Ostatní telefony HuaweiHUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

beefy
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15. dub 2015 22:00:54
Typ mobilu / ROM: y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od beefy »

Stav baterie na to bude mit pravdepodobne vliv taky...alespon co se meho telefonu tyce, je GPS (Sygic) zda se, bez vypadku minimalne do 45% kapacity baterie . Dnes jsem to mel pustene dvakrat, vzdy na cca 30 min. pri stavu baterie 85% a 49% a ani jednou nevypadla. Par dni zpet mi to padalo po 1 minute od zapnuti. Jediny rozdil byla jeste vic vybita baterie a nebylo jasno jako dnes. Zatim se v tom moc nevyznam :-)
flappie
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: úte 17. bře 2015 12:40:06
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Sapphire Blue
Rom: B381

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od flappie »

Tak mám zase nějakou tu novinku, resp. zajímavost.

Díval jsem se na stránky britexu a zjistil, že můj telefon, který jsem poslal na POSOUZENÍ, čeká na náhradní díl :o Inu, volal jsem do britexu, tak mi řekli, že jen dělají, co jim zadavatel (O2) zadal. Volal jsem do prodejny O2, kde jsem telefon odesílal, a tak mi paní řekla, že to zjistí. Dostal jsem smsku, že telefon dají na diagnostiku a posléze pošlou zpátky. Asi informační šum, či co. Každopádně, stav zakázky je stále stejný - čeká na náhradní díl. Ještě jsem si pořídil screen shot s tímto textem (považuji to za shledání závady, no ne?-) Zatíms
Jenyk Ryba
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 15. dub 2015 8:24:39
Typ mobilu / ROM: Huawei Y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od Jenyk Ryba »

No vždyť mě v Britexu taky vyměnili základní desku. Jenže se nic nezměnilo. Teď mám vlastně třetí kus a signál GPS vypadává pořád. Je jedno, jestli s nabíječkou nebo bez. Ale třeba včera makal bez problémů. Dnes NE! Ještě chvíli vydržím, pak ten sráč budu 3x reklamovat a Chujavej už nikdy! :evil:
Parkerhale
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. dub 2015 20:25:04
Typ mobilu / ROM: huawei ascend y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od Parkerhale »

V úterý pršelo,jezdil jsem asi 20km,ani jednou se nekousnul.To samý včera(bez deště) 20km,to samý i dnes(slunečno) 20km.Možná jsem měl šťastný tři dny.Všechno na mapy cz,nebo google mapy.A telefon bez nabíječky a víc něž 60% nabitý.
flappie
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: úte 17. bře 2015 12:40:06
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Sapphire Blue
Rom: B381

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od flappie »

Tak je dobojováno, peníze mi vrátí :clap: :palec: . Anebo si můžu vybrat telefon náhradou (ale v úvahu připadají jen Beq f5 nebo lenovo a6000, jinak to jsou samé šunky). Momentálně se rozhoduji mezi vodafone smart 6 prime nebo sony xperia e4g. Co myslíte?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od Mirda86 »

Myslime nebo spis sme si jisti ze to sem nepatri.Staci ze ses uz ptal v cizim tematu. ;)
jakamil
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: sob 29. led 2011 21:47:21

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od jakamil »

Tak mám nějaké snad pozitivní novinky :-)
Jedna rada - jak jem již psal GPS funguje pokud je připojená nabíječka, ale GPS se musí aktivovat až po připojení nabíječky, nebo restartovat " vyp/zap GPS"
Dále přeposílám email z podpory Huawei :
Dobry den,
Dekujeme za informace.
Tento problem resime a budeme urcite vydavat OTA aktualizace, ktery tento problem vyresi, ale zatim vam nemohou sdelit kdy bude SW k dispozici.

Kindly regards,

Yun Ruan 阮赟
flappie
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: úte 17. bře 2015 12:40:06
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Sapphire Blue
Rom: B381

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od flappie »

Četl jsem na diskuzi na mobilenetu k telefonu Huawei G620s, že na tento telefon aktualizace dorazila (myslím, že verze 256, cca v dubnu) a ten problém vyřešila. Vzhledem k tomu, že Yčko jsem dal úspěšně pryč, tak sem hoďte, až to dorazí i sem.
schelli
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 13. pro 2012 19:29:50
Typ mobilu / ROM: Samsung SGS

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od schelli »

