Aréna telefonůMobil do 12 000,-

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
molak
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: stř 08. srp 2012 20:25:54

Mobil do 12 000,-

Příspěvek od molak »

Zdravím,
Sháním náhradu za svůj SGS2


Maximální rozpočet: (Kč / €)

Místo nákupu: ČR/EU

Předpokládané využití zařízení: Pracovní telefon, pár hovorů/sms denně, sem tam nějaká hra, internet a fotografie

Požadavek na značku: Nerozhoduje

Mnou navrhované modely: LG G3, Sony Xperia Z2/Z3, Oneplus one, Honor 6

Vlastnosti displeje: displej do 5,5 (LG G3 jsem měl v ruce a je to tak na hraně, takže ten Oneplus, je možná už moc velký)
Výkon: CPU, GPU, RAM

Interní paměť: 16gb

Slot pro paměťovou kartu: Ano (ne, bude-li interní paměť aspoň 32gb)

Audio: nerozhoduje
Komunikace: infraport by byl fajn, ale nebazíruju na tom

Fotoaparát: tak to je jeden z hlavních požadavků. Nečekám od toho fotky jak ze zrcadlovky, ale chtěl bych, aby to bylo koukatelné na PC, popřípadě na TV

Odolnost telefonu: nerozhoduje

Senzory: GPS by snad měli mít v této cenové relaci všechny spolehlivou

Ostatní požadavky: Baterka (2. hlavní požadavek), a 3. aby m pokud možno zase ty 3,5-4 roky vydržel. Chápu, že podpora nebude oficiální cel ty 4 roky, ale abych nedostal update na Android M a konec (toho se trochu bojím u Honoru, pokud teda vůbec M dostane)

Pro LG G3 asi hraje foťák, pro Sony baterka, u OPO si nejsem jistý, jak s případnou reklamací a podobně jako u Sony ten foťák není žádná sláva (co jsem četl) a u Honoru mám zase obavy o podporu (i když by pravděpodobně mým požadavkům dostačoval)¨

Díky ve za rady
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od Cleric »

S LG G3 a Sony Xperia Z3 určitě chybu neuděláš, oba telefony jsou na tom moc dobře. Tady bych už jen šel a někde si je osahal na živo. Nejlépe je měj vedle sebe a vybíral bych podle designu.

Nad zbytkem bych už nepřemýšlel.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od Mirda86 »

G3 mame doma ale imho Z3 je lepsi telefon.Vzhled(subjektivni) s vodeodolnosti ,hlavne vydrz baterie a lepe optimalizovane prostredi.
G3 vede o neco lepsim fotakem.
molak
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: stř 08. srp 2012 20:25:54

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od molak »

To je právě to dilema, které mám Z3 má brácha a baterka je vskutku vynikající, ale teď je bohužel pryč, tak jsem nemohl ještě vyzkoušet ten fotoaparát na Z3 ale co jsem četl tak Z2, Z nic moc a když jsem naše nějaké ukázky fotek ze Z3, který byly fakt povedený, tak to většinou bylo focený za podmínek, jak v ateliéru.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od Mirda86 »

Sou tu lidi kteri ti napisou ze i G3 foti hrozne...to si nevyberes.
Je to i rukama
WendyCRX
Stálý androiďák
Příspěvky: 223
Registrován: sob 12. led 2013 9:42:36
Typ mobilu / ROM: Note 4

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od WendyCRX »

Byť má Z3 parametrově nejvíc Mpx, nefotí bohužel o moc lépe ( spíše vůbec ) než G3 ( oba telefony jsem měl ). Rozhodovat mezi těmito telefony,tak opět sáhnu po Z3.
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od Gaston99 »

Z3 je po všech stránkách výborný telefon a pokud se Ti líbí, klidně Ti ho doporučím. Perfektně odladěný systém, špičkový displej, nadprůměrná výdrž a o výkonu není třeba mluvit.
Co se týče foťáku, ač nejsem žádný fotograf a foťák při mém výběru nebyl prioritou, tak si myslím, že nefotí nějak špatně a pokud si člověk, který tomu rozumí prohraje s nastavením, můžou z toho být hezké fotky. Přidám pár fotek jen tak na ukázku (vše automatický režim, bez jakýchkoliv úprav).
Spoiler:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Blooddrunk
Androiďák!
Příspěvky: 692
Registrován: stř 09. dub 2014 18:19:27
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Copper - Stock Rooted Xposed
Tablet: Samsung GT-P3110
Rom: STOCK

