Android OSHlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Zamčeno
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

Ahoj, trápí mě problém, že se mi nelíbí zvukový výstup telefonů, které jsem si v poslední době zakoupil. Pamatuju si na ten šok, když jsem přešel z Nokia Xpress music 5310 na zte Blade, že to nešlo dát moc nahlas a hrálo to ořezaně, na dalších telefonech to bylo asi ok, ale jak jsem přesel na TCL Idol X tak šok, otravná hláška ohledně možného poškození sluchu u A4.2.2, nízká maximální hlasitost a ořezané frekvence výstupu, jakobych poslouchal lepší tranzistorák, tak šel z domu. Teď jsem se nechal nalákat na Ecoo 04 Aurora a krom jiných problémů to samé se zvukem, hlasitost nízká, že v metru ani neslyším o čem se baví ve filmu a zvukový výstup řídký, bez chuti. Co se s tím dá jako dělat, protože já hudbu poslouchám hodně, bez ekvalizérů a jiných hejblátek, buď přes Spotify, nebo Power Amp. Zvuk z dva roky užívaného zte V970 mému uchu lahodí, řve to už ve dvou třetinách a prokreslený zvuk, člověk to nejvíce pozná, když výstup rychle prohodí s jiným fónem, takže streamuju hudbu ze spotify přes tethering z jednoho fónu do druhého, stejná nastavení a porovnávám výstup. Rozdíl je hodně znát. Ucho si sice na ten dobrý signál zvykne a přijde mu obyč, ale když přejdu z horšího výstupu na lepší, je to sakra znát, je to prokreslené i když to není moc nahlas, čistě to basuje, a jakoby bez závojů na středových frekvencích. Takže v práci to řeším tak, že tetheřím data z horšího do lepšího telefonu, v práci, ale v terénu to takhle nejde dělat. Zatím to nemám rootlý, iroot/vroot apk to zatím neschroustal, možná pc verze, kterou jsem ještě nezkoušel, ale ani pak nevím, co vymazat, nebo upravit, nebo co jak nastavit, aby to dávalo seriózní výstup, tak jak jsem byl zvyklý. Nemyslím si, že to bude značkovostí telefonu, zte v970 je taky jenom obyč čína za pár šušnů, ale nějakou sw úpravou, protože se možná EU a zbytek světa rozhodl, že si lidi kazí špuntama a uřvanou hudbou sluch, ale to není můj případ...
Díky za vaše zkušenosti a návrhy řešení.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od LivArt »

Vyměnit telefon, nic jinýho se s tím dělat nedá.
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

A není to málo, Antone Pavloviči? To já nemám moc šanci v klidu předem zjistit, jestli bude zvuk ok, nikdo mi telefónek jen tak na test poslechu nepůjčí.
Čekal bych že pomůže root a nejaké hrátky se střevy, smazání něčeho, nebo nahrání čehosi... Any ideas? Už jsem to rootnul přes iRoot, ale žvatlá to se mnou po čínsku.
Naposledy upravil(a) FotoModo dne úte 03. bře 2015 11:24:27, celkem upraveno 1 x.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od LivArt »

Když HW stojí za pendrek, tak si se softwarem můžeš hrát jak chceš, ale lepší to nebude. Ale jestli si chceš hrát, tak tvůj boj, nicméně je to ztráta času.
BTW naprostá většina čínských telefonů má výstup na pendrek (ať už v tom je čip od kohokoliv). Kdyby sis koupil byť parametrově "horší", ale telefon od renomované značky, nemusel bys to řešit.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od ramon.dexter »

Asi tak. Šetříš, tak se nediv, že to nestojí za nic.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

vy dva jste to asi nečetli a nepochopili, co jsem psal, že? ZTE V970 jsem před dvěma roky taky koupil jako levný duál z Číny a zvuk to má mnohem lepší, pochybuju, že tam dali lepší čip a teď, po dvou letech, dávají do ještě dražších telefonů horší čipy, převodníky atd... špatný zvuk bych čekal od ultra no name telefonů za cenu 70$. TCL/Alcatel je taky známá značka a Idol X byla/je jejich vlajkovka. Klasický značkový telefon jsem ještě nezkoušel a neporovnával, přítelkyně ma SGS3, tak uvidím, jaká je maximální hlasitost. Spíš to vnímám, že je to nějaká protlačená ochrana sluchu na úkor kvality a hlasitosti. Takže vlastně všechny levnější telefony z Číny jsou k ničemu a nemá smysl je kupovat a tady o nich vůbec psát, tolik vaše moudra?
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od LivArt »