Zdravím. Stejný problém. Dnes cesta ostrava-ostrava cca 7km 1 výpadek. Pak cesta ostrava - novy Jičín výpadky co 2km. Doufám ze bude aktualizace. Pak v Jičíně jsem prepl do režimu pouze GPS a výpadky zpět do Ostravy byly jen 2. Jel jsem bez nabijecky. Myslím ze v chipu to nebude. Ten když je poškozeny nebo malo citlivy tak GPS jet nemůže. V GPS testu mi to najde fix 10 satelitu během 2 sekund. Spis bych typoval ze v tom hraje roli ten jejich Fw s usporami baterky. Ted jsem ještě vypl úsporu Batt primo pro navigon. Celkem to naštve protože tel je fakt celkem svizny....
Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od Tomkk »

Jenyk Ryba píše:...Chujavej už nikdy! :evil:
Jo, taky jsem si říkal, že se nestojím o podobné problémy a nebudu kupovat nějakou ťamanskou bezznačku..
A stejně jsem šláp do lejna, slavná "Sony" Xperia M má stejný problém s GPS.. :(
http://forum.xperia.cz/viewtopic.php?f=81&t=8600
lussiek
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 14. čer 2015 20:45:51
Typ mobilu / ROM: Huawei Y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od lussiek »

Zdravím, pořídila sem si před týdnem tento model a i když jsem váhala, tak sem byla ujištěna několika lidmi že opravdu problém není. Dneska cesta na závody a GPS vypadávala co pár kilometrů. Se zapnutými/vypnutými daty, wifi... je nějaké řešení nebo mobil vrátit a koupit jiný? :facepalm:
Uživatelský avatar
pg.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: úte 02. srp 2011 14:42:44
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od pg.cz »

Alf92 and all - for your info only - no GPS problem with my H-G620s. :D
NeXus S (Rom: JellyShot-final, Kernel: Marmite 8.6 bigmem)
Huawei G620s (root)
jakamil
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: sob 29. led 2011 21:47:21

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od jakamil »

Stačí číst v tomto třístránkovém fórečku a vše co potřebujete se dozvíte. Ale nebudu na vás zlí . Ano je to vada firmwaru a GPS je pokud telefon není třeba v autě připojen k nabíječce nepoužitelná. Jsem už ale líný psát :-) Pročtěte pár komentářů zpátky.
lussiek
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 14. čer 2015 20:45:51
Typ mobilu / ROM: Huawei Y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od lussiek »

Já vše četla, ale myslela sem že bude nějaké nové řešení :D takže ani se nepokoušet reklamovat a rovnou jít pro jinej...
orlik1
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18. čer 2015 11:30:24
Typ mobilu / ROM: Huawei Y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od orlik1 »

Před půl rokem, kdy jsem hledal informace o tomto mobilu a zdali s ním nejsou nějaké problémy, jsem na toto forum nenarazil. Kontroloval jsem příjem s navigaci TOMTOM(r.v.2010), mobil někdy na úseku 7km vypadl 1x jindy 3x. Pokud byl naležato, vypadával měně. Kontrola na Sygic, LocusPro a jiné. Při navrhované reklamaci u prodejce odpověď, že je kvalita poplatná ceně(3500). U Záruční opravny obdobně, při druhém dotazu návrh na zaslání mobilu k posouzení.
Jinak používám v autě bez nabíječky a nepozoroval jsem vetší četnost poruch u polonabité baterie.
S mobilem vcelku spokojen a z předcházejících reakci vyplývá, že by nepomohla reklamace u záručního opravce, snad ta nová verze firmware(což pochybuji, že výjde). Používání navigace v mobilu oproti TomTom je v novějších mapách.

p.s. Někde jsem četl, zdali by nepomohlo častější "bombardování" záruční opravny dotazy na zlepšení modulu GPS a ten pak ještě tlačil na výrobce ohledně firmware.
orlik1
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18. čer 2015 11:30:24
Typ mobilu / ROM: Huawei Y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od orlik1 »

Píšu opět po nějakém čase. Nevím, zdali to je skrytým upgrade firmware, nebo silnějším signálem z družic nebo jinou vyšší mocí, ale v poslední době se GPS modul v tomto telefonu chytá dosti svižně a ani nevypadává. Ráno jsem si to chtěl ještě ověřit, ale zrovna se nechytil(11%?baterie). Takže zatím, pokud to tak zůstane, spokojenost.
alf92
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 02. dub 2015 16:29:24
Typ mobilu / ROM: Huawei Y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od alf92 »

