Android OSTelefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
Porky
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: úte 10. srp 2010 14:47:59
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Porky »

Zdravím,
mám již objednaný Samsung Galaxy S a na dotaz po mailu mi prodejce sdělil, že telefon byl původně určen pro německý trh a má pouze české prostředí. Objednávala ho manželka za nejlevnější cenu jako překvapení k narozeninám, takže jsem to nemohl ovlivnit a teď to nechci hned rušit, když už je na cestě.
Může s tím být nějaký problém? Nebo popřípadě s reklamací, i když je prodejce česká firma? Máte někdo nějaké zkušenosti nejenom třeba s tímto telefonem, ale obecně s Androidem na "cizím" telefonu? :help:

Pokud vím, tak třeba některé navigační softwary nastavují jazyk automaticky podle default telfonu, tak aby to nebyla němčina.. :shock:
Samsung GALAXY S / ECLAIR.XWJM2 / root
Samsung GALAXY Note 10.1
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Case »

Cos chtěl říct tím "je určený pro německý trh a má pouze české prostředí"? To je dost nesmyslný výrok...

Každopádně, mám Galaxy z německého Amazonu. Jediný problém byl v tom, že v sobě měl po koupi nahraný starší firmware, než se kterým se začal telefon prodávat u nás. V praxi to znamenalo jediné - Swype neobsahoval českou podporu. Všechno ostatní ji ale normálně mělo, stejně jako podporu celé řady dalších jazyků včetně angličtiny (naštěstí ;) ). Pokud se nepletu, tak mi po zapnutí rovnou nastartoval v češtině (měl by, Android si jazyk nastavuje podle vložené SIM karty, pokud tedy požadovaný jazyk daný firmware obsahuje). Problém se Swypem jsem vyřešil jednoduše - nahráním nejnovějšího firmware.

Reklamaci řešíš s tím, kdo ti u nás telefon prodal, víc tě nezajímá. I když soudě podle toho, že prodává telefony pro německý trh, tzn. šedivky, bych k němu asi zrovna úžasnou důvěru neměl ;)

(Jo a čistě technická - "nejlevnější cena" je blbost. Cena může být nízká nebo vysoká, ale levná být nemůže. Sorry, profesionální deformace.)
Uživatelský avatar
Petr117
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 14. črc 2010 21:20:05
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Bydliště: Plzeň

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petr117 »

Já osobně bych si šedivku už nikdy nekoupil.. Je fakt, že člověk možná ušetří nějakou tu korunu, ale moc se to nevyplatí..
Já kupoval N82 za 11500kč v době, kdy stálo cca 15000kč z ofiko distribuce, po cca dvou měsících používání (nošen v pouzdře, žádný náraz, prach, vlhko) se začal na telefonu vypínat foťák přímo při focení, občas se nezapnul displej, nebo nefungovali tlačítka.. Tak jsem poslal telefon na reklamaci.. Telefon mi byl vrácen s tím, že telefon je silně zoxidován(pravděpodobně prý vytopen) a mechanicky silně poškozen.. Větší hrůza byl samotný telefon :!: První věc, které jsem si všiml byl prasklý kryt na displeji a silně poškrábán kryt baterie.. Navíc v telefonu chyběla samotná baterie a když jsem si pujčil baterku od kamaráda, tak telefon nešel zapnout vůbec. Když jsem pak na onu firmu volal a vyjádřil jsem jim svoje rozhořčení nad tím, že ji pošlu telefon vzhledově v perfektním stavu a oni mi pošlou rozebranej vrak, tak mi bylo odpovězeno, že jak přijmuli, tak odeslali.. Bohužel nevím, jak jinak jsem jim to mohl dokázat.. Když jsem pak telefon časem rozebral, tak jsem zjisit, že v telefonu chybí mikrofon a repráček..
HTC Evo 3D
Uživatelský avatar
socca
Androiďák!
Příspěvky: 620
Registrován: úte 29. čer 2010 9:13:56
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Twitter: @romanhosek
Tablet: Vonino Sirius QS 3G

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od socca »

Muj predchozi mobil byl K800 z mobilek, ktery jsou i pres zmeny majitele znamy dovozem sedivek, nebo prodejem pouziteho mobilu napriklad ze servisu v cizine na ktery daji novy kryt, klavesnici atd a prodavaji za novy. Ma K800 byla podle krabice z distribuce 02 Nemecko a byla nova, takze sem mel stesti, ale mel sem nervy aby se neco nestalo a nemusel na reklamaci, protoze servis dela Britex Ostrava, znamy tim, ze mobil vymeni, poskodi, spatne slozi ci z jinych soucastek, atd a univerzal vymluva je na utopeni. Chtelo by to fotku mobilu i s indikatory vniku vody s nakym overitelnym datumem pred poslanim:)