Se stim smiř, jak říká klasik.
Prostě sis koupil krám. Kdyby sis koupil pořádnej telefon, nemusel bys to řešit.
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

Nesmířím, krám to až tak úplně není, akorát jsem ho koupil zbytečně až moc draze, páč plně přiznaná cena a z toho vysoké dph a výpalné DHL 490 Kč.
Který telefon tedy bez zkoušení není po zvukové stránce krám? A zárověn má parametry tohoto telefonu? Mě napadá jedine SGS5FD - dual verze, ta ale stojí pouhých 12 tisíc.
Obavám se, že ten tvůj THL T11 patří do stejné skupiny čínských krámů, akorát parametry krámovitějších, nepochybuju, že to ma stejně naprd zvuk.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od LivArt »

Má to na prd výstup, to jsem tu sám několikrát napsal. A ani ostatní telefony s MTK na tom nebyly líp, proto si můžu dovolit to napsat. ;)
Děláš chybu, že vybíráš telefon podle poměru cena/výkon. To je základní chyba, kterou jsi udělal, protože takhle se nikdy, nikdy, NIKDY telefony nevybírají. A nejen telefony.
Za těch cca 5k korun jsi mohl mít třeba Asus Zenfone 5 nebo Moto G 2nd Gen dual SIM.
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

ale můj starý zte v970 ma taky MTK čip a výstup mi vyhovuje, takže o tom to nebude. Musel bych vyzkoušet x čínských fónů se stejnýmí a různými čipy, Romkami, abych mohl zjistit, co má na ten zvukový výstup vliv.
Mě stál 6700, takže to není zhruba 5k korun. Cena na čínském eshopu není konečná cena přece!!!
Zenfone 5 je jenom HD, slabá RAM, žádné LTE, Moto G nemá vyměnitelnou, nízkokapacitní baterii, taky jenom HD, jenom jednu frekvenci LTE, jenom 1GB ram, nechce se mi teď prolejzat parametry. Až sám budeš mít super hyper brandovou novinku za 20K, potom se můžeme bavit, kdo má tady krám. O zvuku nejvíce napoví srovnávací testy, protože člověk si zvykne i na horší, když nemá srovnání s lepším, já srovnání s lepším mám.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od LivArt »

Ovlivňuje to HW. A utvrdil jsi mě v tom, že tomu nerozumíš, takže bys to neměl řešit. Prostě jsi ušetřil, nerozumíš tomu, tak jsi to pokazil, smůla. Se stim smiř.
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

seš rejpavej vůl akorát, který neporadil, protože neumí. Takže rád zopakuju pro tupé a nedoslýchavé, že i starý obyčejný čínský telefon s MTK procesorem umí hrát hlasitě a v širším frekvenčním spektru, viz má spokojenost s mým zte v970. Když nevíš a neumíš, jako to softvérově ošetřit, tak nic nepiš.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od ludekbrno »

FotoModo:

Vzpamatuj se prosímtě. Kvalita zvuku je dána hardwarem telefonu. Ano, občas se i číňanovi podaří dál do audia lepší komponenty, takže výjimečně i nějaký číňan může hrát slušně. Ale není to pravidlem a softwarově to nezměníš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od ramon.dexter »

Uklidni se! LivArt se ti pouze snaží vysvětlit, že základ je dobrej zvukovej čip.

Aplikace v androidu totiž nemají přímý přístup na HW.

Kvalita zvukovýho výstupu je založená především na kvalitním HW, aplikace kvalitu může ovlivnit pouze minimálně. Pokud nemá aplikace přímej přístup k HW (jako ve windows, linuxu, atd...), nemůže zvukovou kvalitu pořádně ovlivnit. Takže se uklidni a přijmi za fakt, že máš prostě mizernej HW.

