Ostatní telefony ZTEZTE V5 Max LTE

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

ZTE V5 Max LTE

Příspěvek od marus »

Rád bych představil tento neprávem opomíjený stroj, který má určitě co nabídnout zájemcům o opravdu velké placky. Takže do toho.
Obrázek

Jedná se o 5,5“ telefon, s rozlišením displeje 1280x720, 2GB RAM a 16GB ROM postavený na čipové sadě Qualcomm 410 s podporou LTE.

Tyto obecné specifikace jen připomínám, jsou v každém shopu, pojďme se podívat na vlastnosti telefonu…

Budu porovnávat s jeho předchůdcem, ZTE V5, který se liší jen v drobnostech.

Začnu velikostí.

Pokud jste v ruce ještě nedrželi takového obra, tak věřte, že toto je již malý tablet. Displej je opravdu veliký. Nicméně velikost je jeho síla i slabina. Opravdu není pro malé ručky. Ergonomie ovládání displeje již značně trpí, zvlášť pokud používáte nějakou swipovací klávesnici – to se při psaní smsky opravdu necestujete :DD . Jakmile si ovšem zvyknete na velikost, všechny menší telefony najednou začnou vypadat jako mrňaví piškoti.

Vizuálně telefon klame tělem. Přestože má udávanou tloušťku cca 10mm, v ruce ani na oko to tak nevypadá – je to prostě elegán na druhou. Když srovnám s JiuaYu G3, který má taky 10mm, tak je to jako kráska a zvíře. Černo bílá kombinace tomuto telefonu sedí a mi osobně se velmi líbí. Ovládací tlačítka jsou všechny vpravo, vpravo dole je také micro usb vstup na nabíječku. Dotyková tlačítka jsou pod displejem v modré barvě, podsvícené je ovšem jen prostřední home, krajní ne. Ani nejsou označená, nejspíš proto, že v SW lze jejich funkci zaměnit. Tedy kdo chce zpět vlevo, nastaví, kdo ne, nechá vpravo. Vzadu je čočka fotoaparátu a dioda. U diody se zdržím, tato svítí opravdu hodně. Na samsung S3 nebo Xiaomi MI2s sice nemá, ale oproti V5 svítí výrazně lépe. Vzadu jsou ještě otvory pro dva reproduktory, ale to je jen designovka, telefon má jen jeden repráček.

S velikostí telefonu souvisí displej. Ten je prostě to nej, co na tomto telefonu je – ve všech ohledech. Citlivý na dotek, krásné barvy, které jdou navíc ještě regulovat (lze mírně korigovat teplotu barev) a skvělé pozorovací úhly. Toto je stejné jak u V5, tedy nečekal jsem nic horšího. Někomu může vadit, že výrobce nespecifikuje žádný gorila ani jiný glas, no, perfektně nalepená fólie z výroby to jistí a před nešťastným pádem ani gorila nezachrání.

Co se SW výbavy týče, tak výchozí systém je NUBIA postavená na androidu 4.4.4, který je víceméně totožný z řad Z7 a předchozí V5. Bohužel v oficiální verzi není čeština, tedy je zde nutnost použít SW more locale 2, které počeští část aplikací. Nicméně, menu bude v angličtině. Jinak všechno jede jak má, Gogole play googluje, sychronizace synchronizuje atd.

Velmi dobře na tomto telefonu jede automatická regulace jasu, které jede sama až do krajních hodnot – tedy ve tmě maximálně ztlumí a ve dne maximálně zesílí podsvícení. Pokud i to někomu nevyhovuje, lze ještě manuálně malinko doregulovat podsvícení posuvníkem (samo že ne v extrémních pozicích, tam už nic regulovat nejde). Toto je změna oproti V5, tam to nešlo, ale mi to nevadilo, neboť jak říkám, autoregulace je velmi dobrá.

Fotky dělá telefon za světla velmi dobře. Ve tmě díky silnější diodě dělá lepší foto než V5. Ale zázraky nečekejte. Selfíčková kamera je také lepší než u V5, tam jsem koukal, jak je možné, že je takový rozdíl - teda aspoň na displeji, v PC vypadají fotky blbě tak jak tak :)

Wifi je u maxíka na maximum. Již V5 byla s příjmem Wifi signálu král tam, kde ostatní již nic neměli. V5max jde ještě dál. Takto silný příjem se fakt nevidí, zvlášť u číňana. Tedy pokud máte doma slabou Wifi, směle do něj, chybu neuděláte.

GPS. Je to qualcomm a dává to o sobě jasně vědět. Po rozbalení první fix do 10s, poté je pozice fixlá dříve, než se spustí aplikace. Přesnost maximální, žádné uhýbání z trasy při navigaci. Prostě není co hodnotit, na jedničku.