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od Blooddrunk »

Je tu topic s fotkami, které dělají modely Sony řady Z. IMHO to fotí parádně. Je to hlavně rukama...
Nokia Lumia 610 > Sony Xperia Play > iPhone 4 > iPhone 4S > Samsung Galaxy S3 > Nokia Lumia 925 > LG G2 > Sony Xperia Z1 > Sony Xperia Z2 > iPhone 5S > Samsung Galaxy Note 4 > Sony Xperia Z3 > LG G Flex 2 > Huawei GX8 > Sony Xperia Z3 Copper > LG Nexus 5X > Samsung Galaxy S6 > Sony Xperia Z5
molak
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: stř 08. srp 2012 20:25:54

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od molak »

Co se týče té výdrže, to na co jsem se dostal s S2 bylo pro mě dostačující (i když jsem tomu musel pomoct nějakou custom romku, protože na stock jsem takovou výdrž neměl), ale těch 4-5 hodin sot jsem dosáhl, tak mě zajímá, jestli s tou G3 to je možný taky, co jsem se díval na XDA, tak tam na tu výdrž nadávají.
Jinak jak to vidíte s podporou G2 a Z1 dostali 5.0 co vím a jsou to 2 roky staré stroje...
Uživatelský avatar
Blooddrunk
Androiďák!
Příspěvky: 692
Registrován: stř 09. dub 2014 18:19:27
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Copper - Stock Rooted Xposed
Tablet: Samsung GT-P3110
Rom: STOCK

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od Blooddrunk »

Z1 ještě dostane android M z 80% G2 už těžko.
Nokia Lumia 610 > Sony Xperia Play > iPhone 4 > iPhone 4S > Samsung Galaxy S3 > Nokia Lumia 925 > LG G2 > Sony Xperia Z1 > Sony Xperia Z2 > iPhone 5S > Samsung Galaxy Note 4 > Sony Xperia Z3 > LG G Flex 2 > Huawei GX8 > Sony Xperia Z3 Copper > LG Nexus 5X > Samsung Galaxy S6 > Sony Xperia Z5
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od ax1qwer »

Honor 6 doteď nema lollipop, Android M dostane jen velmi těžko a pokud ano, tak až za velmi dlouho. Podpora Honoru je smesna. Prostředí skvěle optimalizované ale aktualizace žádné.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od Mirda86 »

Tak 5.0 dostane.Dalsi uz asi ne.I tak je to zas o tretinu levnejsi telefon
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od ax1qwer »

5.0 dostane, ale kdy... Já čekám na ofic update 3c už půl roku a stále nic. Pokud se nepletu tak měl Honor 6 dostat lollipop taky někdy začátkem 2015 a stále nic... Ale má dostat 5.1, ovšem kdy, to nikdo neví
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
molak
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: stř 08. srp 2012 20:25:54

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od molak »

Ještě bych se chtěl zeptat k té G3. Četl o docela částem samovolném vypínání/restartech a praskajícím zámečku, ale nikde jsem nenašel, jestli je něco z toho vyřešeno. Neví o tom někdo noc víc? Díky
Uživatelský avatar
Blooddrunk
Androiďák!
Příspěvky: 692
Registrován: stř 09. dub 2014 18:19:27
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Copper - Stock Rooted Xposed
Tablet: Samsung GT-P3110
Rom: STOCK

Re: Mobil do 12 000,-

Příspěvek od Blooddrunk »

To co jsi vypsal se dělo u prvních kusů, které byly vadné. Nic takového už by se dít nemělo.
Nokia Lumia 610 > Sony Xperia Play > iPhone 4 > iPhone 4S > Samsung Galaxy S3 > Nokia Lumia 925 > LG G2 > Sony Xperia Z1 > Sony Xperia Z2 > iPhone 5S > Samsung Galaxy Note 4 > Sony Xperia Z3 > LG G Flex 2 > Huawei GX8 > Sony Xperia Z3 Copper > LG Nexus 5X > Samsung Galaxy S6 > Sony Xperia Z5
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“