A je úplně jedno, že jinde kde byl podobnej procesor, to hrálo líp. Každej typ telefonu se od jinýho typu liší v HW - njde jenom o procesor, ale i o použitý kondenzátory a další. Mobil není jenom procesor a nic víc. Ale zrovna v případě zvuku jde o další obvody. A pokud jsou tam použitý levný (=nekvalitní) součástky, nemůžeš se divit.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

Ale ja nemam zajem, aby mi me forum prasil nekdo, kdo umii akorat napsat, ze jsem si koupil levny kram, ze jsem skudlil a pritom on ma kram mnohem vetsi, akorat, ze on na tom hudbu neposloucha, tedy mu je to jedno, jak to hraje, protoze on musi furt cucet na AF a za 4 roky nasekat 18 tisic zjevne pofidernich komentaru ke vsemu a za kazdych okolnosti :-))). Ja potreboval poradit, ne cist hlouposti, ze jaky kram jsem si koupil. Je to normalni telefon a nikde neni zaruka, ze znackovy (samsung, sony, htc, iphone, motorola, Nokia) telefon bude hrat vzdy lip, nez levny, nebo drahy cinsky telefon.
Verim tomu, ze se da docilit, aby to hralo alespon hlasiteji bez zkresleni. Jak jsou appky na sirsi rozsah ovladani jasu, nez nativni ovladace, jak se da pomoct vyssi hlasitosti v sluchatku pri telefonovani (resil jsem u Sony Xperia U), tak by melo jit poresit i tohle. Nic vic nechci, jenom zadne radoby vtipne, namachyrkovane zbytecne kecy.

No, fonek ma v základním menu upravy zvuku pod nazvy BesAudEnh - vylepšení zvuku pro sluchátka do ucha a BestSurround - prostorový zvuk a když obojí zapnu, tak se to troška začíná podobat na to, na co jsem zvukově zvyklý. Vidím to tak, že oni uměle zhoršili zvukový výstup softwarově, aby se tady těma přepínačema dal dostat na základní úroveň, fičůra bez investic do reálného vylepšení, ale nic navíc to logicky s tím moc udělat nemůže, protože když do toho teče z Digitally imported 64K AAC, což je hodně máličko dat, ale na elektronickou hudbu to stačí, tak z toho prostě nevycucají nic, co ta není, jenom za cenu zkreslení a nepřirozenosti zvukového výstupu.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od ramon.dexter »

A konec. Evidentně si umis poradit, tak nevím proč spamujes forum. Navíc je to založený v nesprávný sekci. Stejně bychom ti poradili neakej ekvalizér. Stejně to lze řešit jedině nějakým ekvalizerem. Ten nechces, tak fakt netuším, co po nás chceš.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

Nejdriv, forum zamceno, ted zase nezamceno :-))). Se se sebou domluv :-). Zamykej si starou, nikdy nevis, co ted dela :-)
Ja cekal, ze se tady lidi bavi vecne a ne, ze hned zacnou urazet, ze kdo je jaky skudlil a co si kdo koupil za srot telefon a ted jakoze vyplakava.
Reakce 15ctiletych deti.
Nevim, jestli jsem si poradil, protoze neni jiste, ze to bude stacit na vsechno, predesly telefon tyhle udelatka tusim nemel. Je to reseni jak se z umele nastavenyho zhorseni dostat na na vylepsenou uroven, pritom je to uroven zakladni. No nic, tady je to jenom o rejpani a vytaceni druhych.

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od ramon.dexter »

Co si mám myslet o člověku, který uráží druhé, když se mu snaží něco vysvětlit?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od Zdenpok »

Pokud posloucháš hudbu opravdu hodně, kup si za devět stovek Sansa clip plus a poslouchat hudbu z mobilu už tě ani nenapadne.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od ludekbrno »

FotoModo:

Vážně si myslíš, že tam číňan schválně nasadil nějaké umělé zhoršení kvality, které stačí SW odstranit? :D :D :D Ne, to fakt ne. Číňan se snaží dostat z HW to nejlepší. Přesněji, s co nejlevnějším hardwarem (minimální výrobní náklady) prodávat parametrově co nejlepší telefon, protože to je právě ta jediná výhoda, kterou proti zavedeným značkám má. Takže nemá sebemenší důvod uměle zhoršovat kvalitu. Něco takového si můžou dovolit v některých případech zavedení výrobci, kteří potřebují kvalitativně odstupňovat různé cenové kategorie svých výrobků. U číňana nikdy nevíš, co přesně dostaneš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
1sefko
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 11. lis 2010 16:56:29
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Samsung Galaxy Tab S3 Wi-Fi
Bydliště: SR, Bratislava

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od 1sefko »

