Produktivitaevidence financi

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

BFU

evidence financi

Příspěvek od BFU »

Ahoj, hledam nejaky program na evidenci penez. Na marketu jsem travil docela dost casu, ale neco dle predstav jsem nenasel. Rad bych aby to umelo kategorie, moznost zadat prijem/vyber penez, potom evidovat dle zvolenych kategorii kolik a za co jsem zaplatil atd. Samozrejme prace s kategoriemi by bylo proto, abych se pak mohl podivat napr na mesicni prehled kolik jsem v dane kategorii utratil atd.Vzdycky se hodi mit prehled o svych vydajich a vedet tak, kde se da usetrit a kolik ho co stoji. Nemate prosim nekdo nejaky tip? Pripadne co pouzivate sami... Diky
Uživatelský avatar
moneytoo
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: sob 14. úno 2009 13:07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: evidence financi

Příspěvek od moneytoo »

Co například Funky Expenses, dgMoney, JMoney, Buxoid...
BFU

Re: evidence financi

Příspěvek od BFU »

Diky, ale tyhle programy jsem zkousel. Napr. Buxoid mi padal a nejde u nej nic pridat. Ostatni umi jen cast z toho co jsem psal. Zadavani dat je fajn, ale dulezite je s temi daty nasledne nejak pracovat. Popis za co jsi dal penize je fajn, ale pokud si nemuzes vytvorit kategorie, ze kterych pak vybiras, tezko muzes pak s daty nejak rozumne nakladat. Napr by bylo fajn si vylistovat v nejakem obdobi, kolik clovek utratil za benzin, jidlo, jidlo v restauracce, za hospodu, obleceni atd. Nic odpovidajiciho jsem bohuzel nenasel. Na to kolik malo umi, tak se mi zalibil Funky Expenses, vsude jinde mi jakakoliv funkcionalita prisla o nicem a zbytecne se tak program stal hure ovladatelny. Asi holt nic takoveho neni. Javu neumim, jinak bych asi zkusil sam neco naprogramovat. No, mozna by to mohl byt dobry duvod se ji naucit :-))
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1806
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: evidence financi

Příspěvek od Supík »

Ja pro jednoduche financni planovani a rozvahu pouzivam Shead Spreed. Je to jednoduchy tabulkovy editor .. Prijde mi to absolutne dostatecne. (neresim v nem ale ..kolik jsem dal kde za kafe.)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
unavensluncem
Stálý androiďák
Příspěvky: 246
Registrován: pon 29. pro 2008 15:03:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: evidence financi

Příspěvek od unavensluncem »

Ja jsem hledal hooodne dlouho a nakonec mi z toho vylezl loot... Jsem s nim docela spokojenej, ale je pravda, ze ho mam uz pres mesic a od te doby jsem zadnou dalsi alternativu nehledal... Treba vylezlo neco lepsiho, ale ja jsem spokojen;)

Jeste odkaz: http://www.cyrket.com/package/net.gumbercules.loot
US HTC Dream - SuperE 1.0.2
Martin
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. úno 2009 11:17:56

Re: evidence financi

Příspěvek od Martin »

Já jsem hledal tak dlouho, až jsem se rozhodl napsat si vlastní. Ale první verze bude tak za měsíc :-)

Jinak nejvíc se mým představám přiblížil BudgetFrik. Není na marketu, jen na google code. http://code.google.com/p/budgetfrik/

Martin
Uživatelský avatar
unavensluncem
Stálý androiďák
Příspěvky: 246
Registrován: pon 29. pro 2008 15:03:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: evidence financi

Příspěvek od unavensluncem »

Tak to je prima, taky jsem nad tim premyslel, ale nestiham ani praci, natoz programovat neco navic... Tak se pak pochlub, rad si vyzkousim a pripadne bych mel i par navrhu;)
US HTC Dream - SuperE 1.0.2
Uživatelský avatar
unavensluncem
Stálý androiďák
Příspěvky: 246
Registrován: pon 29. pro 2008 15:03:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: evidence financi

Příspěvek od unavensluncem »

Sup píše:Ja pro jednoduche financni planovani a rozvahu pouzivam Shead Spreed. Je to jednoduchy tabulkovy editor .. Prijde mi to absolutne dostatecne. (neresim v nem ale ..kolik jsem dal kde za kafe.)
A mas plnou verzi, nebo jen Lite? Me by zajimalo, co vsechno uz plna umi?
US HTC Dream - SuperE 1.0.2
Solberg

Re: evidence financi

Příspěvek od Solberg »

Jak to vypada s nějakým tim počitadlem vydaných financi?? něco je na marketu ale je to o ničem . nebo máte někdo nějake doporučeni???
Uživatelský avatar
unavensluncem
Stálý androiďák
Příspěvky: 246
Registrován: pon 29. pro 2008 15:03:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: evidence financi

Příspěvek od unavensluncem »

Solberg píše:Jak to vypada s nějakým tim počitadlem vydaných financi?? něco je na marketu ale je to o ničem . nebo máte někdo nějake doporučeni???
Zatim u me stale boduje loot...
US HTC Dream - SuperE 1.0.2
Martin
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. úno 2009 11:17:56

Re: evidence financi

Příspěvek od Martin »

Jak jsem psal dříve, moje verze je ve vývoji. Nacpal jsem tam všechno, co mě napadlo. Asi za 14 dní bude první použitelná verze.
Co by sis představoval, že by to mělo umět?