K tvym otazkam, cestiny bych se nebal, prece jen firmwary delaj pro cely evropsky trh tj maji i cestinu, tim ze si ji nastavis, nastavis v celem systemu ceskou locale a aplikace co podporuji cestinu se do ni prepnou, default je anglictina ;) Leda muze byt starsi soft jak rikal Case.
Samsung i5700 > Samsung i9000 > Samsung i9100 > Vodafone Smart Ultra 6
Uživatelský avatar
Porky
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: úte 10. srp 2010 14:47:59
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Porky »

Že je telefon "určený pro německý trh a má české prostředí" je citace z mailu onoho prodejce. Upřímě si taky nejsem jistý jak si to mám přesně vyložit.

Předpokládám, že nahráním novějšího firmware přijdu i o záruku, nebo se mýlím a můžu si firmware updatovat oficiálně třeba přes Kies?

Že je to šedivka je mi jasný, při rozbalování (snad už dneska :D ) si dám sakra pozor, jestli nebude mít známky používání, jinak ho vyexpeduju obratem zpět.

Opravuji: nejnižší cena, za kterou ho manželka sehnala :idea: Návod: na seznam.cz napíšeš do vyhledávače samsung galaxy s a klikneš na "zboží" a pak to dáš srovnad podle ceny. No a v prvním eshopu, kterej ho má skladem ho objednáš. Tak asi tak přemýšlí praktická žena v domácnosti.. :lol: Snad budu mít štěstí :!:
Samsung GALAXY S / ECLAIR.XWJM2 / root
Samsung GALAXY Note 10.1
sitler
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: sob 27. čer 2009 20:04:41
Typ mobilu / ROM: Huawei P Smart [Origo 8.0 ROM]

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od sitler »

Šedivku bych nekoupil, jsou s tím jen problémy. jakmile přijde reklamace, tak je to jen a jen na obchodu, a teň tě ojebe. Ofiko servis tě pošle do háje, protože to zařízení není pro tenhle trh určený.
Radši připlatim za ofiko než s tím pak mít problémy...
1. pravidlo enduráka: Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti :D .
2. pravidlo enduráka: Kdo jezdí v sedě, je pomalej :D .
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od ramon.dexter »

btw, jsme v EU? Jo. Tak proč proboha by měl bejt problém servisovat telefon určenej pro německo?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Uživatelský avatar
Petr117
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 14. črc 2010 21:20:05
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Bydliště: Plzeň

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petr117 »

Jednoduchý.. Například pokud si koupíš Nokii z nemecka a neni v tom čeština, tak musíš změnit produktový kód a to už je porušení záručních podmínek.. Takže pokud ti prodaj telefon, v kterym je fw zásah, tak tě nemůžou odkázat na autorizovaný servis.. Navíc se u prodejců šedivek objevují i telefony dovezené i z Asie.. Měl jsem v ruce N97 s eng. klávesnicí s Thaiwanským produkt code a byla koupena u českého prodejce v Plzni.. Každopádně největší problém u šedivých telefonů je záruka.. Nevím o moc případech, že by takové reklamace byly vyřízeny kladně..
HTC Evo 3D
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Case »

A proč řešíme Nokii, když dotaz se jasně týká Samsungu, který má mezinárodní záruku? (Ostatně jako většina současných firem)
Uživatelský avatar
Petr117
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 14. črc 2010 21:20:05
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Bydliště: Plzeň

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petr117 »

Nevim, protože je to stejný? Šedivky se taky tahaj z německa a záruka na ně neplatí :roll:
HTC Evo 3D
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Case »

Co na větě "dotaz se jasně týká Samsungu, který má mezinárodní záruku" jsi přesně nepochopil?
Uživatelský avatar
Petr117
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 14. črc 2010 21:20:05
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Bydliště: Plzeň

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petr117 »

Nedělej ze mě pitomce :evil:

Psal, že neni pro CZ trh a z toho, co jsem pochopil, tak ho kupuje od českého prodejce tzn. šedivka, navíc pokud psal, že byl za hodně nízkou cenu..
Vycházim z toho, že v Plzni v Martinské je prodejna, kde maj mimo jiné HTC Desire, který byl taky určen pro německý trh, ale EU záruka na něj neplatí a veškeré opravy na jejich telefonech provádí servis Britex..