@FotoModo: Keďže som tiež na hudbu a mobil je skvelá náhrada mp3 prehrávača a aby som si užíval čo najkvalitnejší posluch pri daných možnostiach, prikúpil som si slúchadlá Sennheiser IE 80. Čo sa týka prehrávania hudby uloženej v mobile, cez Poweramp a s nastaveným equalizérom je posluch OK, ale pri počúvaní streamovanej hudby (či už rádia TuneIn, alebo hudobnej služby ako GoogleMusic, alebo Spotify) je kvalita posluchu katastrofálna. Vyriešil som to nainštalovaním aplikácie Viper4Android FX, cez ktorú som si prenastavil systémový zvuk mobilu (zvlášť pre výstup slúchadiel, reproduktora a BT) a teraz mi streamové hudobné služby hrajú tak skvelo, že som si všetku hudbu z mobilu vymazal a počúvam už len Google Music a Spotify. Neviem, či je aplikácia Viper4Android FX kompatibilná aj s modelom tvojho mobilu, ale keď už nič iné, tak som sa snažil aspoň poradiť. Cez túto aplikáciu sa totiž dá nastaviť aj zvýšenie hlasitosti zvukového výstupu a samozrejme tých možností okrem equalizéra je tam kopec. Odkaz na xda: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2191223
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

Ahoj, uz som sem ani nechcel ist, lebo sa tu vzdy len akurat naserem :-), ale nedalo mi, konecne daky komentar k veci.
Ja som pred chvilou po vlastnej osi googloval a skusal aplikaciu MTK engineering a prezeral creva obidvoch telefonov, ktore pouzivam tj, zte v970 a Ecoo Aurora, kde teda zvukovy vystup zo zte povazujem aj bez uprav v poriadku. Co som tam nasiel, bola moznost zvysenia hlasitosti. Veci sa maju tak, ze maximalna hodnota hlasitosti je stanovena cislom 160 a ecoo ju uz na 160tke a nestaci to. Zte ma hlasitosti na rozdavanie a bolo tam nastavene cislo 136, takze sa dalo este o 24 cisel zvysovat. Ale jedna vec je uroven hlasitosti a druha ake frekvencne spektrum to dokaze aj prenasat, ak je frekvencny vystup riedky, tak vyssia hlasitost bude nanic. Co sa tyka sluchatok, Creative EP 630 mi uz roky vyhovuju, stoja 400 Kc. Davat za sluchatka ako Sennheiser IE 80 brutalnych 6400 Kc, tak mno, bratre, to mi pride pri tomto hifi retazci naprosto postavene ha hlavu :-))). To uz by som si musel poriiidit audifilsky mp3 prehravac a davat do uska len ciste flacy a to nepotrebujem, by som bol ohucany za chvilu :-)). Ale vyskusam aj tamten Viper, ktory tam bol tiez spominany, len sa obavam, ze to uz lepsie nebude :-). Este som sa nedostal k testu vystupu SGS3, ktory ma mat dake speci softwarove upravy, ci kereho otca :-).
Zatial dakujem a uvidime, co noveho zivot prinesie, zjavne iny telefon, hah :-). Aspon tie filmy by som potreboval dat hlasnejsie, ale mnohe su s tichou zvukovou stopou a ani MX player s tym nic neurobi, ktory pri niektorych filmoch ponuka dake dozosilnenie, o par dB.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
1sefko
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 11. lis 2010 16:56:29
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Samsung Galaxy Tab S3 Wi-Fi
Bydliště: SR, Bratislava

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od 1sefko »

Tie IE 80 som zohnal v akcii za 120,-€ ako posledný kus, inak by som nedal ani ja toľko peňazí za slúchadlá. Predtým som používal Sennheiser CX 300-II a tie hrajú tiež veľmi dobre, ale na IE 80 sa zdaleka nechytajú. Tie hrajú skoro binaurálne. Na a čo sa týka apky Viper4Android FX sám som bol prekvapený, ako dokáže zmeniť systémový zvuk mobilu. Čítal som, že sa dá nastaviť kvalitný zvukový výstup, ale nečakal som, že až tak super. Je tam veľa nastavení a menu je v angličtine, ale postupným zapínaním možností a skúšaním funkcií sa za chvíľu človek do toho dostane. Je to fakt pecka. Až nechápem, ako dokáže táto apka vycucať z mobilu taký zvuk ako dokáže. A čo sa týka MX Playera, tam sa dá zvuk zvýšiť na level 30, ale len ak máš povolenú H/W+.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od LivArt »

ViperAudioFX je takový šidítko, on ten zvuk je pak "lepší". Nicméně pořád tě limituje HW.
Samsung jednu dobu osazoval hodně kvalitní audiochipy a podle toho to taky hrálo - hodně dobře. Plus developeři přišli na to, že ty chipy si nechají trochu kecat do práce.
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