Martin
Solber

Re: evidence financi

Příspěvek od Solber »

No zrovna mě toho moc nenanapada ( nad rámec co tu ještě nebylo napsátno ) snad jen a by to umělo nějaky pěkny grafy:D A jak mile vyjde prvni verze tak provoz ukáže co bychtělo přidat.

P.s už se těšim a hodiš na namárket??
Martin
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. úno 2009 11:17:56

Re: evidence financi

Příspěvek od Martin »

Na market to určitě hodím, ale až to bude hotové, minimálně kvůli jednoduché aktualizaci. Ještě se rozmýšlím, jestli to tam nedat placený.
Pořád to ale zůstane volně ke stažení na http://code.google.com/p/mhfinance , kde bude stejná verze jako na marketu.

Jinak, už to mám skoro hotový. Teď jen dotahuju funkčnost a ladím. Nějak mi to nabobtnalo. Chtěl jsem jen nějaký program pro sledování financí se snadným ovládáním, ale vylezlo mi z toho 8 obrazovek (Activit). Snažil jsem se o intuitivní ovládání, tak to vyzkoušejte a napište, jak to dopadlo.

Je to ještě nehotová verze, takže ještě nedoporučuju pro "ostré" používání, ale rád bych, abyste se na to podívali a řekli napsali, co si o tom myslíte.

Známé problémy:
- opakování transakcí. Ještě jsem to ani nevyzkoušel
- typ Zůstatek ještě nefunguje
- v nastavení není ještě všechno, co tam chci dát.
- a další, které jsem ještě neodhalil

Obsahuje např.:
- platby jsou podle účtu a kategorie
- kategorie jsou ve dvou úrovních
- umožňuje převod mezi účty
- umožňuje opakování plateb
- přidávání a správa jsou přímo ve výběru. Není tedy potřeba se přepínat do jiné obrazovky, aby se přidala kategorie.
- pro zadávání platby nepotřebujete klávesnici (ani virtuální). Klávesnice je potřeba jen pro přidání účtu, nebo kategorie, nebo pro popis, ale ten je volitelný.
- pro zadání částky slouží jednoduchá kalkulačka, která spočítá všechno, co do ní napíšete.
- symbol měny je volitelný
- 3 typy zobrazování reportů
- české a anglické rozhraní

V plánu je ještě:
- ochrana přes PIN
- export do formátu CSV
- backup and restore
- pokud mě napadne nějaké hezké řešení, tak reporty s grafem

Martin
Uživatelský avatar
unavensluncem
Stálý androiďák
Příspěvky: 246
Registrován: pon 29. pro 2008 15:03:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: evidence financi

Příspěvek od unavensluncem »

Tak jsem si to hned nainstalil a vypada to dost dobre, myslim, ze to je jasny vitez, uz se tesim az se to dotahne.. Odpoledne to poradne okouknu a pripadne poslu feedback=)
US HTC Dream - SuperE 1.0.2
Solberg

Re: evidence financi

Příspěvek od Solberg »

No vypada to docela faj

stahl jsem si tu českou verzi a je v ang? Jak to mam dostat do češtiny?
Uživatelský avatar
ezopino
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: ned 15. bře 2009 20:06:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Bydliště: Kačice

Re: evidence financi

Příspěvek od ezopino »

Vypada dobre jen tam nemohu dat zadnou utratu,zrejme jsi jen ukazoval,jak to bude vypadat;) a na to,ze jsem stahl ceskou verzi a byly tam dolary - detail;) vypada to fajne
... Pokud máš možnost, vždy pomáhej - nevíš, kdy to budeš potřebovat sám ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Tab S2
Martin
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. úno 2009 11:17:56

Re: evidence financi

Příspěvek od Martin »

ezopino píše:Vypada dobre jen tam nemohu dat zadnou utratu...
Co jsi tam zadával? Tohle bylo samozřejmě to první, co jsem testoval.

Pro ostatní, veškeré chyby, nápady a připomínky můžete hlásit na
http://code.google.com/p/mhfinance/issues/list

A klidně i česky :-)
Přepínání jazyků bude regulerně fungovat až s Cupcakem. Zkoušel jsem nadefinovat prostředí při překladu, ale asi to nevyšlo. Zjistim proč.