Tak mi prosím vysvětli toto..

Edit : Neznám žádného prodejce dovozových telefonů, který by nabízel ofiko EU záruku..
HTC Evo 3D
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Case »

Já z tebe pitomce nedělám, ty to zvládáš zcela bez dopomoci sám.
Petrasek
Stálý androiďák
Příspěvky: 147
Registrován: úte 06. črc 2010 19:48:03
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petrasek »

Case: asi tě zklamu ale podívej se například na stránky britexu jakožto jediné autorizované středisko pro samsung.
Záruku ti neuznají protože v podmínkách mají toto:
1. K záruční opravě je nutné vyjádření prodejce

2. Záruka se vztahuje pouze na výrobky určené pro českou distribuci.

Mají to v podmínkách na internetu.
Takže než se zacneš ohánět rádoby evropskou zárukou tak si to oveř.
Ono to je tak, že pokud to máš že zahraničí přímo máš asi problém. Pokud to koupíš jako sedivku u místního prodejce můžeš uplatnit záruku u něj a on si to pak nechá opravit ale bude to muset zaplatit protože mu to v servisu nevezmou. Takže to dopadne jako s výše zmiňovanou nokii. Najde si známý servis ne autorizovaný a tam mu dají potvrzení o oxidaci.

EDIT:
Oprava podminky jsem cetl na mobilu bod 2 neni tak pravda. Je to tak, ze zaruku nelze uplatnit na upravu sw a odblokovani ci zprovozneny pro jiny trh.
Kazdopadne prvni veta z britexu:
Než vás seznámíme se základními podmínkami pro uplatnění záruky, rádi bychom upozornili, že k uplatnění záruky je vždy povinen se vyjádřit prodejce.
Toto je proste zasadni problem. Jde o to ze Samsung je napriklad globalni, ale v cesku muze pusobit pouze dcerina spolecnost a tam uz mohou byt podminky jine. Jako napriklad jedine servisni stredisko Britex a jeho omezene podminky. Kazdopadne Vam to tam neuznaji. Ale muzete tam zkusit zavolat ja tam volal pri me posledni reklamaci za tyden cca 10 a nikdy jsem se s nikym nespojil.

Pro jistotu jsem poslal do Britexu dotaz, tak uvidime jak tomu bude :)
Petrasek
Stálý androiďák
Příspěvky: 147
Registrován: úte 06. črc 2010 19:48:03
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petrasek »

Tak jsem dostal odpoved z Britexu:
Muj dotaz:
Dobrý den,
Chtěl bych se Vás zeptat, zda je možné u Vás reklamavot MT Samsung jenž
je dovezen ze zahraničí s evropským záručním listem.
A odpoved je:
Dobrý den,

Bohužel toto nelze. Telefon by musel být určen pro český, slovenský nebo maďarský trh.

S pozdravem

Recepce
Britex CZ, s.r.o.
Milady Horákové 125
272 01 Kladno
mobil@britex.cz
phone 312 242 416-19
fax 312 242 322
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Krokodyl »

Výše zmiňované podmínky uplatnění záruky platí nejen pro Samsung ale všechny výrobce mobilních telefonů. Záruční opravy vyřizuji již několik let, v řádek stovek telefonů měsíčně.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
Petr117
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 14. črc 2010 21:20:05
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone
Bydliště: Plzeň

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petr117 »

Přesně tak jsem to myslel..
HTC Evo 3D
Jirka125
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: pát 07. kvě 2010 11:59:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Twitter: @jirkovo

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Jirka125 »

Upřímně řečeno, nechápu uživatele Porky. To, že ti žena objednala telefon za nejlevnější cenu, se stát může. Pokud ho zaplatila předem, může být. Ale ty vždy máš možnost odstoupit od kupní smlouvy a kor, pokud se jedná o e-shopy.
V případě, že je telefon na cestě, tak ho převezmi, ani ho nerozbaluj, napiš průvodní dopis formou, kterou má daný prodejce ve svých podmínkách a vrať mu. On ti je ze zákona povinen vrátit peníze. Pro jistotu bych si udělal několik fotek originálního balení.
Pokud s vrácením peněz bude dělat problémy, obrať se na příslušné orgány, a ty alespoň budeš vědět, že prodejce je lump. Nebo naopak.