Finaly, I have sold mine to buy a Samsung S4 mini (used but for the same price) !
Thank you for all.
MiFi
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12. črc 2015 14:06:18
Typ mobilu / ROM: Mate7

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od MiFi »

...si myslím, že je to hlavne sydžikom! Pokiaľ nemá zachytených minimálne 7 družíc (je po vylepšení) použiteľný len podmienečne a stále sa snaží "uloviť" ich viac. Predtým nefungoval vôbec, čo "kamufloval" neschopnosťou FIX-u ! ! !
ODPORÚČANIE: Používať funkčnejšiu GPS navigáciu(Goo...maps je ešte horšia!!! Najprv musí "naládovať" cca 1G dát a funguje až potom!)
lussiek
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 14. čer 2015 20:45:51
Typ mobilu / ROM: Huawei Y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od lussiek »

použivam Google mapy a map faktor navigator a Google se teda drží o dost víc, navigator občas selhává
kecachep
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17. kvě 2015 17:23:23
Typ mobilu / ROM: Huawei y550
Twitter: Georgebuh
Rom: Georgebuh
Kontaktovat uživatele:

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od kecachep »

https://userscloud.com/72z9n9iwwd4g


Z tohoto odkazu si nahraj apk,zkopíruj do SD karty a instaluj (má to Patch,Tak se klidně připoj k internetu).
Dále postupuj podle instrukcí,co tě povedou.Stáhneš si aktuální mapy,které potřebuješ.
Máš tam nejnovější mapy2015 s českým hlasem.Funguje to OFF LINE,ale nevadí,i když jsi připojen.Odzkoušeno cestou do Prahy a jelo to bez chyby. Nainstalováno na SD kartu přístroje Huawei ascend Y550.

Je to zdaleka nejlepší navigace pro androida.

http://www.my-mobile.cz/viewtopic.php?f=225&t=53915

Tady o tom najdeš vše + nejnovější mapy 2.Q 2015 !!!
flappie
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: úte 17. bře 2015 12:40:06
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Sapphire Blue
Rom: B381

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od flappie »

Nezoufejte, na podpoře Huawei na nás myslí, kudy chodí! Toto mi včera přišlo do emailu:

---------- Původní zpráva ----------
Od: mobile cz <mobile.cz@huawei.com>
Komu: xxxxxxxx@ seznam.cz <xxxxxx@seznam.cz>
Datum: 21. 7. 2015 14:52:51
Předmět: Přečteno: Problém s telefonem

Zpráva

Komu: mobile cz
Předmět: Problém s telefonem
Odesláno: 17. března 2015 20:45:36 (UTC+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Lublaň

byla přečtena: 21. července 2015 14:51:14 (UTC+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Lublaň.


Takže to, že jsem podpoře Huawei ohlásil 17. března problém s GPS si LASKAVĚ přečetli až 21. července. :facepalm:
Parkerhale
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. dub 2015 20:25:04
Typ mobilu / ROM: huawei ascend y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od Parkerhale »

Jak je vidět,to co je zcela běžné v této zemi,už praktikují i v zahraničí.
Kdyby ten problém byl opačný,musel by být vyřízen do tří dnů.
Zbrana
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. črc 2015 9:37:38
Typ mobilu / ROM: Huawei y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od Zbrana »

Zdravím, trápil jsem se s tímto problémem nějaký čas a myslím, že je chyba v zapínání GPS modulu.(hádá se zapnutí GPS přes systém a přes aplikace) Když vypnu GPS v menu, potom spustím navigaci, navigace si vyžádá zapnutí GPS. Jakmile vás to pinkne do nastavení zapnutí modulu (tam i přes vypnutí v menu se tváří jako zapnutá), tak jej vypnete, zapnete a následně se spustí navigace. (já osobně Sygic). Po tomto spuštění už vždy funguje bez sekání a problémů (nyní týden po Holandsku a Německu bez zaváhání). Možná to vyřeší problém spoustě z vás. Přeji klidné cestování.
Parkerhale
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. dub 2015 20:25:04
Typ mobilu / ROM: huawei ascend y550

Re: HUAWEI ASCEND Y550 - GPS problem

Příspěvek od Parkerhale »

Ahoj.Asi s tím něco udělali,protože jsem teď jezdil týden na dovolené,používal google mapy i mapy cz a ani jednou to nevypadlo.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Huawei“