LTE hodnotit neumím, telefon má jen pásma, která u mě nejsou, takže ani nevím, jestli funguje :DD Snad to půjde v budoucnu nějak ošulit, no zatím je ticho po pěšině.
Telefon je dualsimový, 2x micro sim, funkce jede bez problémů.

Baterie je výměnná, velkosti 3100mAh. Přestože je displej velký, tak výdrží baterky jsem mile překvapen. Ale to bude velmi individuální, při relativním srovnání s V5 vydrží déle. Jestli je to tím, že má o 700mAh větší kapacitu nebo nějak lépe optimalizovaný systém je otázka.

Poslední věc, co bych vyzdvihnul, tak je podpora. Výrobce vydává jednu aktualizaci za druhou, nyní je aktuální verze 1.31. Možná bude ofiko 5, zatím se neví. Jak jsem již psal, bohužel jen anglicky a čínsky.
Ale kdo opravdu chce nativní češtinu, sáhne po CM11, které prakticky není co vytknout. Komu se nelíbí CM, má přehršel možností – MIUI V6, FIUI, LEWA, ATX ROM – stačí si jen vybrat.

Recovery je stock, čínské CWM, anglické CWM a TWRP. Opět výběr pro každého.

Cena je cca $180-190. Nejedná o nějaký výkonový trhač asfaltu, ale za tyto peníze dostanete vyladěný telefon se skvělou podporou výrobce.

Já si telefon původně koupil pro sebe, ale 5,5“ je pro mě opravdu moc. Tedy půjde do světa…Kdyby jej někdo chtěl, napište :) Velkost je opravdu jediná nevýhoda, jinak bych si jej nechal.
DallasCZ
Androiďák!
Příspěvky: 618
Registrován: čtv 08. pro 2011 15:07:33
Typ mobilu / ROM: google nexus S i9023
Tablet: Cube U30GT
Rom: viz. podpis

Re: ZTE V5 Max LTE

Příspěvek od DallasCZ »

tak čekal jsem větší výdrž než u V5tky..přeci jenom stejné rozlišení, větší baterka. A nepřijde mi snapdragon410 tak nenažraný. Každopádně kdo chce 5.5 displej tak vedle jayiu s3 asi nejlepší volba.
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: ZTE V5 Max LTE

Příspěvek od marus »

Z těchto dvou jsem si vybral ZTE kvůli dobrému předchůdci a rychlejšímu datu dodání než S3. Nicméně, i kdybych počkal, výsledek by byl stejný - bych jej pustil tak jak tak.

Manželka se mi ještě dlouho smála, jak jsem se potupně ukázal s původní V5 a ještě ji nadšeně říkal, jak je to super malinký telefon :DD
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: ZTE V5 Max LTE

Příspěvek od Fofan »

Neco noveho ohledne tohoto telefonu? Premyslim jestli zte v5 nebo max, koukam ze ma novejsi qualcomm a grafiku, je v tom velkej rozdil? Vyplati se dnes jit jeste do snapdragon 400?
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: ZTE V5 Max LTE

Příspěvek od marus »

Rozdíl IMHO nepoznáš.

Nicméně, V5 se 2GB RAM teď není a kdoví jestli bude.
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: ZTE V5 Max LTE

Příspěvek od Fofan »

Na aukru to nakej clovek prodava s dvouletou zarukou a reseni reklamaci v CR a s dokladem, vzal bych to u nej pokud budu brat V5, myslim ze je to porad jeste dobrej stroj a vazne ty rozdily nejsou asi tak velky, a pokud nic tak jdu do Max ale chtel bych ho koupit tady a nevim kde. Srovnaval jsem to s xiaomi note a fotky ze zte jsou vazne hezci a to se mi libi, potrebuju kvalitnejsi foto v mobilu protoze momentalne nemam zadnej dobrej fotak, vim je to drobnost ale pro me dulezita. U xiaimi hodne vsichni chvali miui rom ale to u zte asi neni problem ze ne :-)
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: ZTE V5 Max LTE

Příspěvek od marus »

Max, co jsem recenzoval, neměl češtinu a V5 v poslední verzi taky nemá. Toto vem v rovněž úvahu.

Kvůli LTE bych vzal max, ale kvůli velkosti V5.
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: ZTE V5 Max LTE

Příspěvek od Fofan »

Cestina se da nejak resit alespon castecne to me moc netrapi, LTE ozelim staci kdyz mi pujde 3g, tak diky porad se priklanim k zte v5 protoze doted mam docela malej mobil a 5,5" by byl asi velkej skok
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony ZTE“