Proč řešit, jestli na to půjde uplatnit záruka nebo ne. Zvlášť pokud tě prodávající sám upozorňuje, že tento telefon není určen pro ČR, takže jisté problémy se dají očekávat.
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Blackhawk »

A co takto ho poslat do servisu urceneho pre nemecky (alebo iny zahranicny) trh?
Petrasek
Stálý androiďák
Příspěvky: 147
Registrován: úte 06. črc 2010 19:48:03
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petrasek »

Ano muzes to poslat zpatky do nemecka kde ti to vyreklamuji. Tak to predpokladam myslis. Protoze nevim o tom ze by tu byl nejaky specialni servis urceny pro zahranicni trh :)
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Case »

Docela by mě zajímalo, co by na tu odpověď Britexu řekla řekněme Česká obchodní inspekce.
Petrasek
Stálý androiďák
Příspěvky: 147
Registrován: úte 06. črc 2010 19:48:03
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Petrasek »

Nic co by mohli rict. Proste maji smlouvu s ceskou distribuci nebo jeji dcerinou pobockou ne globalne se samsungem. Oni jsou autorizovany servis pro samsung s nimz maji smlouvu. Pokud by to opravili nikdo jim to nezaplati. Take by jsi opravoval neco, co by ti dotycna firma nezaplatila? Navic je to zbozi zakoupene ne u nas. Kdyz si dovezes neco ze zahranici a podvedou te. Take si budes stezovat u nas?
Je to proste gulas. Sice mas evropsky zarucak ale firmy maji ruzne klicky. Ve vysledku ti to stejne je k nicemu. Jistota je koupit v cechach u seriozniho prodejce, kde je jistota, ze se jedna o zbozi urcene pro cesky trh.

EDIT:
Nebo by COI ka rekla ze nejmenovany servis se dopustil prestupku, protoze neopravil nejmenou znacku a daly by jim 1000 pokutu. :D
Uživatelský avatar
Porky
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: úte 10. srp 2010 14:47:59
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Porky »

Zdar,
telefon už mám doma a zdá se v pořádku, i když samolepka přes originální balení byla porušená. Jenom mám ten samý problém jako Case, a to že swype nepodporuje češtinu a vlastně ani třeba v poznámkách nemám možnost napsat cokoliv s diakritikou :cry: . Nejspíš taky dojde na přehrání firmware, ale nevím jestli to jde oficiálně, aniž bych porušil záruční podmínky. Eventuálně, jestli mi aspoň bude něco platná záruka na poruchy hardware, když už přehraju software?
Tak nějak doufám, že prodejce se zachová seriózně a zajistí případnou opravu v servisuv německu.

To Case: jakou verzi firmwaru bych si tam měl nahrát? (chci zůstat u v2.1, dokud nebude ofociální 2.2) Návod si už tady najdu někde sám.
Samsung GALAXY S / ECLAIR.XWJM2 / root
Samsung GALAXY Note 10.1
tuva
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: pon 05. črc 2010 22:52:44
Typ mobilu / ROM: htc desire

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od tuva »

Krokodyl píše:Výše zmiňované podmínky uplatnění záruky platí nejen pro Samsung ale všechny výrobce mobilních telefonů. Záruční opravy vyřizuji již několik let, v řádek stovek telefonů měsíčně.
trosku OT: v rakusku som nemal ziadny problem reklamovat n97 kupovanu na slovensku, chlapik povedal, ze si to vie dohladat v systeme podla serioveho cisla (IMEI?) ci je telefon v zaruke alebo nie
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Case »

Petrasek: A to, že by jim dali 1000 Kč pokutu, to víš, nebo si to myslíš? On je v Čechách krapet problém v tom, že všichni naprosto přesně vědí, že stížnost by k ničemu nebyla, takže se o ni pro jistotu ani nepokoušejí. A ono to kupodivu mnohdy funguje mnohem líp, než jak si spousta lidí myslí.

Porky: Pokud vím, tak se teď začal rozesílat oficiálně update na JM2, takže nejlépe ten.

Edit: Původně jsem na základě informací z XDA napsal JM1, ale v ČR to je evidentně JM2, takže opraveno, pardon.
Uživatelský avatar
Porky
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: úte 10. srp 2010 14:47:59
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Telefon určený pro cizí trh - jsou s tím problémy?

Příspěvek od Porky »

Díky ;)
Samsung GALAXY S / ECLAIR.XWJM2 / root
Samsung GALAXY Note 10.1
Odpovědět

Zpět na „Android OS“