a výkonnějšího neseženete. A výbavu? Tu má hodně dobrou..
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“