1sefko píše:Tie IE 80 som zohnal v akcii za 120,-€ ako posledný kus, inak by som nedal ani ja toľko peňazí za slúchadlá. Predtým som používal Sennheiser CX 300-II a tie hrajú tiež veľmi dobre, ale na IE 80 sa zdaleka nechytajú. Tie hrajú skoro binaurálne. Na a čo sa týka apky Viper4Android FX sám som bol prekvapený, ako dokáže zmeniť systémový zvuk mobilu. Čítal som, že sa dá nastaviť kvalitný zvukový výstup, ale nečakal som, že až tak super. Je tam veľa nastavení a menu je v angličtine, ale postupným zapínaním možností a skúšaním funkcií sa za chvíľu človek do toho dostane. Je to fakt pecka. Až nechápem, ako dokáže táto apka vycucať z mobilu taký zvuk ako dokáže. A čo sa týka MX Playera, tam sa dá zvuk zvýšiť na level 30, ale len ak máš povolenú H/W+.
No ale i tak mi to pride byt drahy spas za stuple do usi, ktore maju u mna zivotnost 1-6-12 mesiacov, zalezi, ci ich skor stratim, alebo sa urve kablik pri konektore, alebo vytrhnem z usi atd :-). Mal som aj geniusy za 200 Kc a hrali tiez super a mali dobre recenzie, ale uz ich nevyrabaju a pri bajkovani mi vypadavali z ucha, boli moc velke a protivietor ich vytiahol :-).
Mrknem co ten Viper dokaze a postelujem aj MX player, ci to tam bude mozne :-).

//edit Jacho: Je to mozny, uvidi se casem, nekde pisou o osazeni kde jakym zvukovym cipem od Yamahy, vetsinou se clovek nedovi, co tam je. Jedna vec je prevodnik, druha zesilovac, nebo celkove zvukove podani, i kdyz jsou ekvalizery na nule, i tak je tam neco jako ekvalizer, dany celkovym hw zarizeni a ma to neco jako jinou teplotu zvuku.
Naposledy upravil(a) FotoModo dne čtv 05. bře 2015 9:55:25, celkem upraveno 4 x.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od Zdenpok »

Pokud chceš kvalitní sluchátka za dobrou cenu, tak jednoznačně originály Xaomi Pistons.
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

tak na to bych nesazel, kvalitni sluchatka jedine od desitky let overenych firem. Spunty budou vzdy jenom jakysi kompromis a na kazdy styl hudby se zjevne hodi jiny vyrobce a jiny model, ale to neni primarne temou tohoto fora.


Nevim, co si pocit s tou Viper4Android aplikaci, protoze je cela v rozsypanem caji a navic to ani nefunguje, zustala mi cerna obrazovka a musel jsem to restartovat a odinstalovat.
Dodatecne zjistuju, ze ta udelatka v systemu telefonu BestSuround a BestAudEnh ten signal i bastardi, protoze v nekterych pripadech vystupni zvuk drncal a byly tam ruzne parazitujici zvuky a frekvence. Proste lapalie :-).
Naposledy upravil(a) Mirda86 dne čtv 05. bře 2015 10:07:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj předchozí příspěvek.Přečti si pravidla fóra a dodržuj je.
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od Mirda86 »

FotoModo: Bud tak hodny a necituj predchozi prispevky...viz pravidla fora.Dik
FotoModo
Stálý androiďák
Příspěvky: 215
Registrován: ned 07. srp 2011 23:27:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 5.0.1
Mobil 2 / ROM: zte v970 4.4.2 Kitkat
Bydliště: Praha City South

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od FotoModo »

jednou se maj citovat, jednou ne, pak zase jenom z poloviny jo, kdo se ma v tom vyznat. Tak citace zruste a je klid.
Naposledy upravil(a) Mirda86 dne čtv 05. bře 2015 13:04:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Opět citace
Ericcson GA628(2 roky)- ? -? -? - Nokia 3210 - Nokia - 6310i (2 roky) - Nokia 5310 (3 roky) - ZTE Blade (1 rok) - htc EVO 3D (půl roku) - Huawei Ascend G300 (půl roku) - zte V970 (přes 2 roky) - TCL idol X (1 měsíc) - Ecoo E04 Aurora (1 měsíc) - SG Note 4
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Hlasitost a kvalita zvukového výstupu do sluchátek

Příspěvek od Mirda86 »

To si delas srandu nebo ses jen opravdu tak hloupej?A znovu citujes.Ok tohle nema cenu.

Lock
Zamčeno

Zpět na „Android OS“