Akumulátory (interní i externí) a nabíječkyPowerBank na AA baterie

Patří sem nabíječky a zařízení na dodávání energie všeho druhu

Moderátoři: Libb, Libb

Neth
Androiďák!
Příspěvky: 586
Registrován: sob 18. říj 2014 9:06:18
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: Pure Nexus + Jolla

Re: PowerBank na AA baterie

Příspěvek od Neth »

Chlapci, ak vás to upokojí tak vám môžem pofotiť svoju aj s elektronikou čo tam je.. :)
solo
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06. kvě 2015 21:11:16
Typ mobilu / ROM: HTC One M8

Re: PowerBank na AA baterie

Příspěvek od solo »

Dufko, pokud na tom jedes timhle stylem, tak to to asi fakt vyuzijes. Este ze mam deti, to jsem od tehle potreb oprosten. Spis sem pak nekdy jednou napis, treba po roce, dvou, jestli ta xiaomi porad drzi tu kapacitu. To je to, ceho se bojim nejvic.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: PowerBank na AA baterie

Příspěvek od dufko »

To ti viem povedať už teraz že kapacitu strácať bude.
Rátam so stratou 20% ročne a ťažkú hlavu si z toho nerobím.

Jj deti ťa oslobodia od mnoho koníčkov :)
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: PowerBank na AA baterie

Příspěvek od JuaNex »

Pri kazdodennom nabijani na 100% je deklarovany pokles kapacity lithiovych baterii priblizne 10% rocne (cca 300 cyklov pri kvalitnej baterii)
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: PowerBank na AA baterie

Příspěvek od roy100 »

Tak jsem provedl kontrolní zkoušky a musím sportovně přiznat že JiaYu z 20% to nedobilo, telefon sice při stavu lehce nad 80% indikoval nabíjení, ale procenta nepřibývala a nabíječka se po čase vypla (má detekci auto vypnuti), ráno po zapnutí zase začala dobíjet,kolik by ještě dala jsem už nečekal, ale podle indikátoru na stolní nabíječce článků v nich bylo 20% a méně, z toho dvě, podle nabíječkou zvoleného režimu byly prázdnější a to je největší slabina, jeden případný horší článek výkon degraduje. Nicméně Defy to dalo dvakrát, zřejmě to rozdělení na dva cykly je ku prospěchu věci a jak správně píše Luděk, kdo ví kolik kapacity je vlastně indikace 20%.
Mám doma články 18650 a vzhledem k blížícímu se období školních výletů, fesťáků a jiných outdoorových aktivit s poptávce po založím zdroji jsem objednal banku na jeden tento článek, zatím nepřišla, ale jak dorazí, otestuju a dám vědět, očekávám lepší výsledky a lepší skladnost.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: PowerBank na AA baterie

Příspěvek od ludekbrno »

To jsem zvědavý, mohlo by to být zajímavé řešení. I když s jedním 18650 tam bude muset být zvyšující měnič, tak je otázka, jestli ta účinnost bude dobrá. Ale za ty prachy se s tím experimentovat dá :-) Taky budu muset něco takového pořídit, už jsem párkrát mimo dosah zásuvky zůstal "viset na suchu".
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Akumulátory (interní i externí) a nabíječky“