ProduktivitaNahrazení palivoměru v autě

Aplikace zaměřené na plánování času,organizaci práce,evidenci čehokoli.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Artie
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. bře 2013 14:14:03
Typ mobilu / ROM: Samsung s5560

Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od Artie »

Ahoj,
hledám nějakou schopnou aplikaci, která by dokázala nahradit můj nefunkční palivoměr, ukazatel stavu nádrže,.. v autě.
Vyzkoušel sem už snad všechno co souvisí s autem v google play, avšak nic neřešili můj problém.
Ani sám nevím jak by to mělo fungovat :D ale prostě potřebuju nějak zadávat za kolik sem nakoupil + objem nakoupeného benzínu. Problém je, že všechny aplikace si neporadily s problémem, že když načerpám třeba po 2 dnech a nevyjezdím předchozí nákup. Spotřeba mi pak naletí třeba z 8l/100km na 15..
Spotřebu cca vím jakou mám, jen nějak potřebuju vědět přibližný stav nádrže :)


Aplikaci jakoukoli, placenou, škaredou, cizojazyčnou.. :D
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od verny94 »

A co takle opravit palivoměr?
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od aldav »

Když víš jakou máš spotřebu, tak by jsi měl vědět kolik máš v nádrží, ne? Si snad děláš z nás srandu, ne ? :lol:
Note8 - Gear Fit 2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od ludekbrno »

Artie:

Já to řeším jednoduše. Palivoměr mi sice funguje, ale v podstatě se na něj nedívám. Je úplně jedno, kolik zbývá v nádrži, ale směrodatné je, dotankovat vždycky doplna a přitom zresetovat počitadlo km. Vím, že ujedu s rezervou min. 500km, takže když najedu 500km, jedu k benzince a opět doplním plnou. Současně tak vím, kolik jsem doplnil a kolik jsem na to najel km a z toho při každém tankování můžu snadno spočítat spotřebu. Nutně v tom ale musí být při každém tankování pevný výchozí bod, což je plná nádrž. Jelikož spotřeba dost kolísá, tak se ti bez výchozího bodu při každém tankování cyklus o kus rozhodí a výsledkem bude to, že v nádrži budeš mít úplně jiné množství, než si budeš myslet a v horším případě zůstaneš někde viset s prázdnou nádrží :-) Takže bez tankování vždy doplna nebudou výpočty sedět a s každým tankováním se bude rozdíl zvyšovat. No a s tankováním vždy doplna zase žádný výpočet nepotřebuješ, stačí počitadlo kilometrů :-) Proto žádná taková aplikace není. Byla by k ničemu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od syberius »

Aplikací na měření spotřeby jsem zkoušel několik a pokud vždy tankuješ do plna, tak ukazují spotřebu správně a je jedno kolik jsi vyjezdil z předchozího tankování. Ale nechápu z čeho si představuješ, že ta aplikace bude brát kolik ti zbývá v nádrži?
Jediná aplikace, která to alespoň teoreticky umí je Torque. Ale tu musíš mít propojenou přes OBDII s palubní jednotkou. A stejně je to jen odhad, alespoň já tam čidlo paliva nenašel.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud tankuje doplna, tak na to aplikaci nepotřebuje. Stačí podělit dotankované množství paliva ujetými kilometry od posledního tankování :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
aLuGaRd
Androiďák!
Příspěvky: 302
Registrován: sob 21. srp 2010 21:01:30
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z10 II
Mobil 2 / ROM: POCO M3
Tablet: Lenovo 10
Tablet 2 / ROM: Asus MemoPad 10
Bydliště: Europe

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od aLuGaRd »

Jak proste i bez nejake aplikace. Natankuj benzin/naftu ,vynuluj denni pocitadlo ujetych km a pocet natankovanych litru znasob deseti.
Napr. natankovano 40 litru x 10= 400 ujetych km i s rezervou a dobre se to pamatuje. :)
Pokud to chces uplne presne, tak pak pocet natankovanych litru nasobit stem a vydelit prumernou spotrebou.
Napr. 40 litru x 100 : 8 = 500 ujetych km ;) Hotove.


