Aréna telefonůHuawei G7 & P8lite

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Petrolive
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pon 18. kvě 2015 15:12:23
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 9

Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Petrolive »

Ahoj, mám dilema, jakej mi porádíte, že si mám koupit?
Velikost u G7 5,5" mi nevadí, ale spíš jestli to s tím Snapdragon 410 Qualcommem není krok zpět, když je možnost p8 lite s Hisilicon Kirin 620 CPU 8 X 1.2GHz . Vzhledově nevypadají špatně oba i kdy větší designovka asi bude p8 lite. Cenově také téměř stejné, no fak dumám a nevím.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Mirda86 »

Tak G7 je hlinikova a P8 Lite plastova.Vypadaji oba dobre ale G7 pusobi hodnotneji.Ale zaroven je to dost velkej telefon.
Snap410 neni zadna pecka ale staci to na vsecko.Pak samozrejme baterka...to je velky plus.
Pokud ti nevadi velikost tak klidne jdi do G7
Petrolive
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pon 18. kvě 2015 15:12:23
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 9

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Petrolive »

Ještě jsem našel Huawei G750, to je téměř to samé jako G7, ale s výkonějším octa procákem Octa Core 1,7 GHz, Mediatek MTK6592, Cortex-A7, ARM mali450 GPu.
Jenže, Mediatek a to by asi nebyla dobrá volba co? Straší mě ty známé problémy s GPS ..atd.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Mirda86 »

Tak G750 mam doma.Gps beha skvele.Stejne jako celej telefon.Az na starsi android je to povedenej foun.Vyhoda je ze muzes v nastaveni prohodit uloziste a valit vse na pametovku.
Vydrz je fakt skvela.Ale neni to zadna stylovka...spis obycejnej foun s peknyma zadama.
Kdybys chtel jeste nejaky info tak se ptej
Jinak upgrade je hlavne Honor 4x (G750 je puvodne Honor 3x) kterej se prodava v tmobilu za 6k...ale zas s tim Kirinem
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od LivArt »

Spíš bych řešil, jestli ta octa je opravdu lepší než 6592. IMHO ty jádra v G7 budou výkonnější, takže i když je jich míň, tak výkon bude vyšší.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Mirda86 »

Grafika je ale zase podstatne silnejsi u tech osmijader od mtk a kirinu
Petrolive
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pon 18. kvě 2015 15:12:23
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 9

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Petrolive »

Aha, to je fakt s tím androidem 4,2 verze u G750 je celkem málo a u této verze asi už zůstane, co?
Kdežto G7 ještě dostane, jsem četl někde lízátko a v P8lite už je, takže asi bych měl vybrat z těch dvou.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Mirda86 »

No mel by dostat KK zaroven s Honorem 3C...ale je to ve hvezdach stejne jako u G7 a 5.0.
Zkus si je v obchodech osahat a uvidis.Ale osobne bych vzal G7
Petrolive
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pon 18. kvě 2015 15:12:23
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 9

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Petrolive »

Ano, musím si je orknout na živo a pak se rozhodnu, ale vzhledově je hezčí P8lite v bílém provedení s tím zlatým rámečkem.
G7 je ještě dost taková zakulacená a teď spíš jdou ty ostřejší rohy a ploché záda.
Ještě nevím a nedočetl jsem se jestli má P8lite notofikační diodku, G7 má to jsem našel.

Ještě jsem našel tento kousek za stejný prachy, Sony Xperia T3, ale 1GB ramky je asi už dnes málo co?
SdKfz.171
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pát 28. říj 2011 0:00:57
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: original

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od SdKfz.171 »

Ja mel dneska vedle sebe P7 a P8 lite, a vyhral to ten druhy - sice argumentace borce v prodejne byla usmevna ("P7 ma ctyrjadro, P8 lite osmijadro, tak to bude dvakrat rychlejsi), ale je to dostatecne rychly a ma Lollipop. U P7 v Evrope je to podle diskuse pod timhle clankem http://www.svetandroida.cz/aktualizace- ... wei-201504 ve hvezdach.
Petrolive
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pon 18. kvě 2015 15:12:23
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 9

Re: Huawei G7 & P8lite

Příspěvek od Petrolive »

No já dnes ve Vodafonu držel v ruce jen Ascend G7 a konstrukce super, kov rámeček i ty záda a na to , že je to 5,5, tak je velkej jako zenfon 5, a HTC M8 přesto že má 5,5". Pravdou je, že ten P8lite je větší designovka, ale aby nechlemtal moc tu baterku. No musím se na něj někam zajít ještě podívat, ale taky by mi vadilo pokud nemá P8lite notifikační diodu.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“