Martin
Uživatelský avatar
ezopino
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: ned 15. bře 2009 20:06:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Bydliště: Kačice

Re: evidence financi

Příspěvek od ezopino »

inu, nevěděl jsem, jak to je udělaný do kategorií. Ted uz mi to jde, jen mne nejak nejde vymazat nejaky zaznam, pokud uz ho udelam a chci opravit, nebo smazat.
Příklad: kategorie Jídlo, subkategorie Domu a tam si udelam 3 zaznamy př. Albert, Billa a treba hospoda. Pak zjistim, ze jsem spatne zadal trebas jidlo v Albertu, ale uz se do nej nedokazu dostat. jen se mi zobrazi. Poradis mi, co delam blbe?

Dekuju predem
... Pokud máš možnost, vždy pomáhej - nevíš, kdy to budeš potřebovat sám ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Tab S2
Martin
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. úno 2009 11:17:56

Re: evidence financi

Příspěvek od Martin »

Jo, vidíš. Tohle jsem ještě zapomněl přidat do seznamu, co všechno ještě nefunguje. V návrhu to sice je, ale ještě není všechno implementovaný.
Až dodělám program, zkusím spáchat nějaký jednoduchý návod. Snažil jsem se to udělat intuitivní, napiš mi, s čím jsi měl problém, nebo co nebylo na první pohled jasný.

Martin
Uživatelský avatar
VeruSKa
Robot
Příspěvky: 854
Registrován: čtv 30. dub 2009 7:41:24
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E Dual
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: evidence financi

Příspěvek od VeruSKa »

Jak to pokračuje s tou aplikací na správu financí?? Díky.
T-mobileG1 White; RooT umřel, ať žije Sony Xperia E Dual Champagne
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co to je? Žabička s rootovskými právy ;o)
ucar

Re: evidence financi

Příspěvek od ucar »

Ahoj,
ja jsem nakonec zvolil dgMoney, ma jeste nedostatky ale super je export do QIF. Všechno ostatní, jako sestavy grafy a rozpočty pak řeší software na PC. V mém případě GNUCash.

Ucar
matata
Robot
Příspěvky: 1185
Registrován: sob 04. dub 2009 23:51:00
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Re: evidence financi

Příspěvek od matata »

Funguje vam ta apk mhfinance? Me to porad pise chybu
Uživatelský avatar
d750
Kyborg
Příspěvky: 3799
Registrován: pát 20. úno 2009 5:28:37
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: evidence financi

Příspěvek od d750 »

A co třeba tento program na výdaje Personal Budget Droid http://www.cyrket.com/package/jg.finance.moneydroid

Uživatelský avatar
ezopino
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: ned 15. bře 2009 20:06:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Bydliště: Kačice

Re: evidence financi

Příspěvek od ezopino »

zdar Martine, mám pár poznámek:
aplikace se mi mooooc líbí, vynikající nápad - funguje i čeština
teď, co jsem našel špatného - je to jen doporčení, neber to jako kritiku, jsme přeci jakožto majitelé G1 testeři:-)))))

1) opravdu tam chybí nastavení počáteční částky a tím pádem i zůstatek
2) jakmile ze začátku skočím do Přehledu a tuknu nejakej mesic, aplikace spadne
3) generate Examples taky nefunguje -ani není česky:-)
4) když píšu nějaký výdaj a dám ULožit a Nový, aplikace spadne
5) když dám v této poloze Zrušit, aplikace spadne
6) udělal jsem platby jen zkušební na cigára a pití jen pro květen, ale po spadnutí a restartu aplikace mi to dopsalo šílený čísla do všech měsíců od ledna:( a nejde to smazat vůbec, aplikace furt padá, musel jsem ji odinstalovat a znovu nainstalit, aby byla čistá..
7) nevím, jestli to je úmysl, ale po smazání účtu zůstavají kategorie, to se mi zdá docela dobré
8) byla by dobrá featura, pokud by se někdo rozhodnul smazat svoje platby najednou, aby se to stalo tím, že smaže účet

Ber tyto moje poznatky jakožto postřehy tvého online testera:-))) Nemyslím to ve zlém, rád ti pomohu s testováním, nebot nápad je to geniální a jak jsem psal v úvodu, aplikace se mi velmi líbí.
jo a takový y koláčový grafy s podílem hlavních kategorií, za co jsem v období nejvíc utratil, to by byla opravdu třešnička na luxusním dortu :-)))
zatím zdárec a těším se na další verzi.
... Pokud máš možnost, vždy pomáhej - nevíš, kdy to budeš potřebovat sám ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Tab S2
Martin
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. úno 2009 11:17:56