Jinak zkus jeste tak 2x nebo 3x natankovat nadrz do plna az po hrdlo. Je sance,ze se plovak v nadrzi rozhybe a palivomer bude opet funkcni.
Hlavni pricna nefunkcniho palivomeru neni chyba rucicky na palivomeru,ale zasekleho plovaku v palivove nadrzi. To je zapricineno tim,ze hodne lidi tankuje jen 10,20 litru a za x let plnou nadrz nikdy nenatankovali. Plovak pak zustane vyset v urcite poloze a dal se nehne.
Nasledna vymena plovaku je dost draha,ne kvuli cene noveko plovaku, ale kvuli cene za praci, protoze musi cela nadrz z auta ven, coz je u nekterych typu aut celkem pakarna. Proto prakticky nikdo opravu palivomeru neresi.
Jedine jak udrzet v aute funcni plovak je, tankovat alespon nekolikrat za rok plnou nadrz.
http://AUTOPRODUKT.eu kvalitní autodíly za příznivé ceny
Artie
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 06. bře 2013 14:14:03
Typ mobilu / ROM: Samsung s5560

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od Artie »

Díky všem za odpovědi.

Sám sem nějak měl tušení, že bych měl začít tankovat do plné, ale jde o psychologii :D Prostě raději natankuju 2x za pětikilo než 1 za litr :/
Auto mám krátce a je to moje první, takže se v tom zase nějak neorientuju takže díky i za osvětlení problému.

Řešení pro mne tedy je: Nabrat plnou vynulovat počítadlo, po třeba dvou týdnech zase plnou a vypočíst přibližnou spotřebu. Pak už se nějak řídit podle toho.
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od nofu »

Ještě se radši mrkni, jak máš velkou nádrž a zvol si dostatečnou rezervu. Ideálně tak na 70-100km, pokud jezdíš jen po městě, tak může bejt i míň. A bacha, auto má mimo mesto jinou spotřebu než v něm, takže testovací měření prováděj raději ve městě.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od ludekbrno »

Artie:
Vtip je v tom, že můžeš tankovat kdykoliv, na zbytku v nádrži nezáleží. Důležité je jen vzít doplna a vynulovat přitom počitadlo kilometrů. Potom u benzinky jednoduše vydělíš natankované litry počtem kilometrů od posledního tankování (musíš ty km předem vydělit 100x). Příklad: natankovals 32,3 litrů a na počitadle bylo 457km, takže vydělíš 32,3/4,57=7,07 l/100km. Takto můžeš u každého tankování vědět, jaká byla spotřeba. Jen nezapomínat na to resetování počitadla. Mě to trvalo tak rok, než jsem si dokonale zažil, že v okamžiku zastavení u tankovacího stojanu mačkám reset. Jinak s tím tankováním chápu, u svého prvního auta jsem standardně tankoval po třech stovkách :-) Ale je fakt, že v té době benzín stál necelých 20 korun :-) A když si známí pořád stěžovali, jak se zdražuje benzín, tak jsem jim říkal: "mě nezajímá, kolik stojí benzín, já tankuju pořád za tři stovky" :-) Teď už ale asi 10 let tankuju standardně vždycky doplna. Sice je to pálka, ale jednorázově a nemusím jak trubka jezdit k benzince 10x do měsíce :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
weldo
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 01. led 2015 11:43:32
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od weldo »

Prostě raději natankuju 2x za pětikilo než 1 za litr :/

Tak natankuj aspoň prvý krát doplna a potom choď dotankovať vždy po ubehnutí 200 km a ešte ti možno niečo s toho pětikila zostane :lol:
denial
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: ned 20. dub 2014 14:52:26
Typ mobilu / ROM: 0

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od denial »

pouzivam spritmonitor web a tankujem doplna, ale udaje (kilometre, litre, cenu ...) musim prepisovat rucne z tachometra do toho webu.
maju sice aj nejaku android aplikaciu, ale to je to iste.
existuje nieco, ze si cez fotak mobilu odfotim kilometrovnik, displej palubneho pocitaca, blocek z benzinky a automaticky to rozpozna a spravne zaznamena? :D
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od ludekbrno »

Jistě, dokonce ta appka je schopná sama s autem dojet k benzince a natankovat!
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od don_alex »

Ještě by to chtělo odkaz. :-D :-D
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nahrazení palivoměru v autě

Příspěvek od ludekbrno »

Jsem ho někde zašantročil :D
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Produktivita“