Re: evidence financi

Příspěvek od Martin »

Neboj, neberu to jako kritiku, naopak jsem rád, že se o to někdo zajímá.
1) Jsem rád, když někdo ten program bude používat a vítám jakékoliv návrhy na zlepšení.
2) Nenapadnou mě všechny případy a tak potřebuju někoho, kdo by to otestoval.
3) Jako vývojář jsem na rýpání od testerů zvyklý :-)

1) opravdu tam chybí nastavení počáteční částky a tím pádem i zůstatek
Na první den dej vklad a bude to fungovat.
Pokud bys chtěl začínat s konkrétní částkou třeba každý měsíc, bude k tomu sloužit typ "Zůstatek". Ten ale ještě není odladěn.

3) generate Examples taky nefunguje -ani není česky:-)
Tohle slouží pro vygenerování 50 náhodných plateb za poslední dva roky. Nepadá to, ale trvá to dlouho, je potřeba dát "Wait". Slouží mi to k testování rychlosti a vzhledu reportů, ve finální verzi to samozřejmě nebude.


2) jakmile ze začátku skočím do Přehledu a tuknu nejakej mesic, aplikace spadne
4) když píšu nějaký výdaj a dám ULožit a Nový, aplikace spadne
5) když dám v této poloze Zrušit, aplikace spadne

Padání jsem si všiml :-), opravoval jsem něco jiného a zanes jsem tam chyby.

6) udělal jsem platby jen zkušební na cigára a pití jen pro květen, ale po spadnutí a restartu aplikace mi to dopsalo šílený čísla do všech měsíců od ledna:( a nejde to smazat vůbec, aplikace furt padá, musel jsem ji odinstalovat a znovu nainstalit, aby byla čistá..
Zjistím, jak je to s mazáním, nesmyslné částky se ti tam objevily použitím "Generate examples", viz bod 3

7) nevím, jestli to je úmysl, ale po smazání účtu zůstavají kategorie, to se mi zdá docela dobré
Nevím, co přesně jsi tím myslel, ale účty a kategorie jsou na sobě nezávislé.

8) byla by dobrá featura, pokud by se někdo rozhodnul smazat svoje platby najednou, aby se to stalo tím, že smaže účet
Myslel jsem, že se to stane pomocí "constrains". Zjistím, proč se tak neděje.

Díky a pište další návrhy a připomínky
Martin
Uživatelský avatar
ezopino
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: ned 15. bře 2009 20:06:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2
Bydliště: Kačice

Re: evidence financi

Příspěvek od ezopino »

co jsem myslel ad 7) je velmi jednoduché - měl jsem obavu, že pokud smažu všechny účty, zmizí i všechny kategorie a budu je muset vytvářet znova:)

kd to vidíš, že vydáš další verzi? :)
... Pokud máš možnost, vždy pomáhej - nevíš, kdy to budeš potřebovat sám ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Tab S2
Martin
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. úno 2009 11:17:56

Re: evidence financi

Příspěvek od Martin »

Teď mám zase čas se tomu chvíli věnovat. do týdne by měla být nová verze s opravami.
matata
Robot
Příspěvky: 1185
Registrován: sob 04. dub 2009 23:51:00
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Re: evidence financi

Příspěvek od matata »

Zdravim Martine.... apk je skvela... tesim se na vychytani much :-) Kazdopadne, co mi absolutne brani v plnem pouzivani je nemoznost udelat zalohu dat... jakozto uzivatel kterej stale neco zkousi a testuje, tak za 3 mesice pouzivani sem musel uz 2x udelat hard reset a v pripade ze budu pouzivat MHfinance, bych vsechny pracne nastradany data ztratil:-( idealni by samozrejme byla moznost automaticke zalohy na kartu treba jednou tydne, ale kdyz by to neslo tak, tam minimalne rucne by to opravdu chtelo... To riziko ze se neco stane a prijdes treba o vsechny data za pul roku je velky a bylo by to fakt k vzteku... Myslid ze by to slo udelat?
Martin
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 19. úno 2009 11:17:56

Re: evidence financi

Příspěvek od Martin »

Ahoj,
pořád na tom pracuju, ale není tolik času, kolik bych si představoval. Přidal jsem tam Backup a Restore přes můj interní formát, a Export, zatím do formátu CSV, ale časem snad přibude i nějaký další.
Tenhle víkend to doufám dotáhnu a dám ke stažení.

Martin
matata
Robot
Příspěvky: 1185
Registrován: sob 04. dub 2009 23:51:00
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Re: evidence financi

Příspěvek od matata »

Ahoj Martine, skvely... zkus to uploadnout co nejdriv, hned jak bude funkcni backup zacnu mhfinance naplno pouzivat... rad budu beta